kayınvalıdenın boylesı yoktur sanırım

Basa gelen cekillir öyle degilmi ama bir yere kadar!!!!Çok üzgünüm çoook

Bu raddeye kadar susman bile hataydi güzelim, kimsenin sana böyle davranmaya hakki yok....

Esine resti cek cünkü hersey esinde bitiyor seni ezdirmez annesine tepkisini tavrini koyarsa belki bir ihtimal huzurun olur lakin arayi bulamiyorsa annem ne dese hakli sus konusma diyorsa sana onuda def et anasinin yanina alsin oglunu tepe tepe kullansin....:1closedeyes:

Sende ana baba evladi degilmisin ben buarada birde zavalli babacigni düsünüyorum yazik adam kimbilir nasil üzülüyordur ne haklari var onlarin buna... kendimi ezdirmem ama ailemi hic ezdirmem iste bu kadar

Allah yardimcin olsun canim inanki eger simdi tavrini cok net ve acik bir sekilde koymazsan bu böyle devam eder sende hastalik sahibi dert sahibi olursun....allah etmesin sakin güzelim sakin :teselli:

ah canım işte benim gibi bi kaynanazede...eşinle evli kaldıgın müddetce eşinin annesinin yaptıklarını malesef katlanmak zorundasın...ya herşeyi yutacan yada bu evlilikten vazgeçecen...bence eşini seviyosan bazı şeyleri görme...eşinle sakin bi şekilde konuşmaya bak...kayınvalidenle ayrı yaşıyosan daha da çok şanslısın...ayda yılda bir görüyosan sölediklerini duyma.boş ver...sevgilerimle

anlıyorum canım nekadar iyiniyetli olduğun çok belli ama demekki herkese böle olmucan hakeden var haketmeyen var senin kaynanana herseye karsılık veren kocasını doldurusa getiren eli maşalı fena bi geline layık.üzme kendini hersey oluruna varır.sakın eşine yada ailesine karsı kendini ezdirme bundan sonra hiçbişey senden ve ailenden önemli değil.eşin için de kolay değil herkes karısının ailesiyle iyi olmasını ister biliyorum ama sende istemezdin oda istemezdi böle olmasını biraz sabır canım eşinde canı sıkkın olduğundan sanada yansıtmıştır hiçbi erkek evet annem haksız sen haklısın demez o yüzden bunu bekleme. geçicek emin ol.şimdi başka bi şehirde yaşıcaksınız sanırım.bu size iyi gelicek eminim.senin için dua edicem canım

Canım Allah kolaylık&hakkında hayırlısını versin inş.

Bu tarz sıkıntıları yaşayan öyle cok bayan var ki :çok üzgünüm:

Kayınvalide kişilerinin cehaletlerinden kaynaklanıyor ne yazık ki :çok üzgünüm:

Gelin=El kızı
Gelin=Ezilesi İnsan
Gelin=Susmaya mahkum olan insan
Gelin=Hizmet eden insan
Gelin=Laf sokulası insan
Gelin=Herseyine müdahale edilesi,karar verilesi insan
Gelin=Evlendikten sonra varlığını,varlıklarına adaması gereken insan

.
.
Bu zihniyetin gelin anlayısı böyle uzar gider.
Cehalet gercekten zulümdür :çok üzgünüm:

Bu nasıl bi aile şaştım kaldım vallabenneyaptımki
evlilikte çok acele etmişsiniz vede eşinizin karekteri oturmamış
tüm sorunlar burdan kaynaklanıyor

sabır diliyorum arkadaşım sana
gerçekten işin zor
Allahım inş.herşey
istediğin gibi olur.

Benim kayınvalidemde hemen hemen seninki gibiydi.Susmakla en büyük hatayı yapmışsın.Bir laf vardır dinsizin hakkından imansız gelir diye :jeyyar: o bir sölüyosa sen üç sölicen bak bakalım nası yola geliyo sora bide bakmşın o cadaloz melek olmuş. Bende başlarda susmuştum baktım tepeme çıkıyo her lafına karşılık verdim şimdide çok iyiyiz Yuvanı yıkma yapmak zordur ama yıkmak çok kolay. İyi düşün ve sabırlı ol.

ya aalhım biz bu kaynanlardan niçin çok çekiyoruz senin kaynanada az değil heee pskolojik sorunları var valla ben senin kadar sabırlı değilim canım veririm azının payını oturur aşşağıya ben onlara köle olrak gelmedim sen iyi dayanıyosun allah yardımcın olsun senin eşinde annesine benimki gibi ses çıkartamıyor anladım kadarıyla eşin seni koruyamıyorsa sen kendini koruyup pençelerini çıkaracaksın aaa sinir oldum ya zaten moralim bozuk

onlardan uzak otursan dahi böyle karakterdeki insanlar yıne aynı seyı yaparlar önemli olan eşin bence
aile terapistine gitmenizi öneririm evlilik iki kişi ile yaşanır iki aile ile degil .saglıgın bozulmadan yardım almalısın

ay ay valla senin yazılarını okudukça benim yaşadıklarım aklıma geldi:çok üzgünüm: gerçekten bu insanlara laf anlatmak çok zor ne yapıp edip kendilerini haklı çıkarmaya çalışırlar ha onuda yaparken sana olmadık ahlaksızca laf ederler kötükedihüso benim de kayınvalidem aynı seninki gibi canım seni çok iyi anlıyorum bunlara laf anlatılmazzz klava:anlamazlar ama eşinle sakince bi konuş derim orta yolu bulacaksınız eminim ama sende gereken yerde tavrını koy ALLAH a şükür benim eşim annesinin huyunu bildği için benim yanımda ALLAH ım kimsenin yuvasını bozmasın ALLAH yardımcımız olsun inş.:Saruboceq::teselli:

kusura bakma belki biraz ağır olacak ama;
senin kocan adam değil.
nasıl seni onca lafın altında bırakır, annesiyle babasının üzerine yürümesine izin verir. nasıl bi adam bu. tek suç kocanda. o böyle davranıp bu olaylara zemin hazırlamış.

eşin senin yanında ama helal olsun hiç öyle boşanma falan düşünme çünkü eşin seni ezmiyorki o pis kadın eziyor seni sen başından beri kendini sert gösterecektin

ay okudukça fenalaştım allah sabırlar versin cnm bu ne böyle ya.şimdi öyle anne babanın yetiştirdiği kocanızdan tam destek alabileceğinizi hiç sanmıyorum.yanınızda diye düşündüm ama on gün sonra yaptıkları nasıl dönek olduğunu ortaya koymuş.o şimdi size anne babanızın yanındada huzur vermez.çok güçlü olup kaynanaya biraz aba altından sopa göstermekte fayda var siz biraz saygıdan sanırım pasif kalmışsınız.ama bunlar susarsanız sizi bitirirler.cahil insanlar.ama bence oğullarındada iş yok olsaydı işler bu hale gelmezdi.bir eş anne babasını bilir eşinide bilir kim haklıdır ne olmuştur tahmin eder.sizin eşte malesef bunun analizini yapacak yetenek yok.iş onda bitiyor eşiniz sizi bu rahatsızlardan korumalı yapmıyorsa sizde onun için fazla bişey yapmayına.s.

Selam Arkadaslar konuyu basindan okudum bunlar üzücü bir o kadarda kirici incitici seyler böyle bir durumda ne yapilir insan karar vermekde zorlaniyor!...

Yukarda gecen sorunlarin tek sebebi kisinin esinden kaynaklaniyor es ailesinin karsisina gecipde karsini sahiplenmiyorsa olmaz, bu evlilikde böyle ne kadar sürer bilinmez!...

Ben 20 yillik evliyim bu tür olaylarin en kötüsünü yasadim acikca yazip örnek versem sen nerde yasiyordun bunlara boyun egdin demekden kendinizi alamazsiniz...

Benim size söyleyecgim tek sey mademki evinizi ayirdiniz artik onlardan uzak olacaksiniz eskiyi her gün dile getirmeden bir sans daha verin esinize, mutlu olmayi basarabilirsiniz belki!...

Ama esiniz hala Ailemin kötü niyeti yoktu deyip onlarla sizi yüz yüze getirecekse birakin esiniz ömrünün bundan sonrasini o cok sevdigi ailesiyle gecirsin yasananlarin üstüne bunlari diyen kisi varsin hic olmasin coluk cocuga karismadan yollayin gitsin!....

Bunlari yasadiklarimla özlestirerek yaziyorum böyle süren bir hayata bir gün feda etmek bile büyük yanlis!...

NoT: Keske bende bütün yasadigim zorluklari böyle dile getirebilseydim belki bundan sonra Kayinvalide tarafindan ezilen Gelin adaylarimiz olmazdi!....

Saygi duyarsin sayarsin seversin kendi Ailen gibi deger verirsin 18 koca yil ayni evi paylasirsin ama tek kalemde silinirsin, bunu yasayan birisi olarak son sözüm son sans ver hala Ailem derse Allah yolunu acik etsin Ailenle mutlu ol de yolla gitsin!...a.s.

Son düzenleme:

merhaba sırıne,
cocukta yoksa ıyı dusun derım.Sonucta esının annesı evlı oldugun surece onlarla gorusmek zorundasın.Aradan zamanda gecse senın ıcınde yasadıgın sıkıntılar dısa vurucak konuyu actıgında esın annesını savunacak.Bunu kaldırabılecekmısın once onu dusun.Bırde madem babanlardasın bıtırme noktasındasın esnın ustune gıt bu konuda senın huzurun ıcın neler yapacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…