Kız Kardeşimle Kavgamız

Ben formül düşünemem onun çocuğu hastaysa benim sorunum değil o zaman ya gelmeyecek yada yanında çocuğunu getirmeyecek
Siz bilirsiniz.
Kardeşinizin çocuğu olabilir ama sizin de yegeniniz değil mi ?
Bana biraz sert geldi bu tavır.
Sanki yabancı birilerinden bahsediyormus gibi konuşuyorsunuz.
Abla kardeş arasına girilmez,benimkisi sadece bir fikirdi,siz bilirsiniz en doğrusunu.

Evet hatta istisnalar haricinde konuşuyorum doğurduğunu herkes sever, doğurmadığın bir canlıyı böyle bir aşkla sevebilmek bambaşka bir şey

Paspas süper ya

Bizimde kedimiz vardı bekarlığımdan beri kucak kucaga uyurduk suan 12 yasinda hala annemle yasiyor cocuklarim kediyle buyudu ancak oglum okula baslayinca dediginiz gibi oksuruk krizi 1 sene surdu nereye gotursek cozum olmadi birsuru alerji testi yapildi ve birsey cikmadigi icin kediyle hasir nesir devam etti megersem okulda yerde duran halıymış derdimiz hemen tedaviye başladık 3 ay hava tedavisi gördü ve düzeldi fakat herhangi bir seye veya hayvana alerjen cikarsa tedaviyle duzelecegini saniyorsaniz yaniliyorsunuz alerji yaratan nesneyle temasi kesmezseniz duzelmez 5.5 yildir alerhik cocukla ugrasiyorum doktorun soyledigi sey okuldan alin bu cocugu dedi cocugu okuldan aldim zaten hamileydim o dönem son zamanlarimdi 3 aylik tedavi ile duzeldi tekrar maruz kalsa o halılalara gene baslar doktorun söyledigi yaş ilerledikce yuzde 90 bu tarz tepkiler duzelir ama haricinde maruz kaldikca tekrarlar yani alerjinin maruz kaldigi surece tedavisi yok arkadasim suclama ablani onunda evladi sende haklisin odaya kapat desem bir nebze ise yarar belki cozum bulmaya calisin ortaklasa niye tartisiyorsunuz odaya kapasaniz bile tüyü vs dolayisi ile etkilenebilir cocuk sizde kediyi atacak haliniz olmadigina gore oda bir sure size gelmeyi tercih etmese cocuguna iyilik etmis olur yazik cok kotu etkileniyorlar cunku hayvan beslemeyen ne yazikki ne olacak hepi topu basit bir hayvan deyip geciyor ve siz suclu kaliyorsnz malesef. Babamda ya bu kedi ya ben deyp durdu yillarca degisen bsy olmadi annemle ayrildilar 4 yil evel hala arada kedi yasiyormu diye soruyor

Olaya pragmatist bakıyosunuz. Kedisi de onun evladı olmuş belli ki. Benim de kedim için bırak deseler sen de çocuğunu yetimhaneye ver derim
Ablasının kedini sahiplendir demesi kesinlikle yanlış. Ama orta yol bulunabilirdi. Kedi birkaç günlük farklı bir odada takılabilirdi vs. Sonuçta kalıcı yerleşmiyorlar. Kardeşten daha öte olamaz bir hayvan. Daha doğrusu olmamalı. Abla da hatalı kesinlikle o cümleyi kurmamaliydi sonuçta insanın hayvanı evladı oluyor. Ama konu sahibi bana biraz insan sevmiyor gibi geldi. Kardeşim umrumda değil, yeğenim umrumda değil, o çocuğunu göndersin vs yüksek dozajlar

Çözüm için uğraşmayan kendisi zaten

Valla mevzu kedim olduktan sonra hiç kimse umduğunu değil

O tarz alerjilerin tedavileri yok. Hayvanla aynı ortamda olmaması gerekiyor.
Koruyucu spreyler var sadece
Tabi yine de ortamda bulunmaması gerek. Ablanız bunu bilmesi gerek. Çocuğun alerjisi var ve size geliyor o da ayrı garip.

Çözüm için uğraşmayan kendisi zaten
Aslında kendi çocuğunun konforu için ugrasmali. çünkü alerjiler müdahale edilmedikçe artabilir.sakinleştikten sonra güzelce derdinizi söyleyebilirsiniz.
Kediniz de sizin evladınız onu göndermeyeceginizi de ekleyin

Neden umrumda olsun ki kaç kez bu konuda tartıştık canıma tak etti

O tarz alerjilerin tedavileri yok. Hayvanla aynı ortamda olmaması gerekiyor.
Koruyucu spreyler var sadece
Tabi yine de ortamda bulunmaması gerek. Ablanız bunu bilmesi gerek. Çocuğun alerjisi var ve size geliyor o da ayrı garip.
Bundan sonra gelemez artık

Sonuçta çocuk onun o düşünecek kedimdem fedakarlık yapamam

Şuan da kardeşim de çocuğu da zerre umrumda değil hiçbiri kedimdem kıymetli değil
Sırf sizin özelinizde söylemiyorum ama bu hayvanseverlik konusu bu ülkede gerçekten hastalıklı bir hal almaya başladı. Özellikle evlenmemiş/boşanmış/çocuğu olmayan kadınlar hayatlarında bulamadıkları sevgi boşluğunu hayvanlarla doldurmaya çalışıyorlar ve bu kesinlikle hastalıklı bi durum. Yani şu yazdığınız normal mi sizce. Hem hayvansever olup hem akıl ve mantık çerçevesinde davranabilirsiniz, bu şekilde uçlarda yaşamak size bir şey katmaz aile öyle kolay silinecek bir şey değil ama sizin gibi kardeşim olsa bir daha görüşmem.

Evcil hayvaniniz olmadigini ve aradaki bagi bilmediginizi dusunuyorum, yaniliyor muyum? Kiz kardesim benim canimdir ama benim cekirdek ailem 3 kisilik. Ben, esim ve kopegimiz. Bu evde ucumuz yasiyoruz ve benim icin en degerli sey cekirdek ailem. Emin olun cogu evcil hayvan sahibi icin de boyledir. Kardesten ote diye bir kiyaslamaya gidilemez cunku artik cekirdek aile kardes olmuyor, o genis aile.

Yani hayvan beslemek çok farklı bir şey hiç kimse için ondan vazgeçmem. Tam aksine kedim için herkesten vazgecerim

Kusura bakmayın ama kedisi çocuğundan vazgeçenleri gördüm bu o kadar basit değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…