Kilolarim

Ben evde oturduğum zaman çok kilo aldığımı fark ettim. Fırsat buldukça dışarı çıkmak lazım bahane önemli değil. Düzenli yemek şart. Öğün atlamak kendini atistirmaliga vurmaya sebep oluyor. Akşam belli saatten sonra yememek lazım. İkindi ve gece mide çok kazinirsa herhangi bir sağlık problemi yoksa tabi bir bardak ılık tarçınlı süt içiyordum yağsız süte yarım çay kaşığı tarçın ekleyerek tok tutuyordu ve lezzetliydi. Hepsinden önemlisi yaktığımız kalorinin aldığımız kalorifer az olması gerekir. Basit bir matematik hesabı. Başka türlü kilolar gitmez. Hayat tarzı da yaptığım ufak değişikliklerle 3-4 ayda 10 kilo verdim

ilaç kilo vermeye yardımcı oluyor mu
Teshis konulup ilac kulanmaya basladigim ilk zaman 1 2 kilo verebildim adet duzenim de duzen denen sey yoktu o duzene girdi vs kendimi daha iyi hissettim o farki yasadim o zamAnlar ama 4yil falan oldu ilaca baslayali suan hala kilo vermek zor .

Ben dinlerim ne yapmalıyım
Öncelikle arkadaşların dediği gibi kan değerlerinize, trioide falan baktırın. Varsa bir hastalığınız bunu öğrenin.
Diyetisyen olmadığım için şunu şunu yapın diyemem ama kendim ne yapıyorum söyleyebilirim.

Paketli gıda eve sokmam. Regl dönemlerimde cips aşeriyorum ayda 1 onu yerim bir. Rafine şeker en az seviyede kullanmaya çalışıyorum, çaya kahveye zaten atmam. Kahve demişken neskafe gibi granül kahveleri tüketmem.
Telefonuma hatırlatma kurdum, belli aralıklarla su içiyorum (bu beni zorluyor)
Dışarıda fazla yemek yemem, yersem de sağlıklı seçimler yaparım. Kahvaltı yapmadan asla dışarıya çıkmam. Beyaz ekmek tüketmem. Hazır içecek içmem (arada bir ayran hariç)
Tatlıya aşırı zaafım var bunu da sağlıklı tariflerle tatmin ediyorum.
İşin mutfak kısmı az çok bu.

Ha çok mu mükemmel besleniyorum hayır, arada kaçamak da yapıyorum, alkolü de abartıyorum, su içmeyi de unutuyorum ama genel olarak yukarıda yazdığım gibi yeme düzenim. Kendimi asla aç bırakmam bu arada.

Not:47 kiloyum.

En son diyetisyene gittigimde bana bir liste verdi ve uyamadim tabiki. 😂 Adam neden uymadiniz listeye hocam dedi. Doymuyorum napayim dedim 😁 Guldu bana ve yollarimizi o gun ayirmaya karar verdik. 😂😂 Bogaz pis olunca liste falan tırt yani 😁 Bogazimizi tutabilsek sorun cozulecek. Imza: dogum kilolarindan kurtulamayan bir aç 😂

Diyetisyene gittim insülin direnci çıkmıştı sizin gibi düzensiz beslediğim için insülin direnci oluşmuş benimde. yemiyorum ama yediğim şeyleri az bile yesem sağlıksız tüketim alışkanlığı atıştırmak üzerindeydi yemek alışkanlığı önemsemedim kilo aldıkça aldım. Gittim verdiği diyet listesinde daha çok yemek verdi sık sık az az herşeyden inanın hiç az kalmadan 11 kg verdim . Yine günlerden birgün bir cozuttum yine yine yeniden kilo almaya başladım biliyorum ki bugün yine uygulamam yine kilo veririm

Konuyla alakalıyken sorayım leslie diye bir kadın varmış burada söylendi bana da evde olduğun yerde adımlar attırıp yürüyüş yaptırıyormuş.Bende göbek var (diğer yerlerde de sıkıntı var ama en çok göbek) onu yapsam bir de üstüne jillian michaels 30 days shred yapsam biraz da yediklerime dikkat etsem bu yaz içinde kilo verir miyim ?
Geçen yaz leslienin 5 mil videosunu yaptım çok ter attırdı ama sanki tek başına yeterli gelmez gibi.O yüzden yanına jillian da eklense (çok zorlandığım hareketler hariç) iyi olur diye düşündüm.
Konu sahibi siz de denemelisiniz bence leslie denen kadının videolarını :)

İyi geceler arkadaşlar
Malum çoğu kişinin derdi olduğu gibi benim derdimde kilolar
Hızla kilo alıyorum iki ayda dört kilo almışım üstelik yemiyorum diye düşünürken pazartesi diyetisyene gideceğim faydası oluyormu bilmiyorum gidişat iyi değil obeziteye dayandım
Ne yapayım ne edeyim bı tavsiye lütfen
Dört kilo bisey degil diyecektim ama aşağıda boy kilonu görünce evet biraz dozunu kaçırmışsın bi dur demelisin bol aktivite yap gün içinde ben her yere yürüyerek gitmeye çalışırım
Umarım troid vs çıkmaz kolayca kilo verirsin

Dört kilo bisey degil diyecektim ama aşağıda boy kilonu görünce evet biraz dozunu kaçırmışsın bi dur demelisin bol aktivite yap gün içinde ben her yere yürüyerek gitmeye çalışırım
Umarım troid vs çıkmaz kolayca kilo verirsin
Sabah araçla ofise gidiyorum akşam araçla eve geliyorum ve masa başı isim olduğu için hiç yürümüyorum gibi bişey

Konuyla alakalıyken sorayım leslie diye bir kadın varmış burada söylendi bana da evde olduğun yerde adımlar attırıp yürüyüş yaptırıyormuş.Bende göbek var (diğer yerlerde de sıkıntı var ama en çok göbek) onu yapsam bir de üstüne jillian michaels 30 days shred yapsam biraz da yediklerime dikkat etsem bu yaz içinde kilo verir miyim ?
Geçen yaz leslienin 5 mil videosunu yaptım çok ter attırdı ama sanki tek başına yeterli gelmez gibi.O yüzden yanına jillian da eklense (çok zorlandığım hareketler hariç) iyi olur diye düşündüm.
Konu sahibi siz de denemelisiniz bence leslie denen kadının videolarını :)
Bakacağım

Tek şekere indirdim
Çok iyi hiç şeker atmamaya alıştırın bence kendinizi..
Günde 1 kupa (doğadan) form çayı
Yeşil çay
Limonlu ada çayı muhakkak için
Yalnız nescafeyi evinize bile sokmayın içlerinden kahveden başka herşey var o aromayı vermeleri için..
Günde şekersiz 1,2 Fincan Türk kahvesi içebilirsiniz.
Siyah çay tüketin tabii şekersiz
Antioksidan açısından ..

Kahvaltı yap ikindi gibi yemeğini ye bol su ve hafta üç dört defa bir saat yürü ben böyle zayıflardım ama artık nedense yapasım yok

Maalesef 155 boyum var kilom 76 olmuş kahvaltı yapmıyorum öğlen atıştırma gibi akşam eve gelince yiyorum çay Nescafe çok içiyorum ve oturuyorum
Aman aman bir kilonuz yok..
Son doğumumdan sonra 87 idim.
Spor egzersiz düzenli beslenme ile şuan 67 kiloyum.
Sabah kahvaltısı en önemli öğün.
Kahvaltı yapmadan olmaz!
Kendinize şart koşun.
Öğünlerinizi atlamayın.
Bol bol su için.
Umarım güzel güzel verirsiniz kiloları

Bunun daha doğrusu hiçbir diyet yapmamak. Diyet geçici bir çözümdür, yeme içme düzenini komple değiştirip kalıcı yapmalı insan. Bunu bilir bunu söylerim ama dinlenmiyorum 😄
Katılıyorum.. diyetsiz daha kolay ve sağlıklı 😊 ben açıkçası yeme düzenimin sadece porsiyonunu azalttım😁 kesmedim. Ama bildim bileli kola, cips vs tuketmem.. tek sevdiğim çerez çekirdek 😁😁 belki bu durumun da yararı olmuştur.. ben dinliyorum varsay lütfen 😁

İsin kötüsü yetmediğini düşünüyorum
Afiyet olsun yarasın 😂
İnan diyetten daha sağlıklı oluyor. Belirli şeyleri kesmek insanın yararına tabi. Cipstir kolarir kızartmadir biraz uzak durmakta fayda var.. kahvaltıyı normal yapıyorum. Ama ondan sonraki öğünlerde ne varsa her zaman yediğimin daha azını yiyorum ve iyice cigniyorum. Metabolizmami hızlandırması için acı tüketiyorum. Bana iyi geliyor. Ufak tefek değişiklikler ise yarıyor. Hamburger yesem bile yanında ayran içerim gibi değişiklikler. Hamburger yediğim gün diğer öğünleri hafif geçiyorum. Bu tarz olaylarla daha kolay ve eziyetsiz oluyor.. 85 ten 70 e bu sayede indim. Mesela yazın didimdeydim. Denize gitmek için 45 dakika yürümek gerekiyor.evdeki Herkes minibüse binerken ben onlardan erken çıkıp tempolu şekilde yürüdüm. Dönüşte de öyle. Gerçekten faydalı oluyor. . Uzattım ama kişisel deneyimime göre diyetler kesinlikle bir halta yaramıyor... Ne diyetler yaptım hey yavrum hey😁😁😁

Uzamanı değilim ama bana faydalı olan ya da çok fazla araştırma sonucunda öğrendiğim şeyleri yazayım belki işinize yarar:
1. Kalori sayımı yapın. Yediğiniz her şeyi yazın. Diyetkolik diye bir uygulama kullanıyorum ben. Cok dürüst olarak yediğiniz içtiğiniz her seyi girdiginizde göreceksiniz gün içinde ne kadar çok kalori aldığımızı. Ufak ufak bir iki atıstırdıgımız şeyler dünyaları ediyor.
2. Kalorilerden başka karbonhidrat protein ve yağ alımına dikkat etmeye başladım ben. Bahsettiğim ugulama bunları da gösteriyor. Bu sayede cok yağ yediğimi farkettim mesela azaltmaya ve proteini arttırmaya çalışıyorum.
3. Benim günlük almam gereken miktar 1600 kalori civarı ama ben en az 2500 alıyordum ve hızla kilo aldım. Şimdilerde 1200-1300lerde tutuyorum.
4. Yemek yemeyi cok sevdigim icin bi anda kesemedim ama yavas yavas azalttım. Mesela bi gün cok az ekmek yedim bi gun tatlı hic yemedim gibi. Ilk bir hafta boyle alıstırdım kendimi.
5. Vucudumuzda yağ yakan hormon uzun süreli açlık durumunda salgılanıyor. O yüzden her 3 4 saatte bi bir şeyler yiyerek zayıflamak daha zor. "Intermitten fasting" diye bir kavram var bakabilirsiniz. Kısaca 16 saat gibi bi süre hic bir sey yemediginizde vücut yag yakmaya başlıyor. Kahvaltı en önemli öğün diyorlar ama ben oyle düşünmüyorum mumkunse atlayın. Ben genelde öğlen 12 ile aksam 8 arasında yiyorum yiyeceklerimi.
6. Akşam yatana kadar tabiki acıkacaksınız hepimiz acıkıyoruz ama hic bir sey yemeyin. Kendinizi oh ne guzel zayıflıyorum yarın tartıda az cıkacagım diye motive edin bence. Hic ac kalmadan zayıflamaya ben şahsen inanmıyorum özellikle diyetin ilk baslarında. Sonrasında vücut biraz adapte oluyor zaten. Ben aksamları 8 9 dan sonra bi salatalık bile yemiyodum mesela.
7. Zararlı/cok kalorili bir sey yediginizde hemen diyeti bozdum diye öyle devam etmeyin. Yediniz ve gecti kaldıgınız yerden devam edin. Önemli olan devamlılık. Tabiki bozduğumuz zamanlar olabilir insaniz ama bir dahaki öğünde aynen sağlıklı beslenmeye devam.
8. Her sey kafamızda bitiyor aslında. Karar verdikten istedikten sonra yapamayacagımız sey yok.
9. Spor olarak da haftada 3 4 gun 30 dk yuruyebilirsiniz. Youtubedan 15 dklık da olsa biseyler yapabilirsiniz. Ne kadar ne yapabiliyosanız onu yapın ilerse mümkün olursa arttıtırsınız. Bu süreci kendimize iskence haline getirmeye hic gerek yok aslında. Ufak ufak ne yapabiliyosak kardır.
10. Bana yardımcı olan diger bir sey de instagramdan diyet yapan bir kac kişiyi takip etmek oldu. Onlar her öğün tabaklarını paylastıkca ben de gaza geldim ne yalan söyleyim

Kusura bakmayın cok uzun yazdım ama umarım işinize yarar. Benim de uzun zamandır ugrastıgım bir seydi kilo vermek. Cok arastırdım ve kendimi motive etmeye çalıştım. Sonunda basarıyorum. Darısı isteyen herkesin başına.

Ben kisa sürede (5-6 ayda) 28 kilo vermiştim ama gerçekten çok temiz ve sağlıklı beslendim hergun de en az 1 saat spor yapıyordum.bol bol su içiyordum. Sabah güzel bir kahvaltı(11gibi sabahtan kastim) arada 1 meyve 1 yoğurt. Aksamda tavuklu salata. Gece 10 gibi kocaman bir muz ve başka bir meyve :) çok güzel kilo verdim valla

X