Kim Haklı? (Kayın valideye Gitme Konusu)

Kv’nin mesajları ne kadar naif. Öküzün altında buzağı aramak böyle bişey demek ki.. eşiniz yine anlayışlıymış. Adamın gözünün içine baka baka, ortada elle tutulur bi sebep yokken, geri aramadım, içimden gelmiyor vs diyorsun. Şimdi eşini samimiyetine inandır inandırabilirsen. Kolay gelsin

haksızsın bence.sürekli eşiniz gidelim edelim dememişki normal şartlarda görüşmek istemiş.k.valdenize karşı da ayıp etmişsiniz.söz nişan düğün olaylarında çok büyük sorunlar çıkmadığında görüşülmücek kadar yani zaten insanın fırsatı olmuyor sürekli aramaya sormaya buna takılmayın bence.daha çok yeni evlisiniz herşey yoluna girer zamamla birbirinizi kırmaya değmez.

Ne var ki ortada. KV mlerın yaptıklarını anlatsam ne baskılar ne laflar. Uzaya yol olur.. Büyük tepkı vermişiniz. Zaten eşin sana gel git bişey demiyormuş ki .aramak gelmedıyse içinden canım şuan kafam dolu yarın arayım yorgunum unutmusum vs deyıp gecseydın 3aylık nişanlılık dönemi su bu ne dile alıyorsun ki .yanlış anlama yolun basındasın diye yazdım fevrı davranış ta bulunursanız hakluyken haksız olursunuz .uzerımde baskı mı var dersen yoksa bıle olur o .takma 10 15gune gider gelırsın eşin arada gider gönülleri ni alır. Anlıyorum seni insanın içinden gelmıyor yorgun ken bısey ama tutumun hatalı.

Benim anlamadigim neden Nisanlilik döneminde bukadar aramasını bekledin ki
Kadın şimdi mesaj atmış üzerimde hakimiyet kurmaya çalıştı oldu

Nisanliyken arasaydi bu seferde herseyime karıştı her dk beni arıyordu dicektiniz

Kadın aramış, dönmemişsiniz.. Hâlâ 4-5 aydır aramıyor diyorsunuz.. Telefonuma dönmeyeni ne arayacam?
Ayrıca, 3 ayda 4-5 kez evinize gelmeleri gayet olumlu bir durum.. Ayda biri geçiyor.. Bu sizin en başta kayınvalidenize gidip yakındığınız süreye tekabül ediyor..

Adam hakli esin gittiginde sende tatlini cicegini al git ellerini op cpk bunalmistim yeni evlilik sorumluluklar kusuruma bakmayin de bence esininde ailesininde gonlu olur gecer gider...

Durduk yere kötülük çıkarmışsınız. Eşim elinden gelse orda yatacak. Kıymet bilin bence. Kendiniz etmişsiniz.

Eşine masallah diyorum baska da bisey demiyorum.bazı seyleri faZla buyutuyorsun o esinin ailesi.bazi kayinvalideler neler yapiyorlar gitsen arasan arada esin mutlu olur en azindan onu dusun

Valla bana "kızımmmm neden gelmiyorsunuz"diye mesaj atıp üzerine basarılar,kolaylıklar dileyen bir kayınvalidem olacak...
Yatarim koynunda yatar :)

Haksızsınız diyecemeyecegim çünkü hissiyatlatınızın elbet vardır nedenleri...
Kayınvalideniz sizi aradiginda eşinize "annen aradı ama geri dönemedim" deyisiniz bile iletisim kurmak istemeyen bir gelin portresi cizdi zihnimde:)
Cok istekli olsanız zaten cevapsiz aramayi gordugunuzde geri dönüş yaparsiniz...

Zamana birakın cok gitmek istiyorsanızda esinizle gitmeye gerek yok alin minik bir pasta gidin....
Çay demleyin,sohbet edin...
Esiniz gayet memnun olur bence..
Sizde rahatlamis olursunuz...
Cunku bu tarz mesafelerin sonunda iyiye dair ne varsa zamanla yıpranıyor daha da toparlanamaz hale geliyor bircok sey...

Haa birde eklemeden edemeyecegim....
Ben yaklasik 2 senedir gorusmuyorum kayinvalidem ile fakat her dugunde her bayram da hatta isimleri gectiginde bile onca zamandan sonra ilk karsilasmanin gerginligini hissediyorum uzerimde..
Neden?
Cunku arayi cok actim...
Ve her gecen gun gorusme istegim azaldi...
Ilk baslarda sizin esiniz gibi"ben yalniz giderim anama:) " diyen anlayisli eşi artik bulamiyorum hakli olarak....
Zamanla sizde bulamayacaksiniz...
Esinizi kaybetmeye deger mi degmez mi tartın ve ona gore davranin bence :)

Son düzenleme:
Tabiki eşin haklı. Kadın güzellikle mesaj atmış. Aramış. “Baskı hissediyorum. Kötü bir şey demek istemedim” diyip arkasından eteğinizdeki taşları dökmek olmamış. Üstelik bu taşları biriktirmek o kadar gereksiz ki. Oda oğlunu evlendiriyor sonuçta. Kız evinin kapısını aşındırmadan düğün edilmiyor mu?

Eşinizin ailesi görüşmek istemediğinizi düşünüyor muhtemelen. Gidip ne diyeceksiniz ki?

Sizi çok ayıpladım açıkcası.
Sevmiyorsunuz onları ve o yüzden buluttan nem kapıyor sorun çıkarıyorsunuz.

Nişanlılık dönemi hatalılardı diye onlar gibi olmaya ne gerek vardı.artık evlisiniz,usulünce gider gelirdiniz.
Herkesi kırmışsınızdır şuan.
Bir adım atın,gidin.
Durduk yere böyle bir soğukluğun alemi ne

Kesinlikle hatalisiniz. Kv niz size guzellikle yaklasmis mesaja asiri tepki vermissiniz. Kaldi ki nisanliyken aramamis bilmem ne mesafeli olmayi seviyor demekki mecbur degil ki mic mic olmaya. Kusura bakmayin ama gokten dusmedi esiniz ailesini yokmus gibi yapamazsiniz. Bugun ailesinin hayatindan cikaran esiniz yarin sizide cikarirsa hic sasirmam. Saygi cok onemlidir.

Oldukça geçimsiz birisiniz. Eşiniz haklı. Olmadık yerlerden sorun çıkarırsanız dışlanırsınız böyle. Ayrıca aylar sonra kayınvalideye gidesinizin gelmesi bile problem çıkarma amaçlı bence, kadın arayıp gel dese yine problem olurdu. Sorun tamamen sizde.

Kv arasa kabahat aramasa kabahat. Sonuçta senin evinde değil sana yük değil. Kocan ara dediğin de yada kv aradığında 2 kelam etseydın yalandan da olsa. Hepimiz içimizden gelen yada gelmeyen şeyleri yapsaydık oooooo ortalık yuvası olan çok çok çok az insan olabilirdi. Tavrın yanlış

Ya canım çok haksızsın bence hemen git kv gönlünü al bu gidişle evliliginde sorunlar bitmez hakli olsan hepimiz derdik gitme ama haksızsan özür dilemeyide bileksin

O kadar baskı hissedeceksen hiç evlenmeseydin! Kadın arıyor neden gelmiyorsunuz diyor ve sınavında başarılar dileyip öpüyorum diyor neymiş o hanımefendi baskı hissediyormus... İşte şimdi de böyle dışlanma hissedersin geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…