Misafir

herkesin huyu suyu farklı. arkadaş olarak sevmek başka misafir olarak ağırlamak başka. 1+1 evde misafiri zaten asla kabul etmemeniz gerek. Sizin verdiğiniz tepkiye göre insanlar şekillenir.

Çok üzüldüm durumunuza. Ben de hamileyim eşimin abisi, eltim, 2 çocuğu ve bekar bir abisi gecen hafta cumartesi bize geldiler. Ama biz de iş nedeniyle Ankarada idik ve kendi evimize yeni döndük hala evimizi de tam yerleştiremedik. O halde iken cuma gününden gelmek istediler, cumartesi geldiler. Allah var bana hiçbir şey yaptırmadılar ama yine de onlar gelecek diye ekstra temizlik yapmak durumunda kaldım. Aynı gün de geri döndüler, sonradan öğrendiğime göre aslında bizde kalmaya gelmişler, ertesi gün bizim evden plaja gideceklermiş. Ama kalın bile diyemedim eşim de kibarca kalmayın demiş hatta, çünkü evde nevresim takımları nerede bilemeyeceğim bir taşınma durumu var. Ayrıca o gün o kadar yorulmuşum ki hiçbir şey yapmadığım halde ve arada yattığım halde yeterince yatmadığım için. Üstelik ben şu anda sadece 21 haftalık hamileyim. Ben olsam direkt hamileliğin zor zamanları olduğunu öne sürer sürekli dinlenmem gerekiyor doktor da hep dinlen, hic ev işi yapma dedi, der geçerim. Gelseler bile o denli kalkıp misafir diye hizmet beklememelerini sağlarım. Bir de cocukla geleceklermiş, eşimin yeğeni ne kadar 8 9 yaşında bile olsa koltukların yemek masası sandalyelerinin başında geziyordu, insan hamile iken daha bir gıcık oluyor. Annesi de dur demiyordu. Bence böyle bir külfetten nasıl kurtulacaksanız onu söyleyip kurtulmaya bakın.

Hayırlısıyla kucağınıza alın inşallah sizde. Bizimde işler o kadar karışık ki. Ev taşınma günü henüz belli değil, ben hamileyim taşınsak bile Türkiye’deki eşyaları paketleme burada yerleştirme yapmaya korkacağım evde tekken mecbur anneleri bekleyeceğim doğum için gelecekleri evi de halledecekler mecburen taşınsam bile. Hiç alışık değilim böyle durumlara çünkü ben Tr de kendi ailemden uzakta Ankara’da yaşıyordum; eşimde şaka bile yapmaz gelip yayılıp iş yapmayı uyarır tahammülü yok benim haşat olmama. Bu yüzden eşime değil bence bana yazdı eşi, o 3 günlük işi bile iptal ederler umarım.zaten taşınma denk gelirse biz edeceğiz. 🥹

Neden cevap verip gerçeği söylemekten bukadar çekiniyorsunuz?
Hamileliğinizin ağır bir döneminde olduğunuzu evinize kabul edemeyeceğinizi kendilerine uygun bir otel bulabileceklerini söyleyebilirsiniz daha sonra dilerse sizinle görüşmek istemeyebilirler dünyanın sonu mu ki ? Karnınızdaki bebeye eziyet ettiğinize değmez ayrıca arkadaşınız vasat birisi özel eşyalarını nasıl eşinize kurutmaya at diyebiliyor kesinlikle ahlaksızın teki…

İç çamaşırı değil sonuçta pantolon vs. Ahlaksızlık olarak nitelendirmem ben. Götü ağır biraz 3 kat inmeye üşeniyor ama bizi indirmek işine geliyor gibi gibi

İnanamıyorum düşüncesizliklerine. Ben de aynı böyleydim. Ex eşin yurtdışından misafiri bitmiyordu, gelen de gitmiyordu. Çok pişmanım kabul ettiğime. Şimdiki aklım olsa açarım ağzımı yumarım gözümü. Küsen küssün arkadaş. Kabul etme 1 gün bile. Hamilesin üstelik..

Valla inanın hayatımda ilk defa yaşıyorum bunu annemde sana ilk defa denk geldi ondan böyle şoka girdin diyor dkdkdk bana kimse gelemez bir iki günden fazla kalamazdı. ( çekirdek aile dışında)

Ay bize gelen misafirlerde öyle. Antalyada denize yakın bir yerde yaşıyorum. Hani sadece tatile gelinir öyle bir yer. Eşimin arkadaşları geldi 4.gün geri gideceklerde 1 haftaya uzattılar. Sonra da 10 güne tamamlamayı konuşuyorlardı . Bize sormadan kendi aralarında. Bir de ben hastalandım iki gün yattığım halde.

İnsanlar yüzsüz. Eşim açık açık her sene misafir ağırlayamayız dedi ona rağmen ne dese beğenirsiniz

“ ee burayı siz tercih ettiniz mecbursunuz “ cidden bunu dediler. İnsanlar aşırı yüzsüz

Ay bize gelen misafirlerde öyle. Antalyada denize yakın bir yerde yaşıyorum. Hani sadece tatile gelinir öyle bir yer. Eşimin arkadaşları geldi 4.gün geri gideceklerde 1 haftaya uzattılar. Sonra da 10 güne tamamlamayı konuşuyorlardı . Bize sormadan kendi aralarında. Bir de ben hastalandım iki gün yattığım halde.

İnsanlar yüzsüz. Eşim açık açık her sene misafir ağırlayamayız dedi ona rağmen ne dese beğenirsiniz

“ ee burayı siz tercih ettiniz mecbursunuz “ cidden bunu dediler. İnsanlar aşırı yüzsüz
E yuh bu da yani. Evde yokuz deme şansınız da mı yok. Annemler bizde işte misafirimiz var falan. Bir şeyler uydurmak gerekiyor laftan anlamayana.

Hayırlısıyla kucağınıza alın inşallah sizde. Bizimde işler o kadar karışık ki. Ev taşınma günü henüz belli değil, ben hamileyim taşınsak bile Türkiye’deki eşyaları paketleme burada yerleştirme yapmaya korkacağım evde tekken mecbur anneleri bekleyeceğim doğum için gelecekleri evi de halledecekler mecburen taşınsam bile. Hiç alışık değilim böyle durumlara çünkü ben Tr de kendi ailemden uzakta Ankara’da yaşıyordum; eşimde şaka bile yapmaz gelip yayılıp iş yapmayı uyarır tahammülü yok benim haşat olmama. Bu yüzden eşime değil bence bana yazdı eşi, o 3 günlük işi bile iptal ederler umarım.zaten taşınma denk gelirse biz edeceğiz. 🥹
Çok teşekkür ederim, Allah size de sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ama bizler şimdiden sınır koymayı beceremezsek ki ben de sizin gibiyim hayır demekte zorlanıyorum, ebeveynken bu konuda çocuklarımıza yeterince örnek olamayız. Bir arkadaşım seneler önce eşiyle beraber benim doğum günümü kutlamak üzere ailemin evine gelip 3 gün yatılı kalmayı teklif etmişti. Ben de orası sadece benim evim değil ailemin evi ve çok da uygun değiller gelmeseniz ya da otelde kalsanız daha iyi demiştim. Sonra bana ben senin için kışın ortasında plan yapıyorum, karda kışta gelip hayatımı riske atıyorum senin dediğine bak, eşime rezil oldum demişti. O zaman ilk önce hüngür hüngür ağladım sonra eşim o zaman nişanlım idi kıza siz sözde gününü kutlamak istediğiniz çok sevdiğiniz sevgilime na

Çok teşekkür ederim, Allah size de sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ama bizler şimdiden sınır koymayı beceremezsek ki ben de sizin gibiyim hayır demekte zorlanıyorum, ebeveynken bu konuda çocuklarımıza yeterince örnek olamayız. Bir arkadaşım seneler önce eşiyle beraber benim doğum günümü kutlamak üzere ailemin evine gelip 3 gün yatılı kalmayı teklif etmişti. Ben de orası sadece benim evim değil ailemin evi ve çok da uygun değiller gelmeseniz ya da otelde kalsanız daha iyi demiştim. Sonra bana ben senin için kışın ortasında plan yapıyorum, karda kışta gelip hayatımı riske atıyorum senin dediğine bak, eşime rezil oldum demişti. O zaman ilk önce hüngür hüngür ağladım sonra eşim o zaman nişanlım idi kıza siz sözde gününü kutlamak istediğiniz çok sevdiğiniz sevgilime
Nasıl böyle diyebilirsiniz kötüsünüz demişti. O kızla iletişimim bitti. Ama aşırı rahatladım. Hiçbir şey kaybetmedim. Maddi tüm haklarımı helal ediyorum ama manevi olarak hakkımı helal etmiyorum. Ben onun nikah şahidi idim, kına gecesi ve düğününde herkes beni organizatör sanmıştı. Kina gecesi evin önünde olacak diye sandalyeleri öğlenden ben onun istediği gibi dizmistim. Amele yanığı olmuştum 😅 Bence siz de kabul etmediğiniz zaman sizi silecekse bırakın silsin ya.

E yuh bu da yani. Evde yokuz deme şansınız da mı yok. Annemler bizde işte misafirimiz var falan. Bir şeyler uydurmak gerekiyor laftan anlamayana.
Açıkça istemiyoruz dediğimiz halde mecbursunuz diyenler eve gelen misafirden mi anlar. 10 güne tamamlamayı konuştukları zaman başka bir kız arkadaşımın gelme ihtimali vardı bildikleri halde kalmayı planladılar düşünün

Açıkça istemiyoruz dediğimiz halde mecbursunuz diyenler eve gelen misafirden mi anlar. 10 güne tamamlamayı konuştukları zaman başka bir kız arkadaşımın gelme ihtimali vardı bildikleri halde kalmayı planladılar düşünün
Gerçekten ifrit oldum durduğum yerde sinir bozucu. Allah yardımcınız olsun.

O 3 günlük işi bile iptal ederler umarım.zaten taşınma denk gelirse biz edeceğiz. 🥹
Hala karşıdan umut bekliyorsunuz. Sizin gibi bir üye vardı görümcesi kısa süre diye 1 ay kalmak isteyen. O da inşallah gelmez diye beklerken işler umduğu gibi gitmedi açıkca konuşmak zorunda kaldı.

Çocuğunuza iyi örnek olabilmek için sınırlarınızı belirlemeye şimdiden başlamalsınız. Bebeğinizi riske atıyorsunuz gereksiz strese girerek. Ayrıca üstte yazdığım gibi gelenlerin hastalık taşımaları olasılığı da var. Hadi siz pasif kaldınız eşiniz niye yazmıyor müsait değiliz diye ona söyletin bari

Peki sonra siz ne dediniz? Ya da tekrar gelmeye kalktılar mı? Ya özellikle yazın deniz tatilinde hiç çekilmiyor millet. Bunun duşu var, saç kurutması var, ıslak kıyafeti var korkunç.

Peki sonra siz ne dediniz? Ya da tekrar gelmeye kalktılar mı? Ya özellikle yazın deniz tatilinde hiç çekilmiyor millet. Bunun duşu var, saç kurutması var, ıslak kıyafeti var korkunç.
Biz bu sene taşındık . Zaten taşınır taşınmaz herkes gelme planı yaptı. Onlar öyle deyince de eşim “ biz insanlar tatil yapsın diye taşınmadık “ dedi . Anladılar tabi ama umursamadan tatillerini uzatma peşindeydiler

Biz bu sene taşındık . Zaten taşınır taşınmaz herkes gelme planı yaptı. Onlar öyle deyince de eşim “ biz insanlar tatil yapsın diye taşınmadık “ dedi . Anladılar tabi ama umursamadan tatillerini uzatma peşindeydiler
Yok artık direkt istemiyoruz demenize rağmen bu yüzsüzlük ne? Ben olsam iletişimi keserdim

Geçen bizim arkadaslarda aynen bu cümleyi kullandı.akrabalarina gitmişler Antalya da bende yazlığı olanlar çok zorlanıyor genelde dedim.onlarda orda ev alırken bunu bileceklerdi hem yılda bir gidiyor herkes.saka gibi ya insanlar niye böyle bunaltıcı sonra söyleyince de misafir sevmiyorsun diyorlar.cidden misafir de misafirligini bilsin

Ayy olan olmuş artık kendinizi üzmeyin, yalansa yalan, devam ettirin, daha sonra yine talep gelirse bu sefer daha önünü kesecek bi cevap verirsiniz, şimdiden bunu düşünmeye gerek yok.

zaten hamilelik, sıcak vs bir sürü stres yaratıyor üstümüzde, bi de bunu stres yapmayın lütfen.

sonuna kadar haklısınız.

Geçen bizim arkadaslarda aynen bu cümleyi kullandı.akrabalarina gitmişler Antalya da bende yazlığı olanlar çok zorlanıyor genelde dedim.onlarda orda ev alırken bunu bileceklerdi hem yılda bir gidiyor herkes.saka gibi ya insanlar niye böyle bunaltıcı sonra söyleyince de misafir sevmiyorsun diyorlar.cidden misafir de misafirligini bilsin
Herkes en az bir haftalığına geliyor zaten sonra 10 gün yapıyorlar ben evimde tek kalamıyorum. Ben insanlar için taşınmadım ama onlar anlamıyor bunu. Misafirin yediği içtiği sayılmaz ama bütçem de kaldırmıyor bir harcayacakken üç gidiyor en az. Ev kira tek maaş şuan ama düşünen yok

Hala karşıdan umut bekliyorsunuz. Sizin gibi bir üye vardı görümcesi kısa süre diye 1 ay kalmak isteyen. O da inşallah gelmez diye beklerken işler umduğu gibi gitmedi açıkca konuşmak zorunda kaldı.

Çocuğunuza iyi örnek olabilmek için sınırlarınızı belirlemeye şimdiden başlamalsınız. Bebeğinizi riske atıyorsunuz gereksiz strese girerek. Ayrıca üstte yazdığım gibi gelenlerin hastalık taşımaları olasılığı da var. Hadi siz pasif kaldınız eşiniz niye yazmıyor müsait değiliz diye ona söyletin bari

Benim konuştuğum bir konuda eşimin dönüp yazmasına gerek görmüyorum. Hayatımda ilk defa yaşadığım bir şeyle de emin olun bebeğime kötü örnek olmam. 🤝

tanımadığım insanlara karşı bile nazik bir insanım üslup açısından 12 gün gelmeyecekler zaten, 3 gün de idare edebilirim, 3 gün idare edemesem aylar önce buna sinirlenirdim. Bir şeyi 3 gün idare etmekle 12 gün idare etmek arasında bir fark var benim canım buna sıkıldı dün akşam.

Ya yazlık işi dünyanın en saçma işi. Bizimkilerde yazlık vardı annem mayısta açardı teyzelerim va bütün yaz ailecek durulurdu. biz tatildeyken ay size uğrayacağız diyorlardı uzak akrabalar. Annem kardeşlerimin yazlığı üzgünüm deyip geri çeviriyordu ama sıkılmıştı. 4 senedir yazlığa gitmemesini söylüyoruz hiç gitmiyor, hep birlikte otel tatili yapıyoruz. Yurtdışından gelen teyzem bile bu sene ben artık yazlığa gitmeyeceğim diye atarlandı dkdkdkd annem yokken her şey çok zorlaştığı için. Annem de rahatladı. Yazlık stresinden kurtuldu.

Ayy olan olmuş artık kendinizi üzmeyin, yalansa yalan, devam ettirin, daha sonra yine talep gelirse bu sefer daha önünü kesecek bi cevap verirsiniz, şimdiden bunu düşünmeye gerek yok.

zaten hamilelik, sıcak vs bir sürü stres yaratıyor üstümüzde, bi de bunu stres yapmayın lütfen.

sonuna kadar haklısınız.

❤️🙏🏽 teşekkür ederim, valla hamilelikten mi bilmiyorum dün aşırı sinirlendim normalde güler geçer söylerdim belki de ama düşünülmemesi, canımı sıkacak şekilde teklif edilmesi acayip tadımı kaçırmıştı. Bugün komple geçti gerginliğim şükür

X