Tüp Bebek Merkezleri Kıbrıs'ta Yumurta Donasyonu ile Tüp Bebek

Merhaba
Bende donasyon düşünüyorum 2020 yılında gidecektik pandemi engel oldu..Yazın yada sonbaharda gitmeyi düşünüyorum..Benim sıkıntım yumurta rezervimin az olması..Yaşım 36..Fiyatlar 4500-5000 euro..Görüştüğüm merkezler HIT,GYNOLIFE,Vita Altera,KIBRIS TÜP BEBEK MERKEZİ..Çok kararsızım merkez konusunda ..Birbirimize destek olursak iyi olur bu yolda..Bana özelden yazmak isteyen olursa sevinirim fikir alışverişi için..Gerçekten bir çocugumun olmasına inanılmaz ihtiyacım ve özlemim var

Karar verdiniz mi merak ettim

Bana pahalı geliyor .. hele ki ya tutmazsa durumu .. benim de yumurta rezervim düşük ..tüp bebekte genetik ayıklama ile 1 sağlıklı yumurta transfer edildi bir keresinde ama o da tutunmadı .. hep acaba başka bir sorun daha var mı diye soruyorum kendime …
Daha öncesinde de bir kaç düşük yaşadım … yani daha 6. Haftada ( doğal yolla hamile kalmıştım )
Yani korkum hep ya tutmazsa …
Ben sırf pahalı olduğu için bir de Batum da bir klinikle görüştüm .. orada 3500 tl diyorlar ..aslında orda bir embriyolog geri dönüş yaptı gayet güven verici konuştu , kaldı ki daha önce Kıbrıs’ta çalışmış ..
Ancak çok az kişi bu konu hakkında yazıyor buraya .. hele Batum ile ilgili hiç bilgi veren yok .. ben de çok çok çok istiyorum bir bebeğim olsun ..

Bende cok istiyorum dediginiz gibi tutmama durumuda var ama ben kendim icin diyorum 43 yasindayim yasimdan dolayi ancak donasyon olur normal tüp bebek tedavisi zor benim icin ama kurda yuksek ne yapacagimi bende bilmiyorum

Bende cok istiyorum dediginiz gibi tutmama durumuda var ama ben kendim icin diyorum 43 yasindayim yasimdan dolayi ancak donasyon olur normal tüp bebek tedavisi zor benim icin ama kurda yuksek ne yapacagimi bende bilmiyorum
Ben Batum da bir merkezle görüştüm yani telefonda .. fiyatları bence diğerlerine göre en uygun olanı .. görüştüğüm Türk bir embriyolog .. bana gayet güvenilir gibi geldi .. ama işte emin olamıyorum … bende 41 yaşındayım … 5 kez tüp bebek denedim .. ya yumurtalar 5. Güne gelemedi .. ya gelen olduysa tutunamadı ..

Biraz daha araştırıyorum. Bakalım … sizde eğer bir yer bulursanız lütfen benimle paylaşın …

Merhaba instagramda bir bayanla tanıştım. Batumda yaptirmis yilbasinda 3500 euro konaklama dahil ama tutmamis. Geriye iki embriyosu varmis. Tekrar deniycem dedi.

Batum u burda cok duymadim nasip işi birazda bu işler ayni yerde bazilari negatif bazilari pozitif sonuç aliyo ben iki senedir burada gidenlerin paylasimlarini okuyorum bi arada kiev e gidenler oldu yumurta donasyonu ile tüp bebek başlıkta paylaşanlar vardi ama orasi da artik mesaja kapatildi bazi sahte hesaplarla reklam yapanlar olmuş sanirim o nedenle orada gidenlerin en azindan yorumlarini okuyordum

Keşke sahte hesap felan olayları olmasa .. ki bu konu ne reklam ne de benzer bir şeyi kaldırıyor ..
neticede hangi buzdolabını alacağımızı sormuyoruz birbirimize .. bence hep beraber .. tekrar bu konuyu açıp herkesten deneyimlerini kısaca yazmalarını rica etsek..
En önemlisi :
1. Neden hamile kalamıyordu
2. Donasyon da kaç yumurta toplandı kaçı transfer edildi
3. 1. Transferde pozitif / negatif görenler
4. 2. Transfere gidenler
5. Positif görüp sonrasında kalb atışı alamayanlar
6. Dünyaya sağlıklı donasyon sayesinde doğum yapanlar ..
7. Kim nerede kime = harcama

Bence çok uzatmadan herkes kısaca yazsa Harika olur

Herekese selam..
39 yaşındayım
YYumurtam kalmadığı için donasyon yaptırdım geçen ağustosta.
Donörden 9 yumurta toplandı.6 sı blast oldu..5aa ve 3aa iki embriyo transfer edildi kimyasal gebelik oldu..gynolife da yaptırdım.ucreti toparlayınca tekrar transfere gidecegim.4400 euro ödedik..ilk yıl yumurta dondurma 500 euro daha sonraları ic8n 250 dediler.bi dahaki gidisde hepsini tranfer ettirmeyi düşünüyorum. transfer 1000 euro imis.dun hemsireme sordum benim donörden benden sonra gebelik elde edildi mi diye ama bu tarz sorulara cevap vermemiz yasak dedi.
Konaklama için eşim sadece sperm verip döndüğü için onun masrafı olmadı.ben bir gün kaldım merkezin ayarladığı bir oteldi fiyatı da makuldu.birincide normal tüp bebek protokolü uygulandı.herhangi bi sorun olmadığı için.. ikinci için artı ne yapılır bilmiyorum,burada paylaşacağım neler yapildigini.bende karar verme aşamasında buraları okuyup karar vermiştim.buradaki tecrübeler çok kiymetli

İkincide genetik test ile ilerleyebilirsin canım. NGS yani. O da bir artı maliyet ama en azından tuttu tutmadı telaşı daha az olur. Sağlıklı gelenler büyük ihtimalle tutuyor çünkü. Ben şu an kendi yumurtamla yapıyorum ama o bekleyiş beni çok yordugu için ben de genetik testle ilerliyorum.

Ngs hem çok maliyetli hem garanti de degil..benim imkanım yok malesef
Inşallah en kısa sürede bebeginize kavusursunuz şu an ne asamadasiniz

Ngs hem çok maliyetli hem garanti de degil..benim imkanım yok malesef
Inşallah en kısa sürede bebeginize kavusursunuz şu an ne asamadasiniz
Ama ekstra transfer masrafından kurtulmuş olunur diye düşündüm. Merkezle konuşup Ngs işlemini İstanbul'da yaptırmasını sağlarsanız embriyo başına 300 Dolar burda. Dört tane gonderilse yeni bir transfer ücretine eşit olur imkanınız varsa. Ben de şu an İstanbul'da tedavideyim. Haftaya Çarşamba veya Perşembe Opu olur. Beşinci güne gidenleri Ngs ye göndereceğim. Sağlıklı gelen olursa önce rahim filmi çektirip Nisan ayı gibi transfer olacağım. Bunlar çok zorlu ve maddi manevi zorlayan süreçler. Kur da aldı başını gitti. Allah yardımcımız olsun.

Siz nerde yaptiriyorsunuz donasyonu

Donasyon başka birinin dondurulmuş spermi ile hamile kalmak dimi

Benim yakin bir arkadasimda yedi yil önce mucize ekip dr firdevs hanimda yaptirmisti. İki embriyo transferi oldu. Tek emb. Tuttu kızı simdi yedi yasinda. Dr dan cok memnun kalmisti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…