Kaynana ve görümce ile tartışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlama kıtlığınız mı var acaba biz kimsenin evine çökmedik bizi kendileri göndermiyor zaten kirada olan ev bile kaynanamın üstüne . Bilerek çıkarmıyor beraber oturalım diyor bilip bilmeden yorum yapma lütfen
Çocuk musunuz siz nasıl göndermiyorlar?

Siz hayırdır milletin evinde elimde kalırsın diye dayılanıyorsunuz? Kayınvalide tokat atmış mış, kafalar tam anlamıyla ortaçağ dan kalma. Bir de şu ortama iki çocuk, olmazsa olmazı bu tür evliliklerin.
Asıl siz hayırdır ya laflarına dikkat et . Yaptığı yoruma bak hele g.tümle güldüm. Kaynana kalksın ortalığı karıstırsın görümce her defasında üstüne yürüsün mal gerizekalı gibi hakaretler etsin oda yetmezmiş gibi kaynana hamile kadına tokat atsın pardon da sizin görüşünüz benim için önemli değil. Ben kimsenin evinde dayılanmıyorum hadsiz olana haddini bildirmenin nesi suçmuş. Ve bu senin neden zoruna gitti yaran var gocunma

Çocuk musunuz siz nasıl göndermiyorlar?
Kiracıyı çıkarmıyorlar işte evden bilerek eşimede söylüyorlar bunu. Bizimle kalsın diye çünkü kendi kızına iş yaptıramıyor söz geçiremiyor. Bi insan kendi çocuğuna beşik almazken kız kardeşinin ehliyet parasını öder mi babası dururken . Ve buna rağmen abim yaptı Allah razı olsun demiyorlar

Anlama kıtlığınız mı var acaba biz kimsenin evine çökmedik bizi kendileri göndermiyor zaten kirada olan ev bile kaynanamın üstüne . Bilerek çıkarmıyor beraber oturalım diyor bilip bilmeden yorum yapma lütfen
Eşiniz ev aldıysa neden annesinin üstüne yaptı?
"Kendileri göndermiyorlar" diye bir şey olmaz ki. Hadi Allah'a ısmarladık biz kendi evimize çıkıyoruz der ve çıkarsınız. Zincirleyecek halleri yok ya

Asıl siz hayırdır ya laflarına dikkat et . Yaptığı yoruma bak hele g.tümle güldüm. Kaynana kalksın ortalığı karıstırsın görümce her defasında üstüne yürüsün mal gerizekalı gibi hakaretler etsin oda yetmezmiş gibi kaynana hamile kadına tokat atsın pardon da sizin görüşünüz benim için önemli değil. Ben kimsenin evinde dayılanmıyorum hadsiz olana haddini bildirmenin nesi suçmuş. Ve bu senin neden zoruna gitti yaran var gocunma
Şu üslup ile seni dikkate almam mümkün değil, hadi iyi günler sana.

Daha kendi evin yokken insanların evinde üremek nasil bi kafa yapısı, hemde 2 kez. Cocuklara yazık
Üremek ? Hangi çağdasın. Evimiz var yorumları oku bence dikkatli. Kirada olan evin her kurşunu ben eşim vermiş ama tapu annesinin üstüne çünkü annesi hiç bir şeyin bizim üstümüze olmasını istemiyor.

Hanımefendi evlenmeseydiniz ozaman zorla mı evlendirdiler sizi?
Bile bile evlenmiş çocuk yapmışsınız yetmemiş ikinci çocuğu yapmışsınız

Aydan aya 2000 lira market parası zor veren adamlar bile aileme yardım ettim ondan bişey yapamadım tek başıma diyor. Ne bileceğiz de mi?
Bu adamlar bekarken ana babalarının evinde yaşamıyorlar sanki. Yemesi içmesi çamaşırını temizliğini anaları kızkardeşleri yapmıyor da yardımcılar temizlikçiler dört dönüyor heralde. İşe başladıkları gün evden ayrılıyorlar, maaşlarıyla hem ev düzüp kirada oturuyor hem de ev alabiliyorlar. Ne şanslı kocaymış.

Bu devirde kirayı ödeyebilen kendini şanslı sayıyor.

Ailenin 2 evi var, kafasında birini kendine ayırmış. Hatta ailenin de değil kayınvalidenin evi. Şaka gibi ya evin kızına gideceksin deniyor. Ben kızın yerinde olsam al çoluğunu çocuğunu sen defol anamın babamın evinden derim. Kocan bile görev mörev deyip yanında durmuyor, biz mecbur muyuz seni çekmeye derim.

Eşiniz ev aldıysa neden annesinin üstüne yaptı?
"Kendileri göndermiyorlar" diye bir şey olmaz ki. Hadi Allah'a ısmarladık biz kendi evimize çıkıyoruz der ve çıkarsınız. Zincirleyecek halleri yok ya
Zamanında ödemiş annesi sana tapuyu verecem demiş vermemiş . Olay çıkarıyorlar

Kiracıyı çıkarmıyorlar işte evden bilerek eşimede söylüyorlar bunu. Bizimle kalsın diye çünkü kendi kızına iş yaptıramıyor söz geçiremiyor. Bi insan kendi çocuğuna beşik almazken kız kardeşinin ehliyet parasını öder mi babası dururken . Ve buna rağmen abim yaptı Allah razı olsun demiyorlar
O zaman size bu hayatı eşiniz yaşatıyor zaten. Evde kız kardeşim varken benim karımı hizmetçi yapmak için kiracıyı çıkarmıyorsanız ben de gider kendim kiraya çıkarım diyemez miydi? Ya da kendi çocuğuna beşik almayıp da kardeşinin ehliyet parasını ödemesi de eşinizin tercihi

Üremek ? Hangi çağdasın. Evimiz var yorumları oku bence dikkatli. Kirada olan evin her kurşunu ben eşim vermiş ama tapu annesinin üstüne çünkü annesi hiç bir şeyin bizim üstümüze olmasını istemiyor.
Kadın tapuyu zorla almamıştır üstüne eşiniz vermiştir yani sorun kayınvalideniz de değil eşinizde

Hanımefendi evlenmeseydiniz ozaman zorla mı evlendirdiler sizi?
Bile bile evlenmiş çocuk yapmışsınız yetmemiş ikinci çocuğu yapmışsınız
Yaparım sizene . Tasası size mi düştü ay yorumlara bak ya şaka gibi. Eşimle aramda problem yok istersem 10 tane doğururm . Ben eşimle sorunum var demedim kaynanana ve görümce ile anlaşamıyoruz dedim. Eşimle sorunum yoksa neden yapmayım çocuk pardon da?

Yaparım sizene . Tasası size mi düştü ay yorumlara bak ya şaka gibi. Eşimle aramda problem yok istersem 10 tane doğururm . Ben eşimle sorunum var demedim kaynanana ve görümce ile anlaşamıyoruz dedim. Eşimle sorunum yoksa neden yapmayım çocuk pardon da?
Eşiniz eş olarak yanınizda dursaydı kayinvalide görümce problemi çekmezdiniz.

En başta kendi üstüne alabilirdi evi işte. Annesi üstüne aldıysa bir şey var demek ki
Bilemiyorum yalan var işin içinde
Bu adamlar bekarken ana babalarının evinde yaşamıyorlar sanki. Yemesi içmesi çamaşırını temizliğini anaları kızkardeşleri yapmıyor da yardımcılar temizlikçiler dört dönüyor heralde. İşe başladıkları gün evden ayrılıyorlar, maaşlarıyla hem ev düzüp kirada oturuyor hem de ev alabiliyorlar. Ne şanslı kocaymış.

Bu devirde kirayı ödeyebilen kendini şanslı sayıyor.

Ailenin 2 evi var, kafasında birini kendine ayırmış. Hatta ailenin de değil kayınvalidenin evi. Şaka gibi ya evin kızına gideceksin deniyor. Ben kızın yerinde olsam al çoluğunu çocuğunu sen defol anamın babamın evinden derim. Kocan bile görev mörev deyip yanında durmuyor, biz mecbur muyuz seni çekmeye derim.
Ne ikibin lirası hanfendi milyarlar havada uçuşuyor. Kendi karısına altın yapmazken 40 milyar amnesine göndermiş benim taksitimi öde borcumu kapat diye annesine kocama sormadan hepsini altın yapmış siz hala neyin derdindesinix

Bak yukarıda ki arkadaş nasılda güzel yorumlamış evet doğulular ve dediğim dedikler
Doguyla ne alakası var bende doguluyum ve çevremde kaynanasindan tokat yiyen kimse yok.sizin sorununuz kaynana ve görümce değil eşiniz.asil problem onda yoksa sizi böyle bı hayata mahkum etmezdi.isterse on evim olsun kaynanayla yaşadıktan sonra hiçbirinin bı önemi yok

Ev tutun o zaman kendinize.
Nereye kadar ordan oraya yaşayacaksınız?
Ev eşinizinse ailesine lafı geçsin, karıma hakaret ediyorsunuz, tokat atıyorsunuz bir daha gelmeyecek, kiracıyı çıkarın desin ki yardımı olsa da evin tamamen eşinizin olduğunu hiç sanmıyorum.
Siz bu şartlarda ne demeye evlendiniz?
Kayınvalide kızından şikayetçi olsa da o onun kızı. Size laf ettirmez.
Bakın sizde evlenmişsiniz ama ailenizin yanındasınız şuan. Kız çocuğu evlenince aileden kopup, yabancı olmuyor yani. 70 yaşında düşünen, evi barkı olmadan evlenen, eş ailesinin yanında yaşayan da sizsiniz. Nerenizle gülüyorsanız gülün artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X