Kız Kardeşimle Kavgamız

Hayvanseverim. Bunu acikca belirteyim. Omrum boyunca besledim. Son patili dostumu ilk kizimin dogumundan once kaybettik ve bir daha pati evlat edinmedim, cocugumun alerjisi olup olmayacagini bilemedigim icin riske girmedim.

Cocugun alerjisi var ise tedavi edilmesi icin elimden geleni yaparim ancak bildigim kadariyla bu tarz alerjilerde kokten cozum yok, uyaran ortaya ciktiginda tekrar nuksediyor.

Bu sebeple kedilerimi dogru duzgun insanlara sahiplendirirdim. Evet alisiyorlar, canlari yaniyor sahiplerinden ayrilinca ama bir insanin / cocugun sagligindan kiymetli degil.

Ben ablanizin yerinde olsam sizi affetmezdim, cok ayip etmissiniz.

Neden kendi evinde yasamayan bir cocuk icin kedisini sahiplendirsin? Nasil bir mantikla acikliyorsunuz misafir icin evin bireyini sahiplendirmeyi anlayamadim

Size ne kadar kolay geliyor ya sanki evdeki bi eşyayı alıp başkasına veriyorsunuz. Bunun kedi için de sahibi için de ne travmalar oluşturabileceği hakkında bi fikriniz var mı? Kendimden örnek vereyim 5 senedir benimle bu hayvanlar hastalıklarını, zaaflarını, onlara neyin iyi geleceğini benden daha iyi kimse bilemez kimseye de kendim kadar güvenmem yeğenimin alerjisi çıktı diye başkasına verip riske atamam onların hayatını.
Gelde anlat

İnsanların hassasiyetlerine hoş olmayan kelimelerle müdahale etmeseniz mi acaba?

Kedi hassasiyetine sözüm yok, ama sacmaladigini biri acik söylemesi lazim. Yarin basina bir is gelse ilk kosacak yine o kardesi ve cocuklari. Yarin ölüp gitse arkasindan kedisi dua etmeyecek. Sahiplendirmemekte sonuna kadar hakli, ama sinirle sacmaliyor burda

Kedi hassasiyetine sözüm yok, ama sacmaladigini biri acik söylemesi lazim. Yarin basina bir is gelse ilk kosacak yine o kardesi ve cocuklari. Yarin ölüp gitse arkasindan kedisi dua etmeyecek. Sahiplendirmemekte sonuna kadar hakli, ama sinirle sacmaliyor burda
Olaya pragmatist bakıyosunuz. Kedisi de onun evladı olmuş belli ki. Benim de kedim için bırak deseler sen de çocuğunu yetimhaneye ver derim

Bu kadar kavga etmeye ve birbirinizi silmeye gerek yok. Ev dışında görüşün yani.
Bizim de kedimiz var ve kucuk çocuklu misafir almıyorum. Küçük çocuklar kediyi rahat bırakmıyor oyuncakmiş gibi sıkıştırmaya vs çalışıyorlar kediyi korumaya çalışmaktan oturamıyorum çocuklar da devamli kedi peşinde filan fenalık geliyor bana açıkçası uğraşmıyorum.
Eşimin kardeşleri ve çocuklarıyla ya disarda görüşüyoruz ya da kvnin evinde görüşüyoruz. Siz de öyle yapabilirsiniz.

Aslında bizim toplumda pet sahibi olmayanların asla idrak edemediği bir şey var ki onlar evlattan farksız oluyor birinin evine gidip "çocuğundan rahatsız oluyorum odaya kapat şunu" demekle aynı şey.
Aynen öyle.
Ben Türkiye'ye giderken papağanımı götürcem yanımda mesela. 1 hafta babamlarda kalacağım ama annem getirme bize diyor. Sebebi de papağanın özgürlüğünü elinden aldığım için babam üzülürmüş görünce :)
Evet ama gökyüzünden daha iyi bakıyorum ben ona isterdim özgürce uçsun geri gelsin :) Giderse bidaha gelmez ama.
Hayvan sevgisi gerçekten başka, kendi çocuğu gibi oluyor insanın

Olaya pragmatist bakıyosunuz. Kedisi de onun evladı olmuş belli ki. Benim de kedim için bırak deseler sen de çocuğunu yetimhaneye ver derim

O konuda konu sahibi hakli. Bizimde 14 sene kedilerimiz vardi. Sevgisini iyi bilirim. Bende kimsenin lafi ile baskasina vermezdim. Bu ama yinede agir laflar hakki vermiyor. Bence konu sahibinin kardesi zaten bastan eve gelmekle hatali. Kediyi odaya kapatsa bile pek bir ise yaramiyor alerjisi varsa

Bu mantığı ben de daha çözemedim

Ben normalde kopegimi hic kimse icin kisitlamam. Zaten kapidaki paspasta bile kopegimin fotografi var ve 'Unutmayin ben sizin icin bir kopegim ama bu evin bebegiyim, siz sadece misafirsiniz' yaziyor. 😄 Buna tepki gosterecek olan da gelmesin evime, hic umrumda olmaz.

Kardesim ve yegenim icin yapacagim maksimum sey kedimi onlar geldiginde bir odaya kapatip oturacagimiz odayi iyice temizleyerek, havalandirmak olurdu. Belki hava temizleyicisi de alabilirsiniz odaya alerjilere iyi gelir. Ya da siz ona gidersiniz.

Öncelikle herkese merhaba. Benim yaklaşık 2 senedir baktığım dünya tatlısı bir kedim var. Aynı zamanda iki tane yeğenim var ve yeğenlerimden birinin alerjisi var. Ne zaman bana gelseler yeğenim hemen öksürük krizi tutuyor gözleri sulanıyor. Aslında daha kız kardeşimi çok uyardım kızını tedavi ettir diye ama dinlemedi. Bugün yine bana geldiler ve yeğenimin alerji krizi tuttu. Bu defa kız kardeşim bana bağırmaya başladı artık kendini sahiplendir ne zaman gelsek çocuk rahatsızlanıyor dedi. Fakat ben kedimi çok seviyorum her ne olursa olsun ondan vazgeçmem. Derken kavgaya tutuştuk. Bir daha kesinlikle evime ayak basma artık seni görmek istemiyorum dedim. Kedimi sahiplendireceğime seni silerim dedim. Şuan o kadar sinirliyim ki içimi dökmek istedim
Bence iki tarafta fazla tepkiler vermişsiniz
Benim kardeşimin de kedisi var.kızımda da sonradan alerji çıktı.ama biz ikimizde buna çözümler aradık.
ne ben ona kedini ver dedim ,ne de o bana evime gelme seni silerim dedi.
İlk başta gittigimizde kediyi başka odaya koyup biz gitmeden ortamı havalandırmayı denedi, çok başarılı olmayınca da ben kızımı doktora götürdüm.alerji için testler yapıldı ve ilaç verildi bu şekilde aştık.
Siz kardessiniz hem de kız kardeş. o yüzden çözümü olan basit şeyler için birbirinizi kırmayın. Unutmayın bir insanın dunyadaki en yakın akrabası kardeşidir.

Bu kadar kavga etmeye ve birbirinizi silmeye gerek yok. Ev dışında görüşün yani.
Bizim de kedimiz var ve kucuk çocuklu misafir almıyorum. Küçük çocuklar kediyi rahat bırakmıyor oyuncakmiş gibi sıkıştırmaya vs çalışıyorlar kediyi korumaya çalışmaktan oturamıyorum çocuklar da devamli kedi peşinde filan fenalık geliyor bana açıkçası uğraşmıyorum.
Eşimin kardeşleri ve çocuklarıyla ya disarda görüşüyoruz ya da kvnin evinde görüşüyoruz. Siz de öyle yapabilirsiniz.
Yok bizim ki illa bana gelicek

Ben normalde kopegimi hic kimse icin kisitlamam. Zaten kapidaki paspasta bile kopegimin fotografi var ve 'Unutmayin ben sizin icin bir kopegim ama bu evin bebegiyim, siz sadece misafirsiniz' yaziyor. 😄 Buna tepki gosterecek olan da gelmesin evime, hic umrumda olmaz.

Kardesim ve yegenim icin yapacagim maksimum sey kedimi onlar geldiginde bir odaya kapatip oturacagimiz odayi iyice temizleyerek, havalandirmak olurdu. Belki hava temizleyicisi de alabilirsiniz odaya alerjilere iyi gelir. Ya da siz ona gidersiniz.
Ben kökten hallettim hiç görüşmem daha iyi

X