Kız Kardeşimle Kavgamız

Burada linç edilecegim ama kedi sahipleri biraz radikal oluyor bence. Çoğunluk misafir hayvandan rahatsız olunca 1 2 saat odaya kapatmaya bile uç noktada tepki veriyor. Yani ablanız gelince 1 2 saat kedi bir odada kapalı olsun, ne olacak? Ben misafir çocukları gelince kuşuma zarar vermesin diye başka odaya kapatıyorum.

Kedi kuş gibi ordan oraya bırakınca duran bir canlı değil çoğunlukla.
Odaya kapatınca bağırıyor, kapıları tırmalıyor. Çünkü içeride sesleri duyuyor gelmek istiyor.
Misafir rahat otursun diye saatlerce kediyi odada bağırmatamam ki.

Ya benim de polen alerjim var ve ciddi şekilde rahatsızlık veriyor ne yapayım şimdi ilkbahar gelmesin diye doğayla mı kavgaya tutuşayım? Bunun için kendimce önlemler alıp dışarda çok vakit geçirmemeye çalışıyorum maske kullanımına özen gösteriyorum vs. Ablanın da yavrusu için önlemler alıp evcil hayvan olan ortamlara çocuğunu fazla sokmaması lazım.

Gerçekten çok ilginç ya. Çocuğa duyarli olmaktan kastım hayvana karşı nefret beslemek olabilir mi sizce? Böyle bir mantık var mı?
O minik çocuk için uzulebilmek, ailesi için empati kurabilmek, agizliksiz gezdirilen pitbull sahiplerine ses çıkarabilmek vs
Çocuğa duyarli olmaktan kastım buydu.
O konuda size hak veriyorum

Ya benim de polen alerjim var ve ciddi şekilde rahatsızlık veriyor ne yapayım şimdi ilkbahar gelmesin diye doğayla mı kavgaya tutuşayım? Bunun için kendimce önlemler alıp dışarda çok vakit geçirmemeye çalışıyorum maske kullanımına özen gösteriyorum vs. Ablanın da yavrusu için önlemler alıp evcil hayvan olan ortamlara çocuğunu fazla sokmaması lazım.
Ben anlatamadım siz anlatın

Gerçekten kedi için öz kardesinizi mi sileceksiniz ?
Benimde kedim var çok da seviyorum
Ama size alternatiflerim olacak
1) çocuğu siz tedavi ettirin
2) onlar geldiginde çocuk için bir alan belirleyin kedi oraya girmesin ve çocuk ordan çıkmasın birlikte orda oturun
3)hayvanseverlik çok güzel bir haslet ama insanın öz kardeşi söz konusu olunca bir çözüm bulunur kardeş silinmez
Yahu çocuğu ebeveyni olmadan nasıl tedavi ettirecek? Çok merak ettim şimdi bakın.

Gerçekten çok ilginç ya. Çocuğa duyarli olmaktan kastım hayvana karşı nefret beslemek olabilir mi sizce? Böyle bir mantık var mı?
O minik çocuk için uzulebilmek, ailesi için empati kurabilmek, agizliksiz gezdirilen pitbull sahiplerine ses çıkarabilmek vs
Anladım. O konuda haklısınız, ben böyle haberlerin altındaki yorumları okuduğumda nefret iceren şeyler görüyorum çünkü. Her türlü insan var.

Konuyu saptırmayın tabi ki de ona da duyarlı oluyoruz. Ben kaç gece başı boş sokak köpekleri dışardaki yavrulara zarar vermesin diye nöbet tuttum. Aynı şeyi çocuklar için de düşünüyorum o konuda da kat be kat hassasım. Ama size göre sanırım biz bişeye çok hassasiyet gösterince diğerlerini unutuyoruz sanıyorsunuz. Öyle bir şey yok

Hayvanseverim. Bunu acikca belirteyim. Omrum boyunca besledim. Son patili dostumu ilk kizimin dogumundan once kaybettik ve bir daha pati evlat edinmedim, cocugumun alerjisi olup olmayacagini bilemedigim icin riske girmedim.

Cocugun alerjisi var ise tedavi edilmesi icin elimden geleni yaparim ancak bildigim kadariyla bu tarz alerjilerde kokten cozum yok, uyaran ortaya ciktiginda tekrar nuksediyor.

Bu sebeple kedilerimi dogru duzgun insanlara sahiplendirirdim. Evet alisiyorlar, canlari yaniyor sahiplerinden ayrilinca ama bir insanin / cocugun sagligindan kiymetli degil.

Ben ablanizin yerinde olsam sizi affetmezdim, cok ayip etmissiniz.
Yanlış bilgi, alerjilerin bazıları geçer. Hatta benim alerjim o hayvana maruz kalarak geçti. Doktor kedi al eve, alerjilerin zamanla azalacak dedi. Azaldı da. Genelleme yapmak yanlış olur yani

Yanlış bilgi, alerjilerin bazıları geçer. Hatta benim alerjim o hayvana maruz kalarak geçti. Doktor kedi al eve, alerjilerin zamanla azalacak dedi. Azaldı da. Genelleme yapmak yanlış olur yani
Kedim eve ilk geldiğinde eşimin inanılmaz alerjisi tuttu. İlaçla zamanla geçirdik. Dedim tedavi ol asla bırakmam artık bu pamuğu😂

Konuyu saptırmayın tabi ki de ona da duyarlı oluyoruz. Ben kaç gece başı boş sokak köpekleri dışardali yavrulara zarar vermesin diye nöbet tuttum. Aynı şeyi çocuklar için de düşünüyorum o konuda da kat be kat hassasım. Ama size göre sanırım biz bişeye çok hassasiyet gösterince diğerlerini unutuyoruz sanıyorsunuz. Öyle bir şey yok
Arkadaşım sen iyi misin? Ben hayvanseverler için soylemedim bunu, ben de bir hayvanseverim... 'Aşırıcılar' var onlardan söz ettim niye üstüne alındın ki. Kabul et ya da etme çocuk ölsün yeter ki köpeğe bir şey olmasın kafasında bir güruh var ve gittikçe çoğalıyor buna şahit oluyorum, sözlerim onlaraydi.

Arkadaşım sen iyi misin? Ben hayvanseverler için soylemedim bunu, ben de bir hayvanseverim... 'Aşırıcılar' var onlardan söz ettim niye üstüne alındın ki. Kabul et ya da etme çocuk ölsün yeter ki köpeğe bir şey olmasın kafasında bir güruh var ve gittikçe çoğalıyor buna şahit oluyorum, sözlerim onlaraydi.
Onları zaten yavaş yavaş topluyo devlet sen rahat ol. Ama burası bunun söylemem yeri değil onu diyorum saptırma diye. Burda kimse demez çocuk ölsün yaşasın hayvanlar diye.

Ya sırf yorum yapmak için yazmayın
Kusura bakmayın ama daha yaptığım şu yoruma üslubunuz buysa size diyecek bir şey yok.
Ayrıca yorum almak istemiyorsanız konu neden açıyorsunuz ki?
Ya da almak istediğiniz yorumları baştan keşke sınırlandırsaydınız sadece beni savunan yorumlar kabulüm diye..

Bende boşa zaman harcamazdım!

Burada linç edilecegim ama kedi sahipleri biraz radikal oluyor bence. Çoğunluk misafir hayvandan rahatsız olunca 1 2 saat odaya kapatmaya bile uç noktada tepki veriyor. Yani ablanız gelince 1 2 saat kedi bir odada kapalı olsun, ne olacak? Ben misafir çocukları gelince kuşuma zarar vermesin diye başka odaya kapatıyorum.
İyi de bu öyle bir şey değil ki. Kedinin tüyü, gezdiği odalara bıraktığı o kokusu bile etkiliyor. Odada kalması yetmiyor yani. Konu sahibi onlar gelmeden saatler önce kapatacak, temizlik yapacak, ciddi ciddi evle cebelleşecek de ancak öyle

Onları zaten yavaş yavaş topluyo devlet sen rahat ol. Ama burası bunun söylemem yeri değil onu diyorum saptırma diye. Burda kimse demez çocuk ölsün yaşasın hayvanlar diye.
Tam da bu konuyla ilgili bir arkadaş yorum yaptı onun üzerine konu açılmış oldu ve devam etti. Burası yeri değil ne demek ya. Nerede ne konusacagimizi da size mi danişacagiz. Kimsenin şahsına hakaret yok, küfür yok. Sohbet ediyoruz şunun şurasında. Her şeye müdahale etmeyin lütfen burada herkes eşit haklara sahip. Bir yanlış varsa site yonetimi muhakkak uyarır ya da cezalandirir diye düşünüyorum.

Çocuğu tedavi ettirmiyor derken?
Alerjisi varsa vardır, alerji tedavi edilmiyor sadece ilaçlarla bastırılıyor.
Kullanılan ilaçlarda nihayetinde kimyasal.

Kardeşinize bu kadar sert çıkmanız yersiz olmuş, onların geleceği gün kedinizi başka bir odaya alıp çocuğun zaman geçireceği yeri temizleseniz daha kolay atlatabilirdiniz.

Sizde pek önemsemiyorsunuz anlaşılan ki bu durumları dikkate almamışsınız ayrıca da çok ağır konuşmuşsunuz, yazık olmuş.
Ben mi ağır konuşmuşum bazı alerjilerin tedavisi var. Ayrıca her gelişinde kedini sahiplendir diyemez ne hakla

Tam da bu konuyla ilgili bir arkadaş yorum yaptı onun üzerine konu açılmış oldu ve devam etti. Burası yeri değil ne demek ya. Nerede ne konusacagimizi da size mi danişacagiz. Kimsenin şahsına hakaret yok, küfür yok. Sohbet ediyoruz şunun şurasında. Her şeye müdahale etmeyin lütfen burada herkes eşit haklara sahip. Bir yanlış varsa site yonetimi muhakkak uyarır ya da cezalandirir diye düşünüyorum.
Evet bana danışacaksın.

Kedinizi ne kadar seviyorsunuz bilmiyorum. Fakat ablanız ve yeğeninizi sevmediğiniz belli. Bu kadar küçük bir meseleyi büyütüp gemileri yakmanız bana fazla geldi. Birini bu denli hayatımda istememem için sağlam bir kazık yemem lazım hele ki bu kız kardeşimse.

X