Kız Kardeşimle Kavgamız

Konu sahibi, başına bir şey gelse iyi veya kötü ilk önce kardeşin gelir. Kız kardeşini kırma . Bu dünyada hastalık da var Sağlık da var . Kardeşler her zaman yan yanadır. Kedi sevgini anlıyorum ama kediyi sevmen kardeşini silmen demek değil. Biraz daha anlayışlı konuşabilirsiniz evime gelme falan demek bir tek size zarar verir
Bana hiç bir zararı olmaz evime gelen haddini bilecek kim olursa olsun silerim

Hayvansever olarak, hayvansever linci yemek garip geliyor neyse.

Ablanin tepkisi abartili olabilir, ama ben konu sahibi tarafindan da saglikli tepki verilmedigini anlatmaya cabaladim.

Sahiplendirme konusuna gelecek olursak, bunu soylemek ablaya dusmezdi, ama ev sahibi bir kedi omru suresince abla ve yegenleriyle sokakta gorusmemek icin boyle bi ic muhakemeye girisebilirdi. Illa atsin satsin demedim. Konunun iki tarafi da cok sagliksiz bakis acilarina sahip zaten.

Ama tedavi edilemeyen bir rahatsizlik soz konusuysa (ki benim bildigim hayvan alerjileri tedavi edilemiyor) sececegim taraf insan yavrusu olurdu, kedi degil. Ablasina birsey olsa o cocuklarin tek akrabasi bu teyze kalsa sanirsam, yavrucaklari cocuk esirgemeye verirdi konu sahibi.

Neyse olmayan seylerle konu sapmasin. Ben iki tarafi da haksiz buldugumu, ancak insan yavrusunu daha degerli gordugumu belirterek konudan ayriliyorum.

Linc etmeye devam edebilirsiniz.

Linc etmek degil amacim ama turler arasi kiyaslamayi cok komik buluyorum. Kimse hicbirinden degerli degil, butun canlilar sadece canli oldugu icin degerli. Benim icin cekirdek ailem daha onemli ve cekirdek aileme esim ve evcil hayvanim dahil. Bu durumda yapabilecegim en buyuk sey abla geldiginde cozum bulmaya calismak olur ama bu cozum icin ablanin da duruma el atmasi sart.

Sokakta gorusmeye gerek yok ayrica, ablanin da cocugu olduguna gore bir evi oldugunu dusunuyorum. Orada gorusurler, annelerinde gorusurler. Ben evde misafir agirlamayi sevmiyorum disarida da gayet gorusuluyor yani 😅

Diger konuda ihtimalleri siralarsaniz ohooo...Ablasinin olup yegene bakma sirasinin ona gelmesi ihtimaline karsi kendi kedisini sahiplendirecek kimseyi tanimiyorum😂 Sanirim kaygi seviyeniz yuksek, bu tarz durumlari olunca degerlendirmek lazim. Hem toruna bakmak once buyuk anne ve buyuk babaya duser. Tabii Allah kimseyi anne babasindan ayirmasin, bunu dusunmek bile kotu.

Sırf sizin özelinizde söylemiyorum ama bu hayvanseverlik konusu bu ülkede gerçekten hastalıklı bir hal almaya başladı. Özellikle evlenmemiş/boşanmış/çocuğu olmayan kadınlar hayatlarında bulamadıkları sevgi boşluğunu hayvanlarla doldurmaya çalışıyorlar ve bu kesinlikle hastalıklı bi durum. Yani şu yazdığınız normal mi sizce. Hem hayvansever olup hem akıl ve mantık çerçevesinde davranabilirsiniz, bu şekilde uçlarda yaşamak size bir şey katmaz aile öyle kolay silinecek bir şey değil ama sizin gibi kardeşim olsa bir daha görüşmem.
Asla konu sahibi icin söylemiyorum, zaten kendisini tanımıyorum bile. Ama söylediklerinizi bir ben fark ediyorum sanmiştim. O kadar korkunç bir hal almaya başladı ki hayvan sevgisi falan değil bildiğin hayvanperestler türemeye başladi. Tabi bunun evlilik çoluk çocuk onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü evli çocuklu olup böyle olanlar da var. Ama inanın çok korkunç bir hal almaya başladı. Fark ederseniz eğer bu insanlar insan sevmez, insanlara merhamet etmez. Tek duyarliliklari hayvanlaradir. Bu çok korkunç bir şey bence. Her şey dozunda güzel. Ben de hayvanları çok seviyorum, besliyorum da. Pitbullun öldürdüğü kız çocuğu için bile; orada dolaşmasaymiş, şimdi hayvanı suclayacaklar, bizlere bir şey olsun köpeklere olmasin vs gibi yorumlar okudum. Zerre merhamet yok. Hastalıklı bir sevgi. Gitgide de çoğalıyor. Sosyologlar bu durumu incelemeli.
Tekrar belirteyim bu yorumu konu sahibi icin yapmadim

Linc etmek degil amacim ama turler arasi kiyaslamayi cok komik buluyorum. Kimse hicbirinden degerli degil, butun canlilar sadece canli oldugu icin degerli. Benim icin cekirdek ailem daha onemli ve cekirdek aileme esim ve evcil hayvanim dahil. Bu durumda yapabilecegim en buyuk sey abla geldiginde cozum bulmaya calismak olur ama bu cozum icin ablanin da duruma el atmasi sart.

Sokakta gorusmeye gerek yok ayrica, ablanin da cocugu olduguna gore bir evi oldugunu dusunuyorum. Orada gorusurler, annelerinde gorusurler. Ben evde misafir agirlamayi sevmiyorum disarida da gayet gorusuluyor yani 😅

Diger konuda ihtimalleri siralarsaniz ohooo...Ablasinin olup yegene bakma sirasinin ona gelmesi ihtimaline karsi kendi kedisini sahiplendirecek kimseyi tanimiyorum😂 Sanirim kaygi seviyeniz yuksek, bu tarz durumlari olunca degerlendirmek lazim. Hem toruna bakmak once buyuk anne ve buyuk babaya duser. Tabii Allah kimseyi anne babasindan ayirmasin, bunu dusunmek bile kotu.
Yani ne insanlar var

Tam tersi hayvanlarin degeri son yillarda ulkemizde anlasildi, onlarin da bir cani oldugu ve iyi bakilmasi gerektigi fark edildi. Yemini suyunu verip birakinca bakmanin hayvan sahibi olmak olmadigi anlasildi. Ben yurtdisinda yasiyorum kopegim krese gidiyor, ozel kopek havuzu var yuzmeye gidiyor, spaya gidiyor, kopek jimnastigine gidiyor. Imkanim var ve kopegim de bunlardan zevk aliyor diye hastalikli bir hal mi oluyor simdi? Ayrica evliyim, bu etkinliklere katilan tanidigim cogu kisi de evli ve cocuklu.

Dunya uzerindeki butun genellemeler gibi bu da yanlis ve cok onyargili
Ben tıpkı bu konudaki gibi aşırılıkçı tavırlardan bahsediyorum. Hayvan tabii ki sevebilirsiniz ama hayvan hayvandır bunu bir hayvanseverin çocuğu olarak tanımlaması onu çocuk yapmaz. Hayvanları tabii ki seviyoruz ama kedim için dünyayı yakarım herkesi silerim kafası normal değil. Hayvansever olup dengeli ilişkiler ve sağlıklı bir bakış açısına sahip olup bu şekilde de bir hayat sürebilirsiniz çok zor değil.

Tam tersi hayvanlarin degeri son yillarda ulkemizde anlasildi, onlarin da bir cani oldugu ve iyi bakilmasi gerektigi fark edildi. Yemini suyunu verip birakinca bakmanin hayvan sahibi olmak olmadigi anlasildi. Ben yurtdisinda yasiyorum kopegim krese gidiyor, ozel kopek havuzu var yuzmeye gidiyor, spaya gidiyor, kopek jimnastigine gidiyor. Imkanim var ve kopegim de bunlardan zevk aliyor diye hastalikli bir hal mi oluyor simdi? Ayrica evliyim, bu etkinliklere katilan tanidigim cogu kisi de evli ve cocuklu.

Dunya uzerindeki butun genellemeler gibi bu da yanlis ve cok onyargili
Ben de evliyim değerli hanımefendinin tezini çürütüyorum ama bu ülkede bir barınakta bir köpek kafasına kürekle vurularak öldürüldü, manyağın biri bir kediyi blenderdan geçirdi, sürekli zehirleme, katledilme görüntüleri görüyorum bu yüzden delirmiş olabilirim. Ne de olsa dünya hassas kalpliler için cehennem, gamsızlara bir şey olduğu yok.

Asla konu sahibi icin söylemiyorum, zaten kendisini tanımıyorum bile. Ama söylediklerinizi bir ben fark ediyorum sanmiştim. O kadar korkunç bir hal almaya başladı ki hayvan sevgisi falan değil bildiğin hayvanperestler türemeye başladi. Tabi bunun evlilik çoluk çocuk onunla ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü evli çocuklu olup böyle olanlar da var. Ama inanın çok korkunç bir hal almaya başladı. Fark ederseniz eğer bu insanlar insan sevmez, insanlara merhamet etmez. Tek duyarliliklari hayvanlaradir. Bu çok korkunç bir şey bence. Her şey dozunda güzel. Ben de hayvanları çok seviyorum, besliyorum da. Pitbullun öldürdüğü kız çocuğu için bile; orada dolaşmasaymiş, şimdi hayvanı suclayacaklar, bizlere bir şey olsun köpeklere olmasin vs gibi yorumlar okudum. Zerre merhamet yok. Hastalıklı bir sevgi. Gitgide de çoğalıyor. Sosyologlar bu durumu incelemeli.
Benim ki o kadar değil ama neden çözümü hep ben bulmak zorundayım neden misafir için kedimdem vazgeçeyim

Ben burda kendimi haksız görmüyorum eğer rahatsız oluyorsa evime gelmez yada gelirken çocuğunu getirmez
Ben kedileri seviyorum fakat inanılmaz korkuyorum
Kedi olan eve asla gitmiyorum
Görüşmek istediğim kişiyle dışarıda ya da benim evimde görüşürüz hiç sorun değil
Hiç kimse benim için bir canlıyı başka bir odaya kapatmasın

Ben de size farkli bir sosyolojik inceleme yapayim. Bizim ulkemizde karsit fikirlere karsi soyle bir durum var: Bir insanda iki karsit dusuncenin var olacagina inanmiyoruz. Bakarsaniz bu dini/politik alanlarda daha cok ortaya cikiyor.

Hayvanlari cok sevmenin 'hayalperestlik' ve 'insan sevmeme' ile baglantisi yok, ama illa kendi dusuncemizi savunacagiz ya bizden farkli olan kesimi en ekstrem kisimda gibi gorup disariya oyle yansitarak aslinda bizim 'ne kadar dogru' dusundugumuzu anlatmaya calisiyoruz:)

Verdiginiz ekstrem ornekleri yapan kisilerle sizin bu 'asiri hayvanseverleeer' dediginiz ornek aslinda ayni, ama konunun diger tarafinda olunca kendinizi goremiyorsunuz. Ayna tutmak istedim.

Benim sinir olduğum şeylerden biri çocuğu tedavi ettirmiyor benden beklentiye giriyor
Çocuğu tedavi ettirmiyor derken?
Alerjisi varsa vardır, alerji tedavi edilmiyor sadece ilaçlarla bastırılıyor.
Kullanılan ilaçlarda nihayetinde kimyasal.

Kardeşinize bu kadar sert çıkmanız yersiz olmuş, onların geleceği gün kedinizi başka bir odaya alıp çocuğun zaman geçireceği yeri temizleseniz daha kolay atlatabilirdiniz.

Sizde pek önemsemiyorsunuz anlaşılan ki bu durumları dikkate almamışsınız ayrıca da çok ağır konuşmuşsunuz, yazık olmuş.

Çocuğu tedavi ettirmiyor derken?
Alerjisi varsa vardır, alerji tedavi edilmiyor sadece ilaçlarla bastırılıyor.
Kullanılan ilaçlarda nihayetinde kimyasal.

Kardeşinize bu kadar sert çıkmanız yersiz olmuş, onların geleceği gün kedinizi başka bir odaya alıp çocuğun zaman geçireceği yeri temizleseniz daha kolay atlatabilirdiniz.

Sizde pek önemsemiyorsunuz anlaşılan ki bu durumları dikkate almamışsınız ayrıca da çok ağır konuşmuşsunuz, yazık olmuş.
Ya sırf yorum yapmak için yazmayın

Ben de evliyim değerli hanımefendinin tezini çürütüyorum ama bu ülkede bir barınakta bir köpek kafasına kürekle vurularak öldürüldü, manyağın biri bir kediyi blenderdan geçirdi, sürekli zehirleme, katledilme görüntüleri görüyorum bu yüzden delirmiş olabilirim. Ne de olsa dünya hassas kalpliler için cehennem, gamsızlara bir şey olduğu yok.
Ben de evliyim çok mutluyum ve hiçbir boşluğu doldurmama gerek kalmadan kedi bakıyorum. Öyle ki evde kedi var diye düşünmüyorum asla. Evde biri var diyorum. Yiyor içiyor üzgünsem yanıma gelip sarılıyor seviyor benle korkuyor benle mutlu oluyor benle üzülüyor. Bebekten ne farkı var? Bu mu aşırılık? Ağzı var dili yok hayvanın. Çok sevmek birey yerine koymak mı aşırılık? Biz böyle devam🐈

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
25 senedir kedi besliyorum muhtemelen aynı şekilde öfkelenirdim, bu yüzden hayatımdan çıkardığım insanlar da oldu lakin bu sağlıklı bir davranış değil. Kardeşiniz geldiğinde kedi ayrı bir odaya alın, onlar gelmeden süpürün ortalığı olsun bitsin. Hepimiz bazen şartlara uyarız, kedi de uyacak bunda bir kötülük yok. Iyy iğreniyorum diyen için kedimi kapatmam ama alerjisi olan ya da korkan bir misafirim varsa ona göre davranırım sonuçta gelen kişinin elinde değil bu. Sık görüştüğüm bir arkadaşım var mesela kedi alerjisi var, gelip bende yatılı kalmaz asla ama o geldiğinde bir iki saat kediyi kapatıyorum bir odaya ya da dışarıda buluşuyoruz. Kendimde alerji hastasıyım kalıcı bir tedavi olmuyor maalesef ilaçlarla baskılanıyor sadece bu kadar sert tepki vermeniz doğru olmamış. Kardeşinizin ters çıkması sanırım olayı tetiklemiş ama biraz daha kontrollü olabilirsiniz. Hayvan beslerken her duruma hazırlıklı olmak lazım dünya bizim kedilerimiz etrafında dönmüyor.
Çok çok kıymetliler, tek tüyüne dünyayı değişmem, şu aralar hasta tedavi görüyor çevremdeki insanlar koşturmamı, üzüntümü hayretle karşılıyorlar bunca masraf, emek kedi için mi diye artık açıklama bile yapmıyorum bu benim hayatım, benim sorunum, benim duygularım ama insanlarla kesiştiği noktada kalp kırıcı olmamakta fayda var hele ki kardeşiniz ise karşınızdaki. Evladının alerjisi olmasına rağmen sizi ziyarete gelmiş biraz daha temkinli davranabilirsiniz

Fark ederseniz eğer bu insanlar insan sevmez, insanlara merhamet etmez. Tek duyarliliklari hayvanlarad
Eee bu da sizi hiç alakadar etmez isteğim canlıya duyarlılık gösteririm size ne yani? Herkesin hassas olduğu konu başkadır bunun için hesap mı vereceğiz? Sosyologlar hayvanlara eziyet edip merhamet göstermeyenleri değil de beni inceleyeceklerse aşk olsun öyle sosyologlara😒

Gelen kişi kardeşim dahi olsa umrumda değil kendini sahiplendir diyemez. Kardeş çokta umrumda değil zaten
Bence kedi bahane olmuş kardeşinize başka bir öfkeniz varmış bu tetiklemis ve kininizi kuşmuşsunuz

Halen de öfkeniz gitmemiş

Madem alerjisi olduğunu biliyorsunuz dışarda görüşün dediğim gibi kedi bahane olmuş
Ayrıca alerji tedavi edlilemez sadece önlemler alınır yaşam boyu devam eder bazen az bazen çok

Ben tıpkı bu konudaki gibi aşırılıkçı tavırlardan bahsediyorum. Hayvan tabii ki sevebilirsiniz ama hayvan hayvandır bunu bir hayvanseverin çocuğu olarak tanımlaması onu çocuk yapmaz. Hayvanları tabii ki seviyoruz ama kedim için dünyayı yakarım herkesi silerim kafası normal değil. Hayvansever olup dengeli ilişkiler ve sağlıklı bir bakış açısına sahip olup bu şekilde de bir hayat sürebilirsiniz çok zor değil.
Tam olarak anlatmak istediğim. Yüzde yüz haklısınız. Aşırılıktan bahsediyoruz. Korkunç bir hal.

Tabii yine de konu sahibinin ablası da hatalı kedini sahiplendir demek kimseye düşmez orası ayrı

X