Kim Haklı? (Kayın valideye Gitme Konusu)

Sana hak verecek tek bir nokta bile bulamadim. Aradim ama bulamadm..
Kadin mesaj atiyor niye gelmyosunuz kizim diyor uzerinde baski hissediyosun. Aramiyo neden aramiyor diyorsun..
Kendi annen olsa 2 haftada bir mi giderdin annenin evine ?? Ya da annen mesaj atsa uzerinde baski mi hissederdin ?? Oda esinin annesi.
Yaptigin yanlis. Esin hakli bende olsam esimin bu tarz bir davranisi karsisinda yalnz giderim her yere onunla gidip surat ve gereksiz kapris cekecegme yalnz giderm..

Esinle konusup bu durumu duzeltmelisin bir sekilde..
Zira esinin bekar gibi akraba ziyaretlerine yalnz gidiyo olmasi hic hos degil..
Saga sola gidince esin nasil diye sormalari bile onu mahcup eder. Kendini bukadar ayri tutmana anlam veremedim. Ama net birsey diyeblrm esin hakli.

Ben de seni hatalı buldum. Eşin ve ailesi her şeyi olması gerektiği gibi yapmış, huzursuzluk çıkaran sen olmuşsun. Şimdi yok yere sevgilerini kaybetmişsin.

Sirf su kisimdan dolayi haksizsiniz. Sonradan mi akliniza geldi nisanliyken evinize kac defa geldikleri?

Sizi hatali buldum
Bizim kulturumuzde, ulkemizde burada hepimiz biliyoruz ki evlilik boyle bir sey degil.
2 haftada 1, 2-3 saat kayinaileye gitmek az bile. Bunu gelin olarak soyluyorum. Evlendiniz diye ailelerinizi artik hic gormeyecek misiniz? Haftada 1 muhakkak gorusmek lazim, 5 yillik evliligimde inanilmaz soguk bir insan olarak ben orta yolu boyle buldum.

Nisan doneminde size yapilan bir hakaret kavga gurultu yok. Bizim de mesela ailelerimiz birbiriyle samimi degil. Ama biz birbirimizin ailesiyle saygi cercevesinde sohbet etmeli, gidip gelmeliyiz. Ayrica nisan doneminde babanizi kiz evlendiriyor gibi hissettirme oranini hesaplayacak kadar geleneksel biriyseniz aile iliskilerinin nasil olmasi gerektigini de biliyorsunuz ama bosuna esinizi ve evliliginizi yipratiyorsunuz.

Burada cok kisiye mesafe koy, gorusme vs yazdigim oldu ama duruma gore yorum yapmaya calisirim... Ki kendi sartlarim da bir elim yagda bir elim balda degil. Yani kendi ailem sehir disinda ben esimin ailesine yakin oturuyorum. Bosanma asamasinda kaprisli bir gorumcem var falan filan...

Mesaj atmış alt tarafı üzerimde baskı oluşuyor diye trip yapmışsınız... Yeri geliyor kendi ailemiz de diyor gelin vs diye ne var bunda..

Aramış dönmemişsiniz ki kim olursa olsun çok ayıp... yani taa nişanlılık dönemini ortaya atıp içimden gelmiyor vs demek çok çocukça geldi bana.. Dönüp anne görmemişim vs demek çok zor olmada gerek. Üstelik nezaket kuralıdır bu..

Sizin için önemli olmayabilir ama eşinizin annesi.. durduk yere huzursuzluk çıkmış..

Keşke biraz empati yapabilsek, büyüklerimize hürmet edebilsek.. oblar size kıymet vermiş ama siz kıymetini bilememişiniz.. o görümcelerin yerinde olsam bende aramam sizi

ben de ona takildim. Kendi ailesine gosterilen ilgiye gelince en geleneksel gelin modunda ama karsi tarafa karsi 2 haftada 1 gorusmek fazla asdfghjjkkkhgsrfyu

Prenses sendromu.

Senin tutum yanlış

Ne var yani gittiğinde tomar tomar is mi yaptırıyorlar çayiydi yemegiydi derken zaman geçiyor zaten.

Ayrıca aramiş kadın dönüş yapmamişsin.

Nişanlilik dönemlerini bence geride bırak yoksa aileden aforoz edilirsin.

3 aylik nisanlilikta bize 4 5 kere geldiler demissin ben 6 ay nisanlı kaldim o arada esimin ailesi belki 1 yada 2 kere gelmiştir hiiiiiic umursamadim.kadin sana normal bi sekilde msj atmis ne var bunda aramis geri dönmemissin bence kedinlikle sen haksizsin ne kvler var görüyoruz okuyoruz.bence öpte basina koy kaynanani

Hatalısınız hatanızı da kabul etmiyorsunuz, o zaman evliliğinizin ilk zamanı iki haftada bir gitmeyecektiniz. Bir raya oturtup sonra da ben istemiyorum bunaldım derseniz adama dengesiz derler kimse de görüşmek istemez zaten.
Kendi kendinizi sevimsiz istenmeyen dengesiz bir gelin olarak sunmuşsunuz haksızsınız insanları eve davet edin okul stresi yüzünden böyle oldu kusuruma bakmayın diyin bir daha da dengesiz hareketler yapmayın

Ama kurtarabilirsin durumu konu sahibi...
Bir tatli alir gidersin, kusuruma bakmayin sinav donemi stresiyle gelemedim zor oldu falan dersin, karsinda seni sıkacak kisiler yok, onlar da tamam filan der gecer gider.

Ama onemli olan esinle araniz. Ortada bir sey yokken evlilik yipratmayin. İliskinizi iktidar mucadelesine, aile rekabetine cevirmeyin, mutlu olamazsiniz oyle. Aramalari ilgiyi vs.yi hesaplayip yazmayin. Hepimiz neler yasiyoruz, hayat zor, kendiniz ve yuvaniz icin daha da zorlastirmayin, kolaylastirin diyorum.

Eşinizin tutumu çok doğru. Siz bencil bir insansınız. Kadın size illa bana gel dememiş.sizi özlediği için gelin demiş ve derslerimize başarılar dilemiş. Yok aileme 3 ayda 6 kere geldiler.Bu nedir ya siz kaç kere gittiniz karşı tarafa?.Sizin anneniz arasa eşinizi ve esin sana anneni aramak gitmek istemiyorum dese nasıl olurdu.Esiniz sizi götürmesini. Böyle bir aile ortamına girmeyin.esiniz ağaç kovugundan çıkmadı bunu unutmayın.

Ay Allahtan daha ne istiyorsun ne güzel iste tek başına gitsin bırakın ya daha ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…