kaynanamla kavga ettık korkuyorum

Nasıl bir baskı bu böyle..
Ve eşine yazıklar olsun seni buna maruz bırakıyor. Böyle bir adamı daha önce hiç tanımadın mı imza atmadan önce...
Bu insanları değiştiremezsin sen. Ya sen değişeceksin ya da değişmiş gibi yapacaksın. aynen ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin. Ben başka çözüm bulamadım. Politik olman lazım.

Ne kadar kötü bir insanmış yaa bu kaynanan. Ne demek sen benim düzenime uymak zorundasın. Ne sanıyor ki bu hatun kendini. Resmen ben sinir oldum burada. Bir kere benim kaynana (kayınvalide demiyorum artık uyuz oluyorum kendisine) yapmak istemediğim bir konu hakkında ()" sen de yavaş yavaş yap artık. Alışırsın" dedi milletin önünde. Tabi beraberindekilerin hepsi de bana döndü "möl möl" bakıyor. Güya beni baskı altına alacaklar. "Ne alışacağım yaa. Sanki çok mu matah bir şey" dedim. Öyle bakakaldı. Sen de keşke "senin düzenin eskilerde kaldı şimdi herkesin evi güzel ve zevkli döşeniyor filan deseydin. Yerinde olsam ilk iş gider kilidi değiştirirdim. Annesi yüzünden benimle arası bozulacak adam da gitsin annesiyle evlensin madem. Hiç korkma bence. Bu evliliğin devamı senin ezilmene bağlıysa devam etmeyiversin.

Çocuk yapma bence gizli mi korunursun yoksa spiral mi taktırırsın bilmem ama çok uzağa taşınmadan ve kocanın düzgün davranmadıkça düzelmezsiniz sakın sakın bebek yapma bence

Anam bu nasil bi yorum dur 2 defa okudum

Nermin sen iyimisin o nasil bi cumledir

"Annesiyle evlensin" öyle bi kelimeyi nasil kullaniyosun eger her tartismanizda eşine yada annesine bu kelimeyi kullaniyorsan pes dedim yani

Sizinde ilerde o kvniz gibi olacağınızı hatirlatiyim böyle genç eli belinde kalmiyacaksin

Uslubunuz mahalle aralarinda eli belinde sakız şakirdatan kadinlar gibi

4Dunyanin en kotu kvsi herhalde
Ne ayıp ya karsindaki herseyin ustunde bir insan yani. Bunu nasıl es gecersin
Bence siz hic sallamayın.kocanizii ikna edin uzağa bir yere tasinin. Evin anahtari da olcak ha? Oooldu canim.

ahhhh kızlarrr bugünn baskaa seyy istesemm olacakmışşşş biriii kaynana mıı dediii dündenn beriii delii boğalarr gibiyimmm kaynana benii deliii etti deliiii çıldırcammm oğullarını aldıkk diyee düşman bellemişş bunlarr bizii

Cok uzun sonuna kadar okuyamadim ancak okuduklarim yetti. Bu kadar mudahaleyi annem bile bana etse isyaaaaaannnn derim. Okurken daraldim.

Arkadaş sen uyurken eve gelip odaları gezmek ne demek be Korku filmi gibi Dikkat kaynanam çıkabilir

Gülüyorum da sinirlerim bozuldu ondan. La bende böyle kaynana olsa katil olurdum herhalde. Pıçağı çıkarıp on kere kenarda köşede sıkıştırıp beni pskopata bağlatma karı diye tehdit ederdim

Şu kocalarınızı bi bağlayın kendinize, geceleri analarını diil sizi arıyorlar ama. Şu gücüü bi kullanın women power Sorada kaynanayı tehdit ve gözdağıyla evden uzaklaştırın.

Çok kötüyüm galiba

canımm sen işii bilmiyorsunn kocanaa bunlarıı sinirlii şikayett etmeyeceksin ağlayacaksınn hasta numaralarıı yapacakk yüzün gülmeyecekk anneni çok seviyorumm neden bana böyle yapıyor diyeceksin beni rencide ediyor ben sana saygısızlık yapıyor muyum sorunun var mı benle diyieceksin dayanamıyorum artık diceksinn kocayı kendi tarafına cekeceksin ..siz görücü usulu ile mi evlendiniz sevgililik dönemii olmadı mı hiçç benim kaynana gene seninkinin yanında iyimişş canımm ama ben çok dişliyim işte sen dişini göster birazz

Öncelikle şunu söyliyeyim. yazarken duygu karmaşan zaten yazı şeklinede yansımış. Öncelikle çok tecrübesizsin. Sanırım fazla sosyal biri değilsin. Çevrendekilerle diyaloğun belli bir çerçeve içerisinde. Bu senin hayattaki tecrübesizliğini gösteriyor. Korkma bu sıkıntıları yaşayan ilk kişi değilsin ve son kişide olmayacaksın. Buradan herkes sana farklı farklı fikirler sunabilir. Çevrende başkalarıda sunabilir. Ne olursa olsun senin bu yaşam tecrübesini edinmen lazım.tecrübeyi yaşamak zorunda ve üstesinden gelmek zorundasın. Sorunlar için kimseyi suçlama, sadece bu sorunların üzerinden nasıl gelebileceğini düşün ve uygula. Kaynanan hayat tecrübesini kullanarak konuşmadan seni haksız duruma dahi düşürebilir. Birgün sende aynı tecrübeye sahip olduğunda yani eşitlendiğinde ikinizde temkinli olacaksınız. Çok iyi anlaşacak fakat ikinizde açık vermemek için özen göstereceksiniz. Geçmişi ele almak ve ona göre davranmak aile huzurunu bozmaktan başka bir işe yaramaz. Zaten onun geçmişi baz alıp sana farklı bir tavır içerisine girdiğini cok hissetmiyeceksin. Çünkü o senden tecrübeli. Bazen ayarı kacıracak açık vereceksin ama hemen toparlamayıda öğrenmen lazım. Tepkilerini kırmızı çizgilerini rahatsız olduğun şeyleri söylemekten korkma.. eşinle aile huzurunu bozmamak sana eşine ve yeni doğacak yavrunuza en büyük yatırımdır.

Hepimizin kv siyle sorunları var kvler oğullarını kiskaniyo 2+2 'nın ne ettiğini bildiğimiz gibi bunu kimse degistiremez

Her ağız kavgası gürültü patırtı ettiğimizde gidipte oglunla evlen onunla yat demiyoruz

N nermin68 Şakası bile iğrenç

Olurmu öyle şey canim şakası bile kötü onu kadin doğurmuş emzirmis oglunla evlen demekte neyin nesi
Biraz usluplara dikkat edelim lutfen

nerminn kaynanamın ismidee nerminn :) öyle demede baska seyler diyebilirsinn tabii o azcıkk agır olmuşş ben kocama desem öyle bişeyy agzıma ederr resmenn

Bu insanlar başka birine (ki o başka biri artık oğlunun eşi, sevmesen de karşılıklı seviye olmak zorunda) böyle davranma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar anlayamıyorum. Ama sen başlıkta yazdığın gibi korkmaya devam edersen o kişi sana böyle davranmaya devam edecektir. Bu ne canım ya, haddini bildirmen lazım. Ne demek evin anahtarı kaynanada var, uyurken giriyo falan şok içindeyim şok. Evin anahtarı eşinin ailesinde veya senin ailende bulunabilir ama bu sırf dünyanın bin bir türlü hali var mantığıyla açıklanabilir ancak. Yoksa istediği zaman girip çıksın diye değil. Senin evine misafir çağırmalar, dolap yerleştirmeler kafasına göre, vs... şaka gibi. Bunlara nasıl tahammül ediyosun ki. Bir an önce bişeyler yapman ve o insana artık oğlunun evlendiğini, o evin sadece senin ve eşinin evi olduğunu, kimsenin sana bu şekilde davranamayacağını aşılaman, göstermen gerek. Ama yapacağın o bişey kesinlikle hamile kalmak olmamalı. Tüm bu şartlar altında bir de hamile kalırsan hayatının hatasını yaparsın bence..

neden bu kadar taviz veriyorsun

sen sustukca, karsi taraf sinirlarini zorlar
ve ben okudugum yerde oha dedim yani nasil bu kadar altdan alabiliyorsun

nerminn kaynanamın ismidee nerminn :) öyle demede baska seyler diyebilirsinn tabii o azcıkk agır olmuşş ben kocama desem öyle bişeyy agzıma ederr resmenn
Ben yorum yapan nermine itafen yazdim onu etiketledim

Evet kvler gelinleri kiskaniyo acik ve net yapacak bişey yok yeni kv adayları olarak bu gelenegi sonlandiracaz kvlerimizi örnek almiycaz biz iyi kvler olacaz

Bunu kvsinden çok çekmiş biri olarak yaziyorum

Çocuk yapma
Çocuk yapma
Çocuk yapma...

Sakın böyle bir ortama çocuk yapma, daha kendi düzenini kuramamışsın çok yazık olur sana da bebeğe de. Sakın çocuk yapma bazı şeyler yoluna girene kadar yoksa 1 sene sonra kayınvalidem çocuğuma baktırmıyor sen bakamazsın diyor diye konu açarsın.

biliyorumm canımm onuu anladıımm :) insallah biz onlardan olmayızz benim kaynana kendi kaynanasından çok çekmiş bana ben onun yaptıklarını sana yapmıcamm diyorduu sözdee ama dün kocama karına caktırmaa ben onun temızliğini begenmiyorumm diyor telefonda tabı ben duydum delii oldum benim koca allahtan bana çok düskün annesini takmıyr

Kesinlikle aklın yolu bir en başta bende aynısını yazdım walla hayatının hatasını yaparsın hem kendine hem o çocuğa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…