Kız Kardeşimle Kavgamız

Hayvanlara eziyet edenler üzerine çalışmalar yapılmış onlar normal değil zaten alayı ruh hastası psikopat. Diğer boyuttan bakarsak istediğim canlıya duyarlilik gösteririm size ne? diye savunma yapmanız çok saçma. Toplum içinde yaşıyorsunuz ve insanlara duyarlı olmanız gereken bir alanda olmazsanız gerektiği yerde suçlu bile sayilabilirsiniz kanunen. Vicdani boyutu sizi ilgilendirir tabiki. Ama pitbulun parçalayarak öldürdüğü bir çocuk için duyarlı olamıyorsanız sizin de hayvanlara eziyet edenlerden farkiniz yok demektir.

Tamam.

Benim kardeşime karşı kinim yok ayrıca ısrarla bana gelen kendisi evime gelip kedini sahiplendir diyemez

Evet bu konuda haklısınız

Tam olarak anlatmak istediğim. Yüzde yüz haklısınız. Aşırılıktan bahsediyoruz. Korkunç bir hal.

Tabii yine de konu sahibinin ablası da hatalı kedini sahiplendir demek kimseye düşmez orası ayrı
Maalesef ülkece sevgiyi böyle algılıyoruz kadını da erkeği de bu şekilde. Kadın seviyolar ya benimsin ya kara toprağın diyolar, takım tutuyolar kaybedince adam bıçaklıyolar, hayvan seviyolar çocukları sanıyolar herkesi silmeye kadar gidiyolar. Yani bu gerçekleri görmezden gelerek sonuna kadar gitme düşüncesi toplumda çok yerleşik bir bakış açısı. Bunu kim nerden çıkardı ve insanlara bu düşünceyi yerleştirdi anlayamıyorum. Halbuki hayatta her konuda esas olan dengedir her şey dengeli olduğunda tat verir yoksa hep kaybettirir ve herkese zarar verir. Şu an toplumun en çok acı çektiği konu da bu. Gazete açıp 5 tane haber okusak hepsindeki sorunlar bu kafa yapısından kaynaklanıyor. Tabii ki senin kedinin evden gitmesine ablan karar veremez ama alerji olan çocuğu için 2 saat kediyi kapatmak bu kadar zor olmamalı. Hem kedini sevip hem kardeşini ve yiğenini düşünebilirsin. Ne kadar zormuş.

bir gun o kedin olurse yeni kedi bula bilirsin ama kardesini bulamazsin cocuk geldigi zaman kediyi o ortama sokmasaniz bi cozum bulsaniz daha iyi olurdu kedi icin kardesinize ayib etmişsiniz

Benim kardeşime karşı kinim yok ayrıca ısrarla bana gelen kendisi evime gelip kedini sahiplendir diyemez
Kedini sahiplenir diyemez o ayrı hakkı yok ama
Bu kadar da gemileri yakmaya da gerek yok
O gelicem diyorsa gelme abla çocuk için iyi olmuyor dışarda görüşelim dersin ortak.bir durum yaratirsiniz

Böyle kanlı bıçaklı olucak ne var yahu

Şuan benim 6 tane kedim var 4 köpegim var

Kedilerin 4 tanesi yavru Allahım etrafım da nasıl dolaşıyorlar biri yan gözle baksa ucucam ama evime kimse gelmesin kardeşlerimgelmesin deyip bunu aşırılığa bağlamıyorum...

Çocuğu tedavi ettirmek zaten annesinin görevi. Bana her gelişinde kedini sahiplendir derse ben de silerim

Böyle bir olaydaki çocuk için duyarlı olmaktan kastınız nedir mesela? Çünkü böyle bir olay olduğunda sözde çocuk için duyarlı olanlar tüm öfkelerini o hayvana hatta diğer olayla alakasi olmayan hayvanlara yöneltiyorlar, aksini nadir gördüm.
Çocuk için duyarlı olmak, diger hayvanlara nefret değildir. Olay burada başlıyor işte.

Köpeklerin belli bir zekası olsa da neticede hayvan yani bunlar, içgüdüsel hareket eder ya da öğretilen şekilde.
Köpeğin başı boş olmaması lazım, sahibi varsa ki vardir suçlu da sahibidir, onu sokağa atan, başı boş birakan insan faktörünü görmezden gelip hayvanlara öfke yönelince bazıları da savunmaya çalışıyor bir şekilde.

Burada linç edilecegim ama kedi sahipleri biraz radikal oluyor bence. Çoğunluk misafir hayvandan rahatsız olunca 1 2 saat odaya kapatmaya bile uç noktada tepki veriyor. Yani ablanız gelince 1 2 saat kedi bir odada kapalı olsun, ne olacak? Ben misafir çocukları gelince kuşuma zarar vermesin diye başka odaya kapatıyorum.

Kedisi olan birisi olarak...

1. Alerji maalesef ki tedavisi olan bir durum değil. Tıpkı şeker hastalığı gibi alerjik ürünle vücudumuzu karşılaştırmamız lazım.
Alerjinin durumuna göre bazen iğne bazen ilaçla baskılayabiliriz sadece.

2. Alerjisi olan misafirlerim geleceğinde kedimi diğer odaya alır gelecekleri yeri de iyice temizlerim.
Yakın arkadaşımızın kızı kedi tüyü dışarıda gelse bile anaflaktik şok olduğu için evde görüşmüyoruz.

3. Çözüm üretmek yerine sorun üretilmiş.
Kedini sahiplendir demekten daha büyük ayıp bir daha gelme demek.

Abla zaten her gün burada değilsiniz. Kedim benim evimin çocuğu. Gerekirse sizde görüşelim yapacak bir şey yok diyerek gerilmeden de olay çözülebilirdi.

Kardeşim bana bazen kalmaya geliyor e kaldığı süre boyunca kediyi odaya mı kapatayım

bir gun o kedin olurse yeni kedi bula bilirsin ama kardesini bulamazsin cocuk geldigi zaman kediyi o ortama sokmasaniz bi cozum bulsaniz daha iyi olurdu kedi icin kardesinize ayib etmişsiniz
sen iyi misin ya? Kedi aynı kedi mi? O nasıl cümle öyle. Sarhoş girmeyin şu sayfaya arkadaşım

Kardesinizi silmek istemişsiniz. Kediniz de çok güzel bahane olmuş. Hayvanseverlik kavgasına girmeyeceğim şimdi hiç. Yeğeninizi, ablanızı sevseniz tartışmaya girmeden milyon tane çözüm bulurdunuz. Akrabalık ya da insan ilişkileri sizin için kıymetli olmayabilir ama yalandan da yok kardesim bana böyle etti de sildim demeyin. Bal gibi bahane etmişsiniz işte.

sen iyi misin ya? Kedi aynı kedi mi? O nasıl cümle öyle. Sarhoş girmeyin şu sayfaya arkadaşım
sarhos olmam ben. ayni kedi olmaya bilir ama kedi olurse baska gedi sahiblene bilir ama kiz kardesi canidir kanidir. ayrica konu sahibine fikir bildiriyoruz sana ne oluyo

Ne alakası var ya alerjisi olan çocuğunu getirmesin her gelişinde kedini sahiplendir diyemez ne hakla hangi sıfatla

Gerçekten çok ilginç ya. Çocuğa duyarli olmaktan kastım hayvana karşı nefret beslemek olabilir mi sizce? Böyle bir mantık var mı?
O minik çocuk için uzulebilmek, ailesi için empati kurabilmek, agizliksiz gezdirilen pitbull sahiplerine ses çıkarabilmek vs
Çocuğa duyarli olmaktan kastım buydu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…