kendi çocuğuna imkan sağlamazken akrabaya gösteriş için para dağıtan baba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende böyle düşünüyorum zaten ailesiyle tanışmak istemediğimi de söylicem çocuğa bu arada çocuk aşırı yakışıklı eli yüzü düzgün ben üvey evlatmı da söylemediler diye düşündüm başta ama kalbi kırılmasın diye detaylandırmadım. Baba çok patolojik vaka. Allah yardımcıları olsun.
Bu çocuğun doğruyu söylediği ne malum, belki de evlilikten kaçmak için uyduruyor tüm bunları. Daha sevgili iken aile içi ilşkilere bu kadar vakıf olman şaşırtıcı.

Kimin için çalışıyorum ben kimin için çabalayıp biriktiriyorum dıdımın dıdısı kim ya kim ölsem ağlamazlar bile

Anne baba her daim eğer maddi durumu varsa şayet evlatlarına kol kanat germelidir

Kolay paraya alıştırmıcaksın ama kimseye de muhtaç etmeyeceksin

Başı mı sıkıştı annem var dicek babam var dicek

Size kızdığım tek konu fazla karışıyorsunuz sevgilisiniz karışmaya hakkınız yok oğlanı doldurup ailesine düşman etmeyin bir insanın karakteri bu yaşta değişmez

Ailesine rağmen evetse devam edin bu sizin için sorunsa ayrılın

Adamın davranışları normal değil tabi ki. Önceliğin ailen olur eğer ki durumun hala elveriyorsa o zaman akrabalarından istediğine destek olursun. Ne yazık ki dışa iyi görünme çabasında olup ailesine gram faydası olmayan baba figürleri mevcut. Ancak bu durum sizi niye etkiliyor ki? Siz eşinizle bi hayat kuracaksınız. Onların desteğine ihtiyacınız yok. Babasının cimriliğinden ziyade eşiniz olacak kişinin cimri olup olmaması önemli bence :)

Yani konuda tutarsızlık da var aslında adam boşanmak istemiyorum yazdınız kadın boşansın o zaman nafaka da alsın kadın zaten obezite değil mi bakim ücreti alabilir kızı sanırım. Tuvalete gidebiliyor yazdınız o zaman bez gerekiyor mu?
Aile kendine acısın önce o babadan kurtulsun

Kız hasta falan değil annesi şeker hastası ve obezite hasta ve sadece tuvalete gidip gelebilen evlerine misafir bile gelmeyen bir aile. Devlet desteği bez 300 lira falan ama yetmiyor tabi. Boşansınlar o zaman dedim adam boşanmaya da yanaşmıyor evdeki hiçkimseye para yok saat gece 10 gibi eve geliyor sabahın erken saatlerinde gidiyormuş. Evin giderlerinin büyük kısmı erkek arkadaşımın üstünde.
Sanane ya el kızına bak sen ne karışıyorsun ?
Nişanlın değil kocan değil.
İşine gelmiyorsa ayrılır.
Evlenseniz bile adam size düğün yapmak veya eşya almak zorunda değil. Kendiniz çalışın paranız varsa evlenirsiniz.
Adam altı üstü öğretmenmiş öğretmen maaşını 100bin falan sanıyorsunuz galiba.

Kız hasta falan değil annesi şeker hastası ve obezite hasta ve sadece tuvalete gidip gelebilen evlerine misafir bile gelmeyen bir aile. Devlet desteği bez 300 lira falan ama yetmiyor tabi. Boşansınlar o zaman dedim adam boşanmaya da yanaşmıyor evdeki hiçkimseye para yok saat gece 10 gibi eve geliyor sabahın erken saatlerinde gidiyormuş. Evin giderlerinin büyük kısmı erkek arkadaşımın üstünde.
Erkek arkadaşınızın her dediğinin doğru oldugu ne malum?
Velev ki doğru olsa bile, size buradan çıkan bu aileden uzak durmak olur, bosansınlar demek üzerinize vazife değil. Size ne yani? Sanki anne babası boşansa erkek arkadaşınız daha rahat edecek.

Son düzenleme:
Öncelikle babalar çocuklarına para yedirmek zorunda değil bunu biliyoruz herkes çalışır okur vs. fakat bu kadarı da fazla değil mi size danışmak istedim, olayın başrolü erkek arkadaşım ve babası. Adam öğretmen ama oğluna hiçbir imkan sağlamamış çocuk asgari ücretle bir markette çalışıyor. Babası cimri ama akrabaya show yapmak için para dağıtan cinsten. Adamın bu sene uzaktan akrabasının oğlu doktorluğu kazanmış sırf soyadları aynı ve aynı köyden çıktı diye her ay 5 bin lira üniversite burs ödemesi için söz vermiş para gönderme sebebi de "bizim köyden doktor çıkacak" mevzusu . Aynı adam geçen sene de kooperatife girmiş ve 140 bin lira dolandırılmış erkek arkadaşım baba nasıl dolandırılırsın biz bu haldeyken deyince canımız sağolsun deyip geçiştiriyor. Aynı şekilde kızına da yani erkek arkadaşımın kız kardeşine beş kuruş para vermeden şeker hastası aşırı kilolu karısını hasta bakıcı gibi baktırıyor. Aileyle daha tanışmadık ama anlattıkları karşısında aşırı irrite oldum. Böyle bir durumda akli melekeleri yerinde değil diyip dava falan açılması doğru olur mu çünkü biz evlensek bile oğlan bana babam eşyaları da almaz düğün de yapmaz aşırı cimri ve sevmiyor beni diyor. Böyle bir durum başına gelen var mı varsa nasıl yol izlediniz?
Vallahi ben bu adamı takdir ettim. Oğlu da kazansaydı tıp eminim oğluna da destek olurdu.
Başarılı öğrencilere destek olması çok güzel bir davranış. Oğluna gelince okumadıysa çalışıp parasını kazanacak olması gerektiği gibi burada siz neden rahatsız oluyorsunuz tam olarak?
Adamın yemeyip içmeyip yaptığı birikimin üstüne konamayacaksınız diye mi korktunuz? Erkek arkadaşınız evlenip ev kurma gücüne bile sahip değilken hazıra konup rahat bir hayat süremeyeceksiniz diye mi?
Bi zahmet erkek arkadaşınız ve gerekirse siz çalışıp kendi ihtiyaçlarınızı karşılamayı düşündünüz mü hiç? Olması gerektiği gibi.
Bir de caha aile tanışmadan adamın malına çökmek için dava açılır mı diye sormaya hiç utanmıyor musunuz? İki evladım var, onlar için eşşek gibi çalışıyorum ama allah korusun sizin gibi biri ile evlilik düşünse 5 kuruş koklatmam.

Ben birçok yoruma katılmıyorum.
Muhtaç durumda evlat varken, başka birine her ay düzenli bir meblağ göndermek bence doğru değil. Sonuçta , burada evladın durumu kötü.

Ancak bunu bir aile yapmıyorsa da, rapordur, davadır falan ne alaka yani. Yapmıyorsa , gün gelir sende ona yapmazsın. Zorlayamazsın ama unutmazsın tabi.

Evlenme niyetin bile olmayan adamın babasi için akli melekeleri icin rapor alabilir miyiz diyorsun.Daha aileye girmeden aileyi dağıtmayı hedef almışsın maşallah.Adam okuyan bi ögrenciyi desteklemiş kaldıki oğluda iyi bir okulda okusa desteklerdi diye düşünüyorum.Kızı anneye bakıyormuş bakmak istemese bakmaz kaldı ki sanane bu durumdan.Adam kazandıği paranın hesabını verecek değil istediği yere harcar senin erkek arkadaşında mızmızlanacağina çalışsın kazansın istediği yere harcasın.Allah aileleri kafası sizin gibi çalışanlardan korusun.

Ben bu "evlenirken aileler yardım etmek zorunda değil" laflarına asla katılmıyorum.
Param olacak, çocuğum evleniyor olacak ve ben yardım etmeyeceğim? Oldu olacak 18 yaşına gelince kapı dışarı da edelim evlatlarımızı.
Anne babanın imkanı olduğu sürece çocuğa yardım etmeliler. Sadece bu konuda değil her konuda etmeliler diye düşünüyorum. Daha doğurmadığım halde birsürü plan yapıyorum Allah nasip ederse oğluma şunu yaparım, bunu yaparım diye. Çünkü ben onun annesiyim.
Zaten bu tarz topiclerde evlenirken yardım beklenmesi tuhaf karşılanıyor, başka topicde de illa tek çocuk yapın ve bütün imkanları çocuğun önüne serin diye baskı yapılıyor.

Konu sahibi, müstakbel kp leş gibi bir insanmış. Burs vermesi elbette güzel. Ama kendi karısının bez parasını almayıp da burs veren adamın parası da yerin dibine girsin.
Evlenme düşüncen olursa hiçbir beklentin olmasın. Zorluk çıkarmasın yeter diye düşün. Sana yansıyan tarafları olacağını düşünüyorsan da kararını ona göre ver

Öncelikle babalar çocuklarına para yedirmek zorunda değil bunu biliyoruz herkes çalışır okur vs. fakat bu kadarı da fazla değil mi size danışmak istedim, olayın başrolü erkek arkadaşım ve babası. Adam öğretmen ama oğluna hiçbir imkan sağlamamış çocuk asgari ücretle bir markette çalışıyor. Babası cimri ama akrabaya show yapmak için para dağıtan cinsten. Adamın bu sene uzaktan akrabasının oğlu doktorluğu kazanmış sırf soyadları aynı ve aynı köyden çıktı diye her ay 5 bin lira üniversite burs ödemesi için söz vermiş para gönderme sebebi de "bizim köyden doktor çıkacak" mevzusu . Aynı adam geçen sene de kooperatife girmiş ve 140 bin lira dolandırılmış erkek arkadaşım baba nasıl dolandırılırsın biz bu haldeyken deyince canımız sağolsun deyip geçiştiriyor. Aynı şekilde kızına da yani erkek arkadaşımın kız kardeşine beş kuruş para vermeden şeker hastası aşırı kilolu karısını hasta bakıcı gibi baktırıyor. Aileyle daha tanışmadık ama anlattıkları karşısında aşırı irrite oldum. Böyle bir durumda akli melekeleri yerinde değil diyip dava falan açılması doğru olur mu çünkü biz evlensek bile oğlan bana babam eşyaları da almaz düğün de yapmaz aşırı cimri ve sevmiyor beni diyor. Böyle bir durum başına gelen var mı varsa nasıl yol izlediniz?
Siz karisamazsiniz ki. Evlenirken iyi düşün.Anladigim kadarıyla sevgilin tek başına düğün yapacak aile desteği olmadan.

Bu biraz benim babamda da var aslında her babada.Benim babamda tüm emekli ikramiyesi akrabasına kaptırdı dolandırıldı. Çok pişman ama.
Sen bu aile ile uyusabilir misin.Sevgilin ailesinin açığını kapatır mi ? Bunları düşünerek evlenmeye karar ver.

Ben bu "evlenirken aileler yardım etmek zorunda değil" laflarına asla katılmıyorum.
Param olacak, çocuğum evleniyor olacak ve ben yardım etmeyeceğim? Oldu olacak 18 yaşına gelince kapı dışarı da edelim evlatlarımızı.
Anne babanın imkanı olduğu sürece çocuğa yardım etmeliler. Sadece bu konuda değil her konuda etmeliler diye düşünüyorum. Daha doğurmadığım halde birsürü plan yapıyorum Allah nasip ederse oğluma şunu yaparım, bunu yaparım diye. Çünkü ben onun annesiyim.
Zaten bu tarz topiclerde evlenirken yardım beklenmesi tuhaf karşılanıyor, başka topicde de illa tek çocuk yapın ve bütün imkanları çocuğun önüne serin diye baskı yapılıyor.

Konu sahibi, müstakbel kp leş gibi bir insanmış. Burs vermesi elbette güzel. Ama kendi karısının bez parasını almayıp da burs veren adamın parası da yerin dibine girsin.
Evlenme düşüncen olursa hiçbir beklentin olmasın. Zorluk çıkarmasın yeter diye düşün. Sana yansıyan tarafları olacağını düşünüyorsan da kararını ona göre ver
Benim babam maaşımın bir kismini istiyor bizde istenir ise giren eve katkı sağlar.Tabiki de yapacaklar dugunumu.

Kaç bu aileden. Çocuklarına babalik yapmazlar ama evlenince gelinlerin evlerinden cikmazlar. Bu umursamazlık evlendikten sonra olursa ne ala işine gelir ama hiç sanmiyorum.

Kamu yönetimi okuyan birinin hangi isi yapmasini bekliyorsunuz? Mantik yurutelim. Kamu nedir? Bir halkin tamamini ifade eder. Yani halkl ilgili politikaları beliryeci bir is yapmasi gerekiyor degil mi? Memur olmasi lazim yani sevgilinizin. Yahut ozel sektorde yer edebilecegi derslerinden birinde uzmanlasip masabasi calisacakti. Kamucular pazarlama, ik dersleri goruyor mu bilmiyorum ama muhasebe goruyorlar mesela. Ozel sektorde muhasebe elemani olarak calisabilirdi, tabi o derslerde basariliysa ve ogrenciyken staj yapip tecrube edinmesi gerekiyordu. Bende iibf mezunuyum, yanlis anlasilmasin. Uzmanlasmaya gitmeden sadece mezun olabilecegi kadar ders calisan kisilerin mezun olduktan sonra is bulmasi imkansiz(torpil yoksa).

Sevgilinizin babasi belki cidden kotu biridir bisey diyemicem ama sevgilinizdende bi yol olmaz

Çocuk o kadar çaresiz durumda ki kendi dedi bunu acaba yapsam mı diye ama babamdır kıyamıyorum yine de diyor.
Maşallah hayırlı evlat. Bu konuyu kişinin kendisi açsa belki yorumlar farklı olurdu fakat siz dış kapının dış mandalı olarak insanların hayatlarına burnunuzu sokamazsınız. Ayrıca kişinin rızası olmadan aile hayatını bu kadar ayrıntılı anlatamazsınız. Yazdığınız spesifik detaylar var, muhakkak bir tanıdık çıkar. Azıcık düşünerek hareket edin ve insanların aile hayatları hakkında fikir yürümekten vazgeçin, çünkü haddiniz değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X