KAYINVALİDEMİN LAF SOKMALARINDAN BIKTIM ARTIK!

3 ay 5 ay başkasının evinde kalarak nasıl rahat edebiliyor bu insanlar? Ben 2 gün annemde kalsam evim de evim diye geliyorum.

Ses kaydı alın kocanıza dinletin derim ben. Kendi kızının huzuru icin her şeyi yapıyor da hiç gelinlerini düşünmüyor. Umarım tez zamanda kurtuluruz

Sende kendimi gördüm. Gidecek yıllarına acıyorum. Ama sana bir çıkış yolu önereyim, yapabilirsen ömrünü sinir hastası olmadan geçirirsin.

Şimdi sen hareketlerinle belli etsen de, surat asmak görmezden gelmek gibi, onlar iplemeyecek. Nasılsa cevap veremiyor diye at koşturacaklar evinde. Sen sinir oldukça kocana patlayacaksın. Eninde sonunda kavga kopacak. O yüzden hasta olmadan etmeden kavganı baştan yap.

İster eşine önceden söyle ister söylemeden uygulamaya geç. Kayınvalideni ara ya da mesaj yaz(sözü çarpıtır mesajı çarpıtamaz) anne sizi seviyorum ama uzun günler haftalar boyunca annem de kalsa illa ki tatsızlık çıkacağını düşünüyorum. Başımın üzerinde yeriniz var ama bizim de bir düzenimiz var. Müsait olacağımız tarihleri beraber belirleyelim ona göre gelinip gidilsin.

Başıma gelecekleri bilseydim baştan kavgamı yapar tavrımı koyardım ben şimdiki aklım olsa. Şimdi benimki yılda 1-2 geliyor ama ben sinir hastası oldum. Gelmeden haftalar öncesinde ağlama krizlerim başlıyor gittikten sonra haftalarca kendime gelemiyorum. Keşke baştan bir cinnet geçirseydim de yılda 5-6 kez 10’ar gün kıyametin içinde yaşamasaydım. O zamanlar bana bu akılları veren olsaydı keşke. Şimdi korkuyorsun yapmaya ama zaman geçince göreceksin, hiç bir şey olmaz korkma. Eşek gibi düzenine uyarlar saygılı ve dik tavrını koyarsan.

Canim benm bnki seninkiden beter ayni evde kalyoruz kendisi surekli gezip tozuyor sonra geliyor aman su kirli bu boyle olurmu 6 yasli kizi var giderken bana birakiyor bana zor diye gelincede saol demek yerne bi suru laf tek baldizin var bakaciksin tabi diyor ben daha agzimi acmadan

Ayy evlerden ırak o nasıl biriymiş öyle ya. Rahatsızlığınızı dile getirin her defasında çekinmeyin o laf sokuyorsa siz beş katını sokun hayret bişey insanın zorla sabrını sınıyorlar. Üç köfteyi yedikten sonra arayın sipariş verin eve... kaynananız sorarsa doymadım diyin. Kadına bak resmen acıkacak diye sı*maya korkuyor. Evi kendi evi bellemiş eşyaları değiştiriyor falan bide üstüne laf sokuyor ben olsam cinnet geçirirdim heralde. Benim anlamadığım böyle insanları hayatında hiç mi uyaran bir şey diyen yok ya. Nasıl böyle kalabilmişler şaşıyorum. Ya da heralde uyarılara kulak tıkıyorlar. Bizim bir yanlışımız olay olur... tavrını net koy çamaşırlarını ortaya ser.. o hareketlerinden utanmıyorsa sen neden utanacakmışsın kendi evinde

Eşiniz sizi de alıp dışarıya çıkıyor. Çoğu eş, ailesini eşinin sorumluluguna bırakıp çekip gidiyor.

Sadece buraya odaklandım, tebrik ediyorum eşinizi.

Konuşun , o da ailesiyle konuşsun kalma gün sayısını.

Çok geçmiş olsun. Evliliğim 2 sene ama bu süreçte 3 defa sinir krizi geçirdim. Kv ve görümce sürekli sorun sıkıntı laf carpıtma iftira vs vs. Geçen kocam olacak saf diyor ki senin ne derdin var? Ne sorunun var ne yapıyorlar sana. Hala ailesini savunur. Onlr beni seviyorlarmış ben abartıyormusum. Elimde olsa hiç görmem ailesini ama inanın şerefsizler. Boşanalım diye yapmadıkları kalmaz

ben evlenirken en cok sevdigim bir yakinim bana su ögüdü vermisti , ne olursa olsun mesafesini koru. cat kapi gelebilcekleri bir ev olmasin evin demisti :) cok resmiyizdir cidden . gelmeden bir 10 gün öncesinden telefonlar acilir program yapilir. habersiz geldiklerinde kapida kalabilceklerinin farkindalar. bende gittigimde bir gece kalir , geri kalan bos günleri otelde yada pansiyonda geciririm . Ama bu böyle olmadi el gibi derlerdi ilk yillarda , böylesi daha güzel güzel annecigim ne senin evinin düzeni ne benimki bozulsun derdim sapir supur yanaklarindan öperek. alistilar zamanla 20 yildir agzimizin tadi hic kacmadi. demem o ki mesafe koyun araya :)

Hep böyle tersler misin insanları?

Canım son durum ne geliyolar mı yine sana? Ben senin yerine olsam öğretmen evinden oda kiralarım aylık 600 tl gibi bi fiyat zaten geldikleri zaman “çok meraklı olduğun evi sana bırakıyorum tepe tepe kullan” diye mesaj çwkerim hem tırsan eşine de ayar vermiş olursun hemde bu psikolojik baskı sende daha büyük bi sinir krizi gibi bi etki yapmadan onlardan kurtulmuş olursun. İnan bana böyle bi olaya ihtiyacın var senin yoksa bir ömür böyle sürer gider. Kuranda da eşinin ailesiyle yaşamayı reddetme hakkın var dini hakkını bil fetvalar var eşine okut. Yani kesinlikle günah değil. Hukuki olarakta eşin sana ayrı konut sağlamak zorunda en genel boşanma sebebi bu. Malesef bir arada yaşıyorsınuz bugün kışın kalır sonra yaza döner belki eşinde yavaş yavaş olumlu bakmaya başlayacak değer mi bunları yaşamaya. Hemen dediğim gibi bişey yaparak önlem alman lazım sakın bu sefer ağırlama onları. Eşine de sakın aslında yanımda deme senin yanında olsa sen asla bunları yaşamazdın o senin yanında gibi gözükerek anneainin dediğini yapıyo.

Pis kokuyor dedigi zaman rahatsiz olduysan temizleyiver benim elimden gelen bu esimde dile getirmemisti biz duymuyoruz koku deseydin tatil konusuna gelince umarim bdaha boyle bi hata yapmazsn:)

Allah kolaylik versin saka gbi senin kv sen esinlemi evlendin bunlarin ailesiylemi esini cek karsina sakince guzel bi dille konus ki anlasin busekilde gitmicegini
Tepki vercek diye çok korkuyorum. Benim yakın bir arkadaşım var. Bir gün onlarla beraber dışardayken benim sinirlerimin gergin olduğunu farketmişlerdi. Sonra arkadaşımın kocası eşime "ailen çok kaldı bunalmış olabilir" tarzında düzgünce anlatmış. Eşim de gelip düzgünce anlattı ve herhalde bi kaç hafta sonra giderler demişti (ondan sonra 2 aya yakın kaldılar) Kendisi de çok bunalıyordu zaten. Ama gidip annesiyle asla konuşmadı. Benim eşim diyemez ki gidin diye. Kayın valideme demem lazım. Fakat eşim yanımda yokken...

3 ay 5 ay başkasının evinde kalarak nasıl rahat edebiliyor bu insanlar? Ben 2 gün annemde kalsam evim de evim diye geliyorum.
Canım zaten istenmediklerinin farkında olmaları lazım. Ama inatla gitmiyorlar. Ben de diyorum ki herhalde kışın doğalgaz faturası ödememek için bu kadar ısrarla kalıyorlar.

Bir an ben yazdım bunları sandım bukadar mı aynı olur ya banada biz evleneli daha bir ay bile olmamışken yerdeki halımın fabrika tozu daha üstündeyken ben size halı aldım süpriz yaptım dedi benim çeyizimde getirdiğim halılar falanda vardı 1 tane de normal almıştık oyüzden bi dünya halım var ne gerek vardı dursun şimdilik koyacak yerim yok diyip eve sokmamıştım hala daha ne modelini gördüm ne rengini biliyorum konusu geçince koyacak yerim yok başka zaman alırız deyip geçiştirdim hep keşke ozamanlar saygısızlık olur ayıp olur demeseydim de çekinmeden deseydim almadan önce keşke bana sorsaydın modelini beğeneceğimi nereden bildin almasaydın halım var benim zaten deseydim bunun gibi herşeyi böyle yaptı düğünde takacağı takı seti de dahil ve benim düğünde hiçbir isteğim olmadı herşeyi kendilerine bıraktım kalpler kırılmasın yeterki dedim ama o hiç çekinmedi kalbimi kırmaktan hep trip attı onun istediği oldu ama sorsan dünyanın en iyi kaynanası ödülüne layıktır ben ses çıkarmadıkça hep kendini iyi sandı ama sadece takı setimi kendim seçeyim o benim için çok önemli dedim başka da isteğim olmamıştı zaten ve onuda seçtirmedi süpriz yaptım ayağına saçma sapan bişey taktı sırf takmış olmak için ve düğün gecesi takı törenine kadar bir kere çıkarıp göstermedi beğendin mi diye sormadı bile bakayım dedim geçiştirdi ve benim beğendiğim modelden daha pahalıymış taktığı sanki ben parasındaymışım gibi kendi içi kara olunca herkesin niyeti öyle zannediyorlar ve hala içime batar daha neler neler çok doluyum da şu yazdığını görünce tutamadım kendimi süpriz halı ne ya alsın kendi evine sersin çok beğendiyse ben evimi kendi istediğim gibi dekore edemeyecekmiyim neden bukadar bencil oluyorlar yaa off sinirlerim hopladı yine

Arkadaşım öncelikle çok teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel tavsiyeler verdin. Ben gelince yüzüne söylerim diye düşünüyordum fakat şuan telefonda söylemek daha cazip geldi. Mesaj atsam benim çok bilmiş kv okuyamaz onu. Ama şimdi arayıp söylemem de saçma olur daha yeni gitti zaten. Hoş bu sefer ailevi meselelere gelmişti. Yoksa yazın hiç uğramaz kendisi. Kışlık evi olarak görüyor benim evi. Gelcez melcez dediğinde düzgünce anlatayım. Ya aslında dayının eşi gerçekten çok düzgün bir insan. Halden de anlıyor ayrıca baya da güzel laf söylüyor herkese sinir olduğu şeyler olduğunda. Beni de çok sever kendisi. Onunla mı konuşsam. Yenge böyle böyle yapıyor hiç hoşlanmıyorum ayrıca gelince de aylarca kalıyor diye. O halleder mi ki acaba ya da direk kendim mi halletsem.

Benim kv nin diğer oğlu Almanya'ya taşındı iş için. Bekar da kendisi. İnanır mısın uçak bileti parası biriktirmeyi düşünüyorum sadece gidiş kayınvalideme ve kayınpederime. O kadın hayatta o kadar para verip dönüş bileti almaz kalp krizi geçirir Bi ömür boyu orda dursun ama ilk vize işlemlerini halletmek lazım onun içinde... Vize dert olmazsa yemin ederim Ekimde kredi bile çeker gönderirim. Ne güzel olur

Ayyy arkadaşımmm benimki de paso yürüyüşe gidiyor. Çamlıca tepelerine falan tırmanıyorlar kocasıyla beraber. Ben bu yaşta o tepeden tırmanırken kalp krizi geçiririm. Neyse benimki de öyle yanı 1 gün evde oturmadı o kış günlerinde bile. Evdeyken de paso çamaşır yıkıyor. Temizlik anlayışı çamaşır yıkamak. Günde 5 makine falan. Kendi evindeki çamaşır makinesi bozulmuş zaten su almıyor. En son yazlıktakini de bozdu. Paso çamaşır yıkıyor ama evde yalın ayak yürü ayağına milyon tane pislik yapışıyor. Ama seninki hepten betermiş. Kaç yaşında ki senin kayınvalide 6 yaşında kızı var

Kusura bakmayın buarada baya uzun yazmışım hakkınızı helal edin nekadar dolduysam bir an patlama olmuş şu yazılanların hepsi benim kayınvalidemde mevcut olunca patlamışım evlendiğimizin ilk ayında geldi 3 gün kaldı yetmedi 3ncü ayımızda geldi 1 ay görümcemle kaldılar yeni işe girmiştim 5nci ayda yine 1 ay kaldılar ve geleceğini de hep son anda haber verdi ben geliyorum dedi ve geldi hiç müsaitmisiniz gelelim mi falan sormak yok bir gün işten geldim bir baktım dolaplarım iç çamaşırlarıma kadar karıştırılmış şifonyerimdeki kutular karıştırılmış başta eşimede söyleyemedim yanlış anlar sen ne demek istiyorsun der diye çünkü ben bile konduramadım hayatımın şokunu yaşamıştım görümcem de kayınvalidem de evdeydi hangisi karıştırdı hala bilmiyorum ama afedersiniz alıp hiç giymediğim dolabın en ücra köşesine sakladığım fantezi çamaşırlarım bile çıkmıştı birkaç gün sonra dayanamayıp eşime söyledim sen mi karıştırdın hiç giymedim diyemi merak ettin falan diye sordum artık yok ben niye karıştırayım falan dedi o da şok oldu daha neler neler off hakkınızı helal edin konu sahibi amacım senin konunu dağıtmak değil ama okudukça içimdekileri tutamadım kusura bakmayın lütfen akıl vermeye gelince de ben yavaş yavaş mesafeyi koyuyorum kötü gelin oldum gözlerinde ama eşimi çok sevmeme rağmen nekadar üzülsem de onlar yüzünden eşimden boşanmayı bile göze almışken hamile olduğumu öğrendim doğacak bebeğimiz sayesinde hala evliyim ve artık bazı şeyler de rayına oturmaya başladı bebek sayesinde olduğunu düşünüyorum ama sen tedbirini baştan al bunları yaşama inşallah verdikleri öğütler işe yarar da bu raddeye gelmeden bukadar dolmadan çözersiniz sorununuzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…