17 yaş büyük eş ilgisiz baba düzeni olmayan hayatım ve iki çocuğum

Annem haftada 3 gün kalacak benimle babam halamla aynı binada sorun yok babamin altı alınıyor konuşması sınırlı ve zaten yatalak yani annen nasıl bakıyor diyorlar önceden boule bir adam değilmiş ben de biliyorum bakın dusmeuen bilmez bu bir batak babam kötü bie adam değildi bu batağa düştü sadece
Anneniz ikna oldu mu buna peki? İş ciddiye binince sizi yarı yolda bırakacak gibi duruyor, hoş aksi bile olsa sizin yolunuz uzun işiniz zor iki tane özel çocuğa asgari şartlar sunmak öyle zannettiğiniz kadar kolay olmayacak.

Eşiniz siz kendisinden boşanabilin diye size eşya alacak öyle mi? İyiymiş. :)
Peki bana gerçekten mantıklı bir şey söyle ne yapayım? Alacak tabi ki birbirimizi sevmiyoruz aynı evin içinde arkadaş gibiyiz yahu 4 yıldır bir ilişkimiz yok ayak altında yaşıyorum yani siz söyleyin bana geçerli bişey diyin ki Firuze 1 yıl daha sık dişini çocuklarin duZenini değişme para biriktir annenle yola çıkmak bakıcı tut gerekirse yani bu yaşınızo bilmiyorum ama linclenmeyw değil gervekren yardima ihtiyacım var

Peki bana gerçekten mantıklı bir şey söyle ne yapayım? Alacak tabi ki birbirimizi sevmiyoruz aynı evin içinde arkadaş gibiyiz yahu 4 yıldır bir ilişkimiz yok ayak altında yaşıyorum yani siz söyleyin bana geçerli bişey diyin ki Firuze 1 yıl daha sık dişini çocuklarin duZenini değişme para biriktir annenle yola çıkmak bakıcı tut gerekirse yani bu yaşınızo bilmiyorum ama linclenmeyw değil gervekren yardima ihtiyacım var
Benzer şeyler dedim zaten. Aileniz sizi para kapısı, hizmetçi ve bakıcı olarak gördüğü için çağırıyor. Eşinizle arkadaş gibi olmanız ilişkiniz olmaması size ev verip eşya verip boşanmasına sebep değil ki onun açısından? Onun umrunda mı sanıyorsunuz sizin boşandıktan sonra nerde ne şartlarda kaldığınız? Karısı iken yapmadığını boşanırken mi yapacak size? Biraz şartlarınıza göre düşünün, radikal kararların tesiri 3 gün ,az burnunuzu dışarı çıkarınca ayaz burnunuzu kesip bi hamle geri kaçılırken anlarsınız.

Merhaba arkadaşlar Firuze ben yaşım bu yıl 29 olacak 2 çocuk annesiyim oğlum 8 yaşına girecek kızım 3 buçuk öncelikle gerçekten yardıma ihtiyacım var ve kimseye anlatamıyorum sizden ricam beni aydinlatmaniz 🙏

17 yaşında kendimden 17 yaş büyük bir adamla evlendim sevdim sandım fakat babam uyuşturucu bağımlısı olduğu için beni satmaya kalkiinxa evden kaçıp gidip evlenmeye karar verdim çünkü çalıştığım her isyerinde taciz gördüm. Annemin psikolejisi o dönem bozuktu evi terketti çünkü anneme de aynı şeyleri yaşatmisti neyse kısa özeti bu diyelim

Eşim aşırı manipülasyoncu istediği olmayınca kırıp döken trip atan haklı olsam bile haksız duruma düşürülüryorum yeri geldiginde ogulma bile trip atıp konusmuyor.
Arkadaşlar bu adam ben kızıma hamile kaldığımdan beri bana dokunmuyor oldu hamilelikle beraber 4 yıl ayrı yatiyoeuz kayinvalide ile alt üst oturuyoruz fakat mutfak sadece benim katta gelen giden misafir akşam yemekleri sabah kahvaltilari ben de hep bu ebde kendime ait esyam yok bi tane bile kv kp çok cimri yaklaşık ciddi manada 60 yıllık eşyalar kullanılıyor ev kırık dökük ama tamir yok yeni bişey alınamaz çünku.kp izin vermoyor.

Ben eşime biz çok ayak altındayız başka eve tanisanlim dedikçe istemedi kira mi verelim falan bu zaman kadar kendime ait bardağın bile olmadı kendi düzenim yok istiyorum hevesleniyorum

Pandemi döneminde psikolim bozuk olduğu için tesettüre.girme Karari aldım kendi kararim oda zaten istiyordu fakat sonra gercekren tasiyamadigimi anladım çıkarmak istedim ve kesinlikle izin vermedi kendimi ait hissetmitorum kırmızı cizgisiymis elalem ne dermis.o insanların yüzüne nasıl bakarmis

Neyse 10 yıllık evlilikte ne bı hediye gördüm ne elim de bir tane altın biseyim var
Durumları iyi fakat ortada para yok hep borç gel gezelim demez beni yemeye götürmez anca ben böyle cinnet seviyesine gelicem öyle çıkarıyor oda zaten bitsede gitsek modunda

Oğlumda otizm vardı düzeldi çok sukur şimdi kızım konusamiyor ve özel eğitim alıyor
İlgisiz bir baba annwsi ile birlikte temizlik takıntıları var düzen hep ama çocuklu ev ve benim çocuklarımın koca evde odası yok ben kızımla yatıyorum oğlum bahanesiyle

Annemle bir kaç yıldır konuşuyoruz babama bakıyor babam ayağı kesildi baya hastalık geçirdi birlikteler abim yurtdışında evli annem ve babam bırak gel çalış biz çocuklara bakalım diyorlar ama tek başıma bunca şeyin altından nasıl kalkacagim ben ne yapım ya bugün çıksam bu evden cebimde 300.tl param var varlıklı da insanlar yani ne önerirsiniz lutfen
Seni satmaya kalkan baban seni yanina alip coxuguna bakip seni nasil ise gonderecek .daha dogrusu sen cocugunu nasil emanet edeveksin ?

Eşinizin size ev tutup eşya alacağını bende düşünmüyorum sizin anlatminiza göre adam zaten hayatından memnun niye düzenini bozsun ki.. Bilmediğiniz bir maceraya çocuklarınızı suruklemeyin. Parayı önce kurulu bir düzeniniz varken biriktirmeye çalışın. Bu evinizdeyken çalışmaya başlayın. Her yönünü düşünün tutki istediğiniz gibi olmadı o zaman ne yapacaksınız. Haftada 3 gün çalışacam diyorsunuz isniz hazır mı 3 gün için kira ödeyip sizi gecindirecek kadar kazanabilecek misiniz Halanizin babanıza bakmaya gönlü var mi bugün tamam deyip yarın yapamıyorum diyebilir.yargilamak için değil üzülerek söylüyorum 17 yaşında sizi satmaya kalktiklarini söyledin şimdi dulsun böyle olmaz seni evlendiricegiz diye kendi menfaatleri doğrultusunda zorla biri ile evlendirmeye kalkablilrler yada başka şeyler için de zorlanabilirsiniz . Kendinizi garanti altına almadan hareket etmeyin aileniz de olsa kimseye sonsuz güvenmeyin mutlaka başka planların da olsun

Annem haftada 3 gün kalacak benimle babam halamla aynı binada sorun yok babamin altı alınıyor konuşması sınırlı ve zaten yatalak yani annen nasıl bakıyor diyorlar önceden boule bir adam değilmiş ben de biliyorum bakın dusmeuen bilmez bu bir batak babam kötü bie adam değildi bu batağa düştü sadece
Babana kim bakacak sonra?

Herkes yazmış Firuze Hanım. Ben de yazayım. Ailenize güvenmeyin. Babanızın ne olduğu belli zaten. Yatalak ama muhtemelen konuşabiliyor. Yattığı yerden kötülük yapmayacağını bilemezsiniz.

Ben asıl annenize güvenmeyin demek istiyorum. Yıllar önce sizi terk eden o değil mi? Devlete verin çocukları denince ne kadar kızdınız, değil mi? Sizin de kızınız var, babasına bırakıp gider miydiniz onu? Hele ki bağımlı ve karısını, kızını satabilecek potansiyeldeki bir adama?

Anneniz alıp gitseydi sizi, kendi çalışsaydı, sizi de okutsaydı. 17 yaşında evlenmek yerine mesleğiniz olur, çevrenizden yaşınıza uygun düzgün biriyle evlenir, şimdi belki yine iki çocuklu ama mutlu bir hayatı olan, 30 yaşında, işinde gücünde bir kadın olurdunuz.

Anneniz size kazanç kapısı olarak bakıyor diye tahmin ediyorum. Sizin anneniz neticede, siz daha iyi bilirsiniz. Ama şu anki hayatınızdan daha kötü olur gibi geliyor.

Siz şimdiden çalışmaya başlayın. Kv bakar küçüğüne. Sesiniz çıksın biraz, çocuklarınız için yapın bunu. Birikim yapın kimseye söylemeden Eşinize ayrı ev diye diretin bir süre sonra. Ayrı ev olmazsa boşanırım deyin. Ya dinleyecek, ya da boşanacak. O zaman bakarsınız önünüze.

Herkes yazmış Firuze Hanım. Ben de yazayım. Ailenize güvenmeyin. Babanızın ne olduğu belli zaten. Yatalak ama muhtemelen konuşabiliyor. Yattığı yerden kötülük yapmayacağını bilemezsiniz.

Ben asıl annenize güvenmeyin demek istiyorum. Yıllar önce sizi terk eden o değil mi? Devlete verin çocukları denince ne kadar kızdınız, değil mi? Sizin de kızınız var, babasına bırakıp gider miydiniz onu? Hele ki bağımlı ve karısını, kızını satabilecek potansiyeldeki bir adama?

Anneniz alıp gitseydi sizi, kendi çalışsaydı, sizi de okutsaydı. 17 yaşında evlenmek yerine mesleğiniz olur, çevrenizden yaşınıza uygun düzgün biriyle evlenir, şimdi belki yine iki çocuklu ama mutlu bir hayatı olan, 30 yaşında, işinde gücünde bir kadın olurdunuz.

Anneniz size kazanç kapısı olarak bakıyor diye tahmin ediyorum. Sizin anneniz neticede, siz daha iyi bilirsiniz. Ama şu anki hayatınızdan daha kötü olur gibi geliyor.

Siz şimdiden çalışmaya başlayın. Kv bakar küçüğüne. Sesiniz çıksın biraz, çocuklarınız için yapın bunu. Birikim yapın kimseye söylemeden Eşinize ayrı ev diye diretin bir süre sonra. Ayrı ev olmazsa boşanırım deyin. Ya dinleyecek, ya da boşanacak. O zaman bakarsınız önünüze.
Haklısınız cok teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar Firuze ben yaşım bu yıl 29 olacak 2 çocuk annesiyim oğlum 8 yaşına girecek kızım 3 buçuk öncelikle gerçekten yardıma ihtiyacım var ve kimseye anlatamıyorum sizden ricam beni aydinlatmaniz 🙏

17 yaşında kendimden 17 yaş büyük bir adamla evlendim sevdim sandım fakat babam uyuşturucu bağımlısı olduğu için beni satmaya kalkiinxa evden kaçıp gidip evlenmeye karar verdim çünkü çalıştığım her isyerinde taciz gördüm. Annemin psikolejisi o dönem bozuktu evi terketti çünkü anneme de aynı şeyleri yaşatmisti neyse kısa özeti bu diyelim

Eşim aşırı manipülasyoncu istediği olmayınca kırıp döken trip atan haklı olsam bile haksız duruma düşürülüryorum yeri geldiginde ogulma bile trip atıp konusmuyor.
Arkadaşlar bu adam ben kızıma hamile kaldığımdan beri bana dokunmuyor oldu hamilelikle beraber 4 yıl ayrı yatiyoeuz kayinvalide ile alt üst oturuyoruz fakat mutfak sadece benim katta gelen giden misafir akşam yemekleri sabah kahvaltilari ben de hep bu ebde kendime ait esyam yok bi tane bile kv kp çok cimri yaklaşık ciddi manada 60 yıllık eşyalar kullanılıyor ev kırık dökük ama tamir yok yeni bişey alınamaz çünku.kp izin vermoyor.

Ben eşime biz çok ayak altındayız başka eve tanisanlim dedikçe istemedi kira mi verelim falan bu zaman kadar kendime ait bardağın bile olmadı kendi düzenim yok istiyorum hevesleniyorum

Pandemi döneminde psikolim bozuk olduğu için tesettüre.girme Karari aldım kendi kararim oda zaten istiyordu fakat sonra gercekren tasiyamadigimi anladım çıkarmak istedim ve kesinlikle izin vermedi kendimi ait hissetmitorum kırmızı cizgisiymis elalem ne dermis.o insanların yüzüne nasıl bakarmis

Neyse 10 yıllık evlilikte ne bı hediye gördüm ne elim de bir tane altın biseyim var
Durumları iyi fakat ortada para yok hep borç gel gezelim demez beni yemeye götürmez anca ben böyle cinnet seviyesine gelicem öyle çıkarıyor oda zaten bitsede gitsek modunda

Oğlumda otizm vardı düzeldi çok sukur şimdi kızım konusamiyor ve özel eğitim alıyor
İlgisiz bir baba annwsi ile birlikte temizlik takıntıları var düzen hep ama çocuklu ev ve benim çocuklarımın koca evde odası yok ben kızımla yatıyorum oğlum bahanesiyle

Annemle bir kaç yıldır konuşuyoruz babama bakıyor babam ayağı kesildi baya hastalık geçirdi birlikteler abim yurtdışında evli annem ve babam bırak gel çalış biz çocuklara bakalım diyorlar ama tek başıma bunca şeyin altından nasıl kalkacagim ben ne yapım ya bugün çıksam bu evden cebimde 300.tl param var varlıklı da insanlar yani ne önerirsiniz lutfen
Simdi size bir onerim var. Hemen care bulacagina cok eminim. Oh be dünya varmış dernegi var. Oranin sahibi esra var. İnstgramdan yazin ona dm den. Durumu acil olarak belirtin. Ailenizin yanina yerlesin ordaki evi el birligiyle yaptiririz esya alinacaksa esya kiraya cikmaksa kiralik ev. Yani el birligiyle; oluuor. Duzenli olarak bagis yaptigim ve tum ailemin bagis yaptigimiz dernek. Paranin nereye gittigi belli. O yuzden ilk secenek orasi olsun. Ama arastirma yapar oncesinde. Anlattiklariniz dogruysa esinize geri donmesseniz ve orda gercekten sıkıntılaeiniz varsa yardimci olacaktir mutlaka.
Pardon sonradan okudum kizlar ailenizin evine donmemeniz kararini kilmis. Sonradan banada mantikli geldi. Oncesinde bir is ve ev lazim. Yinede dernege yazin lutfen

Ne annen anne ne baban baba, sen cocuklarini onlara teslim etmeyi dusunuyorsun. Anladim cok caresizsin ama cocuklarini o eve asla goturmemelisin. Kizini satmaya calisan adama bakan bir kadin annen. Buyuk ihtimalle sen gel de isi hafiflesin diye dusunuyor. Hem yatalak adama hem cocuklara nasil bakacakmis? Sacmaliklar silsilesi. Kendine onlarsiz bir plan yapmalisin.

Ah 17 yaşındaki kızın yanında 34 yaşındaki adamın ne işi var zaten? İçim ürperiyor böyle duyunca, bugüne kadar çok üzülmüşsünüz zaten artık akıllı hareket edin ne olur.Babanızın şimdi mi aklına gelmişsiniz? Bütün bunlara sebep olan zaten o! Normal bir aile o yaştaki kızını evlendirmez hele ki 34 yaşındaki birini yanına yaklaştırmak.

Babanızı kafanızda aklayarak ve tüm suçu uyuşturucuya yıkarak bu iğrenç duyguyla başedebilmişsiniz gördüğüm kadarıyla… aile evine dönmeyin. Güçlenmeye çalışın ve boşanmaya odaklanın. Yeni bir çocuk sahibi olmayın.

Bu kıymet bilmezlere hizmet edeceğime gider anacığıma babacığıma bakarım. Bu ne.

Aynı şeyi yazacaktım. 17 yaşındayken babası yaşındaki adama kaçıyor, bir anda tesettüre giriyor sonra hemen çıkıyor, 4 yıldır ayrı yatan adamdan çocuk yapıyor bütün bunlar konu sahibinin radikal ve riskli kararları bir anda veren bir kişiliğe sahip olduğunu gösteriyor.
15 yaş. Şu an 29, 13 yıldan fazla olmuş. Radikal durumlarda radikal kararlar vermiş. Etrafında bir tane insan yokmuş demek ki. O yüzden çevre desteği önemli. Ailenin bıraktığı yerde çevre tutmalı. Bugünün bireysel dünyasında çevre çok zayıf kalıyor.

Otizmli oğlunuz iyileşti derken ne demek istediniz? İyileşen bir kondisyon değil.
Bir iki yıl sıkı çalışıp meslek edinip iş bulup güvenceniz olunca ayrılın derim şiddet vs. Yoksa.

Baba evine dönmek mantıklı değil. Yağmurdan kaçıp doluya tutulmak bu. İş bulup, biraz maddi olarak güçlenip, haklarını isteyip ayrılmak en doğrusu. Bu sürede çocuklar da biraz büyümüş olur.

Bence ayrılın..bir artı bir ev bile tutsanız mutlu olursunuz. Eşinizden toplu para ve nafaka almaya çalışın. Anlaşmalı boşanma veya çekişmeli olarak mahkemeden talep edersiniz. Kv ile yaşama ve cinsel hayat olmaması boşanma sebebi zaten. Bu yüzden nafaka ve tazminat isteyebilirsiniz diye düşünüyorum. Anneniz bakamazsa bakıcı tutarsınız.
Çalışmaya evli iken de başlayabilirsiniz belki. Küçüğü de kreşe verip onların okul saatlerine göre ayarlarsanız çalışmayı bir önceden denemiş olursunuz.
Bir yola girin insallah, şu an zaten çok mutsuzsunuz. Hakkınızda iyisi olur umarım

X