Eşim ve ailesi

Başın sağolsun diyen ilk kişisiniz bu bile iyi geldi teşekkür ederim haklısınız daha kolay olur ailem ayrı eve bırakmayacaktır ama orada bile olsam ekonomik özgürlük her türlü fayda sağlar

Muhakkak el evinden, Şuan yaşadıklarından çok daha iyi olur her şey. Her şerde bir hayır vardır, evladından oldun ama gözün açıldı, bunların doğumda olduğunu düşünsene? Elinde bir avuç bebekle nereye gidecektin? Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah

Eşin ilgilenmiş kv ilgilenmiş 2 ilgiye karşılık 1 ilgi görmemişler üstüne 1 ilgi daha istiyorsun sende de suç var gibi gönlünün hoş edilmesini istiyorsan biraz da senin etmen gerekir

Mesela napabilirdi konu sahibi? Çocuğunu kaybetmiş yahu bu kadın, kaynana mı yalayacaktı

kocanizin parasini tabi ki siz yiyeceksiniz en dogal hakkiniz. neden bir cevap vermediniz ki bu lafa? ay bir de zorunuza gitmesin ama boyle adamdan cocuk yapmayin.

seni oynatıyolar parmaklarında . Allah yardım etsin hemde çocuğunu kaybetmişsin umurlarındamı

İnanın bunu normalde demem ama boşanın. Bu gidişle sizi kanser ederler. Kocanız DÜZELMEZ. Kayınvalidenize konuşmaya lüzum bile yok çünkü kocanızdan güç buluyor. Özgürlük elde edilir ama siz o kocayla olmaya devam ettiğiniz müddetçe kendinizi ezik akılsız gibi hissedeceksiniz. Her şeyimiz gidecek ne olur yapmayın bunu kendinize. Bu insanlar canlarından kanlarından birini kaybettiği halde böyle davranıyorsa size neler neler yapmazlar.

2 kere düşük yaptım ikisinde de eşim vardı yanımda. Kimseye ne haber verdim nede ihtiyaç hissettim. Zaten insan üzgün çekemiyor kimseyi.

Size çok geçmiş olsun, üzüntünüze birde dengesiz kaynana davranışları eklenmiş.
Ay bu kaynanaların sürekli naz niyaz ilgi manyaklığına bir türlü aklım ermiyor. Ne işin var yahuu senin orda. Evde kal bir çorba yap bari operasyondan çıkmış gelinine. Madem işe yaramak istiyorsan. Ama yok illa ortalık karıştıracaklar.
Bu erkeklerinde ailesinin yanında triplere girmesine ayrı gıcık oluyorum. Böylelerine en erkek sensin aferin diyesim geliyor. Ezikler.
Umarım yakın oturmuyorsundur kaynananla.

Allah sabırlar versin. Ben de yaşadım, acınızı paylaşıyorum.
Kaynanam yan baktı, kocam anasına yaslandı meselesi değil bu. Ortada kaybedilen bir evlat var ve ego yapan bi kaynanayı şakşaklayan kocamsı yaratık. Hemen boşan et diyen biri değilimdir ama bu durumda bi durup düşünmek lazım çünkü bunlar insan değiller.

Ben korun demeyeceğim. Ne korunması, ne çocuğu?? Bu adamla aynı yatağa girme bile. Elinden bir bardak su içmeyi haketmiyor bırak sevişmeyi. Boşanmayı düşünmüyorsan bile en azından ciddi şekilde cezalandır. Seni çiğnemek, o haline acımadan ana baba davası yapmak nasıl oluyormuş, evde cehennemi nasıl yaşıyormuş görsün. Ne kadınlar var adamlar korkudan ağzını açamıyor çünkü en ufak bir şeyde hayatı zindan ediyorlar. Madem öyle sen de acıma. Evde bir karısı yokmuş gibi yaşasın da görsün dünyasını tersten. En kötü ağlayarak annesine kaçar sen de kurtulursun. He annesi de gerçek bir ruh hastası, ne güzel küsmüş bırak öyle kalsın. Hiçbir aksiyon alma. Böyle leş muhabbetlerdense küslük daha iyidir. Kaynanandan kurtulursun bu vesileyle en azından

Doğru ama kaynanamla hep problemlerimiz var aramızda o samimiyet yok her yerim açıldı etti yanımda olmasını gram istemedim bırak bir gün önce nasıl ağrım olmasına rağmen benden yemek hizmet beklediler öldüm resmen öncesini vs hiç demeyeyim nasıl olduğunu sen düşün ki şimdi de zaten konu onu geçti hep geçmişle ilgili laflar ediyor bahanesi olmuş gibi
Ozaman bişey diyemiyorum haklısın ablanın istemekle

Ben doğru mu okudum? Kürtaj olmaya eşiniz kayınvalideniz ablanız ve onun çocuklarıyla mı gittinlz? Ablanız size mi baktı çocuklarına mı? Bunun normali, eşle hastaneye gidip eşle eve dönmek değil mi? Herkes niye bu kadar hayatınızın içinde? Dönersiniz evinize, eşiniz de o gün için izin alır sizle ilgilenir. Kavga tartışma içinde kaybınıza üzülüp yas tutamamışsınız.
Adamlar da sorumluluk almıyor işte, ablası var annem var baksınlar diyor. Eşimle özel mahrem bir durum, başbaşa kalmak istiyoruz, ben onunla ilgilenirim diyemiyor öküzler. Ben bütün hastane kontrollerime eşimle gittim, sadece bir kez eşim yurt dışında olduğu için annem gelmişti. Doğumdan sonra bile eşim baktı ilgilendi. O geliyor ben niye gelemiyorum tartışması hiç yaşanmadı çünkü biz öyle uygun gördük dedik baştan engel olduk.

Kadını durduk yere havaya sokmuşsunuz. Kendini merkezde görmüş. Bu adamı bir an önce kapının önüne koymalısınız. Gitsin annesine uygun birini bulsunlar. Bir süre geçer de yumuşarsanız bu eninde sonunda tekrar edecektir. Bu beş para etmez adamın gerçek yüzünü görmeniz size sunulmuş bir şans, kullanın.

Merhabalar aslında uzun bir hikaye ama sizler için kısaltacağım. Dün kürtaj oldum 10 haftalık bebeğimin kalbi durdugu icin.Eşim annesi ve ablam gittik hastaneye ( başka sehirdeyim ablamda burada yaşıyor eşimin ailesi arabamız yok rahatça gidelim diye geldi.) yanımda rahat etmek için ablam refakatçi olsun istedim onunda iki çocuğu var mecbur onlarda geldi eşim çocuklarla çok güzel ilgilendi sorun olmadı. Ama kayınvalidem neden onu istemedim diye büyük tavır aldı. Yarışa aldılar 15 dk sonra operasyona girdim o ara ablam gidip kayınvalidesi cagiracakti dönüşümlü olsun diye ama ilk onu istemediğim için baya trip atmış bütün geçmiş konuları falan gün yüzüne çıkarmış. Kendisiyle eskiden pek anlaşamazdık evlenmemizi hiç istemedi o yüzden uzagım ve böyle bir durumda en yakınımi yanıma istemek normal diye düşünüyorum. Neyse o gün eve döndük kendileri evlerine döneceğini soylediler vedalaştık ama kayınvalidem yüzüme bakmadan gitti. Eşimle konuştum bari bugün yapmasaydi diye ben karışmam aranıza dedi. Bugün sabah kayınvalidem arayıp bildiğiniz eşimi doldurdu ve benim eşim bana cephe aldı ben annemin yanındayım falanlar başladı. Dedim hani karismazdin konu annenden olunca karıştın ama sonra kaynanam aradı Allah'ım neler neler dedi kedilerim var onlarla tehdit etti ya sen gidersin ya kedilerin diye sanki onunla evliyim işin saçma yani eşimde annesini tutuyor kiloma gülüşüme yaptığım işe ne laflar bana oğlumun parasını yiyorsun bile dedi bende illa cevap verdim ama hak getire eşiniz sizi korumadiktan sonra bir işe yaramıyor dedim senin bu yaptığını bırak herşeyi kadın kadına yapmamalı ama eski kafalı hiç onun için kürtaj önemli değilmiş işleri falan yapacakmışım hayır gel sor daha 24 saat geçmedi nasıl ağrım sızım var neyle sinaniyorum bilmiyorum çok tahammül ettim herşeye kalsam ayrı gitsem çok ayrı bide acım bu kadar tazeyken olması çok daha kötüyüm aile evi karmakarışık gitsem ne olacak muamma çok sıkıştım kaldım hakkınızı helal edin anca bu kadar kısaldı (eklemek isterim eşim hiç karısı kürtaj olmuş gibi değildi dün ilgisizdi birde )
Aşırı üzüldüm siz kötü bir şey yapmadınız .. bu çok net bende olsam kardeşimi yada ablamı alırdım yanıma olur ya rahat ettiğin birini önce istersin iyiki de ablan gelmiş bu olay olmasaydı mutlaka bu kadın başka bişeye takacaktı. Anlaşılan kaynananın içi soğumamış eski konulara takılı kalmış. Bence eşin bu konuda hem karışmam diyip hemde annesini savunuyors
Merhabalar aslında uzun bir hikaye ama sizler için kısaltacağım. Dün kürtaj oldum 10 haftalık bebeğimin kalbi durdugu icin.Eşim annesi ve ablam gittik hastaneye ( başka sehirdeyim ablamda burada yaşıyor eşimin ailesi arabamız yok rahatça gidelim diye geldi.) yanımda rahat etmek için ablam refakatçi olsun istedim onunda iki çocuğu var mecbur onlarda geldi eşim çocuklarla çok güzel ilgilendi sorun olmadı. Ama kayınvalidem neden onu istemedim diye büyük tavır aldı. Yarışa aldılar 15 dk sonra operasyona girdim o ara ablam gidip kayınvalidesi cagiracakti dönüşümlü olsun diye ama ilk onu istemediğim için baya trip atmış bütün geçmiş konuları falan gün yüzüne çıkarmış. Kendisiyle eskiden pek anlaşamazdık evlenmemizi hiç istemedi o yüzden uzagım ve böyle bir durumda en yakınımi yanıma istemek normal diye düşünüyorum. Neyse o gün eve döndük kendileri evlerine döneceğini soylediler vedalaştık ama kayınvalidem yüzüme bakmadan gitti. Eşimle konuştum bari bugün yapmasaydi diye ben karışmam aranıza dedi. Bugün sabah kayınvalidem arayıp bildiğiniz eşimi doldurdu ve benim eşim bana cephe aldı ben annemin yanındayım falanlar başladı. Dedim hani karismazdin konu annenden olunca karıştın ama sonra kaynanam aradı Allah'ım neler neler dedi kedilerim var onlarla tehdit etti ya sen gidersin ya kedilerin diye sanki onunla evliyim işin saçma yani eşimde annesini tutuyor kiloma gülüşüme yaptığım işe ne laflar bana oğlumun parasını yiyorsun bile dedi bende illa cevap verdim ama hak getire eşiniz sizi korumadiktan sonra bir işe yaramıyor dedim senin bu yaptığını bırak herşeyi kadın kadına yapmamalı ama eski kafalı hiç onun için kürtaj önemli değilmiş işleri falan yapacakmışım hayır gel sor daha 24 saat geçmedi nasıl ağrım sızım var neyle sinaniyorum bilmiyorum çok tahammül ettim herşeye kalsam ayrı gitsem çok ayrı bide acım bu kadar tazeyken olması çok daha kötüyüm aile evi karmakarışık gitsem ne olacak muamma çok sıkıştım kaldım hakkınızı helal edin anca bu kadar kısaldı (eklemek isterim eşim hiç karısı kürtaj olmuş gibi değildi dün ilgisizdi birde )
merhaba çok geçmiş olsun 💐 ben çok üzüldüm böyle olmasına gerçekten, anlaşılan kaynanan eski konulara takılı kalmış en ufak şeyde kinlenip öfkeleniyor aşırı kibirli geldi ama çok zararla oturur.. ablanı götürmekle istemekle iyi yapmışsın ,Zaten başka bişey olsa ona da orda yaygara çıkaracaktı muhtemelen Buda bahane oldu .. 👍 açıkçası başta eşin ikinizin aranızda demekle iyi yapmış olsa da ,sonradan haklıyken haksız duruma düşüp annesini savunması hoş olmamış. Arada kalmayıp ikinizin arasında demesini anlayabilirim ama sonradan anam anam anam demesi çok abes. İnsan evlenince 2 kişi aile oluyor önce biz sonra başkaları demesi gerekirdi. Her konuda. Öyle olması gerekiyor bence. Ben bilemedim bence bırakın bitsin bu iş. Uğraşamazsınız böyle insanlarla ekstra savaş vermeye değmez eğer bir eş seni haklıyken savunmuyorsa ondan ne adam olur ne eş. Annesinin dolduruşuna gelecek yaşta olmamasına rağmen ana bağımlısı biri muhtemelen o yüzden bu haller ..

Öncelikle kaybınız için sabır diliyorum. İnancınız ne bilmiyorum ama benim inancıma göre kaybedilen bebekler, diğer tarafta annelerine şefaatçi olacaklar. İçinizi ferahlatır mı bilmem ama yine de söylemek istedim.
Keşke hastaneye eşiniz ve siz gitseydiniz. Diğerleri sadece kaosa sebep olmuşlar. Bi yandan da eşinizin gerçek yüzünü görmüş olmuşsunuz.
Bu acıyı yaşayan bir kadına, böyle sıkıntılar yaşatanların Allah belasını versin.
Umarım koca olacak müsveddeyi anasına postalar kurtulursunuz ikisinden de.

Muhakkak el evinden, Şuan yaşadıklarından çok daha iyi olur her şey. Her şerde bir hayır vardır, evladından oldun ama gözün açıldı, bunların doğumda olduğunu düşünsene? Elinde bir avuç bebekle nereye gidecektin? Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah
Doğru diyorsunuz çok sağolun hepimize inşallah

Ben doğru mu okudum? Kürtaj olmaya eşiniz kayınvalideniz ablanız ve onun çocuklarıyla mı gittinlz? Ablanız size mi baktı çocuklarına mı? Bunun normali, eşle hastaneye gidip eşle eve dönmek değil mi? Herkes niye bu kadar hayatınızın içinde? Dönersiniz evinize, eşiniz de o gün için izin alır sizle ilgilenir. Kavga tartışma içinde kaybınıza üzülüp yas tutamamışsınız.
Adamlar da sorumluluk almıyor işte, ablası var annem var baksınlar diyor. Eşimle özel mahrem bir durum, başbaşa kalmak istiyoruz, ben onunla ilgilenirim diyemiyor öküzler. Ben bütün hastane kontrollerime eşimle gittim, sadece bir kez eşim yurt dışında olduğu için annem gelmişti. Doğumdan sonra bile eşim baktı ilgilendi. O geliyor ben niye gelemiyorum tartışması hiç yaşanmadı çünkü biz öyle uygun gördük dedik baştan engel olduk.

Kadını durduk yere havaya sokmuşsunuz. Kendini merkezde görmüş. Bu adamı bir an önce kapının önüne koymalısınız. Gitsin annesine uygun birini bulsunlar. Bir süre geçer de yumuşarsanız bu eninde sonunda tekrar edecektir. Bu beş para etmez adamın gerçek yüzünü görmeniz size sunulmuş bir şans, kullanın.
Hastane şehir merkezinde bize çok uzak diye araba getirmek için gelmiş kaynanam kaynım ve kayinbabam bana fikrimi sormadilar bile duyduğumda yalvardım gelmesinler illa bişey olur biliyorum çünkü ama beni dinleyen mi var bide haksız çıkarıldım beni düşündükleri içinmiş ben nankörlük yapıyormuşum diye. Kaynanam herşeyin odak noktası olmaya bayılır olmazsa kahrinda ölür öyle biri yani. Devlet hastanesi yanıma kadın refakatçi istedi bende otomatik en rahat edeceğim kişiyi ablamı istedim. Yoksa bende sadece eş taraftariydım ama malesef ana yalakası olgunluk yok. Yani aslında havaya sokan ben değilim o kadını böyle alistiran eşi ve evlatları. Benden aynısını göremeyince deliriyor. Bende öyle düşünüyorum ama öyle muhtaç bırakmış ki kendine Allah'ım nasıl kızıyorum kendime nasıl fark etmedim diye ne güvenim ne cesaretim hiç birşeyim kalmamış. Bunları kazanıp bende istiyorum gitmek böyle bir zamanımda yapayalnız bırakıldım üstüne hakaretler yedim. Asla unutmayacağım Rabbim kat kat çıkarsın bunlardan

Bazı konuları okudukça insanlar nasıl bu kadar kötü olabiliyorlar diye düşünüyorum, aklım almıyor. Ailem karmakarışık demişsiniz, keşke o kocanız olacak canlıyı kapının önüne koyacak gücünüz olsaydı... Dilerim olur.

Başka çocuk yok anladığım kadarıyla. Yerinde olsam çıkar giderim ailemin yanına. Asgari ücretli bir işe girip çalışırsın, ailenede destek olursun. Senin ailen bunlardan daha mı karışık?

Hersey çok ortada değil mi ??

X