Kınada kadınları süzen koca???

Kendi başka kadınlara baktığı için size baskı yapıyor zaten. Her erkeği kendisi gibi sanıyor.. bu sizin gördüğünüz.. görmediğiniz neler yapıyor kimbilir. Bu tipler yüzünden rahat gezemiyoruz zaten.

Yanında, çevresinde , arkadaş ortamında bu tarz muhabbetler döndüğünden dolayı bana müdahale ettiğini söylüyor..
Aynı şeyi ben söylediğimde ise bana ; biri bakmaz, ikisi bakmaz ama üçüncü bir ş.rfsiz çıkar bakar , ben ona tahammül edemem şeklinde yapmıştı

Tv de açık Saçık bir kadın olursa direkt değiştirir kanalı , aynı şekilde erkek çıkınca da öyle, sinemada isek üst tarafı çıplak bir erkek çıktıysa hemen elleriyle gözümü kapatır,ya da kadın çıktı ise bana sarılır ve gözlerini omzuma kapatır.. bakmaz ve baktırmaz yani..

Kusura bakmayın konunuzu takipteydim son durum ne diye bakmak istedim ama bu anlattıklarınız bana komik geldi ve güldüm kendi kendime. Bir insan ancak niyeti kötüyse böyle davranır. Göz kapamak filan normal insanların yapacağı şeylet değil.

Umarım gerçekten öyledir. . Böyle ise çok günahını aldım..
Ama öyle çok mutlu olurdum ki ..
oynayisina bakınca kalcasina bakmamış mi oluyor? pardon da insanların oynarken nereleri oynar acaba?
kadın erkek karışık işte nihayetinde o ona ,bu şuna ,sen de bana bakacaksın : p
sonrada eve gelince prablim cikarmiciz.

Kusura bakmayın konunuzu takipteydim son durum ne diye bakmak istedim ama bu anlattıklarınız bana komik geldi ve güldüm kendi kendime. Bir insan ancak niyeti kötüyse böyle davranır. Göz kapamak filan normal insanların yapacağı şeylet değil.

Bilmiyorum, bunda art niyet aramadım.
Kendisi bakmıyor benim bakmamı da istemiyor diye düşündüm.

Bilmiyorum, bunda art niyet aramadım.
Kendisi bakmıyor benim bakmamı da istemiyor diye düşündüm.

Kusura bakmayın ama kendine güvenmeyen insan bunu yapar. O kadını açık saçık görünce tvde bir tarafları hoplamayacağına emin olan erkek bakar gayet sizin de bakmanıza bir şey demez. Siz o zaman otele vs tatile gidemeyecek misiniz? Insanlar üstlerini çıkarıp güneşleniyor onları görünce ne olacak ? Ya da göğüsleri ortada bikini giyenler? Denize atlarken bikinisi açılanlar ?

Belirttim evet daha sonra. Etiketlemistim sizi hatta kusura bakmayın lütfen diye :)

Merhaba, ben konu sahibine değil de Size bir şey sormak istedim. Tüm cevapları okudum, sizin cevabınız çok hoşuma gitti bende Size çok katılıyorum. Fakat bir şeyi merak ettim. Hani demissiniz ya bilemeyiz kimse bilemez ne niyetle baktığını kafana takma Vs vs diye. Elbette bu doğru ancak bakma bakmama problemi mi bu sizce? Kadının velisi olan bir koca, ailesine surat asmasın diye yapılan bir sebeklik, başka bir kadına bakabilme olasılığı uyandıran bir eş, evlenmeden önce karışmazdi evlendikten sonra karısan,o benim malim artik kafasında bir koca, ve eşi sorgulayacagi yerde keşke kinaya gitmeseydim diyen bir kadın, (sanki suç kinadaymis gibi) ardından evlendikten sona fedakarlık yaptım DÜZGÜN giyinmeye başladım diyen bir kadın, (yani düzgün giyinmek popo kapamak oluyor) ha birdensenin dusunceni onemsemiyorum diyen bir adam, yani siz çok aydın bir bayansiniz bence, aynı yaştayiz sizinle, sizin eşinizin Size bunları demesine, yada sizin bunları yapmaya mecbur kaldığınız bir evliliği doğru bulur muydunuz? Yani verdiğiniz örnek de kimse es ile aile ile sinamasin ölüm kötü ama insanın karakterini yiyen bir adam ve o evlilikte büyüyen çocuk da aynı oranda felaket değil mi?

Kusura bakmayın ama kendine güvenmeyen insan bunu yapar. O kadını açık saçık görünce tvde bir tarafları hoplamayacağına emin olan erkek bakar gayet sizin de bakmanıza bir şey demez. Siz o zaman otele vs tatile gidemeyecek misiniz? Insanlar üstlerini çıkarıp güneşleniyor onları görünce ne olacak ? Ya da göğüsleri ortada bikini giyenler? Denize atlarken bikinisi açılanlar ?

Haklısınız, şimdi de buna takmak istemiyorum..
düşündükçe canımı sıkacak bir şeyler çıkıyor:KK43:

İnanın cümlelerimi özenle seçmeye çalışıyorum, çoğu arkadaşın da söylediği gibi kişi kendinden biliyor işi... Sizi bilmem ama benim ilişkimde ön sırada tuttuğum şey "özgürlüğüm"dür. Daha başında böyle idi ise ve siz buna rağmen kabullendiyseniz baştan balık kokmuş zaten. Benim önceliğim özgürlüğüm demiştim en azından "artık" sizin içinde böyle ise blöf yapmadan bunu dile getirin ve nerede ne yapacağınıza bi zahmet kendiniz karar verin. Ve eşinize namusun kalça üzerine kadar giyilen bir gömlekten ibaret olmadığını söyleyin...

Merhabalar,
Eşim çok kıskanç, giydiğim pantolonların üzerine mutlaka arkamı kapatacak birşey giymem konusunda devamlı tartışma çıkaran biri..

Ve gelelim asıl konuya; dün benim ailemin tarafından birinin kınasına gittik, neyse ben hazırlandım bu işten geldi, giydiğim pantolona birsürü laf, yok işte ten rengindeymiş, mini etek gibi duruyormuş üzerime giydiğim ile.. ( pantolonun üzerine ise istediği gibi kalçamı kapatacak birşey giymiştim) bu sefer de rengine takıldı..
Bir sürü laf saydı etmediğini etti, büyük bir tartışma ile evden çıktık ve bana " şimdi biri dönüp bakarsa, ne bakıyon lan dersem, yanındakini nasıl böyle gezdiriyon " demez mi? Dedi. Kızlar İnanın anormal bir şey Yok, ten rengi pantolonun üzerinde kalçamı kapattığım bir kıyafet düşünün, ettiği laflar buna.
(Haklı olduğum halde ailemle karşılaşacağız,huzursuzluğu sezmesinler anlamasınlar diye gurursuz gibi bir sürü şebeklik yaptım, ama beyfendi havalara girdi, bana sus kes tarzı konuştu)

Ve biz salona geldik, neyse halaylar oynamalar derken..
Yanımda kardeşim oturuyor ve onunla konuşurken eşime gözüm çarptığında 50 yaşlarında bir kadını izlediğini gördüm devamlı, ama bakış açısı sanki poposuna idi kadının..
ama ben bunu birkaç defa yakaladım, elinde su şişesinin kapağıyla oynuyor, bi kadına bakıyor biraz sonra masaya bakıyor sonra bidaha bidaha...
Kadının giyimini anlatayım; kumaş dar paça pantolon üzerine kalçasını kapatan kırmızı-siyah şifon tarzı bir gömlek-bluz giymiş..
Kadının açıkta bir yeri yok... ama kadının fiziği yaşına göre çok güzel, inçe bel toplu kalça...
Eşim kalçalarına bakıyordu sanırım, ben gözüne baktığımda baktığım yer kadının kalçası idi...

Neyse biz arabaya bindik dönüyoruz .
Sana bir şey sorcam ya dedim; sor dedi
Kardeşimle konuşurken sana baktığımda kaç defa fark ettim kadını anlattım böyle böyle bakıyordun sürekli dedim..
Sen benim kıyafetime müdahale ederken başkaları bana bakacak diye sen 50 yaşındaki kadına bakıyorsun, kişi kendinden bilir işi dedim...

Yok işte kıyafetine bakmışta ben de öyle giyinebilirmişimde ( kalçası kapalı giyindiğini söylüyor) ama giydiği kıyafetin ön tarafı kısaymış ta, yakışmamış ta...
Arabada çok uzatmadım, eve girdik..
İlk dediğim laf senin niyetin bozuk, niyetini düzeltmeden asla benim kıyafetlerime karışma dedim..
Başladı yine kadının yaşı başı geçmişte nasıl böyle düşünebilirmişim de, güzel oynuyormuş ona bakmışta..
Orda herkes birilerinin oynayışına bakıyordu, sen de gençlerin oynayışına bakıyordun, o zaman ben de mi kişi kendinden bilir işi diye, sen bu gözle bakıyormuşsun beni de öyle sandın diye düşüneyim dedi..

Yani açıklaması: Kadının güzel oynaması, giydiği kıyafet tarzında benim de giyinmem, ve kadını gelinin annesi sandığı için bakmış oluşu...

Ha birde yaşı başı geçmiş sağı solu kapalı biri için nasıl böyle düşünürsün, eğer bunun zıttı birine baksam bu düşüncede haklısın ve bende sana iZah ederdim diyor..
(Ben bu olaydan sonra çok soğudum,güvenimi tamamen yitirdim)

Ve eşim abdest alıp namaz kılan, namus konularında mangalda kül bırakmayan biri...
Ben şimdi durumu nasıl değerlendireyim?
İşten geldi, birkaç birşey konuştu..
sonra ben konuşmadım, o konuşmadı ben tv izlerken uyumuş, bulunduğu odadan çıktım başka odaya geldim...
Ne yapayım bir yol gösterin..
çok uzun oldu kusuruma da bakmayın lütfen...
Adam kendisi gibi zannediyor herkesi. O yüzden bu kadar kalçanızı kapatacak giysiler giymenizi istiyor.

İnanın cümlelerimi özenle seçmeye çalışıyorum, çoğu arkadaşın da söylediği gibi kişi kendinden biliyor işi... Sizi bilmem ama benim ilişkimde ön sırada tuttuğum şey "özgürlüğüm"dür. Daha başında böyle idi ise ve siz buna rağmen kabullendiyseniz baştan balık kokmuş zaten. Benim önceliğim özgürlüğüm demiştim en azından "artık" sizin içinde böyle ise blöf yapmadan bunu dile getirin ve nerede ne yapacağınıza bi zahmet kendiniz karar verin. Ve eşinize namusun kalça üzerine kadar giyilen bir gömlekten ibaret olmadığını söyleyin...

4 yıl çıkma dönemi oldu.. İnan'ın kıyafetime 1-2 defa laf etmişliği vardır ( bu çok dar değilmi- bu çok kısa değilmi) tarzında..
ve verdiğim cevaplar ise benim giyim tarzım bu, işine geliyorsa.. oldu.. bunun üzerine ağzını açmadı, konu direkt olarak kapandı..
Bu kadar kısıtlama, müdahale evlilikten sonra çıktı.. köprüyü geçene kadar hesabı yani.
Benim annem babam bana bu yaşıma kadar müdahale etmedi, ki nerde nasıl giyineceğim bilen bir insanım..
Özgürlüğüme bu derece set çekse o dakika yolumu ayırırdım.

Düğün bu cumartesi , yani kına ile düğün arasında birkaç gün vardı..
Ve ben az önce kendisine cumartesi sabahtan annemlere gideceğimi orda hazırlanıp akşamı onlarla birlikte düğüne gideceğimi söyledim..
Cevabı ise ben de gelirim , oldu ve üzerine dedim ki; ben olsam bunca olayın tartışmanın üzerine düğüne müğüne gelmeyeceğim derdim dedim..
Ve bana ; beni yalnız bırakmak istemediğini ve görünüp çıkabileceğini terasta, balkonda vs oturtabileceğini söyledi ve hayır ben gideceğim, sen gelme dedim..

Merhaba, ben konu sahibine değil de Size bir şey sormak istedim. Tüm cevapları okudum, sizin cevabınız çok hoşuma gitti bende Size çok katılıyorum. Fakat bir şeyi merak ettim. Hani demissiniz ya bilemeyiz kimse bilemez ne niyetle baktığını kafana takma Vs vs diye. Elbette bu doğru ancak bakma bakmama problemi mi bu sizce? Kadının velisi olan bir koca, ailesine surat asmasın diye yapılan bir sebeklik, başka bir kadına bakabilme olasılığı uyandıran bir eş, evlenmeden önce karışmazdi evlendikten sonra karısan,o benim malim artik kafasında bir koca, ve eşi sorgulayacagi yerde keşke kinaya gitmeseydim diyen bir kadın, (sanki suç kinadaymis gibi) ardından evlendikten sona fedakarlık yaptım DÜZGÜN giyinmeye başladım diyen bir kadın, (yani düzgün giyinmek popo kapamak oluyor) ha birdensenin dusunceni onemsemiyorum diyen bir adam, yani siz çok aydın bir bayansiniz bence, aynı yaştayiz sizinle, sizin eşinizin Size bunları demesine, yada sizin bunları yapmaya mecbur kaldığınız bir evliliği doğru bulur muydunuz? Yani verdiğiniz örnek de kimse es ile aile ile sinamasin ölüm kötü ama insanın karakterini yiyen bir adam ve o evlilikte büyüyen çocuk da aynı oranda felaket değil mi?
Merhaba :) teşekkür ediyorum yorumunuza öncelikle. Ben eger konu sahibinin onceki konularını ve olaylara yaklaşımını bilmiyor olsaydim sırf bu konu uzerinden bin tane olumsuz şey gelirdi aklıma. Isterseniz sizde bir göz atın ne demek istedigimi anlarsınız muhtemelen. Konu sahibi 5 yılda 1 kerebile esinin bir hatasini görmediğini söylüyor ve poposuna baktığını düşünüyor ama emin de degil katiyen :)) burada adama soruyor ve o da cevap veriyor oynayisina baktım diye. Düğüne gidenler tabiki oynar ve izlenir bunda bir sıkıntı yok. Yani konu sahibinin takması gereken kes sus ya da giyimine karışması kısımları. Ki olayın duygusallığı ile ne kadar acaba yansıtıyor ne kadar abartı var bilemiyoruz da. Ben bunun icin esine popo olayında haksızlık ettigini bu yuzden de kafasına takmamasi gerektiği taraftariyim. Ama su var ki adami tacizci sapık ilan etmişler konu sahibi yaşının da etkisiyle galeyana geliyor. Biraz makul olunmali su noktada. Daha önceki konularından adamin tahammulu kalmadığı asikar sert tavrını buna bağlıyor fakat tabiki doğru bulmuyorum. Eger adam dedigi gibi her daim sert onun karakterini tuketen biri olsaydı konu sahibi coktan ayrılırdı (bakiniz eski konuları)Benim eşim bana bunu yapamaz cunku ben de ona bu sekilde davranmam. Bende konu sahibinin cocuk yapmaması taraftariyim çünkü cozemedikleri şeyler var. Günahını almış olabileceğini düşünüyor adamin ayrica çünkü emin degil. Eger adam böyle bir adam ise konu sahibi coktan ayrilmisti. Fakat tek bir yanlışı bile olmamis bu adamın 5 senede. Eski konularını bilmesem daha farkli yorum yapardim belki de ama bazı seyler gun gibi ortada. Sapık tacizci denilmesine bile ses çıkarmıyorsa emin olmadığı halde,konuyu kapattirmiyorsa sizce konu sahibi esine ne olcude saygı duyuyor. Bu kadar basit degil birseyler bence olmamali. Yok poposuna bakti yok 50 yaşında.. biraz iç dunyasini sorguluyor cunku kafasında bir yerlerde hep bosanma var konu sahibinin. Bu da iste bir sebep olur diye bakmış sanirim.

4 yıl çıkma dönemi oldu.. İnan'ın kıyafetime 1-2 defa laf etmişliği vardır ( bu çok dar değilmi- bu çok kısa değilmi) tarzında..
ve verdiğim cevaplar ise benim giyim tarzım bu, işine geliyorsa.. oldu.. bunun üzerine ağzını açmadı, konu direkt olarak kapandı..
Bu kadar kısıtlama, müdahale evlilikten sonra çıktı.. köprüyü geçene kadar hesabı yani.
Benim annem babam bana bu yaşıma kadar müdahale etmedi, ki nerde nasıl giyineceğim bilen bir insanım..
Özgürlüğüme bu derece set çekse o dakika yolumu ayırırdım.
Peki size gelsem ve eşim kıyafetime müdahale ediyor, bana giydirmediği ne varsa giyenini görünce kendinden geçiyor ne yapmalıyım desem bana ne söylerdiniz?

Kiskandigini asla belli etme bunu kullanip cok canini yakar kiskanma onu kiskandir baksin bakalim nasil oluomus ben kendi agzimla derim bak su kadin ne guzel die aman der bakmaz ama bakma desem inadina bakasi gelir esegin aklina karpuz kabugunu sokma

Peki size gelsem ve eşim kıyafetime müdahale ediyor, bana giydirmediği ne varsa giyenini görünce kendinden geçiyor ne yapmalıyım desem bana ne söylerdiniz?

Onu bir önceki mesajında yazmıştı, evlilik fedakarliklari yürür. Bende düzgün giyiner ek bu fedakarlığı yaptım demişti. Sanırım Size de aynısı söyler.

Kişi kendinden bilir işi:kahve:

Aynen öyle

Aklıma yıllar önceki bakıcı adayım geldi

Bayanın çok baskıcı kıskanç eşi vardı uzaktan tanıdık bulmustu

6 aylık oğlumun kıyafetlerine dokunmam ve katlamam vs demişti neden dedim eşi uyarmis na mahrem die ee oğluma nasıl dokunacaksn dedim güldü ucretpazarligiyapti

Tabiki almadım ise tuhaf geldi. Ertesi yıl adam gazeteler çıkmış pedofilms 14 yaşında kıza tecavuzz etmeye kalkmis allahtan cigliklariniduyanlar kurtarmış pis adam

Kişi kendinden bilirisi

Merhaba :) teşekkür ediyorum yorumunuza öncelikle. Ben eger konu sahibinin onceki konularını ve olaylara yaklaşımını bilmiyor olsaydim sırf bu konu uzerinden bin tane olumsuz şey gelirdi aklıma. Isterseniz sizde bir göz atın ne demek istedigimi anlarsınız muhtemelen. Konu sahibi 5 yılda 1 kerebile esinin bir hatasini görmediğini söylüyor ve poposuna baktığını düşünüyor ama emin de degil katiyen :)) burada adama soruyor ve o da cevap veriyor oynayisina baktım diye. Düğüne gidenler tabiki oynar ve izlenir bunda bir sıkıntı yok. Yani konu sahibinin takması gereken kes sus ya da giyimine karışması kısımları. Ki olayın duygusallığı ile ne kadar acaba yansıtıyor ne kadar abartı var bilemiyoruz da. Ben bunun icin esine popo olayında haksızlık ettigini bu yuzden de kafasına takmamasi gerektiği taraftariyim. Ama su var ki adami tacizci sapık ilan etmişler konu sahibi yaşının da etkisiyle galeyana geliyor. Biraz makul olunmali su noktada. Daha önceki konularından adamin tahammulu kalmadığı asikar sert tavrını buna bağlıyor fakat tabiki doğru bulmuyorum. Eger adam dedigi gibi her daim sert onun karakterini tuketen biri olsaydı konu sahibi coktan ayrılırdı (bakiniz eski konuları)Benim eşim bana bunu yapamaz cunku ben de ona bu sekilde davranmam. Bende konu sahibinin cocuk yapmaması taraftariyim çünkü cozemedikleri şeyler var. Günahını almış olabileceğini düşünüyor adamin ayrica çünkü emin degil. Eger adam böyle bir adam ise konu sahibi coktan ayrilmisti. Fakat tek bir yanlışı bile olmamis bu adamın 5 senede. Eski konularını bilmesem daha farkli yorum yapardim belki de ama bazı seyler gun gibi ortada. Sapık tacizci denilmesine bile ses çıkarmıyorsa emin olmadığı halde,konuyu kapattirmiyorsa sizce konu sahibi esine ne olcude saygı duyuyor. Bu kadar basit degil birseyler bence olmamali. Yok poposuna bakti yok 50 yaşında.. biraz iç dunyasini sorguluyor cunku kafasında bir yerlerde hep bosanma var konu sahibinin. Bu da iste bir sebep olur diye bakmış sanirim.
Şimdi siz yazınca belki eksik birşey vardır diye döndüm hanımefendinin tüm konularını okudum. Ve benim anladıklarımı size özetleyeyim. Adamı sevmeyen bir kadın, adama bunu söylediği halde onun ısrarları ile evleniyorlar. Ama baştan beri içine sindirememiş aslında bu evliliği, ancak evlenmeden önceki halinden evlendikten sonra hasar kalmıyor adamın. Ve sizin anlattıgınızın aksine 5 yılda hiçbir yanlışı olmamış değil, baya sağlam hataları olmuş. Tabi bence bana göre. Aslında sizi de kendime benzettiğim için size göre de oldugunu düşünüyorum :) Nedir? Sadece konulardan anladığım kadarıyla 1) adam demiş ki eğer sana evlenmeden önce bir okul okuyacağımı söyleseydim beni beklemezdin, ki kadın bitmesini tercih ederdim evlenmezdim demiş, yani kadını kandırmış. Evlenene kadar olayı. 2) evlenmeden önce ilgi alaka bolken evlendikten sonra kesilmiş. Sanki o seni sevmiyorum lafının intikamı alınır gibi. Yani köprüyü geçene kadar olayı iki oldu 3) evlenmeden önce 4 yılda 2 kere elbiselere karışan adam evlendikten sonra full karışma hakkını görmüş. köprüyü geçme olayı 3. Ben sadece bu 3 olayı aklımda tutarak yazdım. Size göre 5 yılda tek hatası olmamış diyorsunuz ama bunlar benim için dev hatalar. Ve bence size göre de öyledir diye düşünüyorum. Bunlar karşısında sizin bahsettiğiniz hatası olsa hemen bitirir konu sahibi hemen boşar dediğiniz kadın aksine bakın kalkıp düzgün giyinmiş bunlara rağmen şebekliker yapmış üzerine bunları evlilikte yapılması gereken fedakarlıklar olarak nitelemiş.. ben hiç o bağımsız başı dik kadını göremedim. Hatası olsa çat diye boşar denilen kadını göremedim. Benim bu zamana kadar yazdıklarım gözlem üzerineydi, bundan sonra da şöyle tamamlayayım, hani kk da görüyoruz ya evlendim ev kurmak kolay mı kocamdır sen bekarsın anlamazsın, boşanmak zor, dul mu olayım ben, olmuş artık olan şeklinde bir bayan gördüm. Benzer düşüncelere sahip iki kadın olarak ne kadar farkı baktık bu olaya değil mi :)

Ha bir de bahsettiğimiz adam benim eşim olsa, bu bir kademe normal, neden çünkü biz canlı müziklere gideriz, dışarı çıkarız aktif bir sosyal hayatımız vardır, ama bu adam namaz kılan dini bütün bir adammış. Bu adamın oynayan kimseye yaş 70 bile olsa din gereği bakmaması lazım. Dolayısıyla diğer arkadaşların kişi kendinden bilirmiş çıkarımını ben kınayamadım. O konuda kim olsa bence böyle düşünürdü. Çünkü karşımızda normal bir insan yok ki, dinine düşkün bir adam var. Bu arada zaman ayırıp cevap verdiğiniz içinçok teşekkür ederim çok tatlısınız :)

Onu bir önceki mesajında yazmıştı, evlilik fedakarliklari yürür. Bende düzgün giyiner ek bu fedakarlığı yaptım demişti. Sanırım Size de aynısı söyler.
Ben de ona fedakarlığın ölçütü nedir, bu bir fedakarlık mıdır hakaret midir sizce diye sorardım mesela... Dedim ya konu öncelik ve hassasiyet meselesi kimisi için önemsiz(aslında ne kadar yüzeysel bakış açısı) kimisi için oldukça saygısız bir tavır. Zaten adam komple saygısız, kes sesini falan nedir yani...

X