Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok pişman olacak. başını vuracak ama iş işten geçecek. Kardesinizle aranızda muhabbet nasıl samimi misiniz yoksa aranızda hep resmiyet var mıydı bilmem ama benim kardeşim böyle bir şey yapsa illaki haberim olurdu olmasa da böyle ogrenseydim susup oturmak çok zor olurdu. Çünkü biz zaten biriz, şimdi yazmak istemediğim aklıma binbir türlü şey gelirdi.
Adamın ben nişanlıyım seni terkediyorum diyip kardeşinizin de peki tamam demesi en hafif ihtimal bu ihtimale bu kadar guvenmezdim..
Bende susup oturmayı düşünmüyorum.
Ama nasıl konuşmalıyım.
Kardeşimi kaybetmek istemiyorum.

Benim de bir kızkardeşin var ve çok üzüldüm durumunuza. Kardeşiniz şu an aklını mantığını kullanamıyor bir heyecanın hevesin peşinde sürükleniyor. Adam zaten Ümit vermiyor, gününü geçirme derdinde gayet de açık oynamış kartlarını, benim sorumluluklarım var vs diyor yani nişanlısının duyması nişanın bozulmasını istemiyor. En mantıklı yol adamla konuşmak, nişanlısına söylemekle tehdit etmek. Ok yaydan çıkmış artık benim kardeşim yanarsa herkes yansın demek, sahipsiz sanmış kardeşinizi istediği gibi psikolojisine oynuyor. Bu işi bitirirse adam bitirir,
Evet bende aynı fikirdeyim.
Şu an annemlerdeyim.
Adamın instagram adresini buldum.
Yazsam mi

Ben öyle belli etmeden falan takilamam.
O herife sosyal medyadan ulaşırım.
Bir güzel tehdit ederim.
Kardeşimden uzak durmazsan eğer nişanlın ailen duymayan kalmayacak. Elimde kanıtlar da var haberin olsun derim.
Haa ağzını açıp kardeşime benle konuştuğunu söylemeyeceksin bile. Sessizce engelleyip uzak duracaksın ondan.
Aksini yap da başına belayı al derim.
Sonra yansın ortalık.
Peki kardeşime söyler mı?
Ben ondan korkuyorum.
Bir sorun olur mu..
Duygusallığa bağlasam bak bu vebali alma seninde kardeşlerin varmış desem. Ters tepermi

Ben böyle çarpık bir ilişkinin aşk diye masumlaştırılmasına karşıyım. Bu resmen saplantı ve ahlak zaafiyeti. Burada tamam adam kataktersiz ama konu sahibinin kardeşinininde pek karakterli olduğunu söyleyemeyeceğim. Nişanlımı bırakmam ama seninle takılırım seninle sevişirdim ama benden hamile kalırsın başıma bela olursun diyen adamla kendi isteği ile konuşuyor. İkinci olmaya dünden hevesli, kadın küçük değil,yetişkin kadın. Adamın konu sahibinin kardeşine yaptığı bir yanlış yok ki kandırmammış, aldatmamış, karakterindeki pisliği pişkince sergilemiş; o nişanlısına asıl yanlışı yapıyor. Şimdi burada kötü kalpli adam konu sahibinin masum kardeşini kandırıyor demek bana saçma geliyor. Asıl konu sahibinin kardeşi adamı nişanlısından ayırmak için kılıçları çekmiş, adamda ahlaksız olduğu için bunun nimetlerinden yararlanma peşinde, ama kandırma kullanma demek saçma.
Ben kardeşimi asla savunmuyorum.
Ama benim kardeşim böyle biri değildi.
25 yıldır tanıyorum. Ne oldu anlamıyorum.
Tabi ki bu bitmeli.
Ondan burada linç yemek pahasına konu açtım.

maalesef psikiyaristler evde pek psikiyatrist değiller :KK14:
Evde eşim zaten. Bende onun beslenme uzmanı degilim. Ona onu yeme bunu yeme diktesi hiç yapmadım. O da bana meslek diktesi yapmaz. Sadece anlatsam kardeşimi eskisi gibi görmez.
Yargılar. Mersinli bizden daha geleneksel bir görüşü var.

Aile kavrami nedir bi arastirin veyahut o kardesinin basina bir sey gelse adam kullanip dügüne yakin atmak istese basindan bu da takintili birakmio öldurup atsa biryere kimin cigeri yanar böyle antin kuntin laflar boş kardes abla abi yanlis yapiyorsa ve mutlaka zarar görecekse birseyler yapilmaliki bir kötü sonuc olsa en azindan birazda olsa vijdani rahat olur yasamayan anlamaz
Bu olay olmasaydı eski sevgilisiyle ilgili duyguları olsaydı ben asla müdahale etmeyi düşünmezdim ams artik düşünüyorum. Bu olay ciddi. Uyandı kardeşim. Neşeli gibi. Ama artık neşesini bir şeyler saklandığına yoruyorum. Çok acı.

Hmm bilemedim.
Belki kizla konusurdu. Kiz eski sevgili stresinden adama sarmis belki iyi gelirdi. Enisteyle konusmak istemezse baska bir psikiyatrist arkadasina yonlendirirdi.
Ben bu olayı bilmeden teklif ettim zaten.
Konuş istersen biraz dedim. Olmaz aile içi etik olmaz diye geri çevirdi. Meğer bu olay anlaşılmasın diyeymis

Kendinizi kötü hissetmeyin gayet sorumluluk sahibi bir ablasınız... yok özel hayatmis saygısızlıkmış diyenler şunu düşünsün günlüğüne intihar etcegini yazsaydı ve ailesi bunu geç farketseydi de aynı seyi mi savuncaklardı... burada bir abla kardeşinde meydana gelen ruhsal değişikliklerden şüphelenip okuma gereği duymuş ve iyi de yapmış bu son derece yanlış iliskiyi yasamaya devam etse bunalıma girecek belki yanlış biseyler yapacaktı kendine ki bu noktada hep demiyo muyuz ailesi nasıl farketmedi bu durunu önlem alsalardı diye... sorunuza gelecek olursak soğuk kanli olmaya devam edin adam iyi niyetli degil adamla konuşmak çare olmayabilir ablan geldi konustu diyip kardesinizle olan bağınızı koparır.. sahte bir hesaptan adama yazın nisanlını aldatıyosun elimde kanıtlar var devam edersen nisanlına ulaştırıım diye boykelikle kız kardesinizle aranız bozulmayacak adam panikle iliskisini bitirecektir diye umuyorum, kolaylıklar diliyorum...
Zaten adamın instagram adresi elimde.
En kötü fake hesap açıp yazacağım.
Ama benden şüphelenebilir. Suphelendirmeyecek bir şekilde yazmalıyım.
Empatiniz için teşekkür ederim.

Kardeşiniz madem adama bu kadar saplantılı adam evlenmesin diye ondan hamile kalmaya çalışmasın 😳
Allah korusun..
Allah yazdıysa bozsun.
Annem kalp hastası. Mahvolur.
Ben cinsel ilişki yaşamasından da korkuyorum.

Bende susup oturmayı düşünmüyorum.
Ama nasıl konuşmalıyım.
Kardeşimi kaybetmek istemiyorum.
Kaybedecek Bir şey yok. Alın karşınıza endişelerinizden bahsedin. Ülkede neler oluyor neler. Yarın birgun kardeşinize zarar vermeyeceğini nereden biliyorsunuz? Sen diliyle konuşmayın. Yapıcı olun. Bunun yanlış olduğunu o da biliyor.

Normalde olsa kesinlikle çok yanlış derdim. Ama konu sahibi iyi ki okumuş. Özele saygiyi kesinlikle savunuyorum ama kendine zarar verme ihtimali olan uzun süreli dengesiz davranan,konuşmaktan kaçan birininki icin erken önlem alınmış. Allah korusun intihara bile gidebilir böyle olaylar.
Çocuğa günlükte intihar etsem arkamdan şu çalsın demiş. Bugün annemlerdeyim. Neşeli gibi.
Günlüğü bir daha okuyacağım. Belki bir ipucu yakalarım.
Intihar etmez ama bunu şansa bırakamam.

Adam seninle beraber olurdum ama sen sırf benden diye bu çocuğu doğurursun olmaz demiş.
Böyle biriyle mi olsun kardeşim?
Adam onu kullanacak. Adamın niyet çok pis.
Biz İzmirliyiz ailemiz çok geleneksel değil ama evlilik dışı çocuk kardeşimi bitirir.
Bizi bitirir onu da bitirir. Aklım almıyor nasıl kardeşim bu durumda.
Eşime bir şey çaktırmayayım diye şu an ağlayamıyorum. Ne yapayım bu adam iğrenç biri?
Karışma demesi kolay..
Anlamadım kardeşiniz hamile mi? Ya da her birlikte olacak gibi duruyorlar.
Kardeşiniz kaç yaşında konuşun herşeyi kendisi anlatsın ilk defa duyuyor gibi dinleyin yol yordam gösterin. Ama sizi ne kadar dinler onu bilemem

Konu gercekten gercek mi yaa.
Psikolog olan es mi etiket yapistirirmis?
Evet konu gerçek.
Eşimin mesleği insanların ruhsal sağlığı.
Ama biz ailesiyiz. Bize farklı haliyle.
Kardeşimi çok sever çok hanım kız der.
Hatta kaç kere birileriyle tanıştiralim dedi.
Kardeşimi insan olarak seviyor. Bunun yıkılmasına izin veremem. Eşim bile olsa benim gibi affedici olamaz. Ben öz ablasiyim.
Bu arada toplumdaki bu doktorlar mükemmel algısını sevmiyorum..cogu yeni girdigim çevrede eşimin mesleğini inanın söylemek istemiyorum. Hemen ooo dikkatli ol şunu yapma bunu yapma seni de analiz eder diyorlar. Kimse mükemmel değil. O da değil.

Evet bir uzmana gitmeli.
Eşimin tanıdıkları var. Ama eşim bu durumu bilsin istemiyorum. Aile içinde kalmalı. Yoksa kardeşim kötü etiketlenir. Ama bir anda doktor desteği için ne desem.. görünürde iyi gibi bazen. Günlüğünü okuduğumu söyleyemem.

Ayrıldıktan sonraki psikolojisini iyi görmüyorum, düzelir diye bekledim ama sanki gittikçe kötüleşiyor, depresyonda gibi hissediyorum diyin. olayı anlatmanıza gerek yok bana kalırsa. isterseniz sorun olmayacaksa annenize söyleyin. ya da aileden güvendiğiniz birine. en azından biri sizi desteklerse ağız birliği yaparsınız. ikna edersiniz

Hırçın bir kardeş vardı, evde çok asabiydi o kardeş sanırım.
Günlük için bir şey diyemeyeceğim, eminim çok ters gelen şeyler görmeseydiniz okumayı tercih etmezdiniz. Yapılan yanlış olabilir ama ben bunu meraktan yaptığınızı düşünmüyorum. Ruh halinde kendine zarar vereceğini düşündüğüm derecede değişimler varsa ben de okurdum günlüğünü sanırım.
Sakin olun önce ve kendinize düşünme fırsatı tanıyın. Bu karşı tarafla halledebileceğiniz bir mesele değil. Bir şekilde kardeşinizin size açılmasını sağlamalısınız.
Ben en çok diğer kadına üzüldüm.
Bir şekilde kardeşinizi çevirmek zorundasınız. O adam evlense bile ikisininde iletişimi koparacağını düşünmüyorum.
Fakat bir şekilde adam bir gün o yoldan sapacak ve kardeşiniz insan psikolojisi gereği; kandırılmış, kullanılmış, sevilmeye, tercih edilmeye layık olmayan biri olarak görecek kendisini -ki adam zaten kardeşinize kendisini yetersiz hissettirmiş. Yani bir yerde kendisini kurban psikolojisine sokacak.
Ben kardeşinizin hissettiği şeyin sevgi olduğunu düşünmüyorum. Adam hoşuna gitmiş olabilir ama sonrasında -adamın söylediklerinden dolayı- kendisini tercih edilmeyen kadın olarak görmeye ve hırs yapmaya başlamış olabilir. Bu duyguları aşkla, bağlanmayla karıştırıyordur ama bence tamamen hırs.

Herkese iyi forumlar,
Benim çok ciddi bir derdim var.
Kız kardeşim bundan 2 ay önce sevgilisinden ayrıldı. Tabi hepimiz şok olduk. Sevgilisi evlenme teklif etmişti evleneceklerdi.
Kardeşimde garip davranışlar vardı, sürekli dışarı gitmeler, sürekli ağlamalar, sürekli hırçın haller. Bunu erkek arkadaşından ayrılmasına bağladık.
Sonra bugün bizimkilere uğradım, kardeşim dışarı çıkmıştı. Zaten iki haftadır günlüğünü okumak istiyordum. Ve bugün cesaret ettim..

Okumamla beraber şok oldum. Nişanlı olan bir arkadaşı ile görüşüyor. Onunla görüştüklerini hep yazmış. Ondan kopamadığını,adama(!) açıldığı halde adamın onu ciddiye almadığını, benim sorumluluklarım var dediğini hep anlatmış. Beynimden vurulmuşa döndüm. Hala kendimde değilim, kendi evime geldim. Şoktayım. Eşime ne diyeceğimi şaşırdım. Kimseyle paylaşamıyorum. Adam kısaca şu an hem kardeşime umut verirken hem de nişanlısıyla beraber. Hatta nişanlısı aradığında kardeşimle beraberken konuştuğu bile olmuş.
Aklım almıyor nasıl benim kardeşim bunu yapar. Nasıl nişanlı bir adamla görüşür. hatta adam beni sevdiğini biliyorum, eski erkek arkadaşını sevmediğini biliyordum demiş. Daha anlatamayacağım şeyler var. Elim ayağım titriyor.

Ben bu işin içinden nasıl çıkaracağım kardeşimi? Adam sorumluluklarım var ayağına kardeşimle gününü gün ederken hem benim kardeşimi hem o kıza yazık ediyor. Benim kardeşim neler yazmış. Kalbim onu seçti. Onsuz olamam vs...Benim kardeşim nasıl bu kul hakkına girer, bunu da aklım almıyor. Alamıyor..çok kötüyüm.

Bana akıl verin nolur. Ne yapmalıyım? Kardeşim bunu bana anlatmadı. Ben gizli öğrendim. Onunla konuşayım mı?
Yoksa telefonundan o adamın numarasını alıp onunla mı konuşayım? Benim kardeşimi rahat bırakmasını mı söyleyeyim?
Bu mesele ciddi bir durum nolur akıl verin..
Lütfen bana tavsiye verin. Çok çaresizim.

Bu arada konu fake değil. Sebebini @Mune biliyor. Ona detaylı açıkladım. İsterseniz sorabilirsiniz.
Adamın nişanlısına ulaş. Onunla bir çare bulun.

Bence nişanlı adamın nişanlısına fake hesaptan ulaşıp gerçekleri söyleyin. Kız terkeder adamı. En azından böyle karaktersizle evlenemez. Ve adam boşta olduğu halde kardeşinizle birlikte olmazsa kardeşiniz de ondan soğur.
Kız amcasının kizi imiş.
Bence terk etmez. Kiz daha 20 yaşında.
O da daha ergen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X