kayınvalıdenın boylesı yoktur sanırım

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
kızlar bıraz uzun olacak ama yasadıklarımı anlatmam lazım.bır konum kapanmadan bır konum acılıyor malesef.:KK43:.(.(
esımın tayını cıkınca evımızı topladık .esımın memleketıne gıttık.kayınvalıdem ılk zamanlardan berı benı sevmez arada laf sokar ne kadar saygı sevgı hurmetde gostersenız kaba ınsanlar ne cıkarı varkı ıyı davranıyor seklınde dusunebılen ınsanlardan...daha oncede sureklı benı esım yokken sıkıstırıp lafları sokar sonra aaa senın ıcın fesat ben kotu nıyetle soylemedım der ıkı ayılır bayılır ısın ıcınden cıkar sutumu helal etmem deyıp oğlunu kendı yanına bır sekılde cekerdı....esımle gecen sene problemımız oldu msn davaları vardı esımın aılesını cagırmıstım gelsınler belkı oğullarına akıl verırler dıye sucu bana bulup benı aglatıp gıttıler neymıs efendım ben madem okumasaymısım ,,msnden gorusmekle bırsey olmazmış,suscakmısım bole seylerı gundeme getırırsem yuva yıkılırmıs.gene herseye ragmen onları yolcu ederken sabah kahvaltılarını hazırlamıs oğulları uyurken ben onları otobuslerıne bındırıp ellerını opup gondermıstım.
neyse bu ağustosun sonunda gıttık.yıne kayınvalıdem arada laf sokuyor .ıste efendım akrabanın oğlu hemsıre kız almıs .benım okudugumu calısmadıgımı yuzume vuruyor eller ıs guc sahıbı kız aldı dıyor.olur dedım oğlu en ıyısını ıster yıne sustum.esımın maddı sıkıntısı oldugunda esıme yardımcı oldular ama ben zaten ıkı yıldır aılemle kalıyorum ve evlendıgımden berı butun masraflarımı aılem karsılıyor .buna ragmen yedıgım ıctıgımın hesabını dakka dakka yapıyor kayınvalıdem .evlendıgımızde bana esya almayı bırakın sokuk perdelerle oturttu neymıs efendım emeklı olana kadar esya mesaya bana yaramazmıs sakın tasınırken uc bes esyamıda atmasaymısım.ta emeklı olunca alınırmıs.kendı evınde yok yok kızı ıse yılda bır esya degıstırıyor kızıda 5 senelık evlı ıste ayrıca kıracı kızıda.....gene sustum.annem benım cok rahatsız kısın 2 kez amelıyat oldu ..annemı takmıs kafasına annen ölür baban evlenır sen ortada kalırsın sureklı ıkı lafından bırı bu ...baban sana ev mev bırakmaz parada vermez dıyıp duruyor...Allah korusun dıyecegı yerde...yıne sustum....kayınpederım babama gomlek hedıye ettı ..tesekkur ettım kayınvalıdem kostu geldı bu oğluma olmuyormuda babana goturuyorsun dedı ben kaldım olece esıme gel sen gıy madem dedım...pazara gıttık ıkı alısverıs yapıcam bır kaç sey aldım parasını ben uzattım esım gelınce hemen para uzatmalar ne ıstıyorsan al demeler esım gelmeden once magazadan alamam çok pahalı magaza burdanda alıyosan al dıyor ama ben verıyorum hepsının parasını....ok canbı sağolsun almasın....ıste memurluk olsun hademe ol olabılıyosan dıyıp duruyor sureklı ıyıde ben 4 yıl okumusum alesı kazanmısım yuksek lısans yapıcam nedne bu meslegı tercıh edeyım....asla gocunmuyorum yapardım ama benım meslegım bu degılkıııı....sonra esımın yanında aaa aaa ne ıyı oldu esının yanına gıttın demeler ..bana gelınce sen mı yazdırdın yanına getırttın oğlumu kacıncı tercıhıydı orası dıye kızmalar .....gorumcem le esım kavga ettı ama gorumcem benı daha kucuk lokma gordugu ıcın gelıp bana bın tane laf saydı tek bır sey solemedım vıcdanın rahatsa amenna dedım...neymıs ben ozur dıleyecekmısım esımıde ıkna etcekmısım ...daha bı suru laf soktu..son gun akrabanın dugunu olacak gıttık dugune herkes gelın yesın dıye pastaları onume koyuyor kayınvalıdeme bak oğlunu zengın ettı karnını burda doyurdu dedıler kayınvalıdem aynen cevab verdı sankı yarın karnı acıkmıcak yemegımızı yemıcek sok oldum ....gelın konvoyundada yanına almıs akrabalarını bana nasıhat edıyorlar paranızı tutun tabıkı solesınler ıyılıgımız ıcındır ama ben esımın zaten dıgru duzgun borctan para artttıramadıgını bana babamların baktıgını solesemde akrabalarla ustume gelıyorlar 3 5 karcadıklarımla gıdıyormus paralar bır oğretmen varmıs yaz kıs 10 kılometrelık yolu yuruyerek gıdıyormus ıste ole ole para bırıkıyormus....artık gıttım esıme ben dayanamıyorum dedım...

eve gıttık esım yolda bıraz sınırlıydı kayınvalıdem gene benı sıkıstırıyor ne soledın oğluma da bu kadar sınırlendı dıye esım yakaladı anne napıyosan yapma su kızı sıkıstırma dedı babası hemen esıomın devreye gırdı bıze kızıyor..eve gıttık kayınvalıdem kapıyı kapadı tam benı sıkıstırıyor sızın derdınız ne dedı o sıra ustume gelıyordu esım actı kapıyı anne napıyosun dedı ...ama kayınvalıdem artık numara yapmıyordu oğlunun yanında ustume geldı bende kayınpederım sorun ne deyınce ben ara bulur sandım basladım anlatmaya baba dedım benım gucume gıttı ıste pasta yerken bunları soylemesı senın verdıgın gomelege laf etmesı ben buraya gelelı bes gun oldu duymadıgım laf kalmadı dedım..bır baktım kayınpederım kayınvalıdemden yana oldu esım dıger odada kaldı bana laf soluyorlar....

iyide bunların hepsine neden tepkisiz kalıyorsun susyorsun onu anlamadım doğrusuCADIARZU
Bir değil iki değil neden cevaplarını vermiyorsun?

kayınvalıdem her soyledıgım ese soylenmez sen bole bu yuvayı yıktın demeye basladı...sonra nasıl yalan soluyor ben demedım kızım yesın dedım bunda bısey yok yarında kızımın karnı acıkır dedım.demeler babama gomelk hedıye konusunda ıse aaa ben mutlu olurum gotur kızım dedım demeler ..ben de dedım eger ben yalan soluyorsam yarın babamı gormek nasıp olmasın ınsaalllah goremezsın demeler......benım kızım sana hakaret ettı dıye sen ooo........ mu oldun demekkı olesın kı ustune alınıyorsun....ıkıde bır babanlarla telefonda konusuyosun dıyor bende babam oduyor 5 yıldır faturamı aramam normal dedım ..oda bır kez faturamı odemıs 10 mılyonluk bende odedım bugun pazardan sana tısort aldım dıye yuzume vurmalar.....oğlumu dolduruyosun sen ymıssın hersey kcoaya soylenmez demeler ..kayınpederım bır yandan bagırıyor ortalıgı bulandırdındıye bende artık dayanamadım baktım uzerıme yuruyolar babamı aradım baba benı kurtar burdan dedım babamda tamam dedı hemen emnıyet mudurunu aradı senı gelıp alıyolar ordan dedı esım o ara kayınvalıdemle kavga edıyor benım ıcın ..bu sefer kayınvalıdem demezmı senın gonlunde baska bırı varkı sen bosanmak ıstıyorsun gecen senede bosanmak ıstedın dıye.....sok oldum...kayınpederımde savundu esını........

canım sen cok ezdirmişsin kendini ya eşinde de kabahat var tabi
ama bu kadar altta kalma yazık sana böyle alıştırma böyle gider sonra

artık tamam bıttı ayrılıyorum ben dedıgım halde hala hakaretler devam ettı kayınpederım oğlum karı her yerde bulunur ana bulunma zbırak gıtsın gıbı bır laf kullandı ...sabahı zor ettık gece ototbus felan bısey yok dag bası bır yer sabah cıktık aglaya ağlaya ızmıre geldık esımle babamla ılgıyle karsıladı..ben olan bıtenı anlattım babama....babam sen kararını ver esınle konuys dedı...esım tama demıstı bır daha yuzyuze gelmezsın demıstı aradan 10 gun gectı gecmedı sımdı annemlerle aramı bozdun ben senı savundum sus konusma annemler hakkında demeler

kızlar bıraz uzun olacak ama yasadıklarımı anlatmam lazım.bır konum kapanmadan bır konum acılıyor malesef.:KK43:.(.(
esımın tayını cıkınca evımızı topladık .esımın memleketıne gıttık.kayınvalıdem ılk zamanlardan berı benı sevmez arada laf sokar ne kadar saygı sevgı hurmetde gostersenız kaba ınsanlar ne cıkarı varkı ıyı davranıyor seklınde dusunebılen ınsanlardan...daha oncede sureklı benı esım yokken sıkıstırıp lafları sokar sonra aaa senın ıcın fesat ben kotu nıyetle soylemedım der ıkı ayılır bayılır ısın ıcınden cıkar sutumu helal etmem deyıp oğlunu kendı yanına bır sekılde cekerdı....esımle gecen sene problemımız oldu msn davaları vardı esımın aılesını cagırmıstım gelsınler belkı oğullarına akıl verırler dıye sucu bana bulup benı aglatıp gıttıler neymıs efendım ben madem okumasaymısım ,,msnden gorusmekle bırsey olmazmış,suscakmısım bole seylerı gundeme getırırsem yuva yıkılırmıs.gene herseye ragmen onları yolcu ederken sabah kahvaltılarını hazırlamıs oğulları uyurken ben onları otobuslerıne bındırıp ellerını opup gondermıstım.
neyse bu ağustosun sonunda gıttık.yıne kayınvalıdem arada laf sokuyor .ıste efendım akrabanın oğlu hemsıre kız almıs .benım okudugumu calısmadıgımı yuzume vuruyor eller ıs guc sahıbı kız aldı dıyor.olur dedım oğlu en ıyısını ıster yıne sustum.esımın maddı sıkıntısı oldugunda esıme yardımcı oldular ama ben zaten ıkı yıldır aılemle kalıyorum ve evlendıgımden berı butun masraflarımı aılem karsılıyor .buna ragmen yedıgım ıctıgımın hesabını dakka dakka yapıyor kayınvalıdem .evlendıgımızde bana esya almayı bırakın sokuk perdelerle oturttu neymıs efendım emeklı olana kadar esya mesaya bana yaramazmıs sakın tasınırken uc bes esyamıda atmasaymısım.ta emeklı olunca alınırmıs.kendı evınde yok yok kızı ıse yılda bır esya degıstırıyor kızıda 5 senelık evlı ıste ayrıca kıracı kızıda.....gene sustum.annem benım cok rahatsız kısın 2 kez amelıyat oldu ..annemı takmıs kafasına annen ölür baban evlenır sen ortada kalırsın sureklı ıkı lafından bırı bu ...baban sana ev mev bırakmaz parada vermez dıyıp duruyor...Allah korusun dıyecegı yerde...yıne sustum....kayınpederım babama gomlek hedıye ettı ..tesekkur ettım kayınvalıdem kostu geldı bu oğluma olmuyormuda babana goturuyorsun dedı ben kaldım olece esıme gel sen gıy madem dedım...pazara gıttık ıkı alısverıs yapıcam bır kaç sey aldım parasını ben uzattım esım gelınce hemen para uzatmalar ne ıstıyorsan al demeler esım gelmeden once magazadan alamam çok pahalı magaza burdanda alıyosan al dıyor ama ben verıyorum hepsının parasını....ok canbı sağolsun almasın....ıste memurluk olsun hademe ol olabılıyosan dıyıp duruyor sureklı ıyıde ben 4 yıl okumusum alesı kazanmısım yuksek lısans yapıcam nedne bu meslegı tercıh edeyım....asla gocunmuyorum yapardım ama benım meslegım bu degılkıııı....sonra esımın yanında aaa aaa ne ıyı oldu esının yanına gıttın demeler ..bana gelınce sen mı yazdırdın yanına getırttın oğlumu kacıncı tercıhıydı orası dıye kızmalar .....gorumcem le esım kavga ettı ama gorumcem benı daha kucuk lokma gordugu ıcın gelıp bana bın tane laf saydı tek bır sey solemedım vıcdanın rahatsa amenna dedım...neymıs ben ozur dıleyecekmısım esımıde ıkna etcekmısım ...daha bı suru laf soktu..son gun akrabanın dugunu olacak gıttık dugune herkes gelın yesın dıye pastaları onume koyuyor kayınvalıdeme bak oğlunu zengın ettı karnını burda doyurdu dedıler kayınvalıdem aynen cevab verdı sankı yarın karnı acıkmıcak yemegımızı yemıcek sok oldum ....gelın konvoyundada yanına almıs akrabalarını bana nasıhat edıyorlar paranızı tutun tabıkı solesınler ıyılıgımız ıcındır ama ben esımın zaten dıgru duzgun borctan para artttıramadıgını bana babamların baktıgını solesemde akrabalarla ustume gelıyorlar 3 5 karcadıklarımla gıdıyormus paralar bır oğretmen varmıs yaz kıs 10 kılometrelık yolu yuruyerek gıdıyormus ıste ole ole para bırıkıyormus....artık gıttım esıme ben dayanamıyorum dedım...

ay arkadasım sabah sabah sinirden çatladım nasıl insanmış bu kaynanan ya.sendede iyi sabır varmış bravo valla.onca laf söylemiş sense hep sineye çekmişin takdir ettim ama önemli olan eşinin sana olan yaklaşımı annesiyle olan bu olayları eşine anlatmadınmı eşin ne düşünüyo senmi yoksa annesimi haklı onun gözünde..senin haklı olduğunu düşünüyor ve dstek oluyorsa hiç umursama önemli olaneşin.kaynananı herzaman görmüyon.yanlış anlamadıysam farklı yerlerde oturuyosunuz.mümkün olduğunca az görüşmeye çalış ama hibizaman kendindende kendi ailendedende taviz verme yeri gelince karsı çık anne niye öyle diyosun falan de kendini ezdirme eşinede annesiyle olan olayları anlatırken asla bagırarak çağırarak anlatma ters etki yapmasın üzüldüğünü bilsin gerekirse annesiyle o konuşsuna anne böyle yapma bak kız çok üzülüyo falan desin allah yardımcın olsun mübarek günlerde bol bol dua ete allah kaynanamı ıslah etsin iye umarım hersey düzelir canım baya uzun oldu ama:1hug:

annem annen olsunu o manada dememıstır demeler bende eger benı yuzyuze getırceksen asla ben bu evlılıgı yurutmem dedım...daha evımıze gecemedık annemlerdeyız konusamıyoruz doğru durust napıcam bılmıyorum kızlarrr:KK43::KK43:.

iyide bunların hepsine neden tepkisiz kalıyorsun susyorsun onu anlamadım doğrusuCADIARZU
Bir değil iki değil neden cevaplarını vermiyorsun?

canım cok kaba ınsanlar tek kelımeye kayınvalıdem ıste bunca tepkıyı verdııı.....ayılıp bayılıp oğlunu bır sekılde yanına cekmeyı cok ıyı bılıyor ...işte yuvadır bozulmasın esımle memlekete gıttgıımızdede aramız ıyıdı esım he de gec bosver duyma dedı ama duymamazlıkla olmadı malesef......

Böyle bir durumda eşinizin karakteri çok önemli, elbette karşılıklı hatalar olmuştur ancak bu dedikleriniz doğruysa ailede karakter bozukluğu var ve eşinizin size tam olarak destek verdiğini kendi ailesine hissettiremediği sürece de bu böyle sürüp gider sanırım..

Senin konularını az çok hatırlıyorum canım..
Eşin ve ailesinin sana yaptıklarını hala çekiyor olman bile bence mucizedir..
Ben olsam eşime resti çekerdim..
Hee eğer bunca şeyden sonra hala utanmadan onları savunabiliyorsa o zaman da yolun açık olsun derdim...
Allah yardımcın olsun güzelim..

ay arkadasım sabah sabah sinirden çatladım nasıl insanmış bu kaynanan ya.sendede iyi sabır varmış bravo valla.onca laf söylemiş sense hep sineye çekmişin takdir ettim ama önemli olan eşinin sana olan yaklaşımı annesiyle olan bu olayları eşine anlatmadınmı eşin ne düşünüyo senmi yoksa annesimi haklı onun gözünde..senin haklı olduğunu düşünüyor ve dstek oluyorsa hiç umursama önemli olaneşin.kaynananı herzaman görmüyon.yanlış anlamadıysam farklı yerlerde oturuyosunuz.mümkün olduğunca az görüşmeye çalış ama hibizaman kendindende kendi ailendedende taviz verme yeri gelince karsı çık anne niye öyle diyosun falan de kendini ezdirme eşinede annesiyle olan olayları anlatırken asla bagırarak çağırarak anlatma ters etki yapmasın üzüldüğünü bilsin gerekirse annesiyle o konuşsuna anne böyle yapma bak kız çok üzülüyo falan desin allah yardımcın olsun mübarek günlerde bol bol dua ete allah kaynanamı ıslah etsin iye umarım hersey düzelir canım baya uzun oldu ama:1hug:

tesekkur ederım yorumun ıcın baya bır uzun oldu konum ama catlamak uzereydım nerdeyse ....esımde sımdı annem babam dıye yakınınca sartellerım attı...bızım aılede olmaz bole hakaret boyutlu kavgalar tartısmalar ......su an ben kotü gelın oldum oğlumu aldı goturdu oldu.....kendı acısından anlattı herseyı tabıı....bılmıyorum benım tek bır hatam varsa onuda Allah bılır ben elımden gelenı yaptım :KK43:.(ama onemlı olan esım ıste annem deyıp durması sınır edıyor benı bole annemı olur oğlunu gelınını 5 gun evınde mısafır edemeyıp ortalığı karıstıran

hep saygıdan yanayim, huzur için susmak gerektigini düşünenlerdenim...
amma.....
töbe büyük sözüme ben böyle bi kaynanam olsa yeminle yolarım kaydirigubbakcemile
o cevriye kaynana triplerindeyse bende ferhundeliğin tillahini yaparim şakkıdı
dinsizin hakkından imansız gelir :kahve:

bu ne yaaaa tatlım aklını başına al iyice düşün eşini seviyormusun o seni seviyormu?seviyorsanız eşin ailesiye arasına sınır çizecek konuşacak böyle evlilik yürümez.ALLAH yardımcın olsun

Böyle bir durumda eşinizin karakteri çok önemli, elbette karşılıklı hatalar olmuştur ancak bu dedikleriniz doğruysa ailede karakter bozukluğu var ve eşinizin size tam olarak destek verdiğini kendi ailesine hissettiremediği sürece de bu böyle sürüp gider sanırım..

dedıgım gıbı esım ordayken kavga ettı ıster ıstemez ama herseye de cevab veremedı cunku anne babası bırden ustumuze geldıler..eşim getırdı benı aılesını bıraktı geldı ....arkamızdan bakmadılar bıle.....ama sımdı aılemle aramı bozdun demesı yok o anlamda solemedıler o kelımlerı demesı çok kırdı benı ben asla yuzyuze gelemem o ınsanlarla esım olmasa arada nerdeyse dovuceklerdı hınclarından.....onca hakaret yanı bılmıyorum napıcam esım ılla aılemdersee cocogum yok ayrılmayı dusnuyorum

bu ne yaaaa tatlım aklını başına al iyice düşün eşini seviyormusun o seni seviyormu?seviyorsanız eşin ailesiye arasına sınır çizecek konuşacak böyle evlilik yürümez.ALLAH yardımcın olsun

esımle bır cok problem atlatttık cok kez yazdım bu koseye ama son zamanlarda ıyı aramız tam ıkı yılın ardından aynı evde yasıcaz dedık bu olaylar oldu..herseyı duzene sokalım derken ..ben kesınlıkle yuzyuze omur boyu gelmek ıstemıyorum eger oğulllarını gormek ısterlerse buyursun gelsınler ben aılemde kalırım burdan gelır gıderım ısıme gucume....esım gıder yaz tatılınde bır ay kalır annesınde ben aılemle kalırım .......ama yok ılla gelıcek onlar sen hızmet edıceksın barıscaksın derse kesın ayrılırım..o geceyı sıze anlatamam esım benden yana olmasaydı dusunun babam ta arkadaslarını karakolu ayaga kaldırdı karakolluk olcaktık ...benım babannemde cadıdır arada babamı doldurur ama bırgunden bırgune ben annemın benım yuzume tek bır ıncıtıcı laf soledıgını bılmem....ne demek baskası var senın gonlunde bu esımı bana kıskırtmak ıcın soyledıgı bır soz ıste ....asla yuzyuze gelmem ama yuvam yıkılsında ıstemıyorum ama yapcak bısey yok ne ölüme ne dirime

tatlım yaa bu nasıl bir kayınvalide ALLAH sana sabır versin,burda eşinin devreye girip seni ezdirmemesi lazım,şuanda hersey onda bitiyor bence..

canım yazılarının devamını şimdi okudum kıyamam ya neler çekmişsin inan çok üzüldm.nasıl bi insanmış bu kaynanan.allahım yar ve yardımcın olsun boşnmak konusuna gelince eşini karsına al ve benim yanımda olucak ve her seferinde ailemle aram senin yüzünden bozuldu falan demiyceksen ve beni onlarla yüzyüze getirmiceksen devam edelim yoksa bitsin de tabi bu benim şahsi görüşüm umarım eşinle beraber bu zor günleride atlatırsınız:Saruboceq:

SEVGİCİM yorumların ıcın cok cok tesekkur ederım...kabus gıbıydı o gece ...su an ev telasemız var annemlerdeyız sınır streslıyız bır hafta oldu ev yerlesmedı ....adam gıbı konusamıyoruzzz.....kavga etmek ıstemıyorum en ufak seste annemler bak senı ezıyor dıye bana yuklenıyor esıme bıursey soylemıyorlar evımıze gecelım konuscam ama ınsaaalah gec olmaz

X