Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence kardeşinize söylemek hiç iyi bir fikir değil. Adamla konuşun ama daha sonra kardeşinize göstereceği bir konuşma kaydı vs olmadan tehdit edin. Kardeşiniz sadece hırs yapmış bence. Ayrıca hayatında biri olan ve sadık olma sözü veren adamken, kardeşi niye daha suçlu görmüşler anlayamadım. Kardeşinizle konuşursanız kesinlikle daha kötü olacak. Aa evet ya ayrılmalıyım diyip bitirmeyecek sonuçta. Sizden de uzaklaşıp daha mutsuz olacak. Adamı tehdit edin fake hesaptan falan

Peki kardeşime söyler mı?
Ben ondan korkuyorum.
Bir sorun olur mu..
Duygusallığa bağlasam bak bu vebali alma seninde kardeşlerin varmış desem. Ters tepermi

Duygusal adam olduğunu sanmam.
Korkutmak lazım.
Dedigim gibi tehdit ederseniz söylemez kardeşine korkar.
Söylerse de gerçekten herkese söyleyip ortalığı karıştırmak lazım.
Nereye giderse gitsin olay sessizce beklerseniz çok daha ciddi sorunlar çıkabilir.

Günlüğünü okuman çok yanlış !
günlüğünü okudum dersen büsbütün uzaklaştırırsın kendinden
Al karşına konuş
Ablacım senin sorunun mu var?Lütfen anlat bana beni çok endişelendiriyorsun dersin
Bence dökülür zaten
O adama diyecek birşey bulamıyorum!
Ne kadar kötü insanlar var ya
Gerçekten pislik bunlae
Sevgi ilgi arsızı
Sorumlulukları varsa az ötede oynasın gerizekalı

Adamla konuşsam olmaz mı?
Bir de adam nişanlısı için kardeşime onu seveceksin demiş. inanamıyorum ya.

Adam diye yazmayın şunu. Bu sahisi ararsanız kardesinizle aranızda uçuruma sebep olur. Sakın yapmayın bu aşamada bunu.

Keşke nişanlısının bundan haberi olsaydı.

Kardesinizle iletişiminiz nasıl , onun sizinle konuşmasını anlatmasını sağlayın.

Bilmiyormuş gibi konuşmaya başlayın ve bir şekilde size içini acmasini sağlayın.

Adamın nişanlısı süphelenmiş zaten kardeşimi instagramdan aramış. adama sormuş.
Mesela adamla kordonda görüşmüşler balıkçıya gitmişler. Sonra adam bunun elini tutmuş.
Anlamıyorum ki.. Nasıl olur bu.. kardeşim vebal almaktan korkardı. Nasıl bunu yapar..
Kardesinizde gram akil yok

Eşinizin kardeşinizle ilgili düşüncelerinin yıkılacağından endişe ederek söylemiyorsunuz ama bence şu anki durumun kritikliğini göz önünde bulundurarak eşinizden yardım almanız işinizi kolaylaştırır. Burdaki fikirlerden daha mantıklı, yapıcı fikirler sunacağını düşünüyorum çünkü kardeşinizi tanıyor aynı zamanda. Biz tanımıyoruz kardeşinizi. Ne profesyonel olarak ne de yakını olarak meseleye bakabiliyoruz. Uzaktan bir iki fikir verebiliriz. Eşinizin durumu ise öyle değil. Her iki pencereden yaklaşabilir. Ayrıca kız kardeşinize gelene kadar bu şekilde saplantılı bir sürü hastası olmuştur ve ben sandığınız kadar negatif yaklaşacağını düşünmüyorum. Tek başınıza adım atmayın bence, eğer anne, baba, teyze vs gibi bir yakınınıza söyleyemeyecekseniz en azından eşinizden destek alın. Durum kritik, kardeşiniz saplantılı bir bağlılığın içine düşmüş, intihar eden pek çok kişinin yakını da bunu yapacak insan değildi diyor intihar eden için, imajı düşünecek vakit değil.

O lafı neden etti nasıl edebildi bende bilmiyorum.
Aklım durdu. Bizi annem gururlu yetiştirdi.
Şu an evliyim. Eşim aldatsa Allah muhafaza bir dakika durmam.
Nasıl şeyler dedi ki adam bu durumu dillendirdi..
Adamla konuşsam kardeşime der mi ablan biliyor beni tehdit etti diye..
Yani bilemedim. Kardeşin erkeklerin arayıp bulamadığı bir tür. Saf, temiz, itaatkar. Biraz direnebilir adam. Ama direnmeye kalkarsa onu mahvedeceğinden emin olmalı ki çeksin gitsin.

Konumun basından beri kardeşime de suç buluyorum.
Kardeşim masum değil.. ama adamın niyeti daha bozuk..
Kardeşim 25 adam 28 yaşında.

Siz beni yargılamak için yazıyorsunuz.
Neden?
Kardeşimi zaten yargıladınız. Eşimi yargıladınız.
Beni yargıladınız.
Çözüm yazsanız daha iyi olurdu..
Kimseyi yargiladigim yok saçmaliyorsunuz. Esiniz psikiyatristmis belki yardimci olur veya bir arkadasina yonlendirir demek yargilamak olmus.
Kardesiniz de kucuk değil her şeyin bilincinde.

Bak arkadasim, tecrübeyle sabit bir sekilde sunu net olarak sana söyleyebilirim: sen yapma, etme, yanlis yoldasin dedikce kardesin o adama daha fazla baglanir. Bu tür ikazlar sözler genelde bir baglanma büyüsü gibi birsey yaratiyor yani kisacasi müthis ters tepiyor.
Ben senin yerinde olsam kardesime hic birsey caktirmazdim, o adami bulup eger bu sekilde davranmaya devam ederse durumu nisanlisina bildirecegimi söylerdim. Bu adam kardesine asik falan degil ve hic bir erkek asik olmadigi bir kadin icin gereksiz riskleri göze almaz.

Konu sahibi sunu merak ettim: esinle neden paylasamiyorsun? Sonucta kardesin genc bir kiz, kafasi karismis olabilir ve bu yargilanacak birsey degil, neticede birini sevmek suc degil!
Eger esin kardesini kendi kardesi gibi görüyorsa o da onun bu duruma düsmesine razi gelmeyecektir zaten ve bu sekilde en azindan o nisanli kisisini ikiniz birlikte bulur karsiniza alirsiniz. Hatta bence bir erkek olarak esin o adam söyle bi gözdagi verse bak hemen nasil sonuc aliyorsunuz.

Anneme anlattım.
Şok oldu.
Bu adam bunu kullanıp atar bu adamlar asla kendi zümresi dışında evlenmez dedi.
Bunu çözmemiz lazim diyor.
Konuşuyoruz.
Annem ben biri olduğundan supheleniyordum zaten dedi..
Allahım nasıl çözeceğiz bunu..

Neden bu kadar düşünüyorsun? madem kardeşinle konuşmayacaksın adam dediğin o kişiyi tehdit et,nişanlısı ailesi duyarsa neler olabileceğini düşününce korkar anında bırakır ama kardeşin onun peşini bırakır mı ondan şüpheliyim.

Adamın nişanlısına ulaşıp herşeyi anlatmak lazım aslında
Nişanlı kilit nokta

Hayır neden biri çıkıp nişanlısına yani kıza söyle demiyor ????

kızı bulun fake’den anlatın sizin olduğunuz ortaya çıksın istemiyorsanız
aldatılan nişanlı bir kız var ortada

Zaten kardeşimle sürekli iletişim halindeyiz
Şu an gene annemlere geldim.
Bugün eşimle planımız vardı iptal ettim.
Kardeşim uyuyordu odasında.
Günlükte çekmecesine baktım. Dediği fotoğrafı buldum.
Adamın adresi instagram adresi elimde.
Burada denilen gibi arkadaşlarında ekliymis.

Evet günlüğü okudum. Pişman degilim.
Bize söylemiyor. Kaç kere konuşmaya çalıştım.
Geçiştiriyor. Adam nişanlı. Olay özel alan durumundan çıkmak üzere.
Kizkardesimle olan iliskimi goz onunde bulundurup yazıyorum, tesbihte hata olmaz, adam oldursem anlatirim.
O da anlatir.
Ama bugune kolay gelmedik.
Kendisi anlatana kadar Ben acik acik söyleyemezdim.
Adama hic soyleyemem. Hic bir zaman muhattabınız 3. Biri olmamalı.

Ya beni affetmezse?
O hadi kendini geçtim sizi ve ailesini düşünmeden hareket ettiği için ailenize birşey olursa; allah korusun annenize babanız bir sağlık sıkıntısı yaşarsa siz ne yapacaksınız. Bence madem karışacaksınız kardeşinizi değil ailenizi düşünün. Psikolog olan eşinizin bile kardeşinizi suçlayacağını biliyorsunuz; çünkü suçlu olan kendini bu duruma düşüren kendisi. Bence artık onunla ilişkinizden daha önce düşünmeniz gereken şeyler var.

Günlüğünü okuduğunuzu söylerseniz iyice sinirlenebilir. Alttan girin konuya, onun size açılmasını isteyin. Doğruyu anlatın. Okuduklarınızı başka birini örnek göstererek anlatın. Direk kardeşinizin üstünden konuya girerseniz yalanlayip sinirlenir diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Reactions: 000
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X