Kira ödemektense aile yanında kalmak: Doğru Karar mı

Evet, bu karar daha doğru. Ben de empati yapınca yapamam dedim çünkü
Kız annesi olarak yazıyorum, belki damadımla çok iyi anlaşırız ama kızımla birbirimizi yeriz bence çünkü kızınız da yetişkin ve kendi düzenine göre yaşamak isteyen bir birey, eh benim de düzenim kendime göre, benim az yağ koyduğuma kızım çok yağ koyar, ben banyoyu silerim arkamdan kızım saçlarını savura savura girer her yeri saç yumağı yapar, hafta arası benim anam koşalanır 4-5 kişiye yemek yapacağım diye, kızım akşam gelir çok yorgunum deyip kurulu sofraya oturur bana bir sinir basar, belki ben diğer çocuğuma ekmek kıvır ye diyeceğim ama evde damat olunca kızım annne x onu sevmez bunu yemez diyecek iş yüküm artacak, 1 ayı bulmaz kavga ederiz, herkes evini bilsin bence.

Abla soru sordum, bu yazları bot mu yazıyor anlamadım. Niye zorlayayım, bir platform derdim var kısmı rahatlamak/fikir sormak adına. Direttiğim felan yok bak nasıl olur diye soru sordum
Hayır anneniz istemiyor eşiniz istemiyor. O zaman olmaz yani . Genel olarak olmayacak işi halanoldurmaya çalısıyorsunuz

Üniversiteden yaz tatilinde eve dönen öğrenci değilsiniz, gerek yok. Bütçeniz son zamanlarda mı sarsıldı o kısmı anlamadım ben bi de, düzelmez mi yakın zamanda? Kiranın yarısını da alıyormuşsunuz

Selamm, şimdi direkt konuya geçiyorum.

Eşimle zor zamanlar geçiriyoruz, ailemin desteği olmasa ne yapardık bilmiyorum. Yine de her şey tam denk gelmiyor, zorlanıyoruz. Eşimle aramızın iyi olmasını istiyorum ve geleceğimizi birlikte planlamak için elimden geleni yapıyorum. Geçmişteki bazı konuları bir kenara koydum ve şimdi size danışmak istiyorum.

Annem bize bir ev almıştı, şu an orada oturuyor. Ayrıca bir dairesi daha var, şu anda kiracısı var ama annem o kiracıyı çıkarıp oraya geçmek istiyor. Biz de bu durumda annemin şu an oturduğu eve geçeceğiz. Eşim de bu konuda yanlış düşündüğünü ve bize karşı mahcup olduğunu söyleyip özür diledi. Neyse, madem zorlanıyoruz diye düşündüm, zaten eninde sonunda annemin evine geçeceğiz, neden kira ödeyerek zorlanıyoruz ki? Annemlerin yanına taşınsak mı diye düşündüm, ama eşim 'Orada rahat edemem, o da yok' dedi. Ben de evet, çok rahat olmayacak ama biraz sabretmek lazım diye düşünüyorum. Annem de gelin dedi ama abin rahat etmez dedi. Zaten geçici bir durum, eninde sonunda taşınacağız.

Sizce ne yapmalıyız? Biraz dişimizi sıkıp ailemle birlikte mi otursak, yoksa şu anki düzenimizi devam ettirsek mi? Fikirlerinizi çok merak ediyorum.
Evli çift abi ve anneyle yaşar mı hiç? Kiranız neyse ödeyin. İlerde annenizin evinde oturacağınızda da ödemeniz lazım bence

Eşimle zor zamanlar geçiriyoruz, ailemin desteği olmasa ne yapardık bilmiyorum. Yine de her şey tam denk gelmiyor, zorlanıyoruz. Eşimle aramızın iyi olmasını istiyorum ve geleceğimizi birlikte planlamak için elimden geleni yapıyorum. Geçmişteki bazı konuları bir kenara koydum ve şimdi size danışmak istiyorum.

Annem bize bir ev almıştı, şu an orada oturuyor. Ayrıca bir dairesi daha var, şu anda kiracısı var ama annem o kiracıyı çıkarıp oraya geçmek istiyor. Biz de bu durumda annemin şu an oturduğu eve geçeceğiz. Eşim de bu konuda yanlış düşündüğünü ve bize karşı mahcup olduğunu söyleyip özür diledi. Neyse, madem zorlanıyoruz diye düşündüm, zaten eninde sonunda annemin evine geçeceğiz, neden kira ödeyerek zorlanıyoruz ki? Annemlerin yanına taşınsak mı diye düşündüm, ama eşim 'Orada rahat edemem, o da yok' dedi. Ben de evet, çok rahat olmayacak ama biraz sabretmek lazım diye düşünüyorum. Annem de gelin dedi ama abin rahat etmez dedi. Zaten geçici bir durum, eninde sonunda taşınacağız.

Sizce ne yapmalıyız? Biraz dişimizi sıkıp ailemle birlikte mi otursak, yoksa şu anki düzenimizi devam ettirsek mi? Fikirlerinizi çok merak ediyorum.
Abiniz rahat etmeyecek, eşiniz rahat etmeyecek ama siz edeceksiniz, öyle mi?
Çalışmıyorsanız bir işe girin çalışın. O şekilde daha rahat edersiniz.

Yok bence olmaz. Evliliğe dinamit yerleştirmiş olursun. Ne zamana annen o evi boşaltır o zaman taşınırsın. Maddi zorluk ev içi huzursuzluktan daha kolay

Annenize ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi olacak ama " tamam gelmeyelim aynı eve kiranin tamamını bize verir misin duze çıkana kadar "deyin
Bu arada soranlar olmuş ama Es geçmişsiniz Ben de sormak istiyorum Anladığım kadarıyla çocuk yok Eve iki maaş giriyor bir de yarım maaşı kadar kira diyelim kiralar da malum yani 2,5 maaşla nasıl denk getiremiyorsunuz bütçenizi

Annenize ölümü gösterip sıtmaya razı etmek gibi olacak ama " tamam gelmeyelim aynı eve kiranin tamamını bize verir misin duze çıkana kadar "deyin
Bu arada soranlar olmuş ama Es geçmişsiniz Ben de sormak istiyorum Anladığım kadarıyla çocuk yok Eve iki maaş giriyor bir de yarım maaşı kadar kira diyelim kiralar da malum yani 2,5 maaşla nasıl denk getiremiyorsunuz bütçenizi
bende onu merak ettim

Sizde vazgeçmişsiniz. İsabet olmuş. Tekrar o his dürtü gelince, içinizden saymaya başlayın, his geçene kadar sayın 😁... Olmaz yani.

Neden zorlanıyorsunuz.

Kaynananla nasıl rahat edemeyeceksen eşin de kaynanasiyla rahat edemez. Üstelik abin de varmış. Annen seni kırmamak icin gelin demiş ki üstü kapalı abin rahat edemez demiş. Haklı da. Evli çiftin ayrı odası olacak e bunun duşu var ,uzanması var var da var yani.

Ay salak gibi bazı şeyleri yapılandırdık 50 ise 100 oldu faiz bindi baya. Ya yetiyor bu arada ama ucu ucuna ama bizi de darlıyor

evlisiniz kira ödemekten iki kişi çalışıyorken nasıl zorlanıyorsunuz? bence mantıklı değil annenize taşınmayın hem kendileri huzursuz olur sıkış pıkış yaşayacaksınız olmaz öyle
Cevap verdim Jameya abla

Abiniz rahat etmeyecek, eşiniz rahat etmeyecek ama siz edeceksiniz, öyle mi?
Çalışmıyorsanız bir işe girin çalışın. O şekilde daha rahat edersiniz.
Çalışıyorum, rahat edemeyeceğim tabii ki de. Diş sıkmaktan bahsetmiştim hani fikir amaçlı. Platform şak hükmü yapıştırıyor ben fikir edinmek amacıyla açtım konuyu

Yok hayır, o kadar isteyemem de, yine evimizin eksiğini görüyor ben pazara çıkamadığım zamanlarda. Aralığa kadar yolumuz var evimizde dişimi sıkarım ayol daha mantıklı

Hayır anneniz istemiyor eşiniz istemiyor. O zaman olmaz yani . Genel olarak olmayacak işi halanoldurmaya çalısıyorsunuz
Evet silah dayadım kocamın anlına, niye olmuş gibi öne sürüyorsunuz? Diyorum fikriniz nedir siz böyle bir durumda olsaydınız diyorum. Bize iyi gelebileceğini maddi açıdan en azından fikir sundum vazgeçtim zaten.

Kırmak da istemiyorum kınamak da. Ama bazı şeyleri de anlayamıyorum. Evlendikten sonra geçinemeyip aile ile yaşanacaksa ya da hayatı sürdürebilmek için aile yardımına muhtaç kalınacaksa bu evlilikler niye yapılıyor? Sağlık kaynaklı sorunları anlarım ama diğerlerini anlayamıyorum kusura bakmayın.
İş mi batırdınız ne oldu ki kira ödeyemiyorsunuz, ihtiyaçlarınızı alamıyorsunuz? Ev falan da almamışsınız onu da anneniz almış, neyin borcu bu?
Benim de evlatlarım var elbette zor zamanlarında destek olurum ama ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı da öğrensinler, siz de öyle yapın lütfen.

X