Kız Kardeşimle Kavgamız

Ablaniz yönünden bakınca ben olsam: birinin evinde kedi varsa çocuğum çok etkileniyorsa evde yatılı kalmaya gelmem evime davet ederdim ya da dışarda görüşmek vs kimseye kedini ver başkasına falan demezdim

Sizin yönünüzden bakınca ben olsam: tartışmak ve evden kovmak yerine misafirimi rahat ettirmeye çalışırdım. O kedinin benim için evlat gibi olduğunu anlatır sahiplendirmeyecegimi sakince soylerdim. Ve kediyi yegenimden uzak bir odaya koyardım birkaç gün idare edilebilirdi. Sonuçta kimse kimseye tamamen yerleşmiyor. Kalp kırmaya gerek yok

Sonuç olarak iki tarafta hatalı

Kime anlatıyorsun boşver

Bu ilk değil ki her seferinde aynı şeyi yapıyor ama bu kez ipler tamamen koptu

Bu tezi hangi uzman görüşünüze dayanarak söylüyorsunuz acaba çok merak ettim doğrusu ülkede bu durum hastalıklı bir hal almaya başladıysa da bunun sebebi hayvan düşmanı olan insanlar yüzündendir. Sürekli alakalı şiddet haberleri izliyoruz bu yıl bu ülkede bir barınakta bir köpeğin kafasına kürekle vura vura öldürdüler. Gamsız olmayınca 'HASTA' olup çıkıyorsun ne yaparsın.

Neden kendi evinde yasamayan bir cocuk icin kedisini sahiplendirsin? Nasil bir mantikla acikliyorsunuz misafir icin evin bireyini sahiplendirmeyi anlayamadim

Hayvansever olarak, hayvansever linci yemek garip geliyor neyse.

Ablanin tepkisi abartili olabilir, ama ben konu sahibi tarafindan da saglikli tepki verilmedigini anlatmaya cabaladim.

Sahiplendirme konusuna gelecek olursak, bunu soylemek ablaya dusmezdi, ama ev sahibi bir kedi omru suresince abla ve yegenleriyle sokakta gorusmemek icin boyle bi ic muhakemeye girisebilirdi. Illa atsin satsin demedim. Konunun iki tarafi da cok sagliksiz bakis acilarina sahip zaten.

Ama tedavi edilemeyen bir rahatsizlik soz konusuysa (ki benim bildigim hayvan alerjileri tedavi edilemiyor) sececegim taraf insan yavrusu olurdu, kedi degil. Ablasina birsey olsa o cocuklarin tek akrabasi bu teyze kalsa sanirsam, yavrucaklari cocuk esirgemeye verirdi konu sahibi.

Neyse olmayan seylerle konu sapmasin. Ben iki tarafi da haksiz buldugumu, ancak insan yavrusunu daha degerli gordugumu belirterek konudan ayriliyorum.

Linc etmeye devam edebilirsiniz.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Kedi değil evlat oluyor onlar zamanla. Sen kimsin ki sahiplendir diyebiliyosun? Bunun kararı sana mı kalmış? Sen nasıl çocuğunu düşünüyosan ben de kedimi evlat yerine koymuşum onu düşünüyorum bitti. Ayrıca ayrı odaya koyun ne demek ya? Korkan tiksinen gelmesin arkadaşım. Evin sahibini iki misafir için odaya tıkacak değilim hadi bakalım

Bu ilk değil ki her seferinde aynı şeyi yapıyor ama bu kez ipler tamamen koptu
Yani o zaman ablaniz da baya hatalı, kim kime karişabilir ki kedini ver köpeğini ver. O da bir can ve evlat. Sizde yatılı kalmamayı tercih edebilir aslında her defasında kediye laf etmek yerine

Varsın hasta desinler

Keşke herkes sizin gibi düşünse

Konu sahibi, başına bir şey gelse iyi veya kötü ilk önce kardeşin gelir. Kız kardeşini kırma . Bu dünyada hastalık da var Sağlık da var . Kardeşler her zaman yan yanadır. Kedi sevgini anlıyorum ama kediyi sevmen kardeşini silmen demek değil. Biraz daha anlayışlı konuşabilirsiniz evime gelme falan demek bir tek size zarar verir

muhteşemsiniz

Tam tersi hayvanlarin degeri son yillarda ulkemizde anlasildi, onlarin da bir cani oldugu ve iyi bakilmasi gerektigi fark edildi. Yemini suyunu verip birakinca bakmanin hayvan sahibi olmak olmadigi anlasildi. Ben yurtdisinda yasiyorum kopegim krese gidiyor, ozel kopek havuzu var yuzmeye gidiyor, spaya gidiyor, kopek jimnastigine gidiyor. Imkanim var ve kopegim de bunlardan zevk aliyor diye hastalikli bir hal mi oluyor simdi? Ayrica evliyim, bu etkinliklere katilan tanidigim cogu kisi de evli ve cocuklu.

Dunya uzerindeki butun genellemeler gibi bu da yanlis ve cok onyargili

Yani hayvan beslemek çok farklı bir şey hiç kimse için ondan vazgeçmem. Tam aksine kedim için herkesten vazgecerim
Bende cok seviyorum kedimizi 12 13 yildir bizimle ama sizin şu tavrınız biraz absürt.. kardeş yiğen var ortada kedim için herkesten vazgeçerim cümleniz üzücü oldu biraz

Ben sizin gibi düşünmüyorum kedim benim için insan yavrusu dan daha değerli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…