Kiracı arkadaşlara sorum var

hayır silmem

örümcek ağı falan da olmaz

olursa fırça ile alırım geçer gider

yani duvar denilen alan tüm evi kaplar onu silecek kadar boş zamanım yok, olsa dahi enerjimi duvara vs harcayamam, ben duvara hizmet etmeyeceğim o bana hizmet edecek

ama bak nisa var buralarda o siler
Bizde siliyoruz. Kovaya deterjanlı su koyup fırça ile köpüklüyorum. Peşine de mob ile siliyorum mis gibi oluyor. Eve ayrı hava katıyor

laf sokma, polemik yapma ihtiyacı duymuyorum yazdıklarınıza cevap veriyorum. verdiğim cevap hoşunuza gitmedi belki o yüzden öyle hissettiniz bilemiyorum.
ev sahibinden intikam aldınız evet ama alt komşunun ne günahı vardı? ev sahibi kötüydü, siz kinliydiniz olan alt kattakine oldu, boşa giden suya oldu. anlatım tarzınız 'oh iyi yaptım' şeklinde olmasaydı pişmanlıkla olsaydı daha farklı tepkiler alırdınız.
her ev sahibi kiracının çıkacağını öğrenince çirkefleşiyor. benim ev sahibimde çok pimpirikliydi kaç tane senet imzalatmıştı biz girerken. 'ev bakıyoruz almayı düşünüyoruz, eğer alırsak çıkmadan 1 ay önce yine haber veririz' dediğimizde 'bizde size zam yapmayı düşünüyorduk 150 mi olsun 200 mü olsun diye düşünüyorduk. 200 olsun o zaman' dedi. sonrasında her gün bizi taciz etti. 2 gün içinde evimi boşaltın yada 1 senelik daha uzatın sözleşmeyi dedi. benden gelen kirayla bi ev daha almış onun kredisini nasıl ödicem hemen geliyorum sözleşmeyi uzatacaksınız yoksa senetlerle şunu yaparım bunu yaparım dedi. saçmalığa bak :) daha neler neler. her akşam eve bakmaya geliyoruz diyip gelmedi maksat bizi rahatsız etmek. evimi aldım 6 ay beklemem gerekiyordu o süreyi bizim burnumuzdan getirdi. adamın huyu buydu. paragözün tekiydi. napayım bu yaştan sonra ona insanlığı ben öğretemem ya
herkes dilediği tepkiyi vermekte özgür. biz bizeyiz şurda :) kimisi günün stresini burda atıyor o yüzden ben bana cevap verenlere açıklamamı yaptım. üzücü bir şey tabii ki. alt komşuyu düşününce yani hayatın içinde o kadar çok kötü şey var ki bir de bununla karşılaşıyorsunuz, kötü yani ama dediğim gibi suyu ben bastırmadım, kasıtlı bişey değildi fakat bir ihmal demek ki bunlara sebep olabiliyormuş. komşu açısından bakınca benim veya x'in hatası, ona ne? ortada bir zaiyat var. depozito zaten az buz bişey değildi. karşıladı ordan, biraz da kendi cebinden tamir vs yaptırdı.

keşke çirkefleşmeseler. sizinki de kötü olmuş. gerçekten huzursuzluk çekilir dert değil ya. allah herkese huzurla oturmayı nasip etsin diyorum hep. kiracı da olsak ev sahibi de olsak huzur lazım.

Hayırlı günler hanımlar. Kirada oturup evin de sevmediği çirkin görünen yerleri yaptıran düzelten varmı.tabiki parke, dolap yaptırmayı demiyorum.2 yıldır oturuyorum evimde. Boyatıp girmiştim. Siliyorum genelde. Ama silme ile artık temizlenmiyor sanki. Bu yıl da geçsin seneye boya yaptıracağım diyorum, kendi evin mi ki boşver diyorlar. lavabo arkasına, mutfak çekmecelerine yapışkanlı raf örtülerinden aldım mesela, elalemin evine niye harcıyorsun kiracı adamsın çıkacaksın diyorlar. Ben yaşam alanım güzel temiz olsun istiyorum. İş yerinde de öyle. Hemen masama çekmeceme düzen koyup parfüm falan takıyorum. İnsanlar öyle diyince bu kez vicdan azabı çekiyorum. Kendi evine yaparsın diyorlar. Fikir sormuyorum. Sohbet arasında geçiyor. Önümüzdeki 5 sene ev alma durumu yok. Ben ev alana kadar duvar kapı boyamayayım mı. Bahar temizliği yaptım eve biraz harcadım. Kendime de bakım ürünü siparişi vermiştim ona verdim. Şuan vicdan azabı çekiyorum para tutmayı beceremiyormuyum. Bir ay savur ak için mi çalıştım. Bilinç altımda para harcamaktan dolayı huzursuzluk var.
Siz kirada oturduğunuz ece bakım yapıyormu sunuz 🙄
Yeni eve taşındım kiracıyım duvarları kağıt yaptım. Eve boyalı girdim sıfır ev. Ev sahibi sorun yok istediğiniz gibi kullanın dedi. İnşallah nasip olur burayı alırım ama bi 3-4 sene zor. Yaşadığın alanda insan değişiklik istiyo. Odada bi duvarı kağıt yaptım okadar değiştirdi ki. Aşırı masraf yapılmadığı sürece sorun yok bence. Psikolojik olarak da iyi geliyo insana.

Aklıma geldi de anlatayım. Seneler önce arkadaşımın yanına gitmiştim, kendi evi merkeze uzak diye abisinin evinde ağırlamıştı. Abisi yengesi yönetici konumunda memur. Onun haricinde ek gelirleri de var ve lojmanda oturuyorlar. Yani eve girerken öyle bir şey bekliyor insan.

Size şöyle diyim, ömrümde daha berbat bir ev görmedim. Ki benim yaz tatillerim köyde geçmiştir, oradaki virane evlerde yaşayanlara da misafir oldum. Yok yani o bile memur evinin yanında lüks kalır. Duvarlar kirden kahverengi olmuş, duvar köşeleri siyaha dönmüş, yağdan kirden parlıyor. Mutfak dolaplarının kapakları kalmamış, içlerinin suntası dökülmüş. Lavabo tezgah delik delik içleri simsiyah kir 🤮 Kapıların boyası soyulmuş, gerçek rengi belli değil. Banyoyu hiç anlatmıyım zaten... Yer taş döşeme Allah'tan ona birşey yapamamış oturanlar.

Neymiş, emekli olana kadar burada oturacaklarmış, emekli olunca ellerindeki parayla lüks ev alacaklarmış. Oturdukları ev de zaten lojmanmış masraf yapmaya gerek yokmuş.

Ya hiç mi rahatsız olmaz insan. Her sabah en pahalı takım elbiseni, döpiyesini giyip iki daire parası eden arabanla çıkıyorsun, önemli toplantılara giriyorsun, altında çalışan yüzlerce kişi önünde düğme ilikleyip falan hanım, falan bey diye yağ çekiyor ama "eve para vermiyim, lojmana masraf olmasın" diye b.k içinde yaşıyorsun. Aklım almıyor hala.

Tekrar söylüyorum insanın yaşadığı yer kendini yansıtır, bu lüksle alakalı değildir. İnsan bunu ufak tefek ince zevkleriyle bile yapar. O yüzden kimseyi takmayın.

Hayırlı günler hanımlar. Kirada oturup evin de sevmediği çirkin görünen yerleri yaptıran düzelten varmı.tabiki parke, dolap yaptırmayı demiyorum.2 yıldır oturuyorum evimde. Boyatıp girmiştim. Siliyorum genelde. Ama silme ile artık temizlenmiyor sanki. Bu yıl da geçsin seneye boya yaptıracağım diyorum, kendi evin mi ki boşver diyorlar. lavabo arkasına, mutfak çekmecelerine yapışkanlı raf örtülerinden aldım mesela, elalemin evine niye harcıyorsun kiracı adamsın çıkacaksın diyorlar. Ben yaşam alanım güzel temiz olsun istiyorum. İş yerinde de öyle. Hemen masama çekmeceme düzen koyup parfüm falan takıyorum. İnsanlar öyle diyince bu kez vicdan azabı çekiyorum. Kendi evine yaparsın diyorlar. Fikir sormuyorum. Sohbet arasında geçiyor. Önümüzdeki 5 sene ev alma durumu yok. Ben ev alana kadar duvar kapı boyamayayım mı. Bahar temizliği yaptım eve biraz harcadım. Kendime de bakım ürünü siparişi vermiştim ona verdim. Şuan vicdan azabı çekiyorum para tutmayı beceremiyormuyum. Bir ay savur ak için mi çalıştım. Bilinç altımda para harcamaktan dolayı huzursuzluk var.
Yazdığınız harcamalarda çok olağanüstü birşey göremedim ben uzun süre oturmayı düşünüyorsanız bunları yapmalısınız zaten kiraciyim diye beğenmediğiniz şekilde oturmak bana mantıklı gelmiyor 12 sene kiracı oturduğum evi her bahar boyadım yeri geldi musluk değiştirdim böyle güzel olacağını düşündüğüm her değişikliği yaparım orası benim yaşam alanım misafir değilim ki

Ben girdigi lojmana mutfak yaptiran, laminant hatta banyosunu yaptıran iki farklı kişi tanıyorum. Bahsettiğiniz ufak şeyler. Kiracıyız diye insanca yaşamayacak mıyız? Evinize gelen size bakımsız diyecek. Kimse kiracı da ondan böyle demeyecek.

ben kirada oturdugum dönem duvarda boyadım pencerelere sineklıkte yaptırdım muslukları da degıstırdım...
oturdugum semtde evler cok pahalıydı uyguna ev bulmustuk ama bakımsızdı ev sahıbı tadılat ve boya yaptırmak ıstemedı bende oturdugum yanıma kar dıye dusundum cunku ev uygundu
bu yuzden gozume gelmedı yaptırmak acıkcası

ama o zamanlar hersey bu kadar pahalıda degıldı mesela tum eve sıneklık yaptırmıstım 400 tl tutmustu o evde 1 bucuk sene oturduk sımdı aynı sıneklıgı yaptırmaya kalksam 1000 tl o yuzden suan kıracı olsam bırsey yaptıramazdım sanırım ...

kıracı oldugunuz eve bırseyler yapmak ıstıyorsak herseyı dusunmek gerek ...ortalama kac yıl otururuz yaptıgımız masrafa deger mı oturdugumuz surece o farkı cıkarır mıyızz kırası uygun semtı guzel tadılat yapacagımız sey ucuz olacaksa belkı dusunulebılır

hayır silmem

örümcek ağı falan da olmaz

olursa fırça ile alırım geçer gider

yani duvar denilen alan tüm evi kaplar onu silecek kadar boş zamanım yok, olsa dahi enerjimi duvara vs harcayamam, ben duvara hizmet etmeyeceğim o bana hizmet edecek

ama bak nisa var buralarda o siler
tasadufen gordum mesajınızı
evet nisa geldı buradayım
ben evımın duvarını sılerım
cunku antepdeyım burada bır suru fırın var ,onun isi tozu var... bahcelı topraklı alanda yasıyorum ruzgarı cok onun tozu topragı var,temız hıssetmeyı sevıyorum evın bana hızmet etmesı ıcın benımde ona zaman ayırmam gerek . bos zamanımda cok duvar sılıyorum naparsınız . bırgun bır konuda bunu acıklayacagım hıc aklıma gelmezdı sızın aklınızda pisligiyle yasayan degıl de temızlık yapmayı seven bırı olarak yer ettıgıme sevındım ama enteresan geldı yıne de
benım duvar sılısım ınsanlara nasıl bır espiri katmıs oyle ...

Bu ev sahibine bağlı.
Mesela benim oturduğum ev ahır olsun boyatırsam.

O kadar terbiyesiz, seviyesiz, sürekli arkadaşımız gibi ilk zamanlar bize gelmek istiyordu adamı rezil ettij eşimle öyle duruldu... size anlatamam.

Bizden önce oturan aileye depozitolarını vermemiş. Ki insanlar eve zarar vermemişler.
Adamda he öyle mi demiş salonu matkapla delmis, mutfak tezgahını maf etmiş, banyo rezaletli, balkon kapısının rezmen içine etmiş.
Önceleri aaa felan dedim ama inanın adam az bile yapmış.

Bize de depozitoyu vermesin bende biliyorum yapacağımı.
İki kira bedeli depozito verdik.
Evde ilk başta sorun yok gibi duruyor ama evin haşatı çıkmış.

Ev sahibim gerçekten iyi, para için kendini ortaya atmayacak bı insan ise, eve her türlü masrafı yaparım.

Yani fazlamı takintiliniz 2 yılda ev biyanma ihtiyacı neden duyulsun sobalı falansa tamam da yani dolap örtüsü eskiyen bişey onu sacmalamislar ama boya konusu fuzuli yani soba yanmiyorsa

yahu adam çalmayan zili tamir ettirmemiş zili. zilsiz nasıl oturdu?
Ya şimdi öyle deme bizimde nereden baksan 6 7 yıldır zilimiz yok, zilsiziz 😂 bazı ziller takılıyor, yapılsa bile takılıyor. Bizim hem öyleydi hemde cadde üzeri olduğu için mahallenin ergenleri bütün zillere basıp kaçardı. Bizde o yüzden kestim zili. Belki böyle bir durum olabilir yani.

tasadufen gordum mesajınızı
evet nisa geldı buradayım
ben evımın duvarını sılerım
cunku antepdeyım burada bır suru fırın var ,onun isi tozu var... bahcelı topraklı alanda yasıyorum ruzgarı cok onun tozu topragı var,temız hıssetmeyı sevıyorum evın bana hızmet etmesı ıcın benımde ona zaman ayırmam gerek . bos zamanımda cok duvar sılıyorum naparsınız . bırgun bır konuda bunu acıklayacagım hıc aklıma gelmezdı sızın aklınızda pisligiyle yasayan degıl de temızlık yapmayı seven bırı olarak yer ettıgıme sevındım ama enteresan geldı yıne de
benım duvar sılısım ınsanlara nasıl bır espiri katmıs oyle ...

Ben takıldım sana

Etiketleyeyim dedim de harflerin karışık bulamadım

Yazayım da tanıyan çağırır dedim

İlk sizde duymuştum duvar silen düzenli, anlatmıştınız da gülüşmüştük

Hayatta sizin kadar temiz olamam ne yapalım idare edeceğiz biz de duvarları silmeden 😀😀

Aylardır kapılar da silinmedi camları hiç yazmayayım bile 🥶

Ben de kiradayım ve bol miktarda emek ve para harcadım harcıyorum sonuçta ben oturacağım. Ve ben mutlu olmak için veriyorum o parayı bana garip gelmiyor ki siz 5 yıl daha oturmayı planlıyorsunuz ben tayinciyim her an herşey mümkünken harcıyorum. Onun için bence en doğrusunu yapıyorsunuz

Ya şimdi öyle deme bizimde nereden baksan 6 7 yıldır zilimiz yok, zilsiziz 😂 bazı ziller takılıyor, yapılsa bile takılıyor. Bizim hem öyleydi hemde cadde üzeri olduğu için mahallenin ergenleri bütün zillere basıp kaçardı. Bizde o yüzden kestim zili. Belki böyle bir durum olabilir yani.
ben zilimizi özellıkle söktum
apartmanda kım bılmıyorum ısrarla bızım zılı calıyordu gece 2 sabah 6 saat hıc farketmeksızın
asagı apartman kapısı her daırenın sahıp oldugu anahtarlıgı okutunca acılan kapı ama o sahıs ısrarla bızım kapımızı calarak apartman kapısını actırmaya calısıyor anahtarlıgını okutmaya üseniyor zaar , kaybetmıs olsa yonetıcı esım gelıp ıster esımde verır en azından kım oldugunu da belkı bılırız :KK70: demek kı kaybetmedı ama o kımse onun yuzunden zilsiz evımız

Kiraci olduğum eve ankaatre bile almistim. Cikarkende söktüm aldim yeni eve tasidim. Bazi seyler sabit zaten neden kisasiniz ki.

Kiraci oldugum evde banyo dolabi yoktu banyoya dolap va aldim. Yeni evimde banyoyu sifirdan yapmıştım. O dolabida camasir odasina koydum. Icinde deterjanlar falan var suan.

Mutfak örtüleri sizin bileceğiniz iş canm o kadar da değil ama bende 2 buçuk yıldır kiradaym ve aldığımda da pisti boya için hiç konuşmadık. Evi tertemiz yapıyorm bile duvarlardan temiz görünmüyor. Geçen yıl eşime söyledim boya yapalım kiradan düşsn eşimde olur mu öyle şey biz yaşıyoruz kendi cebimizden yaparz dedi kabul etmedim. Sonuçta temiz almadık biz öyle kaldı boya yapmadık🙄 Bence sizde kiradan düşülecekse yapın öyle ucuz birşey de değil ki sonuçta.. Gelecek cevapları Da merak ettim

Kiracıyım Kombime dolap yaptırdım görünmesin diye her senede salonu boyatıyorum kendi yaşam alanım şöyle düşün kirasını verdiğim sürece daire bana ait tabiki ufak tefek şeyler yaptıracağım benm evim ben yaşıyorum :)

olabilir valla biz hiç alışık değiliz ya :KK70:

Bu ev sahibine bağlı.
Mesela benim oturduğum ev ahır olsun boyatırsam.

O kadar terbiyesiz, seviyesiz, sürekli arkadaşımız gibi ilk zamanlar bize gelmek istiyordu adamı rezil ettij eşimle öyle duruldu... size anlatamam.

Bizden önce oturan aileye depozitolarını vermemiş. Ki insanlar eve zarar vermemişler.
Adamda he öyle mi demiş salonu matkapla delmis, mutfak tezgahını maf etmiş, banyo rezaletli, balkon kapısının rezmen içine etmiş.
Önceleri aaa felan dedim ama inanın adam az bile yapmış.

Bize de depozitoyu vermesin bende biliyorum yapacağımı.
İki kira bedeli depozito verdik.
Evde ilk başta sorun yok gibi duruyor ama evin haşatı çıkmış.

Ev sahibim gerçekten iyi, para için kendini ortaya atmayacak bı insan ise, eve her türlü masrafı yaparım.
nedir bu depozitoyu geri vermeme rahatlığı ben anlamıyorum. eşyalara zarar verme, demirbaşları bozma, kırıp dökme gibi taşınırken bişeyleri hasarlı bırakma durumuna önlem olarak alınıyor başta. e kiracı çıkarken bunlara zarar vermediyse neden iade etmiyorlar?

X