Kiracı arkadaşlara sorum var

Hayırlı günler hanımlar. Kirada oturup evin de sevmediği çirkin görünen yerleri yaptıran düzelten varmı.tabiki parke, dolap yaptırmayı demiyorum.2 yıldır oturuyorum evimde. Boyatıp girmiştim. Siliyorum genelde. Ama silme ile artık temizlenmiyor sanki. Bu yıl da geçsin seneye boya yaptıracağım diyorum, kendi evin mi ki boşver diyorlar. lavabo arkasına, mutfak çekmecelerine yapışkanlı raf örtülerinden aldım mesela, elalemin evine niye harcıyorsun kiracı adamsın çıkacaksın diyorlar. Ben yaşam alanım güzel temiz olsun istiyorum. İş yerinde de öyle. Hemen masama çekmeceme düzen koyup parfüm falan takıyorum. İnsanlar öyle diyince bu kez vicdan azabı çekiyorum. Kendi evine yaparsın diyorlar. Fikir sormuyorum. Sohbet arasında geçiyor. Önümüzdeki 5 sene ev alma durumu yok. Ben ev alana kadar duvar kapı boyamayayım mı. Bahar temizliği yaptım eve biraz harcadım. Kendime de bakım ürünü siparişi vermiştim ona verdim. Şuan vicdan azabı çekiyorum para tutmayı beceremiyormuyum. Bir ay savur ak için mi çalıştım. Bilinç altımda para harcamaktan dolayı huzursuzluk var.
Siz kirada oturduğunuz ece bakım yapıyormu sunuz 🙄
Hiç alakası yok bence. Yaşadığınız yere küçük güzellikler yapmak sizin elinizde. Bende ufak tefek şeyler yapıyorum.
5 sene oturacaksınız boyatmayacakmısınız?

ben de aynı araftayım. kiradayım diye hiçbir şeye elimi süresim gelemiyor, kendi evime yaparım diyorum e o da başka şehirde. böyle kör topal devam ediyorum, takmamaya çalışarak.

valla insan yaşadığı yeri güzelleştirmeli. evini sevmediğin zaman içinde huzurun da olmuyor. benimseyemiyorsun. biz de kiracıyız, ev alma ihtimali de ufukta yok. boya badananın kiradan düşüldüğüne hiç şahit olmadım. uzun süreli oturacaksanız, kiranızı düzenli ödüyorsanız, sorunsuz bir kiracıysanız zaten pek öyle çık denmez. e bu durumda boya badana gibi çok da aman aman masrafı olmayan, 2-3 senede bir olan bir şeyi de yaptırmayacak mısınız yani? kime ne bundan.

bir önceki evime geçici olarak taşınmıştım. 1 seneden az otururum diyordum. eve ne halı aldık ne bişey. tv bile almamıştık. hatta o kadar suyunu çıkardık ki damlatan musluğu bile yaptırması için ev sahibine söylemedik nasıl olsa çıkıcaz diye. ama hiç sevmedim, benimsemedim orayı. dışarıdan eve gitmek istemezdi canım. zaten gürültü sorunu vardı taşındık. kira peşin ödendiği için anahtarı boşaltınca hemen teslim etmedik. ama olan yine bize oldu, o damlatan musluk yüzünden apartmanı su bastı :KK70: biz musluk için haber vermiş olsaydık veya anahtarı hemen çıkar çıkmaz teslim etmiş olsaydık hiç başımız ağrımayacaktı. boş evi su basmış oldu ama eğer içinde eşyalarımız olsaydı inanılmaz mağdur olacaktık. sabaha karşı basmış çünkü, patlamış borusu. düşün ki sabahtan akşama kadar iştesin ve sen evde yokken su basıyor. olmayacak şey değil. ama ev sahibi kötü bir insandı, çok paragözdü. depozitoyu zaten iade alma şansımız hiç yoktu. sırf bu yüzden tertemiz duvarını batırmıştım :KK70: ev sahibiyle sorunluyduk zaten. bana patlayan borunun masrafını ve zarar gören diğer evlerin masrafını kitlemeye kalktı. tabi ben adama hiç söylemedim bu musluk damlatıyordu falan diye. dedim senin borunu ben patlatmadım, tesisatın eskiyse ben napayım? neymiş efendim ben evde olsam hemen müdahale edermişim, evde yokmuşum ilgilenmemişim ama evde olsam yok vanayı kapatırmışım bilmem ne. ben ne zaman evde olup olmayacağımı sana mı sorucam? dedim. baktım aşırı ısrar ediyor, dedim sen zaten depozitoyu vermeyeceksin, sen öyle bir insansın. al o depozitonun içinden karşıla, gerisine karışmam benim sorunum değil dedim. bu hala şey diyor zemin katın eşyaları zarar gördü vs. git mahkemeye ver benden alabiliyorsan al masrafların bedelini, git uğraş dedim. verdim anahtarını gittim. normalde hiç böyle bir insan değilim ama kimse kimseyi kızdırmasın.

şu an oturduğumuz evde mesela bizden önceki kiracı evin bozulan vs şeylerine hiç ellememiş maşallah. hayır şimdi kaç kişi atıyorum odadaki ampulun duyu bozuldu diye kiradan düşüyor? taşındığımızda getirdim bir elektrikçi, bozuk ne varsa tamir ettirdim. yahu adam çalmayan zili tamir ettirmemiş zili. zilsiz nasıl oturdu? ki ev sahibi de tüm apartmana baksın diye elektrikçi getirdiğinde ben zaten taşınıcam bahanesiyle izin vermemiş eve girilip yapılmasına. ev sahibi ben elektrikçi getiricem falan diyordu, ben hiç onu beklemeden yaptırdım 100 liralık şey için kimsenin keyfini bekleyemem. geçen kombinin doldurma musluğunu bozdum maalesef, usta getirip yaptırdım. gelmişken bakım da yaptı. sonuçta ben kullanıyorum, bakım yapılmayınca da çalışıyor ama bakım yapınca performansı iyileşiyor bu da faturama yansıyor. insan evini güzelleştirmeli.
Eski ev sahibinin hakkına girmişsiniz. Damlatan musluğu haber vermemek çok çok ayıp. Dünyada su tükeniyor, siz bana ne nasılsa taşınacağım diyorsunuz.

valla insan yaşadığı yeri güzelleştirmeli. evini sevmediğin zaman içinde huzurun da olmuyor. benimseyemiyorsun. biz de kiracıyız, ev alma ihtimali de ufukta yok. boya badananın kiradan düşüldüğüne hiç şahit olmadım. uzun süreli oturacaksanız, kiranızı düzenli ödüyorsanız, sorunsuz bir kiracıysanız zaten pek öyle çık denmez. e bu durumda boya badana gibi çok da aman aman masrafı olmayan, 2-3 senede bir olan bir şeyi de yaptırmayacak mısınız yani? kime ne bundan.

bir önceki evime geçici olarak taşınmıştım. 1 seneden az otururum diyordum. eve ne halı aldık ne bişey. tv bile almamıştık. hatta o kadar suyunu çıkardık ki damlatan musluğu bile yaptırması için ev sahibine söylemedik nasıl olsa çıkıcaz diye. ama hiç sevmedim, benimsemedim orayı. dışarıdan eve gitmek istemezdi canım. zaten gürültü sorunu vardı taşındık. kira peşin ödendiği için anahtarı boşaltınca hemen teslim etmedik. ama olan yine bize oldu, o damlatan musluk yüzünden apartmanı su bastı :KK70: biz musluk için haber vermiş olsaydık veya anahtarı hemen çıkar çıkmaz teslim etmiş olsaydık hiç başımız ağrımayacaktı. boş evi su basmış oldu ama eğer içinde eşyalarımız olsaydı inanılmaz mağdur olacaktık. sabaha karşı basmış çünkü, patlamış borusu. düşün ki sabahtan akşama kadar iştesin ve sen evde yokken su basıyor. olmayacak şey değil. ama ev sahibi kötü bir insandı, çok paragözdü. depozitoyu zaten iade alma şansımız hiç yoktu. sırf bu yüzden tertemiz duvarını batırmıştım :KK70: ev sahibiyle sorunluyduk zaten. bana patlayan borunun masrafını ve zarar gören diğer evlerin masrafını kitlemeye kalktı. tabi ben adama hiç söylemedim bu musluk damlatıyordu falan diye. dedim senin borunu ben patlatmadım, tesisatın eskiyse ben napayım? neymiş efendim ben evde olsam hemen müdahale edermişim, evde yokmuşum ilgilenmemişim ama evde olsam yok vanayı kapatırmışım bilmem ne. ben ne zaman evde olup olmayacağımı sana mı sorucam? dedim. baktım aşırı ısrar ediyor, dedim sen zaten depozitoyu vermeyeceksin, sen öyle bir insansın. al o depozitonun içinden karşıla, gerisine karışmam benim sorunum değil dedim. bu hala şey diyor zemin katın eşyaları zarar gördü vs. git mahkemeye ver benden alabiliyorsan al masrafların bedelini, git uğraş dedim. verdim anahtarını gittim. normalde hiç böyle bir insan değilim ama kimse kimseyi kızdırmasın.

şu an oturduğumuz evde mesela bizden önceki kiracı evin bozulan vs şeylerine hiç ellememiş maşallah. hayır şimdi kaç kişi atıyorum odadaki ampulun duyu bozuldu diye kiradan düşüyor? taşındığımızda getirdim bir elektrikçi, bozuk ne varsa tamir ettirdim. yahu adam çalmayan zili tamir ettirmemiş zili. zilsiz nasıl oturdu? ki ev sahibi de tüm apartmana baksın diye elektrikçi getirdiğinde ben zaten taşınıcam bahanesiyle izin vermemiş eve girilip yapılmasına. ev sahibi ben elektrikçi getiricem falan diyordu, ben hiç onu beklemeden yaptırdım 100 liralık şey için kimsenin keyfini bekleyemem. geçen kombinin doldurma musluğunu bozdum maalesef, usta getirip yaptırdım. gelmişken bakım da yaptı. sonuçta ben kullanıyorum, bakım yapılmayınca da çalışıyor ama bakım yapınca performansı iyileşiyor bu da faturama yansıyor. insan evini güzelleştirmeli.
Birde komik birşey gibi yazmışsınız.

Resmen hakkına girmişsiniz insanların.
Hem ev sahibi hem alt komşunun.

Suyun damlattığını zahmet edip söyleymissiniz baştan müdahale ederlerdi kimse zarar görmezdi.

Şimdi ki evinizde sizden önce oturanlara laf ediyorsunuz birde şaka gibi. Onlarda sizin kafadaymis demek ki, en iyi siz anlarsiniz aslında.

Eski ev sahibinin hakkına girmişsiniz. Damlatan musluğu haber vermemek çok çok ayıp. Dünyada su tükeniyor, siz bana ne nasılsa taşınacağım diyorsunuz.
Komik birşey gibi yazmış birde, damlatan musluk yüzünden apartmanı su basmış, ne kadar komik.

Eve girerken çok pisti duvarlar falan boyattık. Liradan düşmedi. Aldığın gibi bırakırsın dedi. Eşimde bpyatmayacağım pis aldık pis bırakacağım diyor. Ama kimbilir ne zaman çıkarız. Ev alma durumu yok şuan. 10 sene otursam boyamsyacskmıyım yani. Lafını dinlemiyorum ama bu kez vicdanen huzursuz oluyorum. Haklı mı diye
O ev sizin yaşam alanınız istediği kadar kira olsun kim ister pis çirkin evde oturmayı vicdan yapmayın sonuçta siz yaşıyorsunuz o evde ne kadar tapu başkasının olsada kullanım hakkı sizde bak bu dünya da da kiracıyız napalım hiç faydamız olmadan mı gezelim

Bir kaç aya çıkacaksanız tabiki yaptırmayın ama siz 5 yıl diyorsunuz 5 yıl pis evde oturup mutsuz olmakmı istiyorsunuz yoksa en fazla bin lira harcayıp mutlu ve tertemiz mi oturmak istiyorsunuz ömrünüzden 5 yıl kafanızda sürekli ay boya badana yapsamıydım diye düşüneceğinize yaptırın mis gibi oturun heleki evlerde çok daha fazla vakit geçirmek zorunda olduğumuz bir süreçteyken 3 ü beşi hesap etmeyin bence

Ev boyası kiracıyla ilgili durum oldugu için yaptırılabilir ama kapı boyama yapmam. Bizim tadilat işi olunca ev sahibine haber veriyoruz o ustayla beraber geliyor kendi harcama yapıyor. Evde hoşlanmadığım durumlar var mesela pencerelerin ve kornişin yapılması lazım. Ev sahibi yaptırmadı "bende öyle oturuyorum " dedi. O yüzden bende idare ediyorum. Allah nasip ederse 4 sene daha oturmayı istiyoruz.
Kiracı olduğum eve masraf yapmak istemem. Yapacak olsam o özellikteki eve taşınırım zaten. Kirası daha fazla olsa da

ben girdiğim evde hiç bişeye dokunmayayım evi su bassın ama yeni geçeceğim evin zili nasıl bozuk olur öyle mi? en azından zil arızası başka insanların evine eşyasına zarar vermiyor. hayretle okudum gerçekten. W Wurstria
konu sahibi eğer dolap parke vs yaptıracaksan ev sahibinin onayıyla kiradan düşerek yaptırırsın ama diğer seyleri kiracı kendi öder.
biz evde yaşarken yaptırdıklarımızı saymıyorum bile. Evden çıkarken koltukların ayakları parkelere zarar vermişti o parkeleri tamir ettirdik, banyo dolabının kapağı hafif kabarmıştı yenisini yaptırdık, duş bataryasının bişeyini değiştirdik adı ne bilmiyorum. camları sildik, dolapları yağ çözle sildik, banyoyu domestosla güzelce yıkadık, yerleri süpürüp viledaladık öyle teslim ettik. herkes manyak mısınız çıktığınız eve masraf yapıyorsunuz dediler, kullanma payı yıpranma payı olur dediler ama bizim içimiz böyle rahat edecekti. hoş yeni taşındığımız evde de mutfak bataryası aşağı dolaba akıtıyormuş dolaplar kabarmış hiç yaptırmamışlar. hadi yaptırmadılar bari arızayı söyleselerdi ona da razıydık.. nasılsa çıkıcaz diye en az 6 ay temizlik namına bişey yapmamışlar. arkalarından saydık sövdük valla. bizim çıktığımız eve giren kiracı 'ne güzel yapmışsınız' diye diye girdi. nasıl anılmak istiyorsanız öyle davranın sizde

kiracı olarak o eve temiz bakmak zaten sorumluluğunuz. eğer demirbaşlar için para harcıyorsanız kiradan düşersiniz, tabi ki ev sahibini önceden bilgilendirmek kaydıyla.
bizim kiracı balkonu kapatmak istemişti mesela, bize sordu önce. onay alınca da birkaç ay kiradan düştü.

ya ben taşınma öncesi bana masraf çıkmasın diye söylemedim, söylemem gerekirdi o konuda haklısınız. ki dedim zaten ev boştu su bastığında ama içinde eşya olsa yine zarar gören ben olacaktım. ama adamı tanısanız diye cümleye başlamak istemiyorum zira allah düşmanımın başına öyle bir ev sahibi vermesin. kimseye denk gelmesin öyle biri yani. hakkına falan da girmedim, onun benim hakkıma girdiğinin yanında devede kulak. ki hakkına girmedim depozitomdan karşıladı zaten. ben o adamın sorumsuzlukları yüzünden parasını ödediğim evde 1 gün insan gibi yaşayamadım. ondan bir şekilde intikam almak istiyordum çıkarken ama bu kadarını tahmin etmedim ve söylemem gerekirdi evet. söyleseydim sen yaptır deyip kiradan düşmeyecekti adım gibi eminim ve ben de yaptırmayacaktım. ama en azından ben bunu söyledim derdim. bana da ders oldu zaten şimdi en ufak bir sorunda söylüyorum çünkü artık biliyorum minik gibi gördüğümüz sorunlar aslında büyüyüp ciddi hasarlara neden olabiliyor.

şöyle düşünün siz düzenli kira ödediğiniz evde 2 ay boyunca toplamda sadece 7 gün falan uyuyabiliyorsunuz (ciddiyim) ve ev sahibi tamamen kendisinden kaynaklanan bu sorunları çözmek için bişey yapmıyor. hal böyle olunca ben de tabi çok öfkeli bir kiracıyım o zamanlar. evet adama zarar vermek istiyordum ama benim kafamdaki şey ne bileyim duvar kirletmek falandı, diğer hadiseye çok şaşırmıştım zaten. ama tek suçum musluğu haber vermemek hani en azından haber verseydim ben söylemiş olurdum benden giderdi yani. çünkü ben otururken de su basabilirdi, ben de zarar görebilirdim. ama depozito miktarı az buz bir para değildi ordan karşıladı zaten içim rahat. bana art niyetle yaklaşan art niyet görür, kimse kusura bakmasın.

Evet aşağıdaki insanın eşyaları ne hale geldi kim bilir. Hem ev sahibini hem de alt komşuyu dünya kadar zarara uğrattı ama üzgün bile değil. Gerçekten insanları anlayamıyorum.
siz tam okumadınız galiba :) depozitom kaldı zaten depozitonun miktarını bilmeden konuşmasaydınız keşke. ben o adamı haksız yere çok zengin ettim, evinde toplam 2 ayda en fazla 7 gün insan gibi uyumuşumdur. başka neler var burda sayıp da sıkmak baş ağrıtmak istemem. bir de daha detaylı söyleyip ifşa riski almıyorum ama elimde olsa adını sanını verip bu adamdan uzak durun diyesim var yani. benim depozitom ve biraz da kendi cebinden olmak üzere zarar karşılandı ki kendisine mahkemeye de verebileceğini söyledim, verseydi. vermedi ben napayım.

ev sahibi hariç diğerleri için üzgünüm tabii ama ev sahibi için asla üzülmedim. musluğu haber vermemekte hatalıyım ben de tahmin etmedim, düşünemedim işte o sorunun büyüyeceğini. ama şöyle söyleyeyim allah kimseyi o ev sahibi gibi insanlarla karşılaştırmasın. beni anlayabilmeniz için yaşadıklarımı yaşamanız gerekir ama yaşamazsınız umarım çok kötüydü ya. allah herkese huzurla oturmayı nasip etsin. normalde o kadar acımasız değilim ama beni o hale getirmişti. geriye dönüp bakınca üzülüyorum o yüzden dersimi aldım, benim o adama öfkem ayrı bir konu ama bir damla bile büyük sorunlara sebep olabilir. etrafımdaki insanlara da anlatırım bunu ben ayrıca, zamanında musluk damlatıyordu ihmal ettim ve böyle bir soruna sebep oldu, damlatıyor deyip geçmeyin, gerekeni yapın su baskınına kadar gidebilir o iş diyorum yani.

ben girdiğim evde hiç bişeye dokunmayayım evi su bassın ama yeni geçeceğim evin zili nasıl bozuk olur öyle mi? en azından zil arızası başka insanların evine eşyasına zarar vermiyor. hayretle okudum gerçekten. W Wurstria
konu sahibi eğer dolap parke vs yaptıracaksan ev sahibinin onayıyla kiradan düşerek yaptırırsın ama diğer seyleri kiracı kendi öder.
biz evde yaşarken yaptırdıklarımızı saymıyorum bile. Evden çıkarken koltukların ayakları parkelere zarar vermişti o parkeleri tamir ettirdik, banyo dolabının kapağı hafif kabarmıştı yenisini yaptırdık, duş bataryasının bişeyini değiştirdik adı ne bilmiyorum. camları sildik, dolapları yağ çözle sildik, banyoyu domestosla güzelce yıkadık, yerleri süpürüp viledaladık öyle teslim ettik. herkes manyak mısınız çıktığınız eve masraf yapıyorsunuz dediler, kullanma payı yıpranma payı olur dediler ama bizim içimiz böyle rahat edecekti. hoş yeni taşındığımız evde de mutfak bataryası aşağı dolaba akıtıyormuş dolaplar kabarmış hiç yaptırmamışlar. hadi yaptırmadılar bari arızayı söyleselerdi ona da razıydık.. nasılsa çıkıcaz diye en az 6 ay temizlik namına bişey yapmamışlar. arkalarından saydık sövdük valla. bizim çıktığımız eve giren kiracı 'ne güzel yapmışsınız' diye diye girdi. nasıl anılmak istiyorsanız öyle davranın sizde
Bende çıktığımda Bi temizlik yapacağım. Arkamdan küfretmesinler diye. Ev çok pisti kşraldığımda komşuya sordum kim oturuyordu diye. Yaşlı karı koca oturmuş. Dolaplardan resmen kazıdım yağı. Şimdi dolapların üst tarafına gazete sarıyorum. Değiştiriyorum sürekli. Çıkarken de yağ olmaz

insanların eşyasına kasıtlı zarar verme durumu yoktu, sadece ihmal vardı. ben de düşünemedim su damlamasının bunlara sebep olabileceğini. oluyormuş ben de öğrenmiş oldum. eğer merak ederseniz diğer detayları, 2 arkadaşa verdiğim yanıtta anlattım. evet laf sokma, polemik yapma ihtiyacı hissediyorsunuz sizi de anlıyorum ama musluğu yaptırmasam da bi söyleseymişim. hani bi telefon açıp bakın musluk damlatıyor ben taşınıcam ve bunu yaptırmıcam, ama damlatıyor yani bilginiz olsun diyebilirdim ama her konuşmamız kavga döndüğü için... çok öfkeliydim ya ne bileyim zerre kadar helal etmiyorum hakkımı, ona çok hakkım geçti. umarım hiç kimse de öyle birine denk gelmez, düşmanıma bile gelmesin yani. insanlar birbirini kızdırdığı zaman yanlış şeyler yaşanıyor. o yüzden kiracı da ev sahibi de birbirini kızdırmayacak, huzur isteniyorsa kimse kimsenin kuyruğuna basmayacak. siz mesela ne güzel yapmışsınız iyi niyetle, güzellikle. nasıl anılmak istiyorsanız öyle davranın demişsiniz, işte ben onu kötü anıyorum o beni kötü anıyor vs.

eve yaşam için gerekli bakım yapılır da iki yıl önce boyattığınız evin duvarını neden siliyorsunuz

neden yeniden boyatıyorsunuz

bu ev ile ilgili bir durum değil ki

yani üst kattan su aktı derseniz anlarım da olağan şartlarda herkes 2 yılda bir boya mı yaptırıyor evine

bende geçen yıl sildim bu sene boyıyacaz. şu yeni duvar boyaları kağıt gibi zaten. tırnak değmesin çiziliyor hemen

eve yaşam için gerekli bakım yapılır da iki yıl önce boyattığınız evin duvarını neden siliyorsunuz

neden yeniden boyatıyorsunuz

bu ev ile ilgili bir durum değil ki

yani üst kattan su aktı derseniz anlarım da olağan şartlarda herkes 2 yılda bir boya mı yaptırıyor evine
Kışın is, yazın toz olur. Silmeyin ce ömrücek ağları olur. Siz silmiyormusunuz hiç

Kışın is, yazın toz olur. Silmeyin ce ömrücek ağları olur. Siz silmiyormusunuz hiç

hayır silmem

örümcek ağı falan da olmaz

olursa fırça ile alırım geçer gider

yani duvar denilen alan tüm evi kaplar onu silecek kadar boş zamanım yok, olsa dahi enerjimi duvara vs harcayamam, ben duvara hizmet etmeyeceğim o bana hizmet edecek

ama bak nisa var buralarda o siler

insanların eşyasına kasıtlı zarar verme durumu yoktu, sadece ihmal vardı. ben de düşünemedim su damlamasının bunlara sebep olabileceğini. oluyormuş ben de öğrenmiş oldum. eğer merak ederseniz diğer detayları, 2 arkadaşa verdiğim yanıtta anlattım. evet laf sokma, polemik yapma ihtiyacı hissediyorsunuz sizi de anlıyorum ama musluğu yaptırmasam da bi söyleseymişim. hani bi telefon açıp bakın musluk damlatıyor ben taşınıcam ve bunu yaptırmıcam, ama damlatıyor yani bilginiz olsun diyebilirdim ama her konuşmamız kavga döndüğü için... çok öfkeliydim ya ne bileyim zerre kadar helal etmiyorum hakkımı, ona çok hakkım geçti. umarım hiç kimse de öyle birine denk gelmez, düşmanıma bile gelmesin yani. insanlar birbirini kızdırdığı zaman yanlış şeyler yaşanıyor. o yüzden kiracı da ev sahibi de birbirini kızdırmayacak, huzur isteniyorsa kimse kimsenin kuyruğuna basmayacak. siz mesela ne güzel yapmışsınız iyi niyetle, güzellikle. nasıl anılmak istiyorsanız öyle davranın demişsiniz, işte ben onu kötü anıyorum o beni kötü anıyor vs.
laf sokma, polemik yapma ihtiyacı duymuyorum yazdıklarınıza cevap veriyorum. verdiğim cevap hoşunuza gitmedi belki o yüzden öyle hissettiniz bilemiyorum.
ev sahibinden intikam aldınız evet ama alt komşunun ne günahı vardı? ev sahibi kötüydü, siz kinliydiniz olan alt kattakine oldu, boşa giden suya oldu. anlatım tarzınız 'oh iyi yaptım' şeklinde olmasaydı pişmanlıkla olsaydı daha farklı tepkiler alırdınız.
her ev sahibi kiracının çıkacağını öğrenince çirkefleşiyor. benim ev sahibimde çok pimpirikliydi kaç tane senet imzalatmıştı biz girerken. 'ev bakıyoruz almayı düşünüyoruz, eğer alırsak çıkmadan 1 ay önce yine haber veririz' dediğimizde 'bizde size zam yapmayı düşünüyorduk 150 mi olsun 200 mü olsun diye düşünüyorduk. 200 olsun o zaman' dedi. sonrasında her gün bizi taciz etti. 2 gün içinde evimi boşaltın yada 1 senelik daha uzatın sözleşmeyi dedi. benden gelen kirayla bi ev daha almış onun kredisini nasıl ödicem hemen geliyorum sözleşmeyi uzatacaksınız yoksa senetlerle şunu yaparım bunu yaparım dedi. saçmalığa bak :) daha neler neler. her akşam eve bakmaya geliyoruz diyip gelmedi maksat bizi rahatsız etmek. evimi aldım 6 ay beklemem gerekiyordu o süreyi bizim burnumuzdan getirdi. adamın huyu buydu. paragözün tekiydi. napayım bu yaştan sonra ona insanlığı ben öğretemem ya

X