KAYINVALİDEMİN LAF SOKMALARINDAN BIKTIM ARTIK!

Bende kvmi ilk başlarda sevmiştim, sonradan eşim bana sevgiliyken daha annesinin benim için söylediği birşey ağzından kaçırdı, o andan sonra soğudum, abartılacak bşey olmasada temkinli oluyorsun, ve haksız çıkmadım, benimkide eşya yeri değiştirir, halım olduğu halde gidip halı aldı güya süpriz yapmış! Eşyalarımı değiştirir hiç usanmaz koltuk takımı yer değiştirmeye kalkar, eşim yapma desede, tekrar eski yerlerine koyarım gelince anlar azaldı ama hala huyundan vazgeçmez! Beni kızı gibi gördüğünü söyler ama kendi çocuklarına başka bana çook başka davranır!

Canım arkadaşım...
Eşimle gerginlik yaşamamak için eşimi sevdiğim için eşimle bir ömür paylaşmak istediğim için gittim. Oldu mu?

Ayrıca zaten BENİM EVİMDEYDİ. Giderken onu da artık alalım da evine bırakalım diye düşünerek çıktım o yola. Bunu da okumuş olman lazım. Israrla okudum diyorsun. Demek ki algılama yok!

Genel olarak neden yanına gidiyorsun demişsin... Genel olarak evine hiç gidemiyorum kayınvalidemin yada yanına. Algılayabiliyor musun? Çünkü genel olarak aylarca bizde zaten! Anladın mı şimdi? Hiç daha evine gidip kalmışlığım yok! IQ yetiyor mu okuduğunu kavramaya?

Ayrıca en başta konuşmalarına bi dikkat et. İşine gelmiyor cevap vermiyorsun falan. Mahalle ağızıyla konuşma. Karşında MÜHENDİS var onu bi bil. İnsanları ezmek huyum değildir pek ama hak edersen yerin dibine sokarım seni. 1. si sen kimsin? 2. cevap veriyorum ama algılamada problem olunca istersen 10000 saat anlatayım... Nafile.

Sen en iyisi git başka yerde oyna

Hayatta herkese biraz mesafeli olacaksın eşine bile. Herkes durması gereken yeri bilecek.
Bunda çok haklısınız... Bazi insanlar samimiyet ile vıcıklığı karıştırıyor. Bu sebeple gerçekten mesafeli olmak lazım.

İşte bunu gördüğünüz gibi bazı insanlar algılayamıyor. Neden gidiyormuşum o zaman... İşime gelen şeyler varmış falan... Bazı insanlar gerçekten çok terbiyesiz. Ben burda derdime çare bulmaya sizlerden öneri almaya geliyorum yazıyorum. Dengesizin biri gelip üstüne daha bir sinirlendiriyor beni.

Evet onlar da var tabiki... Evden gelip televizyon sefası yapamıyorum bile. Kayınpeder hem pc de oyun oynuyor hem de televizyonda belgesel açıyor. Değiştir kanalı 2 dk içeri git bi geliyorsun yine belgesel! Daha neler neler var ya... Cazgır olmak lazımmış ama kimisine. Saygılı olunca tepene çıkıyorlar.

İşte benimki de aynı nerdeyse arkadaşım... Peki bu böyle kaç yıl devam etti? Hiç herhangi bir tepki vermeyi yada bu durumu değiştirmeyi düşündün mü? Çünkü gerçekten çekilecek gibi değil. Birbirimize destek olup bu işkenceden (artık işkence düyorum çünkü gerçekten öyle) kurtulmamız lazım

iki mesaj üstüste gelmiş görmemişim o yüzden
eşiniz onlara çekmemiş neyse ki
herşey eşinizde biter aylarca kalmalarını engellemesi lazım bir şekilde
Canım o konuşamıyor. Kaynanam pıstırmış herkesi. Kocası bile köle gibi peşinde. Ama yazdığım gibi tatildeyken anladım herkes de benim kayınvalide ile dalga geçiyor. Enteresan bir aile... Birbirlerini yermek için ellerinden yapıyorlar. Onlar gibi olcam diye de çok korkuyorum.

Ah canim benimm benimkilerin yanında seninki yunmuş yikanmis yaa hepsi aynı bunların yaa ne kiymetli ogullaria varmis yaa sanki bizim analarimiz bizi bunlara eziyet cekelim diye doğurdu o soyluyosa sende söyle rahatla senin icinde kalacagina onda kalsin

Bu cevabınıza bende benzer şekilde cevap versem ben de küçülürüm. Okuyanlar kim nasıl cevap vermiş görüyor zaten.

Valla gayet mecburiyet nedeniyle gidiyoruz. Yoksa yılan kv görümcek laf sokmalarına mecbur degiliz. Sevdiğim icin o çirkef lanet suratlarını görmüyorum. Eşimin hatırı icin gidiyorum. Ona olan saygım icin ortamı onlara bırakıp kocamı bak oğlum biz iyiyiz gelin kötü diyemesinler diye gidiyorum. Yılan kv her ortamda 5 dkyı değerlendirip kocamı doldurmasın diye gidiyorum. Ben gözlerimle gördüm kulaklarımla duydum yapılanı söyleneni. Valla benim kv laf lafa gelince dini imanı ortaya atar. Ama ondan güzel şeytanlık yapan görmedim. Beni öyle kötüledi ki karsısında seytan secde eder. Baktım benim hakkı oldugum her seyde kendini güzelce üste cıkardı. Aptal olmadığım icin bende oynadım. Bazı kadınlar doguruyor ama ana olamıyor. Evladının huzuru icin iyi geçinmeyi seçmiyor. Biz huzursuz oldukca kadın mutlu oluyor. Simdi fırsat vermiyorum. Kendi kuduruyor gerçek yüzünü ortaya cıkarıyor. Kısacası kocanız size hak verene kadar gitmek zorunda katlanmak zorunda kalıyorsunuz. Gebererek gidiyorum ama gidiyorum. O kusmuk suratlara katlanıyorum. Kocamla evliliğimin akıbeti icin gidiyorum. Her erkek ailesinin haksızlıgına ses cıkarmıyor malesef

Sorma canım... Şimdi bi tane raf aldık salona çok güzel dekoratif. Anneme göndermiştim ben eşim de kendi annesine göndermiş. Dün 3 kere aradı! Yok ben beğenmedim yok 3. rafı çatlak mı. Çıldırttı yine beni. Sanki kendi evi. Eşime dedim ama sanki annenin eviymiş gibi ne çok karıştı diye. Oda güldü sadece. 3. rafı çatlak mı diye 2 kere aradı. Dekoratif şekli öyle diyorum anlamıyor... Kaldı ki çatlak ben beğenmişim koymuşum salonuma sana ne oluyor yani?!
Arkadaşım daha kaç yıl çekeceğiz bunları... Yazık bize valla...

Bunun daha oğlum seninle evlendi diye uzuntume hasta oldum versiyonu var

Ay benim görümcem yok allahtan. Bir de bunun gibi bir görümcem olsaydı hepten kafayı yerdim artık. İnan benim kv de tam bir ikiyüzlü. Eşimin yanında nasıl iyi anlatamam ama tek kalalım söylemediği laf kalmıyor. Bazen düşünüyorum ve çok sinirleniyorum. Annem bir öğrense şu kadının yaptıklarını o kadar üzülür ki. Hiç kimseye de anlatamıyorum o yüzden. İçime doldu doldu taşcak az kaldı.

Canim vikti okuyana kadar. Arkadasim ayni durumu bende yasiyorum hic tamkiycaksin ben oyle yapiyorum gereken cevabinida veriyorum esimde her zaman yanimda oluyo cunku annesinin nasil bi insan oldunu biliyo dert etme. Bi soz vardir ya hani yaşşatigini yasarsin die...

İşte benim eşim çok bilmiyor nasıl bir insan olduğunu. Çünkü artık eşimin yanında hiç birşey demiyor. Ama karar verdim ben de artık saygı göstermeyip ne dese cevabını yapıştıracağım ama telefonda olmaz. Gelsin bi yanıma ondan sonra...

Bencede ne kadar sessiz kalirsan tepene binecek . Yok oyle yagma cevabini yapistir gitsin boyle insanlara saygi falam gostermiyceksin

Allah kolaylik versin saka gbi senin kv sen esinlemi evlendin bunlarin ailesiylemi esini cek karsina sakince guzel bi dille konus ki anlasin busekilde gitmicegini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…