Kim Haklı? (Kayın valideye Gitme Konusu)

Bu çark ediş neden? Eşinin aman etme ben sensiz gitmem deyip yalvarmasıni mi bekledin? Ama eşin blöfünü görmüş seni oyun dışı bırakmış.

Adam sana haddini bi güzel bildirip oturtmuş yerine, madem baskı hissedecektin evlenmeyecektin okulun sınavın bitmeden adamı soyutlamaya çalışmıssın ailesinden iyi olmuş kendin açıkta kalmışsın

Ya ben anlamıyorum neden hep kaçıyor bu kantarın Topuz’u?
Kızlarımız ya kendilerini paspas mahiyetinde ezdirip paçavraya dönüyorlar
Ya da buluttan nem kapıp olmadık insanları sırf kv diye yaftalayıp Canlarına okuyorlar
Yok mu ortayı bulabilen?

Evvela evli olduğu kişinin ailesini annesini babasını vs vs yerin dibine sokanları hiç anlamıyorum
Mübarek eşini o anne baba yetiştirdi
Onlar o kadar kötüyse eşin iyi olamaz
Ha şimdi iyidir
Ama sonra olamaz yani

Bir diğer mevzu istiyorlar ki adam evlenince anne babasını mezara gömsün
Ama kız ailesi öyle mi aaa onlar üstün ırk iyilik meleği insanlar
Erkek ailesi yamyam kabilesi

Yapmayın etmeyin
Önyargıyı bırakın objektif olun
Bakın ömür öyle de böyle de geçiyor
Mutlulukla huzurla geçirmek varken neden gerginlikle geçsin niçin?

Ne olur yani haftada birkaç gün bir kaç saat gidilse görüşülse o insanlarında gönlü alınsa?
Eşiniz mutlu olur
Mutlu eş sizi de mutlu etmek ister
Kv kp insan yemez ki
Duymadım daha

Not: nişanlıyken 3 haftada 5 defa geldiler demişsiniz
12 haftada 5 kez yani 2 haftada 1 gibi oluyor
E az mı bu?

Kv normal bir mesaj atınca üstünüzde baskı hissetmişsiniz ya nasıl mesela o mesajda “ hergün gel evimi temizle bizi yıka yemeğimizi pişir evimizi baştan Aşağı boya “gibi bir baskı mı?
O mesajlarda böyle mi söylemiş acaba kv

Anneniz ablanız yengeniz falanda Yok mu size akıl verse?

Böyle giderse eşiniz soğur
Soğuyan erkek kolay dönmüyor
Benden söylemesi

Daha evliliğinin başlangıcında böyle sacma sapan hatalar yapmanıza çok üzüldüm
Benim eşim böyle olsa içten içe evliliğimi sorgular üzülürdüm
Çok haklı bi tepki vermiş esiniz
Düzeltin gönüllerini alın diyeceğim ama bu saatten sonra işiniz zor
Umarım bu yersiz sacmaliklarinizla evinizin huzunu da kacirmazsiniz

Kusura bakma canim ama haksizsin.
Ben kv ile ayni sehirde yasamis olsam inan iki uc gunde bir gelin derlerdi. Kvlerle birgun yemek yerken bambaska bir.konu yuzunden moralim bozuldu yuzum dustu esim bana demedigini birakmadi. Yat kalk sukret esine. Esin seni iki haftada bir goturuyor onda da mirin kirin ediyorsun. Kv ne guzel aramis bisey mi oldu neden gelmiyorsunuz demis. Bunda ben art niyet goremedim ki art niyetlj olan insan 15 gun gormeye razi olmaz ben erkek annesiyim gelmek zorundasin der. Aramis seni geri donmemissin. Esine bunu anlatana kadar kv ni arayabilirdin. Hatanin buyugu sende. Evliligin verdigi sorumlulugu kaldiramiyorsun

Her ailede gecimsiz bi kv yada gelin oluyo ve burdada gecimsiz olan gelin sensin. Sahsen bende kv ye bayilmiyorum ama beni aradigindada acamasamda ilk bos animda ariyorum.

2 haftada bir 2-3 saat oturmakta cok degil ayrica esinin ailesine bi kac saatligine bile tahammul edemiyosun.

Bi hafta gecse benim annem yada babamda msj atiyo yada ariyo napiyosun kizim niye gelmiyosunuz diye bunda bisey yok.

Esin hakli ve kendince cok guzel bi taktik bulmus ceza vermek icin.

Evlenmeseydin ozaman.

Bende geri dönmüyorum bazen kv ye ama bizim mazi bildiğin Dallas. Seninki abartı olmuş. Ha biz bu noktaya nasıl geldik biliyor Musun? Aynı sizin gibi başladı geldin gittin aradı açmadın derken herkes yüzünü gösterdi.

Sonuna kadar okumaya dayanamadım.
Buluttan nem kapın, eşinizi daraltın.
Doğru yoldasınız.

Yanlış anlamadım değil mi, amacınız adamı bezdirmek?

Nisanlilik doneminde 3 ayda 4 5 kez mi geliniyor kiz evine? Bir yasima daha girdim aslinda iliskilerin en guzeli mesafeli ve saygili olandir ama cok az kisi anliyor bunu maalesef... mesajda hicbir kotuluk yok ayrica bana art niyeti olmayan insanlarin yanina ne zaman musait olursam o zaman giderim bu sekilde davranmaniz esinizle sizin iliskinize zarar verir bu yoldan dönun bence ...biz hemen hemen her hafta gideriz aksamlari musait olmazsak da gitmeyiz ama bizi ozlerler sevinirler gittigimizde benimde hosuma gider degisiklik olur.

Eşinin tutumu doğru.düğün öncesi herkeste sıkıntı oluyor ki sizinki önemli bişey de değil.evlendikten sonra daha o günlerin lafının edilmesi bana mantıksız geliyor.Yeni sayfa açmak lazım bence.baskı falan da yok şu anlattığınız durumda.güzel güzel konuşmuş kadın.hem gitmiyorsunuz hem aramasina dönmüyorsunuz hem de esiniz yanlız gidoyor e artık onlar da sizin görüşmek istemediğinizi dusunmustur.o yüzden aramamis olabilirler.

Sadece şunu düşünün aynısını eşiniz sizin ailenize karşı yapmış olsaydı ne hissederdiniz aileni aramak istemiyorum gitmek istemiyorum konuşmak istemiyorum deseydi hoş birşey mi ne olursa olsun böyle olmasını ister misiniz bunlar istemiyorum küstüm konusmuycam diyeceğiniz arkadaşlarınız değil eşinizin ailesi eşiniz hayatınızda olduğu sürece onlarla görüşmek durumundasınız haa sizi üzerler huzur bozarlar eşinizle aranıza girerler onayrı ama insanlar size bi terslik yapmamışlar ki 4 5 aydır arayıp hayırdır senin bizle derdin ne bile dememişler kendi haline bırakmışlar daha ne

Tamamıyla sen haksızsın. Ne kvaliden ne de eşin seni kıracak hiçbir şey yapmamışlar. Nişanlılık dönemi seni kırmışlarsa bile onlar artık senin ailen, bunu kabullenmelisin. Kibarca sana değer verip niye gelmiyorsun demiş. Sen de eşine içimden gelmiyor demişsin. Tabiki senin onlardan nefret ettiğini düşünüyordur. Bu durumu sen düzelt. Bence müsait bir zamanda kv ni ara ve hiçbir şey yok gibi keyiflice konuş. Sonra eşine konuştuğunuzu, onları görmek istediğinizi söyleyin. Detaylarını tabiki sen daha iyi bilirsin ama eşinin ailesi kötü insanlar gibi izlenim vermedi yazdıklarından. İyi yönlerini görmeye çalış. İnşallah aranız düzelir. Bazen olabiliyor böyle şeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…