kendi çocuğuna imkan sağlamazken akrabaya gösteriş için para dağıtan baba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz evlensek bile oğlan bana babam eşyaları da almaz düğün de yapmaz aşırı cimri ve sevmiyor beni diyor.
tek derdinizin bu olduğu o kadar belli ki , öncesinde yazdıklarınız sizi zaten ilgilendirmiyor zaten de , hepsini lafı dolandırmak için yazmışsınız resmen.

can sıkıcı bir durum ama size ne ?

o kadar kötülerse ailenizin dünürleri yapmayın o zaman.

ya da sizi tek ilgilendiren sevgiliniz , ailesi önemli değil diyorsanız da, aynı şekilde yine size ne ?

siz ne işle meşgulsünüz ? sevgiliniz? evlenecek olan sizlersiniz , maddi açıdan yeterli hale gelmeden evlenmeyin o halde . sizin aileniz ne yapacak mesela??

İşine gelmeyince iticiyim. Himayene al o zaman çocukları madem çok üzülüyorsun.
Ben sana sadece kocaman bir "ALLAH AYNISINI BAŞINA VERSİN" diyorum. Kimsenin parasında gözüm yok ki ben erkek arkadaşımdan daha fazla kazanıyorum. Ailesi çok tuhaf sadece durum bundan ibaret.

Öncelikle babalar çocuklarına para yedirmek zorunda değil bunu biliyoruz herkes çalışır okur vs. fakat bu kadarı da fazla değil mi size danışmak istedim, olayın başrolü erkek arkadaşım ve babası. Adam öğretmen ama oğluna hiçbir imkan sağlamamış çocuk asgari ücretle bir markette çalışıyor. Babası cimri ama akrabaya show yapmak için para dağıtan cinsten. Adamın bu sene uzaktan akrabasının oğlu doktorluğu kazanmış sırf soyadları aynı ve aynı köyden çıktı diye her ay 5 bin lira üniversite burs ödemesi için söz vermiş para gönderme sebebi de "bizim köyden doktor çıkacak" mevzusu . Aynı adam geçen sene kooperatife girip ve 140 bin lira dolandırılıyor,, erkek arkadaşım baba nasıl dolandırılırsın biz bu haldeyken deyince canımız sağolsun deyip geçiştiriyor. Kızına da yani erkek arkadaşımın kız kardeşine beş kuruş para vermeden şeker hastası aşırı kilolu karısını hasta bakıcı gibi baktırıyor. Aileyle daha tanışmadık ama anlattıkları karşısında aşırı irrite oldum. Biz evlensek bile oğlan bana babam eşyaları da almaz düğün de yapmaz aşırı cimri ve sevmiyor beni diyor. Böyle bir durum başına gelen var varsa nas
Klavye kahramanları çıkmış ortaya yine.Sen bakma onlara başlarına gelse hiç böyle düşünmezler.Normalde anne baba evladı okurkende evlenirkende elinden geleni yapmaya çalışır.Kenara çekilmez.Bizim gelenek görneğimiz böyledir.Hiç imkanı yoktur o ayrı.
Burada tıp kazanan gence burs vermesi kötü değil.Güzel bir davranış.Ancak bu güzel davranışı yapan baba kendi çocuğu içinde elinden geleni yapmalı analık babalık budur.Biz böyle gördük böyle yaptık.Elimiz hep çocuklarımızın üzerindedir.Aile olmak budur.

tek derdinizin bu olduğu o kadar belli ki , öncesinde yazdıklarınız sizi zaten ilgilendirmiyor zaten de , hepsini lafı dolandırmak için yazmışsınız resmen.

can sıkıcı bir durum ama size ne ?

o kadar kötülerse ailenizin dünürleri yapmayın o zaman.

ya da sizi tek ilgilendiren sevgiliniz , ailesi önemli değil diyorsanız da, aynı şekilde yine size ne ?

siz ne işle meşgulsünüz ? sevgiliniz? evlenecek olan sizlersiniz , maddi açıdan yeterli hale gelmeden evlenmeyin o halde . sizin aileniz ne yapacak mesela??
Ben açıkçası onun anlattıklarından sonra ailesiyle tanışmak bile istemedim sadece annesine ve kız kardeşine üzüldüm. Acaba üvey evlat mı da bu muameleyi görüyor diye de düşündüm. Ayrıca erkek arkadaşımdan daha fazla kazanıyorum.

Klavye kahramanları çıkmış ortaya yine.Sen bakma onlara başlarına gelse hiç böyle düşünmezler.Normalde anne baba evladı okurkende evlenirkende elinden geleni yapmaya çalışır.Kenara çekilmez.Bizim gelenek görneğimiz böyledir.Hiç imkanı yoktur o ayrı.
Burada tıp kazanan gence burs vermesi kötü değil.Güzel bir davranış.Ancak bu güzel davranışı yapan baba kendi çocuğu içinde elinden geleni yapmalı analık babalık budur.Biz böyle gördük böyle yaptık.Elimiz hep çocuklarımızın üzerindedir.Aile olmak budur.
Bende böyle düşünüyorum zaten ailesiyle tanışmak istemediğimi de söylicem çocuğa bu arada çocuk aşırı yakışıklı eli yüzü düzgün ben üvey evlatmı da söylemediler diye düşündüm başta ama kalbi kırılmasın diye detaylandırmadım. Baba çok patolojik vaka. Allah yardımcıları olsun.

Konu sahibi haklı gibi göründü. Yani çocuklarına destek olmayıp ele vermek garip. Oğlun markette 10 saat ayakta 17 bin lira için çalışırken aylık 5 bin lira başka çocuğa mı veriyorsun? Bu adam yaşlansa oğlundan hatta gelininden bakım bekleyecek.
Çalışma saatleri sabah 9 akşam çıkış 21:30. Mesajlarıma bile cevap veremiyor müdür kızıyor diye. Aynen haklısın bu arada.

Gerizekalı değillerse kendi yollarını çizsinler o kadar acınacak durumdalarsa. Karısı dediğin bu çocukların annesi değil mi? Annesine bakıyor diye mi hizmetçi oldu?
Evlilik niyetiniz yoksa zaten seni ilgilendiren bir durum yok. Aynısı başıma gelmez çünkü ben kendi paramı kazanıyorum zaten 😏
Adam çocuğuna para vermiyor diyor. Herkes tıp kazanmak zorunda mı? Biri bişey yapsın da olumsuz yorum yapayım diye konuşuyorsun ya.

Adam çocuğuna para vermiyor diyor. Herkes tıp kazanmak zorunda mı? Biri bişey yapsın da olumsuz yorum yapayım diye konuşuyorsun ya.
İyi de bu konu sahibini ilgilendiren bi konu değil ki? Sadece düğün ve eşya konusu yüzünden takılmış bu olaya konu sahibi, ama uymuyorsa yolunu ayırmalı sadece yani adam böyle biri demek ki.

Bende böyle düşünüyorum zaten ailesiyle tanışmak istemediğimi de söylicem çocuğa bu arada çocuk aşırı yakışıklı eli yüzü düzgün ben üvey evlatmı da söylemediler diye düşündüm başta ama kalbi kırılmasın diye detaylandırmadım. Baba çok patolojik vaka. Allah yardımcıları olsun.
Ben burada öyle aileler okuyorum ki inanın bazen gerçek mi acaba diyorum.Çevremde hiç görmediğim aile türleri.Ben şahsen böyle bir aile ile yapamazdım.Benim annem babamda asla kızını oğlunu ezdirmez bilirim.Olay paradan yardımdan çıkıyor.Yapmak zorunda mı meselesi değil bana göre.Adamın karakterini ele veriyor.Görgüsüz itici daha ne yazayım bir adam.Şahsen böyle bir adamın benim kp olmasını istemezdim.Bu adam evlenin sizden para bekler.Bu tipler böyledir.

Ben burada öyle aileler okuyorum ki inanın bazen gerçek mi acaba diyorum.Çevremde hiç görmediğim aile türleri.Ben şahsen böyle bir aile ile yapamazdım.Benim annem babamda asla kızını oğlunu ezdirmez bilirim.Olay paradan yardımdan çıkıyor.Yapmak zorunda mı meselesi değil bana göre.Adamın karakterini ele veriyor.Görgüsüz itici daha ne yazayım bir adam.Şahsen böyle bir adamın benim kp olmasını istemezdim.Bu adam evlenin sizden para bekler.Bu tipler böyledir.
Benim yakın zamanda evlilik beklentim de yok bu arada.

Tek amacım biraz daha fazla zaman geçirmek ama asgari ücret dışında bir işe girememiş kamu yönetimi mezunu olmasına rağmen.

Aynen bende sizin gibi düşünüyorum ailesiyle tanışmak istemiyorum.

Babasıyla tanıştınız mı konuştunuz mu ? Bazen evlatlar da ne yaparsanız yapın memnun olmayabiliyor. Size yansıtılana direkt inanmamanızı öneririm. Yaşınız genç diye düşünüyorum ama sevgiliniz zaten asgari ücretle çalışıyorsa meslek konusunda sıkıntıları mı oldu lise mezunu mu ? Babası nedeniyle okuyamamış gibi anlatıyorsa genelde yalan oluyor dikkat et

Benim yakın zamanda evlilik beklentim de yok bu arada.

Tek amacım biraz daha fazla zaman geçirmek ama asgari ücret dışında bir işe girememiş kamu yönetimi mezunu olmasına rağmen.

Aynen bende sizin gibi düşünüyorum ailesiyle tanışmak istemiyorum.
Kamu yönetimi okumuş güzel bölüm aslında.E ticarette uzmanlaşsın diye öneririm.

Ben sana sadece kocaman bir "ALLAH AYNISINI BAŞINA VERSİN" diyorum. Kimsenin parasında gözüm yok ki ben erkek arkadaşımdan daha fazla kazanıyorum. Ailesi çok tuhaf sadece durum bundan ibaret.
Ooo beddua en sevdiğim. Döner dolaşır edeni bulur derler 🥰

Adama akli meleke raporu almaya çalışan da bendim zaten 🙄

Siz suan ciddi olmadiginiz icin sorun olmazda ciddiyete dokulurse ailesiyle oncesinde tanisirsiniz cok garip cunku.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X