Kiracı arkadaşlara sorum var

Bende muslukları değiştireceğim mesela. Klozeti falan. Elektrik düğmelerini tabiki giderken götüreceğim

Yöneticisiniz diye her dakika kapıyı açmak zorunda değilsiniz, bu ne terbiyesizlik. Arsıza bak sen ya Ben olsam kamera falan varsa bir şekilde bakar bulurdum.
Bizde benzer sebeplerle zili kestik, düşünsenize salağın biri gece 12'de basıyor, zil takılıyor zır zır tepemizde çalıyor, tam cinnetlik bir olay. Ama böyle de olmuyor, kargo vs geliyor zile bassa da haberimiz olmadığı için teslim edemeden gidiyor.

Afedersin resmen ş.refsiz bir ev sahibim var. Nerdeyse ultra zengin insanlar. Enflasyon oranına göre artış yapıyoruz. Bu arada 20 yıllık ev ve süper lüks değil dümdüz eski bir ev. Kiram 1430. Neden 30 ? Enflasyon oranona göre artışı yaptık 1424 gibi birşey çıktı. 1420 yapalım dedik. Yok 1430 yapalım diyor Evin lokasyonu ve farklı sebeplerle çıkamıyorum da. Ama evi boyattım hem de her sene. Banyo fayans aralarına Derz çektirdim. Dolapların menteşelerini değiştirdim paslanmıştı. Ben başkasının evini değil kendimi seviyorum kendime hizmet ediyorum. O başkasının evine hizmet ediyorsun mantığını anlamıyorum .Hediyem olsun ne yapayım pis pis oturacağıma.

Boya yaptırmak, derz çektirmek, kırılan demirbaşı yaptırmak (musluk, kapı kolu, banyo havlulugu, lavabo, seramik, yer karosu, parke vb.) kiradan düşülmez.
Evde demirbaş olarak kalacak malzeme kiradan düşülür. Balkon kaplama, mutfak dolabı ya da gömme dolaplar, ayakkabılık, hiç takılmamış banyo ürünleri havluluk vb .

Gecen yıl eve girerken ( ilk kez kiraya çıkıyordum) kapı kollarını ,avizeleri ,prizleri ve zili değiştirdim .Evi de boyadık girmeden.Boyamadan çıkarız artık .Parkeleri bile cilaladik çünkü eskimisti cila yapılınca güzel oldu .Bunların hiçbiri kiradan düşülmedi.Mutfak dolabı ve klozetin yenilenmesini istedim onları da evsahibi karşıladı .Kötü bir durumda idi çünkü .Yani masraf ediliyor çünkü gerçekten benim olduğum bölgede evler kapış kapış gidiyor .Bunu zor bulduk öle düşünün .Yaptığım masrafı da gözüm görmez ,sonuçta içinde yaşıyorum temiz ve bakımlı oturmak benim hakkım . İnsanlara bakmayın siz .İçiniz rahatsa devam .

Son düzenleme:
Çıktığım evden ayrılırken ev sahibi depozitonun tamamını verdi.
Biz almadık şu kadar ver x amca dedik. Bilmeden bı kusur işlemiş olabiliriz dedim.
Hiç birşey yapmadık ama vebal bende kalmasın.
Ve mutfağa o kadar güzel bı ankastre dolabı yaptırdım ki çıkarken de bıraktık.

Ama bu yamyam ev sahibine asla yapmam.
Bizden önce çıkan adamın birde işleri bozulmus o kadar zor durumda kalmışlar ki.
Adam evin anası aglatmis çamaşır makinası musluğu varya olsa olsa 20 TL adam onu bile almış bu yamyama bırakmamış kör tıpa koymuş.
Mutfak tezgahı, badana, banyo duş bataryası, duşakabin de baya hasar vardı, bı odanın balkon kapısı açma kapama mekanizmasını yaptırdı.
A bide unuttum kombiyi bozmuş. Ona da 400 TL verdi 4 sene önce.
Bide aidat yatırmamis bı kaç ay.
Son doğal faturasını yatırmamis bide.

Hala da depozitoyu aldım diye seviyorsa tam bı alık.
Depozitoyu vermedi onun 5 katı para harcadı.

Aslında ev sahipleri kiracıları ile iyi geçinmeli bence.

kiracı onları yaptıysa kesin sebebi var işte tamam kimisi hakikaten gereksiz şekilde hor kullanıyor ama işin içine farklı şeyler girince kiracı zarar veriyor. e peki size öyle veya böyle bir enkaz kalmış. ev sahibi yaptırdı mı o hasarı? o halde kiraya veremez sonuçta, öyle değil mi? depozitonun çok çok üstünde zarar vermiş.

ben de birkaç sayfa önce başıma geleni yazdım, burdaki bazı arkadaşlar tepki gösterdiler hatta. benim de bir önceki ev sahibimle aram kötüydü zaten 2 ay oturdum 2 ayda canımdan bezdim. damlatan bir musluk vardı banyoda. damlatan musluğu burda kaç kişi önemsiyor diye sorsam damlama aşırıya kaçmadığı sürece evine usta çağıracak insan pek bulamazsınız. eve girdiğimde farketmemişim ben bu sorunu, sonradan da sesimi çıkarmadım zaten oturamıyorum, burası yaşanacak yer değil şimdi taşınma üstü ona masraf etmeyeyim dedim. paracıydı adam benim sorunum değil deyip geçecekti yani. bu yüzden adama da haber vermedim musluk damlatıyor diye. aslında yaptırılmasa bile bi telefon açıp böyle böyle musluk damlatıyor, ben yaptırmayacağım ama bilginiz olsun demem de yeterliydi, yapmadım. ihmal işte. neyse tam yeni eve geçtim, eşyaları falan attık yeni eve tabii bu bahsettiğim ev boş. anahtarı henüz teslim etmemiştim daha sürem var diye. bi de bir iki ufak eşyam kalmıştı almayı ertelemiştim. bir sabah bi telefon. meğer sabaha karşı o daireyi su basmış. ben de evde yokum ya hani, yeni taşındığım evdeyim falan. hemen koştum suyu tahliye ettik falan ama bazı zararlar ziyanlar vs oldu. ama gerçekten kasıtlı yaptığım bişey değildi zaten kimse kasten boru patlatamaz öyle değil mi? muhtemelen o damlamadan kaynaklı olarak boru patladı. işte o zaman dedim kendi kendime, musluğu ihmal etmeseydim su basmazdı diye. evet, adamdan intikam almak istiyordum ama benim niyetim cam çatlatmak, klima kumandasını bozmak, ampulleri sökmek gibi şeylerdi. depozitoyu kurtaramayacaktım zaten. bi güzel duvarını da kirletmiştim neyse ki. noldu depozitoyu vermedi, beni huzursuz etti, ben evinde 2 ay içinde taş çatlasa 7 gece anca uyuyabildim ki çalışan insanım. kasıtsız da olsa su bastı, bir iki daire zarar gördü, tesisattaki masraf ve su faturası gibi bir şey ortaya çıktı + badana masrafı da vardı. bir de beni suçladı. dedim depozitoyu zaten vermeyecektin, oradan karşıla. zarar gören daireler için üzüldüm ama bunda benim tek payım damlatan musluğu haber vermemek oldu. ve sonuçlarının böyle olacağını tahmin edemezdim, ben de şaşırdım. ha bu su baskını musluk damlatmazken de olabilirdi, başına böyle şeyler de gelen var ama o zaman oturur insan gibi zarar neyse konuşur hallederdik.

hanımlar bana burda ev sahibinin hakkına girdiğimi söyledi. hayır, girmedim. o benim hakkıma girdi ve hiç helal etmiyorum. ev sahibi kiracıyla, kiracı ev sahibi ile iyi geçinmek zorunda. geçinmediği zaman sorunlar sorunlar yaşanıyor ve sonuçları kötü oluyor. bir arkadaşım da ev sahibiyle olan husumeti yüzünden tuvalet taşına varana kadar kırmıştı. aslında kirayı banka hesabından alıyorsa sözleşme kuralları gereği depozitoyu iade etmezse yasa yollar açık. en azından ben öyle biliyorum.

Ev sahibiyle ortak bir kararla eve bakım yapılabilir. Ben kilere raf yaptırdım, banyoya ve lavaboya dolap yaptırdım,salonun TV bölümüne duvar kağıdı yaptırdım, balkona cam balkon yaptırdık, banyo için duş başlık seti aldık, banyo balkon giderleri problemli idi usta çağırıp onları hallettirdik filan. Çoğunu ev sahibi kiradan düştü sağolsun. İnsanın en çok vakit geçirdiği yer evi, bir gözü gönlü açılmalı, kendini iyi hissetmeli evinde. Bizim ev sahibi çok anlayışlı birisi sağolsun, ama kiradan düşmeyecek olsaydı da çoğunu yaptırırdım yine. Sizinki en basitinden temel boya yani kimbilir ne zaman o evden çıkacaksınız, nasıl olsa senin değil deyip ev boyatmamak biraz garip geldi.

Ay bizim ki yemin ederim tam bi neyse bişey yazmıcam.
Bize doğal gazı söylemiyor.
Bigün bı yazı yapıştırıldı kesilecek diye.
Bana diyor ki sizin ne bizim dedim tarihlere bak kem küm ödememizi bekliyor.
Ya öde yada kiradan keselim dedim.
Kiradan kestik.
Aidatı essek gibi yatırdı zaten bizlik bı konu değil.
Kombiyi de bize odetmeye çalıştı eve girdik ertesi günü oldu kombi çalışmıyor. Aradım bekleyin ben geleyim diyor, ay ama o sinirle nasıl bı bağırdım yeter ya dedim. Biz sana demedik mi eve girmeden herşeyi hallet diye. Benim böyle yapacağımı tahmin etmedi. Kombi yetkili servisi gelmişti adamlar onu bekleyecek.
Hemen bi değişti bu tamam yaptırın dedi.
İyi faturayı atarım kiradan düşeriz dedim.

Ya böyle bişey olabilir mi?

Banyo yu biz içeri girdik öyle yaptırdı. Tezgah gireceğimiz gün takıldı.
Balkon kapısı biz girince değişti.

Bize ben yaptircam girmeden demişti.
Çok sinirlendim. Biz girince yaptırdı bizi bıktırıp bize yaptırmaya çalıştı aklınca.

Emlakçı demez mi bu çok paragöz sizden once ki ile böyle böyle oldu. Ama taşındığımız gün söyledi. Güvenliklerde bı kaç bişey anlattı adamın kişiliksizliği ile ilgili.

Neyse bu olaylar böyle olunca da bigün bı bağırdım. Bizi hala zorluyordu. Gelinde burda bı kendini araştırın dedim sizin için neler konuşuyorlar arkanızdan.
Şok oldu.
O günden sonra kendine geldi.

Sonra ben doğum yaptım. Ama doğum çok zor oldu. Ameliyat felanda oldum aynı anda.
Neyse biz doğumu söylemedik buna o gün kira için arıyor eşimi daha günü de geçmedi he.
Adama eğlence olsun.
Eşimde, karım ameliyat oldu dedi yatırıcam.
Adam utanmaz arlanmaz beni arıyor.
Engellemistim numarasını.

Valla sizi haksız bulanların başına böyle bı insan gelsin ki sizi anlarlar.

Şimdi işte verdiğim 2 kira anca 1 kira yerine geçiyor.
Biz çıkarken ya son ay kira vermicez.
Yada bı adam depozitoyu vermem derse ben biliyorum yapacağımı.

inanır mısınız nasıl bı kombi var bh evde her sene arıza oluyor 400 TL'den aşşa değil arıza. Adamla muhatap olmamak için eşim, biz yaptırıyoruz. Ona asla söylemiyoruz.
Çıkan parçaları atmadım.
Evden çıkarken bu çıkan parçaları taktırıcam, sağlam parçaları alıcam.
Ya böyle bı kombi olamaz.
Biliyor kombiyi istiyor biz yeni alıp takalım.
Bize ait değil ki kombi.
Bakımı bize ait, bozulunca tamiri ev sahibine ait.
Adam o kadar değişik bı şey ki eşinden boşanmış taşınmadan bı gün önce evi temizliyoruz gelmiş, eşini anlatıyor bize bide "eşine o vatandaş" diyor.
Ay o kadar sinir oldum ki anlatamam.
Kadın hala kurtulamamış.
O vatandaş ne ya iki çocuk vermiş kadın sana.

Ay bide ev için bı kere de devletten geldiler. Devletten gelenlerde maaşallah 5 kişiydi. 2 kişiyi aldım içeri ölçtüler.
Evi paylasacaklardı. Kadına hakkını vermemek için baya bı direndi ama devlet bırakmaz.
Satılığa çıkardı sanırım devlet.
Sonra heralde kadına yarı para ne ise onu verdi sanırım da o sorun için bı daha gelen giden olmadı.

Bide daha önceki kiracının icrası ile uğraştım. Postacı bı kağıt birakicam imza atın dedi. Ne kağıdı benim böyle bekledigim bişey yok dedim.
Postacı ısrar ediyor ama.
Bu kişi ben değilim dedim.
Kağıdı bı gün haberim olmadan kapıya bırakıp gitmiş. Valla aradım taradım postacıyı buldum. Al bu evrağı seni şikayet edicem dedim. Konuştuk biliyorsun o kişi biz değiliz dedim.
Tutuştu postacı. Kameraya çektim. Gelicem amirine seni şikayet edicem dedim.
Ay o kağıdı alsaymisim imza atıp icrayı ben ödemek zorunda kalacakmışım.

İnsanın dalgınlığına gelebilirdi de yani.

Bu vukuatta ilk girdigim ay oldu.
Ev sahibini aradık herşeyden haberi var.
Dedim evime icrar gelirse sen karsilayacaksin masrafi.

İcra da gelecekti he, evde durdum kaç gün güvenliğe haber saldım icra gelirse markette felan olurum arayın beni hemen diye.
Cilingirle açıp esyalari alıyorlarmış.
Bizim onlar olmadığımız anlasilinca eşyaları veriyorlarmış.
Ama eşyaları maf ediyorlar biliyorsunuz.

Sonra güvenlikten biri eski kiracinin arkadaşıymış bana söylediler.
O kadına gittim ara arkadaşını ödesin dedim.
O da demez mi çok iyi insan onlar, e çok iyilerse söyle de icrayı kaldirsinlar dedim.
Eğer eşyalarına zarar gelirse dava açıcam dedim.

Ödedilerle kurtuldum.

Kaymakamliga gittim. ikametlerini burdan aldirmamis eski kiracinin kocası. İcra ona geliyordu.
Biz adamın kaydını sildirdik.
Oda uyanık adresi burdan aldırmıyor ki icra buraya gelsin diye.
Bı daha da gelmedi onlarla ilgili bişey.

Şimdi bunu okuyanlar da beni suçlu bulsun bakalım.

Ben sizi de gayet haklı buldum.

Ama yeminle hakkımı helal etmiyorum. Bize ne yani bunlarla uğraşmak.
Allah inşallah hayırlısı ile ev almayı nasip etsin de bir daha bu yamyamlarım elinde oyuncak olmayalım.

Kiracı olacaklar aslında eve baktıkları gün, herşeyi kontrol edip ev sahibi ile konusucak. Ya siz yaptırın ya biz kiradan düşelim denecek.
Yapılması gereken bir şey varsa da. Sözleşmenin arkasına eve girmeden şunlar şunlar yapılacak diye yazilip imzalanmalı.
Ki o zaman ev sahibi mecbur yaptırıp kiracısını madur etmeyecek.

En guzelını yapıosunuz.Bu kafayı anlamıorum .Kiracısınız diye guzel bır alanda hayatınızı surdurmek neden kötu olsun.Insanlar kırada oturdukları evlerı hunharca kullanıolar .Ama sızin gayet guzel bır sebebınız var .Temız ferah bır evde oturmak.Ev sahıbı ıle konulur kıradan dusersınız.

Olur mu öyle şey ya?Ev illa ki kendinizin olmak zorunda değil ki. Kimse gidip 20-30 bin lira kirada oturduğu eve harcamaz ama sizin bahsettiğiniz gibi ufak düzeltmeler, süslemeler tabii ki gerekli. Kendi yaşam alanınızı güzelleştiriyorsunuz. Biz de kiracıyıx. Ev sahibi bizim eve gelince özeniyor. Mesela balkonda barbekü var, eşim hiç çivi çakmadan kapak yaptı ona. Kapak ahşap, ben de güzel sticker aldım. Mis gibi dolap oldu içi. Ev sahibinin eşi görünce çok şaşırdı. Eşine bir ton söylendi. Senin ne elinden gelir ne de aklına gelir diye

Boya neki, Eve dusakabin takmisligim, bahcesini duzeltmisligim, kombi bakimlarini yaptirip bol bol armatur yenilemisligim var... yapiskan kagida laf edenlere bakilinca ben kotu ornegim :)) Kiraciyim diye ahirda takilmayi sevenlerden olmadim 3 kurusun pesine de dusmedim, hic ev sahibine parasini kiradan dus demedim, evin icinde ailem yasiyor. Rahat ettiginiz gibi yapin bence.

Kiracısınız diye ev boyatmamak sacma geldi bana. Önceki evimde 3.5 sene oturdum her sene boya badanayı yapardım kombi arızasında bile kiradan düşmedik. Ben oturduğum sürece ev benimdir mantığıyla gidip 3un 5in hesabına bakmadan evin her türlü bakımını,yapılacakları yapıyorum. Şimdi oturduğum evde sadece boya masrafı çıkıyor onu da yaptırıcam mecbur olarak evde iki küçük çocuğum var ister istemez kirleniyor pis duvarlarda mı oturalım. Ahan sahan bisi olmadığı sürece yap boyanı otur temiz temiz canım

Ben sizin muazzam şeyler yaptığınızi görmedim açıkçası. Bende kiraciyim ve inan her sene tadirat bakım yaptırıyorum. Çünkü orası benim yaşam alanim. Kendimi evimde de mutlu hissetmeyeceksem ne anlamı kalır.

bunun gibi benim de hikayem var.
Benim babam da dünyanın en aksi huysuz insanı genel olarak. Ev sahibi olarak hayatta çekilmez.

Sabit kiracı sevmez kirayı yererince artıramadığı için sürekli değiştirmek ister. 1-2 sene oturtur bir kişiyi. Depozito vermez ve korkutur çıkanları mafyavari kişilerle. He o depozito bayağı eve harcanıyor bakım yaptırıyor iyice temizletiyor her seferinde boyatıyor. Eşyalı bir de. Havlu nevresim yeniliyor halı yatak koltuk perde yıkanıyor. Vs vs.

şimdi eve de giren çıkan belli değil 3 aylık gelen olursa bunun canına minnet pislik bir ev. Annem bıktı artık kiracılardan.

neyse bir aile tuttu evi ilk defa. Aile olduğunu görünce annem aşırı özendi eve. Kaliteli nevresimler aldı. Mutfak eşyalarını elden geçirdi yemek yapılabilecek moda soktu mutfağı. O kadar da tatlı insanlar. 1 yıl doldu kira aidat fatura aksamıyor. Faturalar da babamın üstüne. Her şeyin dekontunu mail atıyor adam. Süpürge bozulmuş.

Süpürgeyi ben bozdum yeni alıcam yarı yarıya ödeyelim dedi adama babam. İlk gol geldi babamdan. S.. git kendine yeni süpürge al giderken götür çok istiyorsan. Ben karışmam. (Sonra depozitoda süpürge olayını kullanacak ya)
Annem yalvarıyor nolur yapma bu adama çok iyi adam.

neyse babam çık sözleşmen doldu dedi buna. Bu da bebek oldu ve istanbulda 3-5 aylık daha işim var. Kontratı 1 sene daha uzatalım peşin ödeyeyim diye yalvarmaya başladı babama. Babam asla kabul etmedi. Kış günü yeni bebeği olmuş aile otele gitti babam yüzünden.

bunlarsan iyi beddua aldık. Evi de çok temiz bıraktılar her şeye rağmen. Ama babamın yüzüne Allahından bul demiş. Annem ağlıyor çocuklarından çıkmaz inşallah diye

neyse babamdan çıktı. Bir sonraki kiracı mutfağı yaktı. Yerlerden balgam temizledik. Bütün eşyalarda sigara yanığı. Ev komple değişmek zorunda kaldı. Babamdan iyi çıktı acısı o zamana kadarki yaptıklarının. Sonra ders oldu duruldu

O evde yaşıyorsan tabiki bakmak zorundasıniz gelipte ev sahibi oturmuyor. Konuşanlar sacmalamis

Size bu akıl verenler yüzünden kiradaki evler kiracı çıktığında yüzüne bakılmaz halde oluyor, elin evi diye doğru düzgün temizlemiyorlar bile.
Ben oturduğum eve dusakabin, banyo dolabı, mutfağa tezgah arası falan yaptırdım tamamen kendı cebimden, ben kullanıyorum sonuçta kendı konforum için yaptığım harcamalar bunlar, hıc zor gelmez.

çok zor ve çok saçma şeyler yaşamışsınız. allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın. yine iyi dayanmışsınız başkası olsa bozar sözleşmeyi taşınır gider, zorla değil ya? bi de eski kiracının faturası falan nasıl sizin üstünüze kalabiliyor ya da size itelenebiliyor ki? eski abonenin borcundan yeni abone sorumlu değildir. tabii abonelik ev sahibi üzerineyse o ayrı konu. tüm aboneliklerim benim üstümedir. eski evde ödemediğim, payıma düşmeyen su faturası oluyordu ya. resmen başkasının fazla kullandığı suyu ödüyorduk ortak saat muhabbeti yüzünden. ev tutarken çok dikkatli olmak lazım çok. dediğiniz gibi ne tamir edilecek ne yapılacaksa hepsi yazılmalı, kayıt altına alınmalı. mesela bizim de eski kiracı ikametini aldırmamıştı, ben kendi ikametimi geçirirken sildirdim. ne olur ne olmaz. hayır bir de siz anladığım kadarıyla ev hanımısınız. çalışıyor, sabahtan akşama kadar işte de olabilirdiniz. bu saçmalıklarla uğraşacak zamanınız da olmayabilirdi. o zaman ne olacaktı?

kombidir vs bunlar ucuz şeyler değil. arızası da bakımı da az değil. biz yanlışlıkla doldurma musluğunu bozduk, tamir ettirdik gelmişken bakımı da yaptı. 300 küsür liraya mal oldu. niye kombiyi kiracı alıp taksın? saçmalık.

benim ev sahibine öfke duyma sebebim sizinki kadar karman çorman ve olaylar olaylar tarzı şeyler değildi ama benim evim yaşanacak gibi değildi. biz taşındık kısa süre sonra alt katımıza serseri ve madde bağımlısı yeğenini yerleştirdi. çocuğu görseniz iflah olmaz bi tip. yani ne iş verirler ne ev verirler, ailesi resmen başından atmış, ev sahibi de amcalık yapacak ya güya, vermiş buna. ha diyebilirsiniz ki adamın kendi evi, yeğenine destek olmak istemiş ne var? öyle değil işte. gün 24 saat ve bunun 16-17 saati kesintisiz gürültü düşünün. kafayı çekip çekip halüsinasyonlar görüp sürekli bağırıyordu. duvarları yumrukluyor, eşyaları parçalıyordu. sanırsınız ki deprem oluyor. bazen tv'den müziği bi açardı aman allahım mahalle dinliyor. çocuğun kendisini de ikaz ettim, ev sahibine de söyledim, apartman görevlisine de söyledim, kaç kere polis de çağırdım, üst katta 3 tane haydut vardı aldım onları yanıma kapısına gittim yok. çözülmüyor. ne huzur kaldı ne bişey. uyumayı boşverin iki insan oturup konuşamıyoruz birbirimizi duymuyoruz bağırma seslerinden. evden çalışıyorum, zoom toplantılarımız oluyordu. allahım kamera mikrofon açık, konuşuyorum sunum yapıyorum alttan sürekli bağırma sesi. nasıl mahçup oluyorum iş arkadaşlarıma anlatamam. utanıyordum ya. dünya kadar kira veriyorum ama düştüğüm durum bu. en son şey dedim arkadaşlara, komşunun engelli oğlu var sürekli bağırıyor kusura bakmayın. en son gece saat 1.20 sularında falan yine kıyamet gibi gürültü varken aradım ev sahibini. gözüm dönmüş ama. bi kavga ettik telefonda. bana diyor ki ben napayım ailesi de sorunlu, polise şikayet et diyor. bana babasının numarasını veriyor ben laf anlatamıyorum babasıyla konuş. ya böyle bişey olabilir mi bu çocuk o evdeki sorunlardan sadece bir tanesi. apartmanda hırsızlık da vardı fuhuş da. kim geliyor kim gidiyor belli değil. bunu insanların hayatını gözetlemek ya da yargılamak maksatlı söylemiyorum. apartmana devamlı yabancı birilerinin gelmesi ve insanların evine hırsız vs girmesi durumlarını düşünün. o apartman kapısı hiç mi kapalı olmaz ya? hep açıktı. her gelen girebilirdi yani. gecenin bi yarısı zile basarlar, karşı dairenin kapısı zorlanır, bizim ayakkabımız çalındı vs. hayır bunların aksine evin konumu falan nasıl güzeldi. ama kısmet işte. bunu da yaşadık napalım. şu an oturduğumuz evi sadece 1 günde buldum mesela. ilanı gördük, baktık, beğendik. çok içim gitmedi, çok bayılmadım ama yaşanabilir, ferah bir daireydi. kirası da diğer evlere kıyasla bi 100-200 tl falan daha düşüktü. bir de ailelerin olmasını istiyorduk burası da ailelerin oturduğu bir apartman. dış kapı daima kapalı olur vs tabii ufak tefek kusurlar var ama yaşadıklarımın yanında devede kulak. buna da şükür yani. yalnız biz bu evi tutmadan önce ev sahibi bizi adli açıdan araştırmak istedi. sorunlu kişilere kiralamıyoruz falan dedi. yani icra dosyası mı var, başım mı belada, suça mı karıştım bunları öğrenmek istedi artık ne yaşadıysa onlar da zamanında. tertemizim neyimi istersen araştır, istersen iş yerime gel bi kahvemi iç dedim. herkesin içine sindi yani. umarım sorun yaşamaz ve iyi geçiniriz.

O diyenler tembellik ve cimrilikten oyle soyluyor ki baskasi da kendileri gibi pis yasasin. Insanin yasadigi yeri guzellestirmesi imkanlar dahilinde bakmasi kadar normal birsey yok. Biz tasinirken parkeler cok fenaydi ev sahibine soyledik saolsun yeniledi kiradan dustuk, evde bir tane gomme dolap vardi eski ahsap goruntulerden, onu ve dış celik kapiyi bir guzel acik renge boyadim, prizleri degistirdim vs. Yani ev sahibiyle de alakali aslinda cok iyi birisi ben de onun evine iyi bakmaya calisiyorum, parkeler 4 senedir hala cizik yok cicek gibi bakiyorum. Musluklar artik mesela kotu oldu degistirdik ama kendi cebimizden hepsi bunlarin. Bence biraz insanin kendiyle de alakali

Babanıza yazıklar olsun.
O ailenin ahını daha çok çeker.

Aslında benle iyi gecinseydi çok samimiyim, banyoya dolaplar yapar, ıvır zıvırı toplasın diye dolap ve balkonu kapatırdım.

Valla evde bı aspiratör var. İsterseniz özelden resmini atayım.
Adam utanmıyor bu aspiratörden.
Bende öylece tutuyorum.

Ki benim ankastre takımım var. Ocağı fırını kullanıyorum.
Aspiratörü takmadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…