kayınvalıdenın boylesı yoktur sanırım

şirine senin sorunların ile paylaşımlarına bir çok kez okuma şansım oldu canım... ama okuduğum sorunlar hep eşin ile ilgiliydi..bu sorunu da şimdi okudum ve cnm allah kolay versin sana..çok iyi düşün ..sadece kaynanalar olsa bir nebze,ama eşinle de oldukça sorun var gibi aranızda..özellikle de güven sorunu... eşinle bu sorunları atlatabileceğini düşünüyorsan biraz daha zamana bırak ve düşün..bence biraz ailenle ve eşinden de uzak kal,seni kaybetme korkusunu yaşasın ve telaşına düşsün...kaynana için söyleyebilecek bir söz bulamıyorum..ama sanırım şeytani demek mümkün!

bu sayfayı farketmemişim... canım eşini seviyorsan ne pahasına olursa olsun ,mücedeleye devam et...birlik olun eşinle,sen eşini fethetmeye çalış,gerisini boşver takma..ezdirme kendini ,haksızlığa boyun eğme, savun kendini konuş,onalrın dilinden sende onlarla mücadele et...senin ailenin tavrı da hoş diil,çok zor durumdasın canım ya...eşinle tutunun birbirinize,sevgi varsa hala aranızda,umut ta vardır demektir...

kaldırılması çok çok zor bir durum gerçekten.
araya mesafe koyarak gerekirse görüşmeyerek
halledebilirsiniz belki.
eşinizle konuşun ve siz görüçmeyin ailesiyle.
o ne istiyorsa yapsın.
ya yanılmıyorsam ailen boşanman taraftarı değildi.
sanki babama sevgim tükendi diye bir mesajın vardı.
şimdi ne diyor baban?

aman yarabbım baştan sona okudum hayretler içindeyım adeta
bu nasıl bı anlayış ınanın kayınvalıdenıze ınsan demek gelmıyor içimdem olamaz boyle bışey
hiçmı duşunmezler bu dunyanın öbur dunyasıda var ınsana zulum etmek ne demek ıftıra atmak ne demek olamaz boyle bı şey
ben bunları okudukça korkar oldum .. az bı zaman sonra bende kayınvalıde olacagım ıstedıgım şu ..mutlu huzurlu bı hayat sursunler başka ne ısteyebılırımkı ezıyet nıye ....
ALLAHım kotu ınsanlardan korusun yarabbım
canım sende uzulme hakkında hayırlısı ne ıse o olsun anladıgım kadarıylada guçlu bırısın hiç kımseye tavız verme bu baban olsa bıle
sevgılerımle

Eşin nasıl ailesi ıle karısı arasındakı dengeyı kuramıyor.
helekı ıs bu kadar ılerlemısken. ınsanın bıraz agarlıgı olmalı ama kusura bakma arkadasım..
sende sabretmısın ıyı hos ama cok gecırmıssın sınırı.. bıraz sınır olmalı.. artık saygı fılan kalmamıs..
hersey yuzgoz olmus.. bu saatten sonra herseyın cok farklı olucagını sanmıyorum ama Allah bilir..
ya ayrılık paklar bu durumu yada uzaklara kacmak baska cozum yok sanırım.

arkadaşım ben seni çok iyi anlıyorum insan evliliğini yürütmek için bazen susabiliyor.aslında en önemli olan eşinin tutumu.eşini tam avucunun içine alırsan ailesi pek bi şey yapamaz..

Böyle bir konuda kimseye şöyle yap böyle yap diyemem ama,
Senin yerinde olsaydım diyebilirim...
Kayınvalidem bana böyle davranacak, eşim sahip çıkmayacak, ailem arkamda olacak .....
..................
Kapıyı çekerken "Allah karşınıza hakettiğinizi çıkarsın" der, müsade isterdim.

canım valla Allah sabır versin sana şunu söyleyeyim nekadar sessiz kalırsan okadar ezilirsin bunu unutma!!

ilk önce şunu söylicem böyle ailesi ile karısı arasında dengeyi kuramayan adamları evlendirmiceksin..adamlar kifayetsiz işte..çünkü ablamında aynı senin gibi durumları oldu hemde daha beteri..en basiti ablamın kaynanası oğluna şöyle diyodu..oğlum sen güzel değilsin karın çok genç ve güzel onu gözünün önünden ayırma seni aldatır bizim yanımıza getir burda kalsın..çünkü ablam 26 yaşında adam 35 e yakın ve ablam hem çok genç gösteriyo20 yaşında ya var ya yok diyolar onu görenler hemde çok güzel.yani maksatları ablamı hem hiç kimseyle görüştürmicekler ki bizde buna dahiliz yani ailesi..hemde kendilerine hizmetçi gibi kullanıcaklar.ki bu en azı..ve senin söylediklerini okurken aklıma onlar geldi çünkü aynısını ve fazlsını onlardanda duyuyoduk..ve en sonunda ablam onlar yüzünde doğumna 2 gün kala bi odanın içinde tam yarım saat kemerle dövüldü kim yüzünden lanet ailesi yüzünden..o yüzden emin ol koca tarafından adam olmaz %90 böyle %10 iyi ailelerde var ama sayıları çok az..türkiyedeki mutsuz evliliklerin hemen hepsi kayınvalideler yada eşlerinin ailesi yüzünden oluyo ve türkiyedeki erkeklerin düzgün olmamasını tek nedeni annelerinin cah,il olması ve düzgün yetiştirememesi..çünkü adam daha karısına nasıl davranması gerektiği hakkında yada anlayışlı olması gerektiğini tam oalrak idrak edemiyo..ve ne olursa olsun çoğu erkek ailesini tutuyo haksızda olsa..işte böylelerini evlendimiceksin..evliliklerin mutsuz olmasının tek bi sebebi var oda biz kadınlar neden diye sorucak olursanız kadınlar şöyle diyo biz çokk çektik ne var canım oda çeksin,erkek çocuklarını kız çocuklarına göre daha baskın olması gerektiğini vurgularlar ve çocuklarını bu anlayışla büyütlerler al sana kısır döngü.ne zaman düzelicek bu toplum..ben o kadar çok aile tanıdımki eşinin ailesinden memnun olmayan ve o kadar aile içinden bi tane aile tanıdım oda dayımın kızı oda kocası çok akıllı eşini annesine asla ezdirmez yoksa oda oğlundan yüz bulsa gelini bi kaşık suda boğacak.

canım sana bu gibi olayları etrafından çok gören ve ablamında böyle bi olayın içinde olduğunu söyleyerek şu tavsiyede bulunayım.asla sessiz kalma eşin seni ezdiriyosaki büyük ihtimalle öyle görünüyo anlattıklarında sen sessiz kalma çünkü hiç düzelmez böyle sürüp gider.ablam evleneli 10 ay oldu ve doğumunu yaptığı günden 25 gün sonra evi terk etti insanlar birbirlerine girdi.eğer ailen sana destek veriyosa hiç durma savun hakkını.

canım o aynanayı kaynar kazana atıp yakmak lazım eşini al karşına eğer aileni seçiyorsan tüm bu olanlara rağmen ben artık yokum eğer yok illede ailem diyorsan ben artık yokum de.... tabi bu benim düşüncem

cnm Allah sana yardım etsin sabır versin çok üzücü gerçekten yaşadıkların,kayınvalidenlerin yapmak istediği şey çok açık seni eşinden ayırıp suçuda senin üstüne atıp oğullarına kendilerini suçsuz göstermek,bence görüşme onlarla ya yıpratma kendini ezdirme sakın,inşallah eşin senden yana olurda yuvan yıkılmaz....

böyle biri insan olamazya yazıklar olsun...sen kararından dönme bence ya sen ya ailesi...

artık tamam bıttı ayrılıyorum ben dedıgım halde hala hakaretler devam ettı kayınpederım oğlum karı her yerde bulunur ana bulunma zbırak gıtsın gıbı bır laf kullandı ...sabahı zor ettık gece ototbus felan bısey yok dag bası bır yer sabah cıktık aglaya ağlaya ızmıre geldık esımle babamla ılgıyle karsıladı..ben olan bıtenı anlattım babama....babam sen kararını ver esınle konuys dedı...esım tama demıstı bır daha yuzyuze gelmezsın demıstı aradan 10 gun gectı gecmedı sımdı annemlerle aramı bozdun ben senı savundum sus konusma annemler hakkında demeler

valla arkadaşım ortada bi suçlu varsa kaynvalden deil senin kocan olacak heriftir o bence..ailesinin karşısında seni bi dk savunup arkasından senin yüzünden oldu deyip seni satıyorsa yapcak bişi yok..kaynvaldeni deil kocanı deiştir bence:kahve:

Canımm bu ne okuyunca inan ben gerildim. Sen sesini çıkarmayınca üstüne gelmişler resmen senin bu ne biçim bir aile resmen sana hakaretin hepsini yapmışlar.
iyi düşün karar ver evlilikte aile çok önemlidir.

ay gerçekten zor bi durum allah yardımcın olsun sen kararını verdiysen bence değiştirme eşin seçimini yapsın çocğun var mı bilmiyorum ama yoksa olmadan bitmesi senin için belki daha ii olur evlilikte sevgi bi yere kadar saygı biterse zaten yürümez okumuşsun mesleğin var katlanmaya değmez diye düşünüyorum tabi son kararı eşinle sen verceksin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun kendini de yıpratma

Öyle kaynanayı yolarım ben bee :eek:klava: Öyle koca olmaz olsun o ne bee!!!
SEnde hiçmi cvp vermiyosun be kuzum , insan taş olsa çatlar ....

canım kusura bakma ama biraz saf gördüm seni anladığım kadarıyla okumuş tahsilli bir bayansın çalışmıyo olabilirsin henüz ama memur eşinin arkasına takılıpta hayatını karartma lütfen bak baban da destekçi inceldiği yerden kopsun bırak eşin de ilerki zamanlarda daha sana neler söyliycek kimbilir .... etrafım buna uygun örneklerle dolu

anam bacim sirine bu cekilirmi kocan rakanda dursa seni savunsa tmm gitmezsin gelmezler ogullari gider gorur bacim zaten sana evli olmana ragmen baban bakiyomus yol ver gitsin babacin sana yine bakar okumus tahsilli kadinsin cocugun da yoksa sal gitsin olsada onemli degil seni msn de aldatan seni savunmayan adamla isin ne bos ver gitsin kardesim bu hayat boyle cekilmez iki gun sonra kaynanan hastalansa o adam onu senin basinada getirir kocana madem sokakta cok kadin var sanada coookk koca olur bos ver yollaa

X