kendi çocuğuna imkan sağlamazken akrabaya gösteriş için para dağıtan baba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten bu adamın yaptığı şeyin idealistlikten olduğunu düşünüyorsan hakkında baya yanılmışım. Adamın beş para etmez biri olduğu her halinden belli
Şimdi sen bir yudum asgari ücretle bu çocuğun hem evin masrafları hem annesinin tedavisi bakımı için yeterli olabileceğini düşündün mü gerçekten? Aileden yardım gelmeden ya da ek gelir olmadan bir asgari ücretle 2 kişi bile geçinemez oldu artık.

Hasta karısı colugu cocugu olan tek maaşlı adam başkasına burs veriyorsa dümdüz gerizekalidir. Başka da bir açıklaması yoktur bunun. Zaten de 3 gün sonra bir bahaneyle yan çizip vermeyecek para falan. Yani gerçekten şunu olumlamak çok ilginç geldi ya, resmen el iyisi övmek bu.
Baba dediğiniz gibi olsun peki.
Ama üniversite mezunu çocuğun düzgün iş bulamayıp hala babasının maaşını konuşması beklentisinin olması normal mi? Babasının 60 bin kazanmasını da konuşuyor, aklı melekesi yerinde değil diye rapor çıkarmayı da düşünüyor.
Kusura bakmayın ama burada burs veren babadan çok kazık kadar olup babasının parasında gözü olan çökmek için plan yapan çocuk daha büyük sorundur

Şimdi sen bir yudum asgari ücretle bu çocuğun hem evin masrafları hem annesinin tedavisi bakımı için yeterli olabileceğini düşündün mü gerçekten? Aileden yardım gelmeden ya da ek gelir olmadan bir asgari ücretle 2 kişi bile geçinemez oldu artık.
Bir de bugün babaya rapor çıkarmayı hesaplayan yarın zehirler maaşına da konmayı hesaplar.
Çocuğun bakış açısı korkunç.
Yani burs bağlamasındaki zihniyetle babamın parasına çökmeliyim zihniyeti var burada.
Allah evladında hayırlısını versin cidden

Baba dediğiniz gibi olsun peki.
Ama üniversite mezunu çocuğun düzgün iş bulamayıp hala babasının maaşını konuşması beklentisinin olması normal mi? Babasının 60 bin kazanmasını da konuşuyor, aklı melekesi yerinde değil diye rapor çıkarmayı da düşünüyor.
Kusura bakmayın ama burada burs veren babadan çok kazık kadar olup babasının parasında gözü olan çökmek için plan yapan çocuk daha büyük sorundur
Cocukla ilgili yorumumu ilk sayfalarda yaptım zaten. Ben insanların bu burs verme olayını bu kadar aşırı normal görmesine ve çocuklarını şartlı sevmesine yorum yaptım. Ama zaten burası da b.k gibi ailesi olanlarla dolu, demek ki bu ailelerden bazıları da aramızda yani çok normal. İnsanların parasını eşi çocuğu dışında saçma sapan şovlara harcamasina sinir oluyorum. Bu kadar el iyisi olanlar doğurmasın, kimse zorlamiyordur.

Konunun bununla ne ilgisi var? Ortada olan 3 kuruş da olsa 4 kuruş da olsa aileye harcanması lazım bence. Elalemin çocuğuna vermeyi normal görmek çok tuhaf. Bunun için kurumlar var zaten hepimiz oralardan burs aldık. Colugu cocugu olan tek maaş memurdan burs alan kimseyi duymadım ben.

Babası el iyisi. Hoş değil. Sevgili iken bu kadar aile hakkında bilgi sahibi olmak, müdehail olmak da Gereksiz.

Sevgilinize şöyle yap böyle yap diye yol göstermenizi tavsiye etmem. Evlenirseniz o sevmedikleri kıymete binecek. Birçok şeyi sevgiliniz yapıyorsa evlendikten sonra da devam edecek anlamına geliyor. Belki mağduru oynuyor.

biz burada adamın iyi biri olup olmadığına değil henüz aileye bile girmemiş olan konu sahibi arkadaşın tutumuna yorum yapıyoruz.

Evli değil hatta nişanlı bile değil, erkek arkadaşına akli melekeleri yerinde değil diye rapor alalım aklı veriyor.

Konunun bununla ne ilgisi var? Ortada olan 3 kuruş da olsa 4 kuruş da olsa aileye harcanması lazım bence. Elalemin çocuğuna vermeyi normal görmek çok tuhaf. Bunun için kurumlar var zaten hepimiz oralardan burs aldık. Colugu cocugu olan tek maaş memurdan burs alan kimseyi duymadım ben.
Yaptıklarının hepsinin normal olduğunu söylemiyorum. Evet adam baya el iyisi. Ama çocuğun abarttığı kadar bişey olduğunu hiç sanmıyorum akıl var mantık var çünkü. Zaten hepsi ailesine yardım ediyor hepsi eline para geçer geçmez babasının bayrağını eline almış, aydan aya 2000 tl market parası veren kalanını orda burda ezip çarçur eden adam bile el kızı sorduğunda aynı sazı çalıp ağlıyor.

Yaptıklarının hepsinin normal olduğunu söylemiyorum. Evet adam baya el iyisi. Ama çocuğun abarttığı kadar bişey olduğunu hiç sanmıyorum akıl var mantık var çünkü. Zaten hepsi ailesine yardım ediyor hepsi eline para geçer geçmez babasının bayrağını eline almış, aydan aya 2000 tl market parası veren kalanını orda burda ezip çarçur eden adam bile el kızı sorduğunda aynı sazı çalıp ağlıyor.
Ya benim bahsedilen çocukla ilgili hiçbir yorumum yok. Çocuk taştan da olsa tip kazanmadı diye hak etmiyor muamelesi yapıldı burada. Engelli, otizmli Ya da başka bir sendromlu olsa da hak etmeyecek o zaman. Herkesin zekası, akademik yeteneği mümkün mü tip okumaya? Anne baba olunca bu kadar şartlı sevmek normal mi çocuğu? İnsanın parasını kendisine harcaması başka, tutup elin çocuğuna burs vermesi başka, isterse kendisi yesin bitirsin çocuğa kalmasın ama ele gittiğini görmek çok üzücü. Böyle ailelerde doğanlara üzülüyorum.

Erkek arkadaşınızın her dediğinin doğru oldugu ne malum?
Velev ki doğru olsa bile, size buradan çıkan bu aileden uzak durmak olur, bosansınlar demek üzerinize vazife değil. Size ne yani? Sanki anne babası boşansa erkek arkadaşınız daha rahat edecek.
Bence boşansınlar
Adama akli melekeleri yerinde değildir raporu da çıkarsınlar
Konu sahibiyle sevgilisi evlensin
Çocuk anasını bacısını yanına yerleştirsin
E adamın raporu var çalışamaz nafaka da ödeyemez haliyle
Zavallı kızcağız yıllarca annesine bakmış kapı dışarı çıkmamış
Çocuk aldığı asgari ücretle 4 kişilik evini geçindirsin
Konu sahibi çok acıdığı kaynanasına bakıcı tutsun
Konu sahibi çok acıdığı görümcesinin tüm evlatlık görevlerini üstlensin görümce gezsin tozsun yengesi cebine parasını koysun
Biz çıkalım kerevetineee
Büyük harflerle ÇOK AMİN

Ya benim bahsedilen çocukla ilgili hiçbir yorumum yok. Çocuk taştan da olsa tip kazanmadı diye hak etmiyor muamelesi yapıldı burada. Engelli, otizmli Ya da başka bir sendromlu olsa da hak etmeyecek o zaman. Herkesin zekası, akademik yeteneği mümkün mü tip okumaya? Anne baba olunca bu kadar şartlı sevmek normal mi çocuğu? İnsanın parasını kendisine harcaması başka, tutup elin çocuğuna burs vermesi başka, isterse kendisi yesin bitirsin çocuğa kalmasın ama ele gittiğini görmek çok üzücü. Böyle ailelerde doğanlara üzülüyorum.
Çocuk başarısız ise sevmeye değer değil bazılarına göre. Çocuğuna başarısına göre muamele yapacaklar lütfen çocuk yapmasın.

Son düzenleme:
O kısım doğru, afedersin uyuz eşekten gebe kalan doğuracağı yatağı hazırlamıştır, tıp kazananın anası babası yok muymuş bu herif Kara Murat gibi her yere atlıyor? Zaten bir haklı ya da bir haksız yok konuda herkes bi alem. Konu sahibi de kendini çok akıllı bişey sanıyor da dünkü çocuğun ağzından her çıkanı kemiksiz yutmuş. En basitinden her şey tamam bi düğün eşya mı kusur kaldı diye son derece basit bir çıkarım yapabilirdi ama gençlik toyluk. Evlenince görümce emekli olur, konu sahibi ya kendi bakar ya bakıcı tutar artık kaynanaya. Allahım ya rebbim.

O kısım doğru, afedersin uyuz eşekten gebe kalan doğuracağı yatağı hazırlamıştır, tıp kazananın anası babası yok muymuş bu herif Kara Murat gibi her yere atlıyor? Zaten bir haklı ya da bir haksız yok konuda herkes bi alem. Konu sahibi de kendini çok akıllı bişey sanıyor da dünkü çocuğun ağzından her çıkanı kemiksiz yutmuş. En basitinden her şey tamam bi düğün eşya mı kusur kaldı diye son derece basit bir çıkarım yapabilirdi ama gençlik toyluk. Evlenince görümce emekli olur, konu sahibi ya kendi bakar ya bakıcı tutar artık kaynanaya. Allahım ya rebbim.
Ya bu adamın da 6 sene bu çocuğa burs vermeyeceğini de tabi ki hepimiz biliyoruz 😂 ben en fazla 4 ayı var diyorum o da iyi bir tahmin. Konu sahibine ben başka konularda kıl oldum o yüzden ona hiçbir yorumum yok.

Evlendikten sonra da yardım edeceğim, babamın yaptığı yok, gibi bir duygu sömürüsü var sanırım. Amacı bu...

Mezun olduğu okulu bilmiyorum ama ben de aynı bölümden mezunum seçkin bir üniversiteden. Tüm arkadaşlarım da gayet iyi yere geldiler, ben de kendi işimi kurdum ve gayet iyi kazanıyorum. Kendinizi geliştirmeniz gereken bir bölüm sadece.
Haklsınız, mezun olunan üniversite ve kişinin çabası önemli bence. Muhtemelen iyi olmayan bi üniden mezun ve salmış yani elbette asgari ücretli işte çalışacak çünkü sayı çok fazla. Ciddi bi mesleki çaba gösterip de bu durumda olduğunu sanmıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X