Kaynanamdan iyice nefret ettim

Ben gayet konuştum herkes iyi çocuklar iyi takma vs diye kendisi abarttı iyice saçmaladı
Size ne herkesten, size çocukları her gün ara sor dendi mi diyorum cevap vermiyorsunuz. Tüm sorun buradan çıkıyor görmüyor musunuz? Tatile mi gitmişler, benim haberim yok deyip çıkıvericektiniz. Çocukları arıyorsunuz, kaynanayla çatışıyorsunuz, eltiyi arıyorsunuz... herkes birbirine girmiş. Farkında değil misiniz, kimse sizi olaya çekmemiş kendiniz atlamışsınız. 18 yaşında biri kanunen kardeşleriyle ilgilenebilir, kaldı ki teknoloji çağında yaşıyoruz 24 saat görüntülü konuşabilir birbirlerini görebilir.

Evet kaynananız gayet huzurunuzu kaçırabilir. Benim burada gördüğüm hiç bir koca berbat bile olsa anasını satamıyor. En fazla yaptığı tıka kulaklarını duyma boş ver konuşsun diyor. Yani anam atamam satamam sen kendini koru diyor.

Görmediğinizi görün, farketmediğinizi fark edin diyoruz yazıyoruz yol gösteriyoruz azar üstüne azar. Şunu hiç unutmayın, bu ülkede yetiştirilme şartları erkeğin anasını vazgeçilmez kılıyor. Sizin kocanız kesin öyle demem diyemem tanımıyorum ama bu kadar kesin konuşmayın %100 güvenmeyin. Yarın kalkıp ya sen de keşke her gün aramasaydın diyebilir, evet kendisi de aramış ama o amcaları. Onun da aramaması gerekiyordu, ona ne?

Kaynana çok güzel kıvırır, tatil uğruna bırakıp gitmişler çocuklara üzüldüm içim yandı der, oğlum şöyle oldum böyle korktum der çevirir durur oğullarını. Olan size "geline" olur.

Dilacım senin eltini kıskandığını bilmeyen yok. Hiç üzüldüm falan girme o edebiyata, köy peynirine kadar fesatlanmış insansın bizimki bozuk çıktı da eltiye verdiği tazeydi diye. Kocana çok güvenme. O kaynana iki gözyaşıyla sıyrılacak ihale sana kalacak, bu fesadının bir gün seni yakacağı belliydi zaten.

Düşük yapmadım ama yapsaydım heralde tek diğer çocuğum umurumda olurdu. Onla ilgilenir bakar ederdim. Kocama da getir yiyelim benden bekleme bir süre derdim. Konu sahibi hem kendi evi hem elti + eltinin 4 çocuğu, kayın kaynana hepsiyle temas etmiş. Diğer gelinin açığını yakalamış, fırsat bu fıratmış gibi davranmış. Size ne kardeşim ya, elti giderken yap dese bile kusura bakma bana güvenme kafam yerinde değil başkasına sor diyeceğine atmış kendini ortaya.

Evlenmeyi eltilik - gelinlik yapmak olarak görmeyin. Birini sevdim güvendim aile kurmaya karar verdim evlendim deyin. Kaynım eltim kaynananam kim, hepsi eş sayesinde tanıdığınız kişiler. Bırakın da dertlerini sorunlarını kendi çözsünler. Cici gelin olmak kolay ama cici gelin kalmak zor. Yeri gelirse umurumda olmaz kocamın tayfası.

Kızlar merhaba;
Benim eşim 4 kardeş 2 erkek ,2 kız biz eşim ile görücü usulü evlilik yaptık .
Kayınvalidem vasıtası ile Allah razı olsun :)
Neyse kayınvalidemler ve eltimler aile apartmanında oturuyorlar ,biz ise borca harca girdik nişanlıyken eşim ev aldı çok şükür ,1 evladımız var .Kaynımın 4 evladı var zamanında eltim kaynımdan çok çekmiş aldatmadan tutun ve bir sürü şey bunu çevrede söyler ben küçük gelinim .Kaynım ve eşim birbirlerine benzemiyor eşim işçi çalışıyor ekmeğini çok şükür taştan çıkarıyor kendi imkanlarımız ile evimizi arabamızı aldık Rabbim nasip etti elhamdülillah.Kaynım bu zamana kadar eline çok fırsat geçmiş değerlendirememiş kayınvalidem felaket düşkün kaynıma bağımlı gibi aynı eşimi o kadar sevmez sadece kullanır kaynın elindeki avucundakini kaybetti sağolsun kaynanamda adamın yakasını bırakamadığı için bir yer yurt sahibi olamamış .
Neyse kaynım bir firmaya işe girdi patron arkadaşı zaten bunlar eltim ,kaynım,patron ve eşi tatile gittiler .
4 çocuk evde kaldı 2 büyük 2 küçük büyük kız yetişkin 18 yaşında ;ben hergün arayıp soruyorum zaten onları amcalarıda soruyor ;neyse kv memlekette ve bugün aradı eltine niye söylemedin 4 çocuğu bırakıp niye gitti ,çocuklar geride ne yapıyor ,sonra eltimembir dünya hakaret yüzüne karşı hiç söylemez oğlundan korkusuna kadına resmen hakaret etti (gerizekalı ,koca p*p*lu,mal,manyak)aklınıza ne gelirse ,bende sakin ol çocuklar iyi dedikçe bu zamana kadar gezdi ona saysın niye gitti vs kaynanam ile yıldızım hiç barışmadı, eminim benide millete bu şekilde anlatıyor biliyorum .Ama o kadın neler çekmiş yani nasıl hakaret …Daha sonra demez mi ,hiç şansım yok gelinlerden yana ,bende orada kayış koptu dedim hayırdır ne oldu işte ortaya söyledim darılan darılsın vs dedi . Ben bebeğimi düşürdüm yakın zamanda ve dediği aşırı sinir etti tel kapadım ve ağladım baya eşim duydu aradı kv yi … Anne ne diyorsun ,benim karım lohusa düşük yaptı falan baya savundu beni sonra kv başladı acıtasyona işte ben ona demedim diğerine dedim tekrar etlimin arkasından bir dünya hakaret eşim gitsinler sanane karışma dedikçe daha çok üstüne çıkıyor lafın çocuklar vs diyor … sonra işte yanında bir kadın daha var ve bu konuyu onun yanında konuşuyor bizi resmen kötülüyor yanındaki kişide hiç anlaşamadığı eltisi ./sonra baktım ağlıyor telde yalandan özür dilerim öyle böyle kimsede benim hakkım yok vs vs kaynımda çok var doğru ama bizde hep zorla verdi etti ve laf etti sonunda … eşim anne sakin ol dedikçe kadın kuduruyor resmen sonra ,ben sinirlenip eltimi aradım ,kaynanam delird sizin gittiğinizi bilmiyor mu dedim ,sinirlendiğim için bizi millete kötülüyor dedim .
Sonra ben şimdi eşime söylicem dedi ama senin aradığını değil de,eşin aradı gibi, söylicem dedi …
Çünkü tek kaynımdan çekiniyor karnım ne kadar kızsa bağırsa da onu çok sever ama eşim iyi davrandığı için üstüne çıkar kv lafın .Neyse aramış kaynım bunu daha sonra yine bizi aradı falan ..
Kızlar bu kadın o kadar sinirimi bozdu ki ..resmen benim evime yansıdı olay hala moralim sıfır ,bu kadın hep dengesiz bi öyle bi böyle kötü olduğu insanlarla birden iyi oluyor sonra bu şekil bi olay çıkarıyor .Damatları kızları için be yapsa hiç bişey demez gezme gitme gelme ..ama bize bi siniri hırsı var ben nasıl baş edicem eltimede üzüldüm kadınla kaç senedir aynı apartmanda neler dedi ..
Birde inkar etme huyu var siz olsanız ne yapardınız …
Burnunuzu her işe sokmayın

Düşük yapmadım ama yapsaydım heralde tek diğer çocuğum umurumda olurdu. Onla ilgilenir bakar ederdim. Kocama da getir yiyelim benden bekleme bir süre derdim. Konu sahibi hem kendi evi hem elti + eltinin 4 çocuğu, kayın kaynana hepsiyle temas etmiş. Diğer gelinin açığını yakalamış, fırsat bu fıratmış gibi davranmış. Size ne kardeşim ya, elti giderken yap dese bile kusura bakma bana güvenme kafam yerinde değil başkasına sor diyeceğine atmış kendini ortaya.

Evlenmeyi eltilik - gelinlik yapmak olarak görmeyin. Birini sevdim güvendim aile kurmaya karar verdim evlendim deyin. Kaynım eltim kaynananam kim, hepsi eş sayesinde tanıdığınız kişiler. Bırakın da dertlerini sorunlarını kendi çözsünler. Cici gelin olmak kolay ama cici gelin kalmak zor. Yeri gelirse umurumda olmaz kocamın tayfası.
konusunu anlatırken sürekli ev araba ile övünme yaşının onlardan küçük olduğunu belirtmeye çalışıyor, aslında ana fikir kompleks gibi, kayın ve eltiyi aile üyesi değil yarışılacak bir kurum olarak görüp içten içe büyükleniyor, büyük ihtimal elti tatile gitti diye kıskançlığından dayanamadı orda huzur vermemek için döndürüp duruyor konuları
İşin sonunda kayınvalidesinden de istediğü yüzü bulamayınca zorlanmış

X