kayınvalıdenın boylesı yoktur sanırım

Allah kimseye yaşatmasın arkadaslar kımseyeeeeeee evlenmeden esınızın aılesını ıyı tanıyın bastan mesafenızı koruyun benım gıbı 18 yasında sudan cıkmıs balık gıbı kendınız gıbı sanıp sakın sessız kalmayın yasınızda ılerlese yıllar sonrada ezmeye calsııyolar ınsanı

canım allah sana gercekten kolaylıklar sabırlar versin.yemin ederim okudukca gözlerim doldu hayatımda hiç böyle bi manzarayla karsı karsıya kalmasam da..
gelelim benm fikrime..bence sen bu işi bitir arkadasım..kocan belli ki 1 2 ay iyi olacak sonra yine ailesine kayacak tavırları, fikirleri ve onları haklı bulacak..ben düşünüyorum da benm sevgilimin ailesi bana böyle davransa beni onlardan cekip alır kendisi bile görüşmezdi çünkü hiç bir bayan böylesine davranılmayı ve hakaretleri haketmez hele de içinde az da olsa sevgiye dair birseyler hissettiğin bayan..
babanın kararlarına gelince de onu karsına al oturun konusun belli ki aslında makul bir adam sadece suanki olayların getirdiği psikolojiyle senin daha fazla üzülmemeni ve yara almamanı istiyor.onu ikna edebilirsin cnm.ilk yıllarda biraz mütevazi yasarsın ama sonra aksi bi durum olmadıgını görünce baban da yumusar bence..
sonuc olarak hayatını kur ve bırak o adam annesinin kollarında mutlu olsun..

Okuyunca cidden asabım bozuldu. Bence daha susma, alttan alma..Saygısızca davranmadan, hakaret etmeden de hakkını koruyabilirsin, sen çok fazla alttan almışsın, bu olgunluğun onlara fazla bence...Daha susarak dayanamazsın canım...

en güzel karar
bir hedefin var senin.
okulunu bitir,
paranı kazan.
ve kimseye muhtaç olmadan yanlızda yaşayabilecek seviyeye gel.
senin ailenden böyle destek gelcekse hiç gelmesin daha iyi.
çok çağ dışı düşünceler bunlar.sanki boşanınca vebalımı oluyosun!alakası yok.
eşinde bi garip zaten istikrarsız.
ailesine diyecek lafım bile yok.Allaha havale.
sen hiç depresyona falan girme.emin adımlarla geleceğini inşa et.
gerisi boş herşey boş inan.

ablacım sen eşinle baştan bu böyle bak benim canım acıo ailenle konus niye demedinki para biriktirmek kolay olsa kim savursunki heleki paranın degerini biliosa evlenipte kimse ailesinin yardımıyla geçinmek istemez ben olsam eşimle çok ciddi konusurum haaaaa olmadımı hayat bu ne ilk boşanan sen olursun ne de son bak insanın eşinin ailesine karsı koruması eşine destek olması çok önemlidir insan neden hep moreli bozuk gezsin ev huzuruda kalmaz millet yüzünden duyma dicem söleneni ama olmaz gibi gelio en iyisi eşinle konusmak ve eşinin ailesine karsı kesin bir çözzzzzüm bulması o annesiyse sende eşisin annede süt hakkı varsa eşdede yastık hakkı var hayat yoldaşlıgı hakkı var ne biliyim yardımcın yaradan olsun cnm

cok üzüldüm durumuna gercekten! Benim esimde benim icin ailesini birkenari atti ilk baslarda ama kaynanam sagolsun hic bir sekilde konusmadi benim derdim kayinpederimleydi ve sonra oda hatasini anladi ve simdi beni cok seviyor her saniye arayip bir ihtiyacim olup olmadigini soruyor ... Ben fazla yakinlik göstermiyorum cünkü derler ya kalp kirilmis birkere aradan iki sene gecti gine fazla görüsmem etmem aramam sormam kirildim hemde cok ve esim herzaman söyler sen iyi bir gelinsin cünkü birsey oldugu zaman ilk üzülen aglayan arayan kosan benim, sana birsey demiyorum hakli oldugunu biliyorum hakli oldugunu bilmesem yaninda bir dakika bile durmam ben onlari taniyorum deyip beni savunur iki yildirda bu böyle ... bir arkadasimizinda ddigi gibi böyle tartismalarda esinin karakteri cok önemli cünkü onun ailesi ve ailesini en iyi taniyan seni en iyi savunabien kisi o simdi ve ilerde!! Mademki sonra böyle pislik yaratacakti kalsaydi anasiyla babasinin yaninda!

O kaynanayi napmali biliyonmu:dance: Kaynar kazana atmali yandim gelin dedikce altina odun atmali sırnaşık şey

Esinle baktinki olmuyor son bir kez daha konus baktin gine olmuyor ozaman herkes kendi yoluna der gecersin.. Sen caba göstermis savasmissin olmuyorsa olmuyor senelerce dayanmissin!
Egerki kendine güveniyor ve hedeflerin varsa otur iyice ve kararini ver derim, arkanda baban varsa (maddi yönden degil) ozaman kendini yanliz hissetmeyede gerek yok!

diger açtigin konuya yazacaktim ama burdan devam etmemizi istedi elif ablamiz
inan daha onceki konuya da yazmistim, uzulmustum,...simdi ailenin soylediklerini okudum da, daha çok uzuldum
neden boyle dusunuyorlar, neden bunlari sana soyluyorlar..
tamam dikkat edilir tabiki ama sen bunun bilincindesin zaten
okumussun, gormussun, evde oturup duramazsin ki, sonra...neden hapis yasar gibi evde duracakmissin ?
yine ...insanlar ne der...dusuncesi degilmi..uzuluyorum buna ya...
oysa ayrilmak da allahin emri...
umarim ailen suanda panik yaptiklari için bunlari soyluyorlardir, belkide hiç oyle olmayacak
ama sen yinede kendin için dogru olan karari ver lutfen
kendini dusun
kendini !

valla pes. sabırla okudum yaşadıklarını, allah yardımcın olsun arkadaşım. öncelikle gerçekten kayınvaliden için söyleyecek söz bulamıyorum. böyle birini çekmek için kesinlikle eşinin yanında olması lazım, eğer 3 günde fikri değişen biriyse çok çok iyi düşün canım. diğer taraftan babanın endişelerini anlamaya çalışıyorum ama toplumumuzdaki bu "dul kadın" mantığını hiç anlayabilmiş değilim. allah korusun ailen olmasaydı ne olacaktı peki? çalışıp kendi ayaklarının üstünde duracaktın. ne olursa olsun okulunu bitir canım. inşallah allahım karşına ailenin bile hayır diyemeyeceği bir iş çıkarır çalışırsın.

cok üzüldüm canım
hepsine pes diyorum
özelliklede eşine ve senin ailene
hadi eşinide o kör olasıca ailesi dolduruyordur
peki senin ailen neden böyle yapıyor
cıkamazsın edemezsin evlenemezsin
derler yaa yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal
secimi cok iyi yap canım
bence yine eşinle bi konus
ortak bir yol bulmaya calısın

eşini seviyorsun, bence biraz daha çabalamalısın onun için.
ama o senin çırpınışların yerine annesini haklı çıkarmaya devam ettiriyorsa ........

arkadaşım;
burada saygıyla kendimizi ezdirmek karıştırılmış gibi .. . .
hanımlığı bozmayalım derken, sagysızlık etmeyelim derken ödün verilmiş olmaz mı?
anlayana anladığı dilden muamele yapmak lazım değil mi?
[/B]

Son düzenleme:
yuh diyorum başka da birşey demiyorum valla cinnet geçirir insan :roflol:
sen eşini elinde tutmak için elinden geleni yap dicem ama oda arada saçmalamış kaydirigubbakcemile inşallah aklı başına gelir kaynananın valla bende benimkini gıcık sanıyordum melekmiş yahu seninkinin yanında :1shok: evlerden ırakyasakkelime

ya canım ben birşeyi merak ettim bu kadar olumsuzluk var ve yaşananlar gerçekten herkesin kaldirabileceği şeyler değil demek ki çok sabırlısın boşanmayı da düşünmüşsün ama hala eşini seviyormusun sevginizle herşeyi aşabilir arkada bırakabilirsiniz sonuçta sonsuza kadar onlar hayatta olmayacak

yuh diyorum başka da birşey demiyorum valla cinnet geçirir insan :roflol:
sen eşini elinde tutmak için elinden geleni yap dicem ama oda arada saçmalamış kaydirigubbakcemile inşallah aklı başına gelir kaynananın valla bende benimkini gıcık sanıyordum melekmiş yahu seninkinin yanında :1shok: evlerden ırakyasakkelime

:)bu konuyu bırlestırmısler ...bır sure oldu uzerınden gecelı ...babam esımle konustu vs ...bız devam dedık bı ara baya bıur tartıstık esımle aılemle aramı bozdun lafına...ne ölüme ne dirime......asla kolay kolay kımseye kus kalmam ama onlar ınsan bıle degıl .......sımdı bunca zaman gectı bır kere olsun oğullarını arayıp nasılsın demedıler naptını ne ettınız o kadar masraf ettınız yanımıza geldınız ayrıldınız mı demek yok...oğulları pısman olsun benı bıraksın onlara gıdıp aglasın dıye beklıyorlar......Allah korusun bır yalnız kalsak bana neler yapabıleceklerını tahmın bıle edemıyorum .....ıftırayı esırgemeyen yaln dolanla yaptıgını ort pas eden oğlunun yuvasını yıkmak ıcın oğluna gaz veren bır yaratık neler yapar...aman aman kayınvalıdelerınızın kıymetını bılın....benımkısı akıl hastası kayınpederde aynen

ya canım ben birşeyi merak ettim bu kadar olumsuzluk var ve yaşananlar gerçekten herkesin kaldirabileceği şeyler değil demek ki çok sabırlısın boşanmayı da düşünmüşsün ama hala eşini seviyormusun sevginizle herşeyi aşabilir arkada bırakabilirsiniz sonuçta sonsuza kadar onlar hayatta olmayacak

malesef bu bahsettıgım aılenın yetıstırmıs oldugu cocuk esım ...pek aıle kavramına sahıp degıl yavas yavas bırseyler yenı oturuyor kı benden on yas buyuk olmasına ragmen ...evet seviyorum ik yıl görev dolayısıyla ayrı kaldık ayda bır gorduk bırbırımızı ,bir suru problemler yasadık ama atlattık cok sukur ama yınede aramızdakı sorunların yenıden yasanmayacagına garantı kımse veremez....okulun bıranonce bıtmesı ayaklarımın uzerınde durabılmek kımseye yaslanmadan ayakta kalabılmek benım ıcın cok onemlı yoksa aılesıne asla guvenmıyorum ne yapacakları bellı olmaz oğullarını para pul yoluyla kendılerıne cekerler ayılıp bayılırlar hasta oldum oluyorum derler esım anında onlardan yana yuzunu doner beklerım akısına bıraktım bı umudum yok artık gelecektenn...çocuk ıstemıyorum arada ezılsın asla ıstemem

devam etmeniz iyi bir fikir.arayıp sormamaları da iyi bence tekrar sizi karıştırmasınlar..

eğer içinde bir parça aşk ve sevgi varsa kocana karşı sonuna kadar diren çünkü ayrılınca bambaşka zorluklar yaşayacaksın...

ben kaynana ve görümce yüzünden evliliğimi bitirmiştim.eski eşim hep onların tarafını tutuyordu.10 yıl çektim sonra pes ettim.ne zaman görümcem aklıma gelse hala ellerim titrer sinirden.işin kotüsü ayrılığımızdan kendilerini hiç ama hiç sorumlu tutmamaları.. ben de ayrılınca hiç beni arayıp kızım neden ayrıldın,niye gittin diye bile sormadılar...

ama biliyorum ki ayrılmasaydım hala bekar olan görümcemin ve kaynanamın ömür boyu bana eziyetleri sürecekti çünkü ben istenmeyen gelindim....

ben de senin gibisessizdim kendimi çok ezdirdim. cadaloz olsam bana bu kadar zarar vermeyeceklerdi ama kahretsin beceremiyorum laf saymayı kavga etmeyi....

ama sen bari bundan sonra kendini ezdirme.lafına hemen lafla cevap ver bak nasıl şaşırıp pısıp kalacak.meydanı boş bulmuş kadın..............

X