17 yaş büyük eş ilgisiz baba düzeni olmayan hayatım ve iki çocuğum

Annenizin babaniza bakmasi cok ilginc geldi sokaga atilacak adam halbuki o babayla ayni eve girmezdim ama oğlan buyumus ufak olanda kres yasina gelmis babasindan nafaka alarak gecinebilirsniz belki yani bilemedim bosanmayi one surun ayri ev yeni esyalar vs kabul etmiyorsa

Arkadaşlar babam o zamanlar uyuşturucu kullanıyordu şuan yatalak ayrıca annem çocuklarıma bakacak babamla ben yaşamam

Sizi bilmem kaç yıl önce satmaya kalkan adama baba bile demeniz ayrı bir ironi

Elden ayaktan düşmüş kendine baktıracak birini arıyor.

Evladını satmaya çalışan kişiyle ancak düşman olabilirim bırakın baba demeyi.

Ya çok şey yazacamda neyse

Ailenizden uzak durun
Hanımefendi ben çok yıllar sonra affettim bütün malını mülkünü kaybedip bu batağa düşmüş uyuşturucu etkisinde iken bu olau oldu şuan yatalak ve ben onunla değil annekle yasayavagim

Merhaba arkadaşlar Firuze ben yaşım bu yıl 29 olacak 2 çocuk annesiyim oğlum 8 yaşına girecek kızım 3 buçuk öncelikle gerçekten yardıma ihtiyacım var ve kimseye anlatamıyorum sizden ricam beni aydinlatmaniz 🙏

17 yaşında kendimden 17 yaş büyük bir adamla evlendim sevdim sandım fakat babam uyuşturucu bağımlısı olduğu için beni satmaya kalkiinxa evden kaçıp gidip evlenmeye karar verdim çünkü çalıştığım her isyerinde taciz gördüm. Annemin psikolejisi o dönem bozuktu evi terketti çünkü anneme de aynı şeyleri yaşatmisti neyse kısa özeti bu diyelim

Eşim aşırı manipülasyoncu istediği olmayınca kırıp döken trip atan haklı olsam bile haksız duruma düşürülüryorum yeri geldiginde ogulma bile trip atıp konusmuyor.
Arkadaşlar bu adam ben kızıma hamile kaldığımdan beri bana dokunmuyor oldu hamilelikle beraber 4 yıl ayrı yatiyoeuz kayinvalide ile alt üst oturuyoruz fakat mutfak sadece benim katta gelen giden misafir akşam yemekleri sabah kahvaltilari ben de hep bu ebde kendime ait esyam yok bi tane bile kv kp çok cimri yaklaşık ciddi manada 60 yıllık eşyalar kullanılıyor ev kırık dökük ama tamir yok yeni bişey alınamaz çünku.kp izin vermoyor.

Ben eşime biz çok ayak altındayız başka eve tanisanlim dedikçe istemedi kira mi verelim falan bu zaman kadar kendime ait bardağın bile olmadı kendi düzenim yok istiyorum hevesleniyorum

Pandemi döneminde psikolim bozuk olduğu için tesettüre.girme Karari aldım kendi kararim oda zaten istiyordu fakat sonra gercekren tasiyamadigimi anladım çıkarmak istedim ve kesinlikle izin vermedi kendimi ait hissetmitorum kırmızı cizgisiymis elalem ne dermis.o insanların yüzüne nasıl bakarmis

Neyse 10 yıllık evlilikte ne bı hediye gördüm ne elim de bir tane altın biseyim var
Durumları iyi fakat ortada para yok hep borç gel gezelim demez beni yemeye götürmez anca ben böyle cinnet seviyesine gelicem öyle çıkarıyor oda zaten bitsede gitsek modunda

Oğlumda otizm vardı düzeldi çok sukur şimdi kızım konusamiyor ve özel eğitim alıyor
İlgisiz bir baba annwsi ile birlikte temizlik takıntıları var düzen hep ama çocuklu ev ve benim çocuklarımın koca evde odası yok ben kızımla yatıyorum oğlum bahanesiyle

Annemle bir kaç yıldır konuşuyoruz babama bakıyor babam ayağı kesildi baya hastalık geçirdi birlikteler abim yurtdışında evli annem ve babam bırak gel çalış biz çocuklara bakalım diyorlar ama tek başıma bunca şeyin altından nasıl kalkacagim ben ne yapım ya bugün çıksam bu evden cebimde 300.tl param var varlıklı da insanlar yani ne önerirsiniz lutfen
Boşan

Ne çelişkisi çaresizimim kararsizim.yol.ariyorum yaptığım hatalardan neden bu kadar acimasiz şeyler cikariyosun

Benim bir şey çıkardığım yok siz doğru düzgün ya detay vermişsiniz. Aynı zamanda düzgün cevapta vermiyorsunuz. Bizde ona göre yorum yapıyoruz.

Neyse madem kurtulmak istiyorsunuz, önce bir işe bulun ardında çocuklarınızı alıp annenizin yanına gidin. Babanız da zaten yatalak olduğu için bir şey yapamaz bu saatten sonra.
Ama bu kocanızın yanında kalırsanız hiç bir şey yapamazsınız. Durmadan hayatınıza müdahale eder bir adım dâhi ilerleyemesiniz.

Annem babama bakıyor yardım ediyor evli değiller
Yatalak insana nasıl bakıyor? Aynı evde değiller mi? Sizi satmaya kalkan babanızın yüzüne tükürmeniz lazımdı hele anneniz bide bakıyor ve siz tüm bunları normal karşılıyosunuz. Hayatta parazit gibi yaşayamayız çalışıp kenara para koyabilirsiniz çocuklar çok küçük değil, çalışıcam diyin koyun kenara paranızı bi bakın ne nasıl olur. Böyle berbat bi aileye dönmek seçeneğiniz dahi olmamalı, kocanızla oturun daha iyi.

Hanımefendi ben çok yıllar sonra affettim bütün malını mülkünü kaybedip bu batağa düşmüş uyuşturucu etkisinde iken bu olau oldu şuan yatalak ve ben onunla değil annekle yasayavagim

Hayat sizin hayatınız

Karar sizin kararınız

Annem babamla yaşıyor dediniz

İnşallah başka yararlar almadan atlatırsınız.

Eşiniz ve ailesi arkanızda kimsenin olmamasına güveniyorlar. Yurt dışına gittiniz diyelim, abiniz size sahip çıkabilir mi ? Anne ve babanız hiç güven vermiyorlar çünkü. Yurt dışı Avrupa mı ? Başınız sıkışsa orada polise gidebilir misiniz ? Bana en mantıklısı ailenizin yanında bir müddet kalıp eğer ülke Avrupa’daysa devlete sığınmak. Böyle yapan akrabalarım var, çocuklarına devlet çok güzel bakıyorlar, devlet işe iş de veriyor. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ben olsam, madem gel diyorlar, ailemin evine giderdim, çalışırdım, eşten de bir nafaka, tazminat neyse alır. Sonra biraz maddi durumu düzeltince de ailemin evinden kendi evime geçerdim.
Tamam baba geçmişte çok büyük kötülükler yapmış ama artık düşmüş sanırım, ayağı kesilmiş, hasta, gücü kalmamış kötülüğe. Ama yine de sizi manipüle etmesine izin vermeyin. Öyle bir evliliktense yine baba evine dönerdim.

Babam yatalak bu olaylar 13 yıldan fazla olmuştur uyuşturucu etkisi oda malını mülkünü kaynedeop bu batağa düştü kötü biri değil ama.onunoa yasamauavagim
17 yaşındaki kızını satmaya kalkıp berbat bir evlilik yapmasına sebep olan kişi kötü biridir. Ya algınız bozulmuş ya da olayları tam olarak anlatmıyorsunuz.

17 yaşındaki kızını satmaya kalkıp berbat bir evlilik yapmasına sebep olan kişi kötü biridir. Ya algınız bozulmuş ya da olayları tam olarak anlatmıyorsunuz.

Anlamıyor hala babasının neden satmaya kalktığını yok bataktaydı , yok alkol aldıydı v.s.

Bunun affedilir kısmı yok.

Yok anlamıyor almıyor benim kafam.

Ya ben malım , ya konu sahibinin algıları kapalı.

X