Kaynanamdan iyice nefret ettim

O zaman sizinle ilgili olan kısma çat çat cevabı verir kapatırdınız.
Aldatılan da siz değilsiniz konunun merkezinde olan da.
Elti üzerinden yürümeyin. İki lafınızdan biri eltim aldatılmış,şunu yaşamış bunu yaşadı bla bla.

Kv olan hıncınızı eltiniz üzerinden çıkartıyorsunuz besbelli. Aldatılan kadın tatilde,tasası size düşmüş.🧿
Bana kimsenin tasası düşmedi konu benim evime yansıyor ,ben neden engel olmamışım gitmesine ,kim olsa parlardı .

4 çocuk evde kaldı 2 büyük 2 küçük büyük kız yetişkin 18 yaşında ;ben hergün arayıp soruyorum zaten onları
Kim size her gün arayın dedi? Kadın demek ki 18 yaşındakine güvenmiş bırakmış. Yengecim bir şeye ihtiyacın olursa mutlaka ara, yardım gerekirse gelirim yaparım demek yerine ne diye her gün aradınız? Bırakın da kendi anne babası arasın. Herkes birbirine girmiş ortalık karışmış, mutlu oldunuz mu bari? Her cümlede kaynım ve eltim kelimesi geçiyor. Kocam şöyle kaynım böyle. İkisini de aynı kadın doğurmuş ama biri çöp diğeri mükemmel. Herkes kocasına çok güvenerek mükemmel olduğunu düşünerek evleniyor ama dert sahibi olabiliyor. Sizin kocanızdan yana garantiniz mi var? Evimizi arabamızı aldık diye adamı pohpohlamışsınız ama evlenmeden önce alınmış malda söz hakkınız yok. Yarın kocanız sizi aldatsa veya boşanmak istese eviniz yok, ona göre adım atın. Üç ev birbirine girmiş sayenizde, hiç rahatsız olmuyor musunuz? Ben karışmasam kimse kavga etmeyecekti demiyor musunuz?

Kim size her gün arayın dedi? Kadın demek ki 18 yaşındakine güvenmiş bırakmış. Yengecim bir şeye ihtiyacın olursa mutlaka ara, yardım gerekirse gelirim yaparım demek yerine ne diye her gün aradınız? Bırakın da kendi anne babası arasın. Herkes birbirine girmiş ortalık karışmış, mutlu oldunuz mu bari? Her cümlede kaynım ve eltim kelimesi geçiyor. Kocam şöyle kaynım böyle. İkisini de aynı kadın doğurmuş ama biri çöp diğeri mükemmel. Herkes kocasına çok güvenerek mükemmel olduğunu düşünerek evleniyor ama dert sahibi olabiliyor. Sizin kocanızdan yana garantiniz mi var? Evimizi arabamızı aldık diye adamı pohpohlamışsınız ama evlenmeden önce alınmış malda söz hakkınız yok. Yarın kocanız sizi aldatsa veya boşanmak istese eviniz yok, ona göre adım atın. Üç ev birbirine girmiş sayenizde, hiç rahatsız olmuyor musunuz? Ben karışmasam kimse kavga etmeyecekti demiyor musunuz?
Her gün aramasının nedeni ne güzel kv dedikodularini yapıyordu bu da keyifle dinliyordu. Ok kendine dönünce işler değişmiş 😂😂

Peki konunun senin küçük gelin olmanla, eltinin aile apartmanında yaşaması aldatılması, veya ev araba almanızla bağlantısı nedir?
Peki benim konumun bu kadar uzun olmasında seni sıkıntıya sokan nokta nedir illa bi cevap verip kendini ön plana atma çabası ,belliki şeninde hayatında da ,inişler olmuş anlıyorum .

Peki benim konumun bu kadar uzun olmasında seni sıkıntıya sokan nokta nedir illa bi cevap verip kendini ön plana atma çabası ,belliki şeninde hayatında da ,inişler olmuş anlıyorum .
Kendimi burda ön plana atacak kadar seni önemsemiyorum zaten tanımam etmem konu anlatımın aşırı komik
Elbette ki hayatımda inişler çıkışlar var her insan gibiçokça zor günlerde geçirdim, ama başkalarını küçümseyerek kendimi rahatlamaya hiç çalışmadım, başkasının mutsuzluğundan pay çıkarmadım

Aşırı komiksiniz olayı kaynana çıkarttı o ana kadar bir şey yoktu anlamanızda problem var sanırım ben burda fikir alışverişi yapıyorum. Yanlış platform da mıyım acaba niye gerildin bu kadar bir sakin kardeş …
Bu arada eşimin her şeyi benim üzerime ..
Canım kocammmm💃🏼
Kocamda kocam …
Ve benim olan herşey onunda aynı zamanda 🫠

Kızlar merhaba;
Benim eşim 4 kardeş 2 erkek ,2 kız biz eşim ile görücü usulü evlilik yaptık .
Kayınvalidem vasıtası ile Allah razı olsun :)
Neyse kayınvalidemler ve eltimler aile apartmanında oturuyorlar ,biz ise borca harca girdik nişanlıyken eşim ev aldı çok şükür ,1 evladımız var .Kaynımın 4 evladı var zamanında eltim kaynımdan çok çekmiş aldatmadan tutun ve bir sürü şey bunu çevrede söyler ben küçük gelinim .Kaynım ve eşim birbirlerine benzemiyor eşim işçi çalışıyor ekmeğini çok şükür taştan çıkarıyor kendi imkanlarımız ile evimizi arabamızı aldık Rabbim nasip etti elhamdülillah.Kaynım bu zamana kadar eline çok fırsat geçmiş değerlendirememiş kayınvalidem felaket düşkün kaynıma bağımlı gibi aynı eşimi o kadar sevmez sadece kullanır kaynın elindeki avucundakini kaybetti sağolsun kaynanamda adamın yakasını bırakamadığı için bir yer yurt sahibi olamamış .
Neyse kaynım bir firmaya işe girdi patron arkadaşı zaten bunlar eltim ,kaynım,patron ve eşi tatile gittiler .
4 çocuk evde kaldı 2 büyük 2 küçük büyük kız yetişkin 18 yaşında ;ben hergün arayıp soruyorum zaten onları amcalarıda soruyor ;neyse kv memlekette ve bugün aradı eltine niye söylemedin 4 çocuğu bırakıp niye gitti ,çocuklar geride ne yapıyor ,sonra eltimembir dünya hakaret yüzüne karşı hiç söylemez oğlundan korkusuna kadına resmen hakaret etti (gerizekalı ,koca p*p*lu,mal,manyak)aklınıza ne gelirse ,bende sakin ol çocuklar iyi dedikçe bu zamana kadar gezdi ona saysın niye gitti vs kaynanam ile yıldızım hiç barışmadı, eminim benide millete bu şekilde anlatıyor biliyorum .Ama o kadın neler çekmiş yani nasıl hakaret …Daha sonra demez mi ,hiç şansım yok gelinlerden yana ,bende orada kayış koptu dedim hayırdır ne oldu işte ortaya söyledim darılan darılsın vs dedi . Ben bebeğimi düşürdüm yakın zamanda ve dediği aşırı sinir etti tel kapadım ve ağladım baya eşim duydu aradı kv yi … Anne ne diyorsun ,benim karım lohusa düşük yaptı falan baya savundu beni sonra kv başladı acıtasyona işte ben ona demedim diğerine dedim tekrar etlimin arkasından bir dünya hakaret eşim gitsinler sanane karışma dedikçe daha çok üstüne çıkıyor lafın çocuklar vs diyor … sonra işte yanında bir kadın daha var ve bu konuyu onun yanında konuşuyor bizi resmen kötülüyor yanındaki kişide hiç anlaşamadığı eltisi ./sonra baktım ağlıyor telde yalandan özür dilerim öyle böyle kimsede benim hakkım yok vs vs kaynımda çok var doğru ama bizde hep zorla verdi etti ve laf etti sonunda … eşim anne sakin ol dedikçe kadın kuduruyor resmen sonra ,ben sinirlenip eltimi aradım ,kaynanam delird sizin gittiğinizi bilmiyor mu dedim ,sinirlendiğim için bizi millete kötülüyor dedim .
Sonra ben şimdi eşime söylicem dedi ama senin aradığını değil de,eşin aradı gibi, söylicem dedi …
Çünkü tek kaynımdan çekiniyor karnım ne kadar kızsa bağırsa da onu çok sever ama eşim iyi davrandığı için üstüne çıkar kv lafın .Neyse aramış kaynım bunu daha sonra yine bizi aradı falan ..
Kızlar bu kadın o kadar sinirimi bozdu ki ..resmen benim evime yansıdı olay hala moralim sıfır ,bu kadın hep dengesiz bi öyle bi böyle kötü olduğu insanlarla birden iyi oluyor sonra bu şekil bi olay çıkarıyor .Damatları kızları için be yapsa hiç bişey demez gezme gitme gelme ..ama bize bi siniri hırsı var ben nasıl baş edicem eltimede üzüldüm kadınla kaç senedir aynı apartmanda neler dedi ..
Birde inkar etme huyu var siz olsanız ne yapardınız …
Allahım ne büyük dertler ya. İşi gücü olmayan kaynana elti takıyo kafaya. Umursamayıp olgun bi insan olsanız mis gibi yaşarsınız

Kendimi burda ön plana atacak kadar seni önemsemiyorum zaten tanımam etmem konu anlatımın aşırı komik
Elbette ki hayatımda inişler çıkışlar var her insan gibiçokça zor günlerde geçirdim, ama başkalarını küçümseyerek kendimi rahatlamaya hiç çalışmadım, başkasının mutsuzluğundan pay çıkarmadım
Senin şuan yaptığın ne acaba çok tutarsız birisin inan ki ,yazdığın cümleleri tekrar oku bi istersen

Ben son iki haftadır sorunlar yaşıyorum ve böyle saçma konu benim evime yansıyor tepkisiz mi kalsaydım saçmalamasına
Evet duymayacaksınız. Sözler kurşun değilki sizi delip geçsin. Konuşan konuşsun tınlamam valla. O bunu dedi şu bunu dedi diye oturup kafaya taksak eşimize yansıtsak yılan hikayesine döner hayatımız. Şahsen kaynanam arkamdankı konuşmuş lafmı etmiş hiiç umursamam amaan der gider gezer kaf dağıtırım

Evet duymayacaksınız. Sözler kurşun değilki sizi delip geçsin. Konuşan konuşsun tınlamam valla. O bunu dedi şu bunu dedi diye oturup kafaya taksak eşimize yansıtsak yılan hikayesine döner hayatımız. Şahsen kaynanam arkamdankı konuşmuş lafmı etmiş hiiç umursamam amaan der gider gezer kaf dağıtırım
Keşke bende sizin gibi olabilsem

Keşke bende sizin gibi olabilsem
Ya değermi ya kaynanam arkamdan şunu buny dedi oturup takiyim ağliyim falan, demişse demiş eeee nolmuş? Valla gereksiz şeyler. Neymiş gelinlerden yana şanslı feğilim demiş diye ağlamışsın hejsjs yav he der kapatırdım sanki kaynana memnun etmeye geldik dünyay

Bana kimsenin tasası düşmedi konu benim evime yansıyor ,ben neden engel olmamışım gitmesine ,kim olsa parlardı .
Siz eltinizi aradığınız için konu biraz büyümüş ve sizin aileye de yansımış. KV kendisi arasaymış. Bir daha karışmayın bence. Onlar tatile çıktılar biz bir şey diyemeyiz deyin kapatın.

Eltinizi tatildeyken arayıp niye huzurunu kaçırdınız ki gelince de söyleyebilirdiniz aciliyeti olan bir konu hiç değil. Ayrıca sizi de ilgilendirmiyor he he de kapat. Neredeyse tüm kayinvalideler bunu yapıyor gelinin birine diğerini kotuluyor. Yerinde olsam he anne ama bizi ilgilendirmez der kapardim konuyu. Kayinvalidemin ektim hakkında dediklerini söylesem birbirlerinin yüzüne bakamazlar belki benim arkamdan da diyordur ektim de bana söylemiyordur 😂😂😂 altın kural söylenen herşeyi duyma

X