Kiracı arkadaşlara sorum var

benim kombim bozuldu 5 yıldır oturduğum evde. 1000 tl masraf çıktı motoru değişti garanti uzattım bakım yaptırdım. Söylemedim bile adama. Oturuyorum kaç yıldır bariz ben bozdum yani. Her şey değişti hiç söylemem ki.
Ama ev sahibimiz de iyi niyetli ondan söylemiyorum böyle masrafları.

Kombinin bakımı kiracıya ait, arızası ev sahibine.
Dediğim gibi eğer iyi bi insan olsaydı benim ev sahibimin evi şu an çiçek gibi olurdu.
Çıktığım ev yeminle çiçek gibi yapmıştım.
Ev sahibim gelir derdi ki senden önce kiracı evi çok pis bırakmıştı komşular biliyor, seni soruyorlar bana bende şimdi bı gelin göründe ev çok temiz ve güzel yaptı diye.
He onunlada bı kaç bişey oldu ama böyle değil.
Olabilecek düzeyde bişeylerdi.

Her şeyi geçtim, yanlız adamın bizi arkadaşı gibi görmesi, geliş gidiş yapmak istemesi, samimi olmaya çalışması çok sinir bozucu.
Geçen sene yada ondan öncesi sene kira için konuşulacaktı.
Eşime diyor ki ben geleyim size konuşalım.
Eşimde beni vaktim yok herkesin yaptığı gibi telefon halledelim dedi.

Bütün banyo ve mutfağı yaptırdım, ev sahibi hiç karışmadı. Ev alma gibi bir durumum yok, içime sinmeyen, eski mutfak ve banyoda yapamadım. Kiracıyım ama 5 senedir oturuyorum, daha da oturacağım satılmazsa. İyi ki yaptırmışım. 15 bin harcadım ama kendi evime yaptırır gibi seçtim, bayılıyorum mutfak ve banyoma :) diğer türlü mutsuz 5 yıl geçirecektim.

zaten normaldede evi tutan kişi badana yaptırır ki belki öyle site yada cok pinpirikli ev sahibi kiraya vermeden evi banada yaptırır ama öyleside uzak dursun herseye karısır

Valla sende zor şeyler yaşamışsın.
Faturaları üzerimize vermek istemedi.
Sonra anladık biz bu faturayı kitlemek için.
Eşim bı iki fatura atlamış.
Bize bı ekstre gönderdi. Kendi internet faturasıda içinde onu bile bize ödetecek.
Excelde tablo yaptım.
Ayırdım bizim bı iki faturayı buldum kac TL ise onu kiraya ekledik.
Diğeri içinde bu size ait dedik. Diyor ki yok sizinkini ben odemisim dedik ki bizim kendi adimiza olan Interneti siz nasıl ödüyorsunuz. Onu bı aciklarmisiniz ?
He öyle mi demiş eşime konuyu değiştirmiş.

Bence etraftan söylenenlere kulak asma o evde sen yaşıyorsun ve en önemli şey akşam işten eve geldiğinde sıcak mutlu bi evde olmaktır bende kirada oturuyorum tv duvarının arkasına taş duvar yaptım hangar gibi bi kapısı vardı kullanışsız onu yarıya kadar duvar ördük biliyorum gereksiz masraf yapmışsın evin değerini arttı sayende diyenler var olsun ben gayet mutluyum çünkü orası benim yaşam alanım ve taşınana kadar evin sahibi benim.

Biz de 7 yıldır kiracıyız. Ev sahibi olduk ama hala kirada oturuyoruz. Geçen ay yeni bir şehire taşındık. Evi istediğimiz gibi boyattık. İstediğimiz yerlerine raflar aynalar çaktık. Duvarlara fotoğraflar astık. Canımıza tak etti valla kiracıyız diye idareten yaşamaktan bıktık. Maddi olarak sıkıntıya girmiyorsanız eğer mutlu olduğun bir evde yaşamak en doğal hakkın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…