Kocam sürekli abisine para veriyor

Oda vizeyle oturuyor 5 yıllık oturumu yok . Babaannesi mecbur bakacak ben onlara bu şekilde gelistiregimi soylemiycem eşim hemen yoluma taş koyar onların yolunda gideceğim diyeceğim ki cezası çok geliyor en azından yapayım da kurtulayım dicem. Anne çocuk kurslarıda var ona da bakıyorum şuan yakın yerimde var bir tane Viyanadayim . Kursumu devam ettireceğim birakmiycam
Eşiniz ve ailesi kaç yıldır orada ki vatandaşlık almamışlar oraya sonradan mı gitmişler yoksa eşin ve kardeşleri orada mi doğmuş kaçak gocek işlerde çalışıyorsa onunda oturumu yanabilir.

Kayınvalideniz çocuğunuza bakarmis o zaman hiç vakit kaybetmeden kursa katilin.

Boşver 2 çocuk daha yap geçer! Daha 22 yaşında gencecik kızsın kendine böyle saçma sapan hayatı mı layık gördün? Madem gelin gittim yurtdışındasın hele bir dil öğren biraz kendini geliştir bulunduğun yerin imkanlarından faydalan! 2 çocuk yapmışsın koştur koştur adam da biliyor elin kolun bağlı boşanalım diyor. Çünkü ona mecbursun nereye gideceksin? Ailende gelme der muhtemelen. Bence çok da kapışma eşinle

Daha leb demeden leblebiciye gitmişsin bile🥰 Ben çok gurur duydum şimdiden seninle biliyo musun, cin gibi, pırıl pırıl bir kızsın, çok da iyi bir annesin belli ki...Çabalamaktan vazgeçmezsen bu gidişle hem kendini hem evlatlarını kurtaracaksin güveniyorum sana🙏 Bu arada sakın hapları her gün içmeyi unutma, bir gün bile atlama, her gün hep aynı saatte alacaksın sakın unutma.....
Aldım aldım hapida sabahları tok karnına bir tane bittikçe Alcam inşallah. Aklıma koydum ben feriştahi gelse dönderemez beni 🤛. Kendime kitaplar kalem defter aldım akşam çocuklarımı yatirdiktan sonra YouTube den de çalışmaya basliycam inşallah bu günden itibaren kursa gitmeye biraz hazır olayım yani bişeyler öğrenmiş olurum rahat ederim 🐣 inşallah buraya ben kurtuldum kendi ayaklarimin üzerinde durabiliyorum diye mesaj atmak nasip olur bir an önce çok çok amin 🫶💚

Daha 17 yaşındayken yollamış vicdansız kitapsız ailesi bu pisliklerin yanında kölelik yapsın diye jameya... Muhtemelen Türkiye de doğru düzgün eğitim de almadı , ama belli ki akıllı ve güçlü bi kız, yıllardır kendisine yapılanları çok anlamasa da şimdiden evlatlarına yapılan haksızlık onuruna dokunmuş . Kuzu çok sahipsiz şu anda, kimsesi yok , dili yok, akıl alacağı bir büyüğü yok ama bu durumdayken bile evlatlarını kurtarmayı istemesi bile ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor . Başaracak bence.
Kesinlikle başarmaliyim kendim için evlatlarım için yapacağım 🤛 . Doğru eğitimim az üni okumadan evlendim çok büyük hatta yaptım . Evlatlarım olduktan sonra herşey bambaşka oldu brnim için bakış açım herşeye değişti artık . Doğru burada sahipsizim kimim kimsem yok evlatlarimdan başka rabbim onlara sağlık huzur versin bana da akıl versin ki başarayim 🫶

Boşver 2 çocuk daha yap geçer! Daha 22 yaşında gencecik kızsın kendine böyle saçma sapan hayatı mı layık gördün? Madem gelin gittim yurtdışındasın hele bir dil öğren biraz kendini geliştir bulunduğun yerin imkanlarından faydalan! 2 çocuk yapmışsın koştur koştur adam da biliyor elin kolun bağlı boşanalım diyor. Çünkü ona mecbursun nereye gideceksin? Ailende gelme der muhtemelen. Bence çok da kapışma eşinle
Aileme bildirdiğim an çocuklarını bırak gel diyecek babam biliyorum ben 🥺

Peki siz nasıl geçiniyorsunuz yani yetiyor mı size para ne saçmalık aylığının alır almaz yarısını abiye atmak al ben yemedemi çalıştım sen ye☹️☹️

Eşiniz ve ailesi kaç yıldır orada ki vatandaşlık almamışlar oraya sonradan mı gitmişler yoksa eşin ve kardeşleri orada mi doğmuş kaçak gocek işlerde çalışıyorsa onunda oturumu yanabilir.

Kayınvalideniz çocuğunuza bakarmis o zaman hiç vakit kaybetmeden kursa katilin.
25 senedir buradalar .sonradan gelmişler. Evet çalışıyor. Aradım konuştum kursumu yapacam dedim çocuğa sen 2 saatliğine bak dedim hee ben bakarım işim yok gücüm yok dedi sen git gel dedi kızlar hemen hiç beklemeden eylül de basliycam bir tane türk abla gördüm Eylül'de aplus oluyormuş yani bedava ilk ay ona gireceğim inşallah hemen aklıma koydum evimede çok yakın 20 dk yürüme mesafesi

Peki siz nasıl geçiniyorsunuz yani yetiyor mı size para ne saçmalık aylığının alır almaz yarısını abiye atmak al ben yemedemi çalıştım sen ye☹️☹️
Çocuk parasıyla çocukların giderlerini alıyor yeme icmegi de hallediyor o şekilde geçiniyoruz kızlar sağdan soldan da borç para alıyor bu sefer o adamların borçlarını ödeyim diye böyle ek işlere gidiyor ben bundan bişey anlayamıyorum aylığı iyi düzenli her ay geliyor abisine vermese kimseden borç almadan geçinip gideriz hatta her ay da benim hesabıma göre 300 Euro köşeye atabiliriz benim kızdığım konu da tam olarak bu evlatlarimin geleceği için birikim yapalım dedikçe yanlış anlaşılıyor um 🥺

IMG_20240817_224817.jpg
beni çok motive ettiniz . Başladım bile ben . Bebelerimi uyuttum 🤲🤛 inşallah bu azimle yapabilirim herşey yoluna girer 🫶

Kızlar iyi geceler 😚 Eylül de kursa başlıyorum 6 ay devam gideceğim küçük bebeğime de orada bakacaklar . Yavaş yavaş hayaleerime adim atiyorum . Evlatlarım için kndim için yapacam

X