Annem olmasını isterken , kayınvalidem oldu.

İnsan bazen çirkef olacak. Önceden alttan alınca geçinme kolay olur sanardım, şimdi biliyorum ki kendini ve sınırlarını en iyi şekilde koruyup taviz vermeyerek insanlarda bir değerin oluyor.
Kaynana sizi ezmiş de ezmiş. Sesiniz çıkmamış. Artık bir cinnetin vakti geldi. Aileniz inşallah arkanızdadır yanlarına dönün. Eş pişman olmazsa boşanın. Böyle hayat yaşanmaz.

Mahallemizin eczacısı ile hikayelere konu olacak bir tanışma yaşadık. Yaralı biriyidi , anne baba ayrı ; baba yeni bir evlilik yapmış.Eşimin annesinden bir abisi var , babasından bir kardeşi. Ona iyi gelmeyi çok seviyordum ve geldiğimi de düşünüyordum o dönemde.Konuştuk , görüştük , sevdik ve çok sürmeden kimselere danışmadan evlilik kararı aldık.Çok kısa bir sürede de evlendik.Düğünümüzün olacağı vakitlerde eşim işi ile ilgili problemler yaşamaya başladı. Bu süreçte aksattığı işler yüzünden bir soruşturma sürecine girdi.Yanında çalışan bir elemanı vardı. Bu kızı bana arkadaşım , dostum diyerek tanıttı ve ben başta bu durumdan huzursuzluk hissediyordum. Bir süre bu kız hakkında eşime sürekli sorular sordum. Varlığını eşimin hayatında istemedim. Bu süreçte eşimin soruşturma süreci farklı boyutlar kazandı.Eşim sürekli olarak beni suçlamaya ve her şey senin yüzünden oldu demeye başladı. ben kendimi tamamen geri çektim , iş hayatından yaşadıklarından. Annesi bu süreçte yanında olmak için bize geldi ve yaklaşık bir ay bizimle kaldı. Tıpkı eşim gibi her gün beni suçlayarak benimle konuşmalar yaptı. Sadece sessiz kalarak dinledim her şeyi. Eşim annem ne derse yapacaksın , cevap vermeyeceksin dedi. Ne dediyse uyguladım. Annesi eşimin iş yerine giriş ve çıkışlarımı yasakladı. Benim ve tüm çevremin. Artık bunca şey ağırıma gidiyordu. Dayanamadım ve kendi annemle paylaştım. Annem kayınvalidem ile görüşmek istedi onu aradı ancak annem de ağzının payını aldı. Eşimin abisi özel bir insan , biraz takıntıları var. Ona başka bir kız bulamayız onun evliliği devam etmek zorunda ama E..'na her türlü birini buluruz , kızınız E..'nı çok daraltmasın dedi anneme. Diyecek lafım kalmadı , kayınvalidem tarafından eşim ile de tehdit edildim yani.Eşime bu cümleyi ilettim. Eşim seninle evlenirken başkalarına sormadım boşanırken de sormam merak etme dedi bu lafa karşılık. Bu süreçte eşimin annesi evliliğimin artık tam içerisinde her şeye hakim olmaya başlamıştı. Eşimin işe giriş çıkış saatlerini elemanlara soruyor sürekli bizi arayıp rapor alıyordu.Eşimin kartlarının şifresi istedi harcamalarınızı da kontrol edeceğim diyerek. Eşim vermedi. Artık sıkıya gelemeyen eşim daralmaya başlamıştı annesinden.Bir gün eşim beni doğum günü hediyesi olarak dışarıda yemek yemeye götürecekti.Ben de bunu sosyal medyamda paylaşmak istedim. Keşke paylaşmasaydım. Olaylar burada koptu. Kayınvalidem beni arayarak ağzına ne geliyorsa (küfür dahil) saydı.Ben yine sustum ve sessizce telefonu kapattım. Eşim bir yorum yapmadı.Bu süreçte annesi ile arasının açılmaya başladığını hissediyordum eşimin yorumlarından. Sonralarda eltimle bazı olaylar patlak verdi. Arkamdan sürekli o bunu yapıyor burada yaşıyor bu eşyası var dediği geldi kulağımıza.Beni gördükçe çocuğu olmuyormuş diyerek beni her yerden engelledi.Ve herkesten beni engellemesi istendi. Eşimin babası ve yeni eşi de buna dahil. Eşim çok sinirlendi. Biz bir gün arabayı yenilemeye karar verdik. Bizim düğün altınlarımızın hemen hemen hepsi eşimin annesindeydi. Başka bir şehirde olan anne , altınları da kasada tutuyordu. Eşim altınları bozup yollamasını istedi araba için. Annesi vermeyeceğini bu zaman kadar olan borçlarına saydığını söyledi ve kıyamet koptu.Eşimin annesine etmediği küfür kalmadı tamamen araları açıldı. Birkaç ay boyunca annesi ile asla konuşmadı buna abisi ve eltim de dahildi. O süreçte o kadar kızgındı ki annesine benim telefonumdan bile hepsini engelledi. Tüm arkadaşlarına annesini kötüler cümlelerle hakaretlerle bu olayı anlattı. O süreçte eşime başkalarına annen hakkında böyle konuşma her ne olursa olsun o senin annen dedim ama dinlemedi bile beni. Bu birkaç ayın sonunda annesi özledim diyerek bir arama yaptı eşime. Yanına gelmesini ama beni getirmemesini söyledi. Eşim de söyleneni yaptı. Beni bırakıp şehir dışına annenin yanına gitti. Döndüğünde benimle bir şey konuşmadı. Hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edeceğiz dedi. İki gün içerinde annesine yeni telefonlar almış yüksek limitli bir kredi kartını ona bırakmış ve hepsini benden sakladı. Annesi geçen gün eşimi aradı ve benim onu engellediğimi söyledi. Ama kafana takma sen olsun dedi. Eşim kendi attığı engeli bana kaldırttı ve bu olayı uzatmayacaksın diyerek kapattı. Zorla yanımda annesini arayıp hiçbir şey olmamış gibi benim konuşmamı istedi yaptım. Bu sabah annesi yine aradı ve dedi ki hala benim engelimi kaldırmamış mesaj atıyorum bak gör dedi mesaj attı benim telefonuma. Mesaj bana iletildi ve engelli olmadığını eşim gördü.buna rağmen bana dönüp beni suçlamaya başladı. Senin yüzünden annemle küstüm , senin yüzünden yine küseceğim , senin yüzünden soruşturma yedim , senin yüzünden hayatım berbat , senden tiksiniyorum gibi cümleler kullanmaya başladı. Ailesi bizim evimize dahil olmaya başladığı her vakitte bir olay çıkıyor. Biz bize olduğumuzda her şey o kadar güzel ki. Çok , çok uzun yazdım biliyorum ama artık çok çaresizim. Eşimden ayrılmak son düşüneceğim şeydi ama artık çok yorgunum ve bu aklıma geliyor sürekli..
Robot musun? Kendi fikrin düşüncen yok mu? Yazdıklarını okurken ben delirdim. Bu kadar pasif durma.
Eşinin dediği gibi her şey senin yüzünden o yüzden mi susuyorsun? Veya seni boşamasından mı korkuyorsun ?
Hiç bir şeyden korkma ve adamada anasınada salla tekmeyi.

Ben böyle gerçekten çok kızıyorum .Hani bunları burda anlattığınıza göre yaşananların farkındasınız ama hala size bunları yapan adam için ayrılmak hiç aklımda yoktu diyorsunuz.Değer görmemek sizin için bi problem olmaktan çıkmış bence çünkü konuş derlerse konuşup sus derlerse susuyorsunuz.çok üzüldüm halinize .umarım kendi değerinizi farkedersiniz ve size böyle davranmalarına izin vermezsiniz.

B BirMeseleBirDost konunuza cevap verin bir zahmet o kadar soru sorulmuş
neden herşeye sustunuz o kadar mı korkaksınız eşiniz de ne ezik ne basiretsiz adammış
ona koca gözüyle bakabiliyor musunuz gerçekten?

siz çalışıyor musunuz
eşiniz neden soruşturma yedi
eczanedeki kıza ne oldu?

Mahallemizin eczacısı ile hikayelere konu olacak bir tanışma yaşadık. Yaralı biriyidi , anne baba ayrı ; baba yeni bir evlilik yapmış.Eşimin annesinden bir abisi var , babasından bir kardeşi. Ona iyi gelmeyi çok seviyordum ve geldiğimi de düşünüyordum o dönemde.Konuştuk , görüştük , sevdik ve çok sürmeden kimselere danışmadan evlilik kararı aldık.Çok kısa bir sürede de evlendik.Düğünümüzün olacağı vakitlerde eşim işi ile ilgili problemler yaşamaya başladı. Bu süreçte aksattığı işler yüzünden bir soruşturma sürecine girdi.Yanında çalışan bir elemanı vardı. Bu kızı bana arkadaşım , dostum diyerek tanıttı ve ben başta bu durumdan huzursuzluk hissediyordum. Bir süre bu kız hakkında eşime sürekli sorular sordum. Varlığını eşimin hayatında istemedim. Bu süreçte eşimin soruşturma süreci farklı boyutlar kazandı.Eşim sürekli olarak beni suçlamaya ve her şey senin yüzünden oldu demeye başladı. ben kendimi tamamen geri çektim , iş hayatından yaşadıklarından. Annesi bu süreçte yanında olmak için bize geldi ve yaklaşık bir ay bizimle kaldı. Tıpkı eşim gibi her gün beni suçlayarak benimle konuşmalar yaptı. Sadece sessiz kalarak dinledim her şeyi. Eşim annem ne derse yapacaksın , cevap vermeyeceksin dedi. Ne dediyse uyguladım. Annesi eşimin iş yerine giriş ve çıkışlarımı yasakladı. Benim ve tüm çevremin. Artık bunca şey ağırıma gidiyordu. Dayanamadım ve kendi annemle paylaştım. Annem kayınvalidem ile görüşmek istedi onu aradı ancak annem de ağzının payını aldı. Eşimin abisi özel bir insan , biraz takıntıları var. Ona başka bir kız bulamayız onun evliliği devam etmek zorunda ama E..'na her türlü birini buluruz , kızınız E..'nı çok daraltmasın dedi anneme. Diyecek lafım kalmadı , kayınvalidem tarafından eşim ile de tehdit edildim yani.Eşime bu cümleyi ilettim. Eşim seninle evlenirken başkalarına sormadım boşanırken de sormam merak etme dedi bu lafa karşılık. Bu süreçte eşimin annesi evliliğimin artık tam içerisinde her şeye hakim olmaya başlamıştı. Eşimin işe giriş çıkış saatlerini elemanlara soruyor sürekli bizi arayıp rapor alıyordu.Eşimin kartlarının şifresi istedi harcamalarınızı da kontrol edeceğim diyerek. Eşim vermedi. Artık sıkıya gelemeyen eşim daralmaya başlamıştı annesinden.Bir gün eşim beni doğum günü hediyesi olarak dışarıda yemek yemeye götürecekti.Ben de bunu sosyal medyamda paylaşmak istedim. Keşke paylaşmasaydım. Olaylar burada koptu. Kayınvalidem beni arayarak ağzına ne geliyorsa (küfür dahil) saydı.Ben yine sustum ve sessizce telefonu kapattım. Eşim bir yorum yapmadı.Bu süreçte annesi ile arasının açılmaya başladığını hissediyordum eşimin yorumlarından. Sonralarda eltimle bazı olaylar patlak verdi. Arkamdan sürekli o bunu yapıyor burada yaşıyor bu eşyası var dediği geldi kulağımıza.Beni gördükçe çocuğu olmuyormuş diyerek beni her yerden engelledi.Ve herkesten beni engellemesi istendi. Eşimin babası ve yeni eşi de buna dahil. Eşim çok sinirlendi. Biz bir gün arabayı yenilemeye karar verdik. Bizim düğün altınlarımızın hemen hemen hepsi eşimin annesindeydi. Başka bir şehirde olan anne , altınları da kasada tutuyordu. Eşim altınları bozup yollamasını istedi araba için. Annesi vermeyeceğini bu zaman kadar olan borçlarına saydığını söyledi ve kıyamet koptu.Eşimin annesine etmediği küfür kalmadı tamamen araları açıldı. Birkaç ay boyunca annesi ile asla konuşmadı buna abisi ve eltim de dahildi. O süreçte o kadar kızgındı ki annesine benim telefonumdan bile hepsini engelledi. Tüm arkadaşlarına annesini kötüler cümlelerle hakaretlerle bu olayı anlattı. O süreçte eşime başkalarına annen hakkında böyle konuşma her ne olursa olsun o senin annen dedim ama dinlemedi bile beni. Bu birkaç ayın sonunda annesi özledim diyerek bir arama yaptı eşime. Yanına gelmesini ama beni getirmemesini söyledi. Eşim de söyleneni yaptı. Beni bırakıp şehir dışına annenin yanına gitti. Döndüğünde benimle bir şey konuşmadı. Hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edeceğiz dedi. İki gün içerinde annesine yeni telefonlar almış yüksek limitli bir kredi kartını ona bırakmış ve hepsini benden sakladı. Annesi geçen gün eşimi aradı ve benim onu engellediğimi söyledi. Ama kafana takma sen olsun dedi. Eşim kendi attığı engeli bana kaldırttı ve bu olayı uzatmayacaksın diyerek kapattı. Zorla yanımda annesini arayıp hiçbir şey olmamış gibi benim konuşmamı istedi yaptım. Bu sabah annesi yine aradı ve dedi ki hala benim engelimi kaldırmamış mesaj atıyorum bak gör dedi mesaj attı benim telefonuma. Mesaj bana iletildi ve engelli olmadığını eşim gördü.buna rağmen bana dönüp beni suçlamaya başladı. Senin yüzünden annemle küstüm , senin yüzünden yine küseceğim , senin yüzünden soruşturma yedim , senin yüzünden hayatım berbat , senden tiksiniyorum gibi cümleler kullanmaya başladı. Ailesi bizim evimize dahil olmaya başladığı her vakitte bir olay çıkıyor. Biz bize olduğumuzda her şey o kadar güzel ki. Çok , çok uzun yazdım biliyorum ama artık çok çaresizim. Eşimden ayrılmak son düşüneceğim şeydi ama artık çok yorgunum ve bu aklıma geliyor sürekli..

Bu arada söyle bir ekleme yapacağım.
Eczanelere mesela diyelim ceza geldi, ceza ödendi, daha sonra ankara'da bu cezalar ödemesi yapıldıktan sonra sicilden silinebiliyor. Ya da cezalara itiraz durumları oluyor. Eczanenin ceza yemesi eğer çok büyük bir usulsuzluk, kötü durum yoksa abartılacak bir şey değil.

Cezalar genellikle hastaya yanlış ilaç verilmesi, çalışanların sigortasıyla ilgili oluyor.

Acaba seni orada gördüklerinde, seni oranın çalışanı sanıp bu yüzden mi ceza kestiler diye soracağım ama böyle bir şey olsa herhalde söylerdin çalışan değilim kocamın iş yeri burası diye.

Bu arada söyle bir ekleme yapacağım.
Eczanelere mesela diyelim ceza geldi, ceza ödendi, daha sonra ankara'da bu cezalar ödemesi yapıldıktan sonra sicilden silinebiliyor. Ya da cezalara itiraz durumları oluyor. Eczanenin ceza yemesi eğer çok büyük bir usulsuzluk, kötü durum yoksa abartılacak bir şey değil.

Cezalar genellikle hastaya yanlış ilaç verilmesi, çalışanların sigortasıyla ilgili oluyor.

Acaba seni orada gördüklerinde, seni oranın çalışanı sanıp bu yüzden mi ceza kestiler diye soracağım ama böyle bir şey olsa herhalde söylerdin çalışan değilim kocamın iş yeri burası diye.
yok benimle hiç alakalı değildi durum tamamen kendi ihmalleri dediğiniz gibi bir süreç yaşandı tam da

Konu başlığı da çok tuhaf. Sanki eşiniz melek, anası kusur kalmış. Adam senle evlenirken kimseye sormadım boşanırken de sormam diyor şu lafından bile megalomanlık akıyor. Size de sormayacak galiba öyle bi his geçti. Aldattığını öğrenseniz sana mı sorucam işine gelirse der. Çok soğukkanlı, her şeyi hesaplayan biri gibi geldi, ürperdim heriften.
bu durum beni de çok ürpertiyor , artık nasıl davranacağını şaşırıyor insan

Niye surekli sessiz kaliyorsun? Ben de kavgaci biri degilim ama biri bana senin yuzunden xxx oldu dese ve sorumlusu ben degilsem kendimi savunurum. Niye hep sineye cektin? Gercekten seninle ilgili bir durum mu vardi esinin isleri konusunda? Herkes niye seni engelliyor ayrica? Koca koca insanlar ne oluyor demiyor mu, bi aciklama istemeden denileni mi yapiyorlar? Her sey bir yana esin sana her sey senin yuzunden, senden tiksiniyorum demis ve sen hala neyi dusunuyorsun ki? Annene kayinvaliden o konusmayi yaptiginda bile annen niye sessiz kaliyor? Niye seni savunmuyor, sen niye kendini savunmuyorsun? Eczanedeki kiz detayi ne alaka bir de? Bir suru bosluk var konunda ama senden tiksiniyorum lafi her seyi kolaylastirmis olmali aslinda senin icin. Biri bana bu lafi soylese kim oldugu fark etmeksizin bitiririm aramizdaki iliskiyi.
o kadar doğru söylemişsin ki ,bu cesareti bulabilmek için kendimde sırf sizlerin görüşlerini de almak kendimi desteklemek istedim. eczanedeki kızla ilgili bana takıntılı damgası vuruldu sen o kızı kafanda büyütüyorsun hayatımda bir rolü yok dedi ama ben o süreçte hayatında istemiyordum kızı. olayla alakası o aslında tam açamamışım orayı.

Problemli bı ailesi var zaten evet ama burada problem sizde
Herseye boyun eğen birisidir problemli olan benim ıcın

Eşinizin işlettiği eczaneye sizin ve ailenizin gidişinin yasaklanması ne demek ? Ailenizden biri ilaç almaya gitse, eczaneden mi kovulacak ? Eşiniz neden soruşturma altında; kırmızı reçeteye tabi ilaçların reçetesiz, yasa dışı satışından mı ?

Siz çalışıyor musunuz ?
ailemizden gelenlere de surat asıldı bu süreçte.. Soruşturma eczanede 60 günü geçmiş hasta ilaçları kalmış. Basit bir olay bayağı büyüyerek açıldı. Hasta ilacı almaya gelmemiş. Denetimde de hastaların ilaçları eczanede yakaladı

Nerden baslasam nereden göz atsam.Bi kere kocaman adam anne baba kavgalı toksik evliliği bitirip hayatlarına devam ediyor diye niye yaral oluyor hadi o yaralı diyelim siz yara sarıcı misiniz .Bu nasilda tehlikeli bir başlangıç ihtiyaç bu beni iyi ediyorsun bana iyi geliyorsun.Akabinde gördüğünüz gibi size bir sır vereyim insanlar bazı insanlar yaralıyım anla diye anlatan insanlar iyi olduklarinda yanlarında onların yaralı düşkün halini bilen insanları istemezler.Cunku o günleri ve o zayıf anları unutmak isterler .Sizona hatirlaticisiniz bak sen kötüydün bu hallerinde ben yanındaydım diye.Aslunda konu ne eşiniz ne annesi ne o abla konu sizsiniz siz niye kendinizi düşünmüyorsunuz ki herşeye susmak ne işe yararki hoş sizin durumda durumda ne susmak ne konuşmak.Zaten eşiniz sizden ayrılacak bence bu olasılık çok güçlü ve farkındasınız hicbirsey hiçbir ilişki yada evlilik bu derece frensiz yol alamaz zaten Ne kadar uzun yazmışsınız birikim çok keşke bunu yaşamak yerine bı yerinde noluyoruz ya diye hayatınızı kursaniz Bunu tavsiye ederim bı kavşakta dönün artık araba yoldan çıkmış hurda onarilamaz.Kizmayin bu benim görüşüm artık mış olmuş demiş söylemiş hep vakit sağlık huzur kaybı.Tabiki beni bı yerde ilgilendirmez yaşayan siz.Secim sizin sonuçları sizin

Sorun kayınvaliden değil . Hatta eşin bile değil .
SENSİN ! Lütfen farkına var.
Sen izin verdiğin kadar kötü olabilir insanlar. Sen verdiğin izin kadar hadsizleşebilirler. Sınırlarını çiz, kendine değer ver. Kendini ona buna kırdırtma. Yoksa eşinden boşanırsın başkası da aynısını yapar .
Hayvanlar aleminde bile güçsüz olanı kendi annesi yiyor. Hakkini savun demeyecegim onu zaten yap, ama biraz da dik dur ya ! Sustum, sustum, sustum.
Aferin al sana 🥇

asla değildi ama işte kimse görmüyorsa hep Allah görüyor dedik bir kere..
Allah görüyor da Allah sana akıl fikir de vermiş. Siz suratınıza bir tokat atana öbür yanağınızı çevirmişsiniz. Sizin şu yaşadığınızın 1800lerde karşılığına kürek mahkumluğu deniyor.

İçinize kül kedisi kaçmış gibi
Şu anlattıklarızdan sadece biri için bile boşanma davası açar tekmeyi basardım

Ay içim daraldı
Beyin fonksiyonlarınızı yitirmiş gibisiniz
Kendinize gelin lütfen

X