Kira ödemektense aile yanında kalmak: Doğru Karar mı

Sanemxxk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
346
57
Selamm, şimdi direkt konuya geçiyorum.

Eşimle zor zamanlar geçiriyoruz, ailemin desteği olmasa ne yapardık bilmiyorum. Yine de her şey tam denk gelmiyor, zorlanıyoruz. Eşimle aramızın iyi olmasını istiyorum ve geleceğimizi birlikte planlamak için elimden geleni yapıyorum. Geçmişteki bazı konuları bir kenara koydum ve şimdi size danışmak istiyorum.

Annem bize bir ev almıştı, şu an orada oturuyor. Ayrıca bir dairesi daha var, şu anda kiracısı var ama annem o kiracıyı çıkarıp oraya geçmek istiyor. Biz de bu durumda annemin şu an oturduğu eve geçeceğiz. Eşim de bu konuda yanlış düşündüğünü ve bize karşı mahcup olduğunu söyleyip özür diledi. Neyse, madem zorlanıyoruz diye düşündüm, zaten eninde sonunda annemin evine geçeceğiz, neden kira ödeyerek zorlanıyoruz ki? Annemlerin yanına taşınsak mı diye düşündüm, ama eşim 'Orada rahat edemem, o da yok' dedi. Ben de evet, çok rahat olmayacak ama biraz sabretmek lazım diye düşünüyorum. Annem de gelin dedi ama abin rahat etmez dedi. Zaten geçici bir durum, eninde sonunda taşınacağız.

Sizce ne yapmalıyız? Biraz dişimizi sıkıp ailemle birlikte mi otursak, yoksa şu anki düzenimizi devam ettirsek mi? Fikirlerinizi çok merak ediyorum.

Son düzenleme:
Yapmayın derim.
Günümüzde kiracıyı çıkarmak kadar zor bir şey yok. Çıkmıyorum derse yıllarca uğraşırsınız. Geçici dediğiniz durum çok uzun sürebilir ve başka kiralık ev arayışına geçmek zorunda kalabilirsiniz, ki bu da size çok pahalıya patlar
Kiracı biraz evet, zor. Çıkmak istemiyor. Biz de zorlamıyoruz ama bazen bu konulardan sıkılıyorum denkleştiremeyince. Annemde kiracıdan aldığını zaten yarısını bize veriyor. Henüz ihtar çekmedik ama uzlaşmak istiyor annem. Kavga yok ortada ama.

Kiracı biraz evet, zor. Çıkmak istemiyor. Biz de zorlamıyoruz ama bazen bu konulardan sıkılıyorum denkleştiremeyince. Annemde kiracıdan aldığını zaten yarısını bize veriyor. Henüz ihtar çekmedik ama uzlaşmak istiyor annem. Kavga yok ortada ama.
Annenizin bir evi daha var o yüzden ihtar işi de sıkıntı diye biliyorum. Yalnızca o eve sahip olsaydı ben oturacağım deseydi olurdu ama bir evi daha var o yüzden ihtar çekemez. (Bilirkişi değilim, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.)
Evi sizin üstünüze yaparsa siz o zaman ihtar çekebilirsiniz.
Diğer türlü nasıl olur bilmiyorum.

Annenizin bir evi daha var o yüzden ihtar işi de sıkıntı diye biliyorum. Yalnızca o eve sahip olsaydı ben oturacağım deseydi olurdu ama bir evi daha var o yüzden ihtar çekemez. (Bilirkişi değilim, yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.)
İhtiyaç sebebi ile çıkarmada sadece kendisi değil çocuklarının ihtiyacı sebebi ile de çıkartabiliyor

Ev ev üstüne olmaz abinizin annenizin yanında eşiniz ile rahat davranamazsiniz. Sizin özel bir düzeniniz var anne abi evdeyken. Çok da rahat edeceğinizi zannetmiyorum eşiniz keza rahat davranamaz istediği gibi yatıp kalkamaz .Siz de aynı şekilde. Ben şahsen rahat edemezdim ve bunun ne kadar süreceğii belli degilken ne kadar diş sıkacağınızın belirli bir süresi yok. Şu an aranızın iyi olduğu ailenizle bir araya gelince ister istemez tartışma ve sıkıntılar da çıkacaktır. Buna gerek yok bence.

Yok zaten kendi ihtiyacı için, çocuklarımın ihtiyacı üzerine ihtar çekiliyor. Yoksa dediğiniz gibi olmuyor

Selamm, şimdi direkt konuya geçiyorum.

Eşimle zor zamanlar geçiriyoruz, ailemin desteği olmasa ne yapardık bilmiyorum. Yine de her şey tam denk gelmiyor, zorlanıyoruz. Eşimle aramızın iyi olmasını istiyorum ve geleceğimizi birlikte planlamak için elimden geleni yapıyorum. Geçmişteki bazı konuları bir kenara koydum ve şimdi size danışmak istiyorum.

Annem bize bir ev almıştı, şu an orada oturuyor. Ayrıca bir dairesi daha var, şu anda kiracısı var ama annem o kiracıyı çıkarıp oraya geçmek istiyor. Biz de bu durumda annemin şu an oturduğu eve geçeceğiz. Eşim de bu konuda yanlış düşündüğünü ve bize karşı mahcup olduğunu söyleyip özür diledi. Neyse, madem zorlanıyoruz diye düşündüm, zaten eninde sonunda annemin evine geçeceğiz, neden kira ödeyerek zorlanıyoruz ki? Annemlerin yanına taşınsak mı diye düşündüm, ama eşim 'Orada rahat edemem, oda yok' dedi. Ben de evet, çok rahat olmayacak ama biraz sabretmek lazım diye düşünüyorum. Annem de gelin dedi ama abin rahat etmez dedi. Zaten geçici bir durum, eninde sonunda taşınacağız.

Sizce ne yapmalıyız? Biraz dişimizi sıkıp ailemle birlikte mi otursak, yoksa şu anki düzenimizi devam ettirsek mi? Fikirlerinizi çok merak ediyorum.

Olmaz öyle, ilişkiler komple kopar ya da laçkalaşır.

X