Kız çocuğuyum diye mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin kocan ailesine yedirmiyor muydu ? Şimdi kendi ailenin olanları da mi yesinler? Yani bu kadar mal derdine düşmek hele cidden senin gibi düşünen biri için çok tuhaf . Kadınlarla ilgili belirli fikirlerin vardı ya şimdi niye bu kadar modernsin çok merak ediyorum . Iş kendimize gelince mi sadece modern oluyoruz . Erkeğin görevi ya hani ev geçindirmek sana göre işte iki oğlu ev gecindiriyor adamın sana da üç ev bırakmış yani
Şu yorumu da yeni görüyorum. İnsanların nedir ne değildir bilmeden like butonuna çökmesi çok enteresan geldi :)
Hangi konuda evi geçindirmek erkeğin görevidir yazdım çok merak ediyorum. Sanki kadının çalışmasına karşıymışım gibi bir algı oluşturmuşsun oysaki ben kendim de çalışıyorum.
Erkek çalışıyorsa, kadın çalışmıyorsa o zaman misafiri de kadın ağırlar bu normaldir, hem işte çalışsın hem karısı evdeyken gelip yemek mi yapsın karısı ne yapacak o zaman tarzı bir şey yazmıştım. Yani bu beni ataerkil yapıyorsa sorun yok.

Kocamın ailesi mevzusunun çarpırılması zaten beni benden aldı. Ailesi keyfi borçlar istedi ve vermedik. Kocam ailesine para yedirmiyor yani. Bir konuda zıtlaştık diye insanlara böyle yansıtman hiç şık olmamış

Adam damadini taniyodur ve ona para yedirmek istemiyodur ayrica 3 ev bir araba vermis oglanlar dukkanlari calistiriyodur daha ne istiyosunuz? Eflak ve bogdanimi
Oğlanlar dükkanları çalıştırmıyor. Böyle bir bilgiye nerden ulaştınız ki :)

Vasiyet ben evlenmeden önce yapıldı, babam damadını da çok sever

Ben anlattiklarindan babisko beyin seni ayirdigini dusunemedim, babalar konusunda cok hassasimdir. Sanmiyorum ki (ultra yobaz ataerkil degilse) bir baba biricik kizi magdur olsun istesin.
Evet ben de babamın asla mağdur olmamı isteyeceğini düşünmem. Bir tarafa olan ilgi daha fazla olunca haliyle bir afalladım
Bir de seyi soracagim aile ozelim deyip cevap vermeyebilirsin ama daha bolusulecek mal var mi, yoksa baba sagken herseyi paylastirdi mi?
babam vasiyeti birkaç yıl önce yazdı. Sonrasında da birkaç yer aldı yani bölüştürülmemiş şeyler de var. Vasiyete eklemedi ama şunu biliyorum bir abimle ortak olduğu bir iş yeri var, yarısı o abimin olacak, diğer yarısı üç kardeş arasında bölüştürülecek. Yani en son fikir buydu abilerimin de haberi vardı durumdan diye biliyorum.

Ya Allah gecinden versin babamın vefatı durumunda gerçekten hatırı sayılır mal kalıyor bana. Ben babamın abilerime karşı daha ilgili olduğunu görünce kıskandım belki de. Oğullarım da oğullarım kısmı tuhaf hissettirdi. Aman şöyle olsunlar böyle olsunlar aman şu kadar gelirleri olsun vs. Yoksa halihazırda zaten bana mal epey kalıyor ben bu tarz söylemlere üzüldüm

Evet ben de babamın asla mağdur olmamı isteyeceğini düşünmem. Bir tarafa olan ilgi daha fazla olunca haliyle bir afalladım

babam vasiyeti birkaç yıl önce yazdı. Sonrasında da birkaç yer aldı yani bölüştürülmemiş şeyler de var. Vasiyete eklemedi ama şunu biliyorum bir abimle ortak olduğu bir iş yeri var, yarısı o abimin olacak, diğer yarısı üç kardeş arasında bölüştürülecek. Yani en son fikir buydu abilerimin de haberi vardı durumdan diye biliyorum.

Ya Allah gecinden versin babamın vefatı durumunda gerçekten hatırı sayılır mal kalıyor bana. Ben babamın abilerime karşı daha ilgili olduğunu görünce kıskandım belki de. Oğullarım da oğullarım kısmı tuhaf hissettirdi. Aman şöyle olsunlar böyle olsunlar aman şu kadar gelirleri olsun vs. Yoksa halihazırda zaten bana mal epey kalıyor ben bu tarz söylemlere üzüldüm
🥰🧿 bana da biraz babisko kiskancligi gibi gozuktu, simdi su cevaplar ustune. Ben babanin hakkiyla verdigini dusunuyorum (sonradan kalacak olanlari da ekleyince)

Dedigin ilgi de yakin oturmakla alakalidir, hepimize oluyor boyle seyler, uzme tatli canini ❤️

🥰🧿 bana da biraz babisko kiskancligi gibi gozuktu, simdi su cevaplar ustune. Ben babanin hakkiyla verdigini dusunuyorum (sonradan kalacak olanlari da ekleyince)

Dedigin ilgi de yakin oturmakla alakalidir, hepimize oluyor boyle seyler, uzme tatli canini ❤️
Ben de yakın oturma kaynaklıdır diye düşünüyorum, çok teşekkür ederim yorum için 🫶🏻💖

Benim eşim de uğraşıyor ama yarın öbür gün anne babası vefat edince ayy ben çok uğraştim bana fazla diyemez yani babası yorulmasın bu yaşından sonra diye koşturuyor ayrıca gelin olarak beni ne ilgilendirir yorumları okuyunca şok oldum yani mallarla en çok ilgilenen kardeşe kalmaz yani eşittir bölünme

Ben açıkçası babamdan çöp istemeyen bir insanım. Asla bana az oldu verin davalarına düşmem. Madem bana bu kadarını uygun gördü tamam o zaman derim. Sadece abilerimin fazlaca düşünülmeleri beni üzdü. Yani benim konum geçmiyor ben iyi olayım sıkıntıda olmayayım vs. Abilerimin çok malı mülkü olsun çok güçlü olsunlar. Hep bu tarz bir olay var. yoksayılmak kalbimi kırdı.
Bazı kesimlerde erkek evlatları daha çok düşünülüyor size özgü değil bu

Benim eşim de uğraşıyor ama yarın öbür gün anne babası vefat edince ayy ben çok uğraştim bana fazla diyemez yani babası yorulmasın bu yaşından sonra diye koşturuyor ayrıca gelin olarak beni ne ilgilendirir yorumları okuyunca şok oldum yani mallarla en çok ilgilenen kardeşe kalmaz yani eşittir bölünme
Abilerim memleketteler, ben başka yerdeyim. Muhtemelen bu ayrım bu yüzden diye düşünüyorum ben. Ha konusu geçen iş yerlerini abilerim işletmiyor. Ama tabii babama yakınlar benden çok daha faydaları vardır o kesin. Bu yüzden vermesinde de sorun yok benim açımdan. Ama şöyle olsunlar böyle olsunlar falan filan duyunca dışlanmış hissettim mal paylaşımı da böyle olunca.

Babanız her birinize 3 daire verdiyse neden araba ve altınları satıp 1+1 aldınız

Size öyle geliyor, benim görümcemlere de sorsan babasının hepsini babası yapıyor😂
Kiracılar da kendi kendine giriyor ödüyor zaten te allaam.
Ben şu halimle (şu derken gelin olarak) kaç gece kiracı gezdim kontrat için eşimle ya da ödeme alabilmek için görümce ve eşlerinin totosunda pire uçuşurken, öyle ödeniyor ya tabii😂😂
Akıl danışanı soranı araştıranu bla bla, ortak diyorsunuz bir kere nasıl babanız yapıyor her şeyi?
Görünürde var fiilen yok bu insanlar, olamazlar da piyasa koşuluyla.
Babanız en az 55 yaştır gerçekleri konuşalım yani.
Aman neyse bana ne.
Niye kosturmayin yahu kosturuyorsaniz da bunun lafı yapilmaz ki benim esim de kosturur sırf babası bu yaşından sonra yorulmasın diye hatta kardeşleri bu kadar uğraşma derler bir gelin olarak ayrıca beni hiç alakadar etmez mallar bölüşülürken eşittir biri çok uğraştı diye ona çok olmaz

Babam sadece tapuları verdi. Kirasını falan kendisi alıyor bana maddi bir getirisi yok evlerin
Siz geçenlerde üvey annenin malları konusunda konu açmışsınız ..peki babanız üvey anneye birşey vermiyor mu?vermemek için hayattayken çocuklarının üzerine yapıyor galiba

Siz geçenlerde üvey annenin malları konusunda konu açmışsınız ..peki babanız üvey anneye birşey vermiyor mu?vermemek için hayattayken çocuklarının üzerine yapıyor galiba
Üvey anne demezsek 🥰
Ona da ev verdi altınları da var

Ya valla ne guzel canın isteyince konudan engelle alintila canın isteyince aç . Yoruma engelleyince mesela üç dört mesaja alintilamayabilirsin . Ben bu özelliği zaten doğru bulmuyorum . Mune Mune konu sahipleri yorumdan engelledikleri kişilerin mesajlarını alintilayamasin mesela . Buna birkaç kez denk geldim konusuna mesaj yazılmasını istemediği kişilere alıntı da yapmasınlar çok saçma oluyor

Ya valla ne guzel canın isteyince konudan engelle alintila canın isteyince aç . Yoruma engelleyince mesela üç dört mesaja alintilamayabilirsin . Ben bu özelliği zaten doğru bulmuyorum . Mune Mune konu sahipleri yorumdan engelledikleri kişilerin mesajlarını alintilayamasin mesela . Buna birkaç kez denk geldim konusuna mesaj yazılmasını istemediği kişilere alıntı da yapmasınlar çok saçma oluyor
Özelden mesaj atmak istedim ama mesajın kapalıymış. Bu yüzden burdan engeli açtım can isteyince değil yani :) bu öfkeli tavrı çok anlamlandıramadığımdan dolayı

Yaşarken eşit verilmesi gerekiyor. Burası ayrı mesele. Ama yine abilerimin daha fazla alma durumları var özellikle bir iş yeri çok yüksek getirili çünkü. Onun dışında bana gerekenden fazla berilmesini de asla istemem ve veririm abilerime
Ben zaten bir üstteki mesajımda size hak verdim.hatta siz bana göre çok naif bir tepki vermişsiniz.ben asla kabul etmezdim.İnanc meslesine değinince buna göre normal dedim

Ben yazdıklarınızı okuyunca anladimki baban ayrimcilik yapmış.Basta da evleri size sus payi olarak vermiş.ses çıkarmayın diye.

Ben açıkçası babamdan çöp istemeyen bir insanım. Asla bana az oldu verin davalarına düşmem. Madem bana bu kadarını uygun gördü tamam o zaman derim. Sadece abilerimin fazlaca düşünülmeleri beni üzdü. Yani benim konum geçmiyor ben iyi olayım sıkıntıda olmayayım vs. Abilerimin çok malı mülkü olsun çok güçlü olsunlar. Hep bu tarz bir olay var. yoksayılmak kalbimi kırdı.
Ben kesin cirlardim.Hic tahummulum kalmadı artık sanırım hicbirseye

Ben yazdıklarınızı okuyunca anladimki baban ayrimcilik yapmış.Basta da evleri size sus payi olarak vermiş.ses çıkarmayın diye.
Sus payı olduğunu sanmıyorum ama evet bu konuda abimleri daha çok düşündü/düşünüyor. Dile çok getirmese laf da etmem konu da açmazdım burda. Bu olayların alt metnini öğrenmek yaraladı beni. Konuyu o yüzden bugün açtım yoksa mal paylaşımı nirkaç yıl önce yapıldı

Abilerinin ikisi de babangille aynı şehirde mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X