Kiracı arkadaşlara sorum var

Evin boyasini içinde oturan yapar zaten ev sahibi karışmaz sonuçta oturacaksin tabiki güzel temiz olmasını istersin iyiki sizler gibi düşünen insanlarla karsilasmadim

öyle değil aslında kural aldığın gibi bırakmaktır boyasız alırsan çıkarken boyatmazsın. Boyalı teslim ederse otururken boyatmasan bile çıkarken de boyatmak zorundasın.

biz eve girerken ev sahibi boyatmıştı. Çıkarken boyatacağım tekrar sözleşmeye yazdık bunu.

Hiç huzursuz olma Boyanı da yaptır bakımını da Sabit dolap için bir şey diyemeyeceğim ama çok amaçlı dolaplardan al çok şık modeller var onlar da iş görür.
Biz eve girerken ev aslında temiz sayılırdı yine de yeni evliyiz ilk oturduğumuz ev diye boya badana yaptırdık Güya hemen bir iki seneye ev alacaktık Tabi almadık hala aynı evde kiradayız duvarlar bunca yılda kirlendi tabi ama asıl bizim kız son aylarda surekli duvarları kalemle çizip boyamaya başladı Bu huyunun geçmesini bekledik şimdi bıraktı sayılır,kitapları defterleri çiziyor Yakında doğum da var doğumdan önce boya yaptıracağız biz de
Ev alma planımız hep var bakarsın birkaç aya bakarsın birkaç yıla ama buna dayanarak pis duvarla oturamayız ki
Sen en iyisini düşünüyorsun elalemin fesat düşüncelerini bosver

ay tabi ki
artık durumu çok iyi olan bir çok insan güzel bir eve 5 milyon tl bağlamaktansa istedikleri evde kirada oturuyorlar.
yatırımlık ev alıyorlar, öderken kendilerini hayatlarını zorlamayacak birikimler yapıyorlar.
Ki bence çoook mantıklı ve aynısını uygulamayı planlıyorum evim kentsel dönüşümden çıkınca.
Ünlüler bile villalarda kirada oturuyorlar.
Yaşadığın ev seni de gösteriyor pisliği temizliği düzeni bir nevi.
Sizin adınıza da üzüldüm anneniz neden böyle bir şey yaptı ki çok yanlış düşünmüş
Milyonlarca insan kirada oturuyor ve dediğim gibi bunu zevk için yapan bile var.

Biz eve girerken ev boyalıydı. Önce salonu boyattık. Sonra çocuk odasını. En son da yatak odasının bir duvarını ben boyadım. Yalnız biz de sorun boyamamız oldu. Ev sahibine sormamız gerekirmiş. Sonuçta çıkarken nasıl aldıysak öyle bırakıcaz. Bence en doğrusunu yapıyorsunuz. İnsanın yaşadığı ortamı elinden geldiğince dekore etmesi kadar doğal bir şey yok. Her şeyi o olunca bu oluncaya ertelemek hayatı yaşamamak bence. Bu arada banyoya küçük bi dolap aldık taktık. Giderken bunları götürmeyi de düşünmüyorum. Üçün beşin hesabını yapmayı sevmiyorum. Ama ev sahipleri de insanı gıcık etmiyor değil. Bizim evimizde başka şehirde olduğumuz için kirada,kiracı boyatsa ben ne karışırım? Sonuçta çıkarken teslim aldığı gibi bırakacak. Bazısının malı çok değerli.

Çok saçma düşünceleri. Oldu o zaman kirada oturan kimse evine boya bile sürmesin.
Aynı evde 13 14 yıldır kiracayız. Her yıl birşeyler yaptırıyoruz biz ve ev sahibimiz. Mesela yeni mutfak dolabı yaptırdık, mutfağı komple yeniledik. Önümüzdeki ay parke yapılacak, kapılar değiştirilecek. Önümüzdeki yıl da banyo yaptırılacak. Bizde boya badana yapıp kapıların yapı parasını vereceğiz.
Bizde durum böyle. Öteki türlü çok çirkin bir pazarlık oluyor.

Boya yaptirmak sana bagli ev sahibiyle alakasi yokki cikarken yaptirmazsin. Ama daha o evde oturacaksan istediklerini tabiki yaptir millet cimrilik ve hasetlikten oyle konusmus yasadigin evi sevmen en dogal hakkin yani ufak tefek seyler yaptirabilirsin

Boya hariç diğer kalıcı olabilecek şeyleri ev sahibinizle konuşup kiradan düşebilirsiniz. Ama tabiki kiracıyım deyip kötü bir evde oturmakta ne bileyim... Bence iyi yapıyorsunuz.

Bir de evdeki yenilenen şeyler ne kadar dayanır ki? 8 sene önce evlenirken a’dan z’ye tadilat yaptırdık eve. Şıkır şıkır oldu her yer. 8 senede armatürler defalarca bozuldu değişti, 3 kez boya yapıldı, sayamayacağım kadar çok elektrikçi ve tesisatçı geldi eve. Şimdi camlar hava alıyor mesela yaza onları elden geçirteceğiz, yerdeki kaplama malzemesi eskidi o değişecek. Küvette soyulmalar var ya boyanacak ya değişecek. Yaşanan ev eskir, kirlenir. İçinde oturan bir şeyler yapmak zorunda.

Yani gidip mutfak dolaplarını degıstırme tamam ama raflara örtü neden almayasın badna neden yapmayasın bende kiracıyım fakat sonucta bu evde ben oturuyorum eksıgı olunca yapıcam tabi

Kirada oturuyorum ama sonuçta ben oturuyorum ben kullanıyorum üç yılda bir boyariz evi istediğimi de alıp yerleştiriyorum mesala Bizim ev sahibi duvarın delinmesine karsiymis ama bize hiç birşey demedi gözüyle gördü yaptığımız bakımı

Evde kalacak, evin demirbaşı olan şeyleri yaptırıp kiradan düşerim ama onun dışındaki 3-5 liralık şeyleri fatura etmem ev sahibine.
Eve temiz bakarım ne kadar kiracı da olsam içinde yaşayan benim.
Madem öyle ne temizlik yapalım ne bir şey

Sen bakma insanlara doğrusunu yapıyorsun canım.

Erkek uyesiniz galiba??

Kendi evin de olsa boyuyorsun o boya eskiyor bir daha boyuyorsun. Bir daha bir daha :)

Dedigim gibi 3 5 aya cikicaksaniz kalsin. Uzun sure kalicaksaniz boyayin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…