Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nereden biliyorsun derse ne diyeceğim?

Bir de tanıdıklarınız varsa olayı bir uzmanla konuşmanız faydalı olabilir. çünkü biz ne desek de kardeşinizin psikolojisini bilemeyiz. bu durumda ne yapmanız gerektiğini bir uzmanla konuşup kardeşinizle öyle görüşebilirsiniz.

Reactions: 000
Evet bende aynı fikirdeyim.
Şu an annemlerdeyim.
Adamın instagram adresini buldum.
Yazsam mi
Aslında yazışma değil de telefon görüşmesi olsa daha iyi olur. Kardeşinizin telefonundan numarasını bulamaz mısınız? Çünkü bu kalitede biri yazışmaları kardeşinize gönderip sizin aranızı açılmaz derecede bozup kardeşinizi iyice yalnızlaştırıp kendine bağlayabilir.

Adam iğrenç biri tamam da kizkardesinizin niyet de çok temiz değil. Adam zorla musallat olmus gibi davraniyorsunuz.
Kardesiniz kaç yasinda?
Konumun basından beri kardeşime de suç buluyorum.
Kardeşim masum değil.. ama adamın niyeti daha bozuk..
Kardeşim 25 adam 28 yaşında.

Siz beni yargılamak için yazıyorsunuz.
Neden?
Kardeşimi zaten yargıladınız. Eşimi yargıladınız.
Beni yargıladınız.
Çözüm yazsanız daha iyi olurdu..

Allah korusun..
Allah yazdıysa bozsun.
Annem kalp hastası. Mahvolur.
Ben cinsel ilişki yaşamasından da korkuyorum.
Allah korusun tabii, felaket tellallığı için yazmadım sizi üzmek istemem ama kardeşinizde maalesef elindeki son koza kadar oynayacak cesaret var. Ben olsam yüz yüze konuşup ya bu rezaleti kendin bitir ya da ben herşeyi ayyuka çıkaracağım derdim. Bu durum su akar yolunu bulur meselesi değil.

Bende bunu anlamyrm bir insan neden günlük yazar yani doğrusu. Şu madem kimsenin okuması istenmiyorsa eee yaz yirt sonra digergun yeniden yaz :) hani çocuk için tutulan. Günlük desem anladm çocuğa ani birakilio ama bence günlük yazan herkes okunacagini düşünur. Ben merak ederim yani :) özel hayata saygısızlık vs ne ya. Pufff. Ozmn telefonda karıştırmayın :) konu sahibine tavsiyem asla günlüğünü okudugunu söyleme. Çünkü üste çıkıp seni suçlayacak. Başka bir neden bul bence. ....

Ayrıca gerçekten bende bir arkadaşımın günlüğünü okumustm nedeni ise arkadasjmin piskolojisi bozuldu ilaç kullandı sonra içine kapandı bişey bişey anlatmio eee endişelendim baktm hiç bişey yazmamış sadece intihar düşüncesini yazmış. Tabi koştur koştur. Psikiyatri hocama gittim. Yok günlük okunmaz vs dedi neyse intihar eden de eder hiç düşünmez dedi sonra birgün söyledim okuduğumu endişelendigm için bir yıl konusmadi benle hayır içinde. Başkada bişey yazmamisti yani şimdide altı senedir hala dosttuz:)

Şu an elbette kavga edecek ama niyetinizin kötü olmadığını elbet anlar. Hem okumamın vicdan azabından da kurtulursunuz.
Şu an neşeli gibi. Duyguları dengesiz gibi geldi. Tabi uzman degilim. Sadece gözlem..
Beni affetmez siler diye korkuyorum.

Çok kırıcı olmamaya çalışarak kendimi ifade etmeye çalışacağım,kusurum olursa affet lütfen.
Herif sanki zorla musallat olmuş gibi davranıyorsun ama tamamen öyle değil. Kardeşin de az değil. Bu adam demiş ki '' Senle beraber olurum ama hamile kalırsan sen doğurursun. ''. Sence bu lafı boşuna mı etti o denyo? Deli gibi korkuyor adam ailesinden nişanlısından çevresinden. Ama halt etmekten de geri kalmıyor. Sen bence adamdan ziyade kardeşinden kork. Baksana adamın kapısında yatacak neredeyse.

Kardeşine birşey deme, bu sorunu o herif ile hallet. '' Kardeşimden uzak dur, cümle aleme rezil ederim seni. '' dediğin an o herif ayakları totosuna vura vura kaçar zaten. Allah kurtarsın, kardeşine acil akıl fikir nasip etsin, çok zor.

Evet akli basında olmalıydı
Ama olmadı ne yapayim?
O benim tek kardeşim. Oyle bırakayım mı?
Nişanlısına bende üzüldüm.. Ama haliyle önce kardeşimi düşünüyorum. O benim canım.
Benimde durumum iyi değil.esimden saklayacağım diye sınır stres içindeyim. Bu durum hepimizi etkiliyor.

Sağlıklı hareket etmiyor. Yanlışından dönünce affeder. Mecbur karışacaksınız bu dakikadan sonra.
Evet öyle olacak..bir şeyi yapmadan duramam

Kurgu sanatı resmen.

Günlüğe tüm suçlarını yazmalar 90ların dizilerinde kaldı be ablacım şimdi ki nesil yemiyor..

Keşke mail okudum falan deseydiniz o bu dönemde daha inandırıcı olurdu yıl 2020 oldu ..

O lafı neden etti nasıl edebildi bende bilmiyorum.
Aklım durdu. Bizi annem gururlu yetiştirdi.
Şu an evliyim. Eşim aldatsa Allah muhafaza bir dakika durmam.
Nasıl şeyler dedi ki adam bu durumu dillendirdi..
Adamla konuşsam kardeşime der mi ablan biliyor beni tehdit etti diye..

Konu gercek. Mune biliyor. Konuştuk. Bazı durumlar var. Ben ona açıkladım zaten.
Siz inanmayabilirsiniz. Konumu sabote etmeyin lutfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…