kendi çocuğuna imkan sağlamazken akrabaya gösteriş için para dağıtan baba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babasıyla tanıştınız mı konuştunuz mu ? Bazen evlatlar da ne yaparsanız yapın memnun olmayabiliyor. Size yansıtılana direkt inanmamanızı öneririm. Yaşınız genç diye düşünüyorum ama sevgiliniz zaten asgari ücretle çalışıyorsa meslek konusunda sıkıntıları mı oldu lise mezunu mu ? Babası nedeniyle okuyamamış gibi anlatıyorsa genelde yalan oluyor dikkat et
Hayır tanışmadım. Erkek arkadaşım kamu yönetimi mezunu fakat masa başı bir işe girememiş bu nedenle markette asgari ücretle çalışıyor. Annesinin bez paralarını giderlerini falan da ödüyor. Babasının aldığı yaklaşık 60 bin lira öğretmen maaşının nere gittiği belli değil. Bu arada hasta kadını kontrollere falan da götürmüyor bunu yapmak için erkek arkadaşım zor bela izin alıp öyle götürüyor hastaneye baba olacak şahıs ise yukarda dediğim gibi gece saatlerinde sessizce eve gelen sabah erken saatlerde evden giden bir adam eve katkısı sıfır. Ben çocuğa mesaj atıyorum 2 saat sonra falan cevap veriyor meşgul olduğundan. 1 kız 1 erkek çocuklar bu arada. Kardeşinin durumu daha kötüymüş evden çıkmayıp annesine bakan bir kız.

Durumları içler acısı ama burda sizlik bir mevzu yok. Kurtulmak isteyen kurtulur siz mehdi değilsiniz, kimse size aferin demeyecek çırpındınız diye. Çok da ileri gitmeyin en önce o sevgilinizden görürsünüz tepkiyi.
Adama rapor alma fikri var akli dengesiyle ilgili, sevgilisi bu konuda ne düşünüyor acaba ahjfskksks

Hayır tanışmadım. Erkek arkadaşım işletme mezunu fakat masa başı bir işe girememiş bu nedenle markette asgari ücretle çalışıyor. Annesinin bez paralarını giderlerini falan da ödüyor. Babasının aldığı yaklaşık 60 bin lira öğretmen maaşının nere gittiği belli değil. Bu arada hasta kadını kontrollere falan da götürmüyor bunu yapmak için erkek arkadaşım zor bela izin alıp öyle götürüyor hastaneye baba olacak şahıs ise yukarda dediğim gibi gece saatlerinde sessizce eve gelen sabah erken saatlerde evden giden bir adam eve katkısı sıfır. Ben çocuğa mesaj atıyorum 2 saat sonra falan cevap veriyor meşgul olduğundan. 1 kız 1 erkek çocuklar bu arada. Kardeşinin durumu daha kötüymüş evden çıkmayıp annesine bakan bir kız.
Hikaye gerçekten üzücü fakat yapılabilecek bir şey olsaydı yapardı sevgiliniz. Yaşını bilmiyorum sevgilinin ama askerliğini falan yaptıysa mutlaka bir alana yönelip uzmanlaşsın.

İyi de bu konu sahibini ilgilendiren bi konu değil ki? Sadece düğün ve eşya konusu yüzünden takılmış bu olaya konu sahibi, ama uymuyorsa yolunu ayırmalı sadece yani adam böyle biri demek ki.
Ben ordaki yoruma takıldım. 'Gerizakalı değilseler başının çaresine baksaydı.' Kaldı ki çocuğa okumak için para bile vermedi, ama dışarıya verdi diyelim. Bu doğru bir şey mi? Keyfi dünyaya getirdikleri çocuğu, başının çaresine baksın diyerek ihtiyaçlarını karşılamamak. Benim sevgilime bunu yapsalar bende sevgilime üzülürdüm. Nasıl bir ailesi var diye.

Adama rapor alma fikri var akli dengesiyle ilgili, sevgilisi bu konuda ne düşünüyor acaba ahjfskksks
Adam 60 bin tl maaş aldığına göre rapor alındı diyelim çalışamaz edemez. Zaten anneye bakıyo çocuklar bi de baba başa bela olur. Fazla akıllıca bir fikirmiş.

Herkes üniversite mezunu çocuğuna para vermek zorunda mı?
Höffff yani gidip zattirizurt üni kamu yönetimi bitirip ana babanın başına dert olmaya devam edeceğine bi zanaat edinseymiş madem. Ondan sonra babam para vermiyor. Zorunda mı? 3-5 saat ders çalışsaydın düzgün bi meslek sahibi olsaydın, ya da iş öğrenip adam gibi usta olsaydın. Adamın görevi okuttuğu yerde bitiyor. Ben tüm ebeveynler için bunu düşünüyorum, Allah sınamasın evlatla elbette, okuturum okumayacak gibiyse iş öğrenmesi için elimden geleni yaparım. Gerisi onda kardeşim.

Ben ordaki yoruma takıldım. 'Gerizakalı değilseler başının çaresine baksaydı.' Kaldı ki çocuğa okumak için para bile vermedi, ama dışarıya verdi diyelim. Bu doğru bir şey mi? Keyfi dünyaya getirdikleri çocuğu, başının çaresine baksın diyerek ihtiyaçlarını karşılamamak. Benim sevgilime bunu yapsalar bende sevgilime üzülürdüm. Nasıl bir ailesi var diye.
Ya orası öyle garip bi adam zaten baba, ama kocaman çocuğa gerçekten para vermek zorunda değil. Üniversite okutmuş zaten. Gerisi onun çabası rızkı artık

Çocuk o kadar çaresiz durumda ki kendi dedi bunu acaba yapsam mı diye ama babamdır kıyamıyorum yine de diyor.
Çaresiz mi yoksa kendini uyanık sanan bi ileri akıllı mı bilemedim. Rapor alınca adamın olan parası da gidecek ya hani? Sevgiline hiç güvenmedim. Sırf evlenirsek para harcayamam demek için abartmış da abartmış hızını alamamış

Ben o gerizekalı değilseler lafını yönetime şikayet ettim zaten. Umarım aynı yerden sınanır. 7/24 annesine bakan biri, bakmaya mecbur edilmiş biri istese de kendi başının çaresine bakamaz bu arada.

Hayat bu kadar problemli insanlarla uğraşmak için bence çok kısa. Ben olsam iliskime bile devam etmezdim. İş ilerlerse muhatap olmak istemediğim bir aile bu. Ama şu an sizin müdahale edebilecek bir konumunuz yok, boşuna kendi kendinize kuruyorsunuz.

Ayrica çocuğuna yapmayıp el alemin çocuğuna burs veren insanı da savunamam. Herkesin kendi fikri ama ben böyle insanları sevmiyorum. Ben ki çok soğuk biriyimdir, aile bağlarım kuvvetli değildir, ben bile yapmam şunu ya.

Ben o gerizekalı değilseler lafını yönetime şikayet ettim zaten. Umarım aynı yerden sınanır. 7/24 annesine bakan biri, bakmaya mecbur edilmiş biri istese de kendi başının çaresine bakamaz bu arada.
Ben de senin beddualarını bildirdim. Hayırlısıyla birlikte uçarız.

O böyle herkese çok kötü yorumlar yapan narsist biri. Güçlü kadın ayağına milleti linçliyor ve bundan zevk alıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X