Kaynana ve görümce ile tartışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kiracıyı çıkarmıyorlar işte evden bilerek eşimede söylüyorlar bunu. Bizimle kalsın diye çünkü kendi kızına iş yaptıramıyor söz geçiremiyor. Bi insan kendi çocuğuna beşik almazken kız kardeşinin ehliyet parasını öder mi babası dururken . Ve buna rağmen abim yaptı Allah razı olsun demiyorlar
Sizde al ip, ak ip, mor ip hep birbirine girmiş. Bu düğümü sittin sene çözemezsiniz. Ya kabullenip oturacaksınız ya da evliliğinizden olma pahasına resti çekeceksiniz. Şimdi eşiniz o kadar malı bırakıp sizin peşinizden de gelmez. Geri döndüğünüzde bari olay çıkarmamaya dikkat edin, aileniz de sıkılır 2 çocukla canı sıkılsa toplanıp geliyo derler, bu sefer onlar da eşinizden yana olur. Sırf dişinize göre buldunuz diye görümcenin üstüne yürümeyi bırakın, kendi kendinizi bu evliliğin içinde dezavantajlı konuma yeterince sokmuşsunuz zaten kayın aile evinde 2 çocuk yaparak.

Bi insan kendi çocuğuna beşik almazken kız kardeşinin ehliyet parasını öder mi babası dururken
Tam tahmin ettiğim gibi. Bir de kocam maddi manevi arkamda diyorsunuz. Kiracıyı çıkarmıyorlar, evi eşim ödedi ama tapu annesinin üstüne vs. Siz kocanızın yalanlarına inanmaya devam edin. Eşinizin anne babası vefat edene kadar eviniz yok bunu kabullenin.

Yaparım sizene . Tasası size mi düştü ay yorumlara bak ya şaka gibi. Eşimle aramda problem yok istersem 10 tane doğururm . Ben eşimle sorunum var demedim kaynanana ve görümce ile anlaşamıyoruz dedim. Eşimle sorunum yoksa neden yapmayım çocuk pardon da?
Yapamazsınız hanımefendi milletin evinde yaşarken sürekli doğuramazsınız.
Asıl sorun eşinizde siz bunu anlamıyorsunuz madem ülke dışına göreve gitti tutsaydınız evinizi çocuğunuzla kendi evinizde yaşadaydınız.
Henüz eşinize annenlerle yaşamak istemiyorum diyemiyorsunuz ama eşinizle sorununuz yok.
Madem söyleyin eşinize annesinin size tokat attığını bakalım ne tepki verecek

Ev tutun o zaman kendinize.
Nereye kadar ordan oraya yaşayacaksınız?
Ev eşinizinse ailesine lafı geçsin, karıma hakaret ediyorsunuz, tokat atıyorsunuz bir daha gelmeyecek, kiracıyı çıkarın desin ki yardımı olsa da evin tamamen eşinizin olduğunu hiç sanmıyorum.
Siz bu şartlarda ne demeye evlendiniz?
Kayınvalide kızından şikayetçi olsa da o onun kızı. Size laf ettirmez.
Bakın sizde evlenmişsiniz ama ailenizin yaşındasınız şuan. Kız çocuğu evlenince aileden kopup, yabancı olmuyor yani. 70 yaşında düşünen, evi barkı olmadan evlenen, eş ailesinin yanında yaşayan da sizsiniz. Nerenizle gülüyorsanız gülün artık.
Ben kızını atsın demiyorum veya kızı gitsin de demiyorum. Sorun şu kızı üniversiteye gidecek illaki evden ayrılacak ben bunu kast ettim. Ayrıca kızı annesiyle aramıza nifak tohumu sokan biri. Annesine ben senin kızınım ona kızım deme onu sevme diyen ergen kıskanç biri ve daha nicesi ben ona ne alışverişler yaptım ve dahasını da yaptım oda yetmedi eşimden bunun için azar işittim paranı harcama diye . Kalkıp bana yengelik değilde ablalık yapsaydın dedi ve böylede nankörler

Yapamazsınız hanımefendi milletin evinde yaşarken sürekli doğuramazsınız.
Asıl sorun eşinizde siz bunu anlamıyorsunuz madem ülke dışına göreve gitti tutsaydınız evinizi çocuğunuzla kendi evinizde yaşadaydınız.
Henüz eşinize annenlerle yaşamak istemiyorum diyemiyorsunuz ama eşinizle sorununuz yok.
Madem söyleyin eşinize annesinin size tokat attığını bakalım ne tepki verecek
Söyledim annesi ve kardeşini arayıp bağırdı. Çünkü ben 2 yıldır bunların herşeyini görmezden geldim. Kaynanam kocamı odaya çekip kapıyı kapatıp beni şikayet eden bir insan. Eşimle en küçğk bir tartışmamıx da hadi babanın evine git diyen bir insan. İşin detayları çok daha korkunçta ben özet geçtim

Kızlar belki biraz uzun olacak yazdıklarım ama çok doluyum o yüzden içimi dökmek istedim ben 2 yıllık evliyim eşim askerî personel ve k.ırakta görev yaptığı için ben onunla gidemedim. İlk evlendiğimiz zaman kaynanayla oturmak zorunda kaldım çünkü kaynanamgilin diğer evi kiradaydı ve kiracının çıkmasını bekledik herneyse . Eşim 2 kardeş bir kız kardeşi var 19 yaşında ama ruhu 75 yaşında. Her şeye karışır pasaklığın tekidir annesi de o da babası köyde Rüya koyunlara bakıyor annesi ve ikisi yaşıyorlardı evde kendince ufak tefek laf sokmalar şaka yaptığını zannetmeler ki hiç sevmediğim şeyler benden 7 yaş küçük size şimdi en son olan şeyi anlatacağım biz bununla küçük bir tartıştık bu annesini anlatmış ben dışarıdaydım. Eve geldiğimde annesi kızım birbirinizi yanlış anlamışsınız falan dedi Ben zaten kızına yeterince dolmuştum çünkü her zaman üstüme geliyordu küçüklüğü bilmiyordu. Ayrıca eşimin parasını sömüren bir taraf bunlar her neyse ben annesiyle konuşuyorum işte şöyle falan oldu diyorum kızı araya giriyor işte Sen ne diyorsun falan demeye başladı Ben oturuyorum işte koltukta o da karşı koltukta oturuyor o oyuncağı yere fırlattı bunu fırlatınca ben de sinirlendim ayağa kalktım ve dedim ki gel bir de döv istersen dedim elimde kalırsın bak dedim çünkü ilk defa benim böyle bir sinirimi gördüler her zaman alttan alan taraf bendim ve kaynanam o sıra bir tane tokat vurdu bana neymiş sakinleşmem için yapmış çok sinirliymişim gözüm dönmüş ama kızını asla vurmadı zaten kızı için ölüyorlar Ben diyorum ki bak yarın bir gün kızım gidecek senin yanında ben kalacağım kızın nereye gidecek diyor kız da aynı şekilde sen beni neden gitmemi istiyorsun sürekli diyor tanıyacağınız pazarlarını yaptığı halde marketlerini yaptığım halde yemeklerini yaptığım halde kız odasından çıkmaz üşengeç yemek yapmayı bilmez temizlik yapmayı bilmez sürekli laf sokar saçma sapan tavırlarda bulunur o da yetmez eşimi doldururlar şimdi annemgildeyim eşim de bana destek oluyor maddi ve manevi şu an kaynamgil beni yanlarına çağırıyorlar gel kızım diyorlar görümcem ne hala konuşmuyoruz ne yapmam lazım gitmeyi düşünmüyorum
Kaynana haksiz eyvalllah da neden kızın gidecek ben kalacam diyorsun ? Tabi ki kızını ister

Eşimle sorunum yok ?
Bak, Allah aşkına 🤦🏻‍♀️ yazdıklarını bir okur musun? Eşin çocuğuna beşik almıyor kız kardeşine ehliyet alıyor.
Kendi karısına altın yapmazken 40 milyar amnesine göndermiş
Bunu yazan da sensin
Her konuya "sorun kocanda" yazılmasından hiç hoşlanmıyorum ama senin derdinin olması gereken asıl kişi gerçekten de kocan. Gözünü aç, sana bu hayatı o yaşatıyor. İstese seni o eve mahkum eder mi? 40 bin tl annesine vereceğine mis gibi ev tutar sana. Diğer evden kiracıyı sen onlara hizmetçi ol diye çıkarmıyorlar, eşin bunu biliyor da ne yapıyor peki? Benim karım sizin hizmetçiniz değil diyor mu? "Evden göndermiyorlar" diyorsun, eşin gerçekten de istese o evden çıkamaz mı sanıyorsun? Lütfen gözünü aç asıl cephe alman gereken kişi senin sorunum yok dediğin kocan

Kaynana haksiz eyvalllah da neden kızın gidecek ben kalacam diyorsun ? Tabi ki kızını ister
Hayır kızının arkasından bir evlenip gitseydi psikolojisii bozuk sen haklısın diyor. Kızını görünce de sen haksızsın diyor ben bu iki yüzlülğkle baş edemem kızı da keza aynı şekilde

Ben şunu anlamadım. Kadın evini size açmış oturuyorsunuz. Sonra benden 7 yaş küçük dediğiniz kızla yüz göz olup üstüne o gidecek ben kalacağım mı diyorsunuz? Elimde kalacaksın diyeceğinize odasına kitleseydiniz keşke? İşte haddini gerçekten bilen birisi (!) Ama hata kv nizde daha bir de sizi çağırmays devam ediyor. Annenizde kalın. Oradakilere de ayar verirsiniz.

Bak, Allah aşkına 🤦🏻‍♀️ yazdıklarını bir okur musun? Eşin çocuğuna beşik almıyor kız kardeşine ehliyet alıyor.

Bunu yazan da sizsiniz
Her konuya "sorun kocanda" yazılmasından hiç hoşlanmıyorum ama senin derdinin olması gereken asıl kişi gerçekten de kocan. Gözünü aç, sana bu hayatı o yaşatıyor. İstese seni o eve mahkum eder mi? 40 bin tl annesine vereceğine mis gibi ev tutar sana. Diğer evden kiracıyı sen onlara hizmetçi ol diye çıkarmıyorlar, eşin bunu biliyor da ne yapıyor peki? Benim karım sizin hizmetçiniz değil diyor mu? "Evden göndermiyorlar" diyorsun, eşin gerçekten de istese o evden çıkamaz mı sanıyorsun? Lütfen gözünü aç asıl cephe alman gereken kişi senin sorunum yok dediğin kocan
Ne yapacağımı bilemiyorum kaynanamın kendi komşusu dedi bana seni görünce dedim vah bu kız kendini ateşe atmış diye bunlar anne kız çok fenalar dedi

Söyledim annesi ve kardeşini arayıp bağırdı. Çünkü ben 2 yıldır bunların herşeyini görmezden geldim. Kaynanam kocamı odaya çekip kapıyı kapatıp beni şikayet eden bir insan. Eşimle en küçğk bir tartışmamıx da hadi babanın evine git diyen bir insan. İşin detayları çok daha korkunçta ben özet geçtim
Yahu neden ozaman onların yanında duruyorsunuz kocanıza sözünüz geçmiyor ama kocanızla sorununuz yok

Bunu yazan da sensin
Altınsız salkımsız koşa koşa kaynana evinde 2 tane doğurduktan sonra ben neden değer görmüyorum diye şaşırmak. Muhakeme yeteneği büyük nimet.

Ben kızını atsın demiyorum veya kızı gitsin de demiyorum. Sorun şu kızı üniversiteye gidecek illaki evden ayrılacak ben bunu kast ettim. Ayrıca kızı annesiyle aramıza nifak tohumu sokan biri. Annesine ben senin kızınım ona kızım deme onu sevme diyen ergen kıskanç biri ve daha nicesi ben ona ne alışverişler yaptım ve dahasını da yaptım oda yetmedi eşimden bunun için azar işittim paranı harcama diye . Kalkıp bana yengelik değilde ablalık yapsaydın dedi ve böylede nankörler
Eşiniz baba olsun da çocuklarına bir düzen kursun, ev tutsun.
Iki de çocuğunuz varmış.
Hala eşimle aramda sorun yok diyorsunuz.
Adam değer verip ev tutmuyor, 2 çocukla ordan oraya gidiyorsunuz.
Hiç kendi evim olsun, düzenim olsun neyime benim çocuk demeyim aman.
Derdiniz kendi evinde iki bebekle yaşamak zorunda kalan görümce olmuş.

Eşimle sorunum yok ?
Eşinizle nasıl sorununuz olmuyor ben o kısmı anlayamadım.

Çocuğuna yatak almak yerine kardeşinin ehliyet parasını veren eşiniz. Parayı size değil annesine veren eşiniz. Güya ev alıp onu da annesinin üstüne yapan, sizi onlarla yaşamaya zorlayan, dayak yemenize göz yuman eşiniz. Ama problem başkaları öyle mi?

Milletin evine gidip kızına laf ederseniz göreceğiniz muamele bu. Bir de dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışmışsınız. Evin kızı evlenince ne oluyor size göre, o ailenin kızı olmaktan çıkıyor mu? Ne çağ dışı düşünceler bunlar.

Ne yapacağımı bilemiyorum kaynanamın kendi komşusu dedi bana seni görünce dedim vah bu kız kendini ateşe atmış diye bunlar anne kız çok fenalar dedi
Peki kocan anasının ve danasının ne olduğunu bilmiyor mu? Kendin demişsin eşim biliyor kiracıyı bilerek çıkarmadıklarını falan diye. Eşin göz yumuyor bu duruma.
Asıl cepheyi ona alacaksın. Ben böyle hayat yaşayamam. Çoluğumun çocuğumun rızkı başka şeylere gidiyor, iki canlıyım huzurum kalmadı, beni bu evden çıkar iyi değilim ben diyeceksin. Senin onla sorunun olmadığı sürece o seni daha çook güder

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X