KAYINVALİDEMİN LAF SOKMALARINDAN BIKTIM ARTIK!

Kendisi gitti şimdi misafirleri kaldı evde. Ben de yeni tuttuğum evin doğalgazı falan açtırdım. Orada kalacağım dedim eşime ve kaldım da. Eşim de benimle beraber kaldı. Şuan evimizde misafirler yaşıyor ve bir daha o eve adım atmayacağım. En fazla hangi eşyaların geleceğini söylemek için giderim. Yarın gidiyorlarmış sanırım misafirler. Ondan sonra tamamen boşaltacağım evi.

Getirdiği misafirler kendisi gibi yüzsüz. Sabah 6 ya almışlar uçak biletini. Eşime direk "Sabaha karşı 4 te gelir bizi havaalanına bırakırsın" dediler. Sormuyorlar bile direk emir veriyorlar. Bu arada o ev boşalacak muhabbeti olmuştu. Eski eşyalarımın çoğunu almayacağım demiştim. Fakat sehpalarımı alacaktım. Ben ve eşim diğer evde kalırken sehpaları kayınvalidem ile beraber kutu yapmışlar ve Ankara'ya evlerine götüreceklermiş?!

Arkadaşlar ben hayatımda bu kadar yüzsüz bir aile görmedim. Evi boş bulunca yağmalıyorlar demek ki... Bunları anlatmaya hangi kelimeler yeter? Yemin ederim başkası anlatsa abartıyor, yalan söylüyor, bu kadarını da kimse yapmaz derdim!

Ben sehpa meselesine hiç bir şey söylemedim. Çünkü eşim olayı öğrenip onları biz kullanacağız dediğinde karşılık olarak verdikleri cevap "Biz onları Ankara'ya götüreceğiz" olmuş. Bu insana daha ne söylenebilir ki? "Az ye de git kendine sehpa al" falan denir belki ama o kadar küçülemeyeceğim. Yaşlarından başlarından utansınlar. Bu anlattığım insanların yaşları en az 60! Gider 300 500TL ye sehpa alırım. Hayatımdan bezdim gerçekten.
Şaka gibi saçmalık. Hayır biz kullanacağız diyemiyor musunuz?

Karşıdaki çingenelik yapıyorsa ben daha fazlasını yaparım. NET. kime sordunuz eşyalarımı paketlerken de. kaynananı ara ne biçim insanları getirmişsin evime de. bi daha otele de.
bir de sehpaları uçakla nasıl götürmeyi planlıyorlar?
Ankaraya gidecek araba arıyorlar.

Benim kayınvalide benim kullandığım küçük elektrikli süpürgeyi sahiplenmiş... Benimki çok büyük. Sen zaten yenisini almıştın bunu İzmir'e gelirken bırakın falan dedi. Ben onunla mutfağımı falan süpürecektim oysa ki... Çektim kenara anne bu halıları falan iyi almıyor. Sana yeni süpürge alalım bu mutfak için falan dedim. Bu sefer bi baktım ki muhabbet hem küçük süpürgemi sahiplenmeye hem de bana alınacak süpürgenin parasını kitlemeye gidiyor. Hemen konuyu değiştirdim. Canım inan anlayamazsın inan yani...

Ya L koltuğum var onu almayacaktım mesela yeni evime. Çünkü üzeri sigara yanığı falan oldu ve artık eskidi diye. İzmir'e beraber gidecektik kayınvalide geçen geldiğinde. Bak daha yeni kanepe yok ortada yeni ev de yok... Sen kaşla göz arasında o eski kanepenin eski yastıklarını topla eve götürmek için... Evden en son çıkmak için oyalanıp duruyordu. Amacı buymuş işte. Eşim elinde yastıklarla geldiğini görünce sinirlenip saçmalama götür koy eve ne yapcaz biz, satsak yastıksız fiyatı bile düşer falan konuştu durdu ama laf anlamıyor ya zorla mı anlamıyor işte!

Ayrıca net bir şekilde söylüyorum. KAYINVALİDEM İSTİFÇİ!

Şaka gibi saçmalık. Hayır biz kullanacağız diyemiyor musunuz?
Dedi işte kocam. Cevap "BİZ ONLARI ANKARAYA GÖTÜRECEĞİZ"... Daha ne söylenebilir ki bunlara. 60 yaşından büyük insanlar bir de bu hareketleri yapanlar. Küçük olsalar...

Dedi işte kocam. Cevap "BİZ ONLARI ANKARAYA GÖTÜRECEĞİZ"... Daha ne söylenebilir ki bunlara. 60 yaşından büyük insanlar bir de bu hareketleri yapanlar. Küçük olsalar...
Olsun siz yine deseydiniz anlamadiniz heralde kullancaz diye. Bunlar ne saçma olaylar ya

Esinde bavulları taşımanı izledi mi
Herhalde tatildeki olayı söylüyorsunuz... Ben öyle anladım. Bavullar küçük ve o kadar hafifti ki ilkokul çocuğuna verseniz taşır. Orada amaç bavul değil işte... Sinir etme ve karşındakini ezme isteği. Benim salak koca bunu şaka olarak algılıyor... Ciddi algılamıyor ki! Bir şey desem annem şaka yaptı sen de alındın diye bana kızar bu sefer! Erkekler biraz gerizekalı biliyorsunuz ki...

Olsun siz yine deseydiniz anlamadiniz heralde kullancaz diye. Bunlar ne saçma olaylar ya
Ben çok güzel lafımı söylerdim de işte eşimle aram bozulacak diye susuyorum. Çok şikayet etsem hemen savunmaya geçiyor. Ah arkadaşım ahhh. İt itin kuyruğunu yemez diye boşa söylememiş atalarımız...

Herhalde tatildeki olayı söylüyorsunuz... Ben öyle anladım. Bavullar küçük ve o kadar hafifti ki ilkokul çocuğuna verseniz taşır. Orada amaç bavul değil işte... Sinir etme ve karşındakini ezme isteği. Benim salak koca bunu şaka olarak algılıyor... Ciddi algılamıyor ki! Bir şey desem annem şaka yaptı sen de alındın diye bana kızar bu sefer! Erkekler biraz gerizekalı biliyorsunuz ki...
O zaman şöyle söyleyim. İlk okul çocuğunun taşıdığı bavulu taşıyıp, en güzel lafı sokmaya hak kazanmissiniz. Ve eşinız sizinde şaka yaptığınızı düşünmüş ama kv elbet biliyor şaka olmadığını. Hiç dert etmeyin

o zaman kayınvalide onu bunu toplarken eşine, canım bana çok acil 3 bin tl verir misin? çekyat alacağım.
canım hemen git para çek ben yeni sehpa alacağım bunları ananlar götürüyor. 1 000 tl yeter sanırım diye herşeyin parasını isteyeceksin.

Benim kv de sürekli laf sokardı. İlk bir yıl hiç cevap vermedim. Salağa yattım. Sonra baktım olacak gibi değil neden sessiz kalıyorum. Annem babam beni bunun için büyüttüler herkesin hatrı biryere kadar dedim.

3-4 kez laf sokmaya çalıştığında açık açık “banamı diyosun anne?” diye sordum hafif tepkili. Artık yapmıyor. Yapsada cevabını alıyor. Ezdirmeyin kendinizi, susmayın. Sırf sizden 20-30-40 yıl önce doğdu diye kimsenin size saygısızlık yapmaya hakkı yok.

Benim kv de sürekli laf sokardı. İlk bir yıl hiç cevap vermedim. Salağa yattım. Sonra baktım olacak gibi değil neden sessiz kalıyorum. Annem babam beni bunun için büyüttüler herkesin hatrı biryere kadar dedim.

3-4 kez laf sokmaya çalıştığında açık açık “banamı diyosun anne?” diye sordum hafif tepkili. Artık yapmıyor. Yapsada cevabını alıyor. Ezdirmeyin kendinizi, susmayın. Sırf sizden 20-30-40 yıl önce doğdu diye kimsenin size saygısızlık yapmaya hakkı yok.
Tepkili bir şekilde "bana mı söyledim anne" desem "evet sana söyledim başka kime söyleyeceğim" der benimki. Yine de bunu da deneyeceğim. Ama hiiiççç sanmıyorum inanın işe yarayacağını.

Tepkili bir şekilde "bana mı söyledim anne" desem "evet sana söyledim başka kime söyleyeceğim" der benimki. Yine de bunu da deneyeceğim. Ama hiiiççç sanmıyorum inanın işe yarayacağını.
O zaman mesela evinizle alakalı birşey derse “valla senin evide görüyoruz anne tozlar saçlar arşa çıkmış. Sırf kv lik yapmak için kendine bakmadan bana söylüyorsun” diyin.

Çok sevindim yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun🤗 tamgaz aynen böyle yola devam. En fazla kacga çıkarır ama sonucu senin istediğin gibi olur. Kavga falan olursa sakın altta kalma gerekirse resti çek eşine.kimsenin anasıyla bir kışı geçirmek zorunda değilsin kendi annene evlendin ve bir mesafe koydun onun anneside aynı mesafede durmak zorunda. Kavga olursa biraz çizginden çık ki gerçekten canının sıkıldığını anlasın kayınvalide. Bu şekilde yaşamak istemediğini anlasın ve gelmesin. Hasta değil aç değil açıkta değil kimsenin evinde koca bir kış yüzsüz yüzsüz durulmaz ayıp günah herkesin hayatı özeli var kul hakkına girmek bu. Saygısızsın felan derse asıl saygısız sizsiniz de bana evime sınırlarıma saygınız yok de. Herşey karşılıklı de.

29 Mayıs 2019'DA KARDEŞİMİN HESABINDAN BİR PAYLAŞIMDA BULUNMUŞTUM. MEĞER YASAKMIŞ BAŞKASININ HESABINDAN YAZMAK. BU SEBEPLE BURAYA KOPYALIYORUM. AYRICA YENİ SKANDALLAR VAR EKLEYECEĞİM :KK43:
"Kızlar merhaba. Derdimi nasıl anlatsam bilemedim ya... Kızlar benim kayınvalidemi ben ilk gördüğümde çok sevmiştim hem de çok. Kendisi normalde İzmirde oturuyor. Bu kış İstanbula yanımıza geldi. İnanır mısınız en az 3 ay bizde kaldı! Bu bile başlı başına bir sorun bence fakat bununla da kalmadı. Ben çalışan bir kadınım. İlk geldiğinde gayet iyiydi aramız 1 hafta falan mutlu mesuttuk ama 1 haftanın sonunda evde eşyaların yerlerini değiştirmeler, laf sokmalar saçma sapan hareketler falan bi dumur olmuştum. Evimden soğudum resmen... Neyse sonunda gittik derken aile içi meselelerinden dolayı bir daha geldi. Bu sefer bende hiç kalmamıştı. Başka akrabasında kalıyordu. Sadece kayınpederim kaçıp kaçıp haber bile vermeden (!) gelip durdu. Biz de açıkcası hiç adam akıllı eve gitmedik. Yani ne biçim bir dengesizlik anlayamıyorum ya! Ben işteyim sen haber bile vermeyip yola çıkıyorsun bana geliyorsun bize söylemeye tenezzül etmiyorsun! Belki benim iç çamaşırım salonun ortasında duruyor! İşten izin alıp evi mi toplamaya gideyim ki böyle bir lüksüm de yok! Neyse artık dua etmeye başladım kayınvalidem gelsin diye düşünün artık. Neyse bugün geldi ben işteyken. Aradım gayet böyle mutlu mesut konuşuyorum yok bu ev çok ağır pis kokuyor. Yok benim oğlum pisliği hiç sevmez. Lanet olsun dedim keşke aramasaydım! Ayrıca benim evim asla pis mis kokamaz en fazla apartmandan geliyordur. Bunu söylüyorum dışardan mı gelio koku diyorum yok diyo. Yine bana pismişim lafları sokma çabaları! Ve kızlar ister inanın ister inanmayın tamam ev dağınık olabilir tam zamanlı çalıştığım için fakat asla ve asla pis olamaz. Kendisinin evinde kapıların altlarında toz yumağından saçtan geçilmiyor resmen bir de utanmadan gelmiş benim evime pis diyor. Ağır kokuyormuş. Şuan mesaim bitti ama eve gidesim yok yemin ederim bıktım usandım artık!

Bana bir akıl verin nolur. Eşimin yanında bana laf söylediğinde eşim beni koruyor fakat ben annesine bir laf edersem aramız fena bozulur eminim bu konuda. Ne yapayım sizce? Benim gibi sorunlar yaşayanlar var mı aranızda?
"

Yazmıştım çok da güzel herkes yanımda olmuştu bana moral vermişti. Bu sebeple öncelikle buradaki herkese çok teşekkür ediyorum ve ramazan bayramında başıma gelen olayları sizlere anlatıyorum...

Şimdi eşimin ailesinin (4 KARDEŞİN ORTAK OLARAK) ege taraflarında bir yazlığı var. Bayramda oraya gittik. Şimdiki aklım olsa adım bile atmazdım o ayrı... 9 günlük tatilimi mahvetmiş oldum oraya giderek. Kısa ve net bir şekilde anlatıyorum...

1-Öncelikle her dışarı çıktığımızda annesi eşimi beni ve kaynımı yaklaşık 3 er kez aradı "neredesiniz ne yapıyorsunuz!" bir rahat bırakmadı.
2-Akşam 11 gibi evdeki herkes uyuduğu için ben de eşime her dışarı çıkalım sahile gidelim dediğimde kayınvalidem "saat çok geç oldu. Bu saatte çıkmayın" cart curt etti!
3-Saat akşam 10 da eve geldiğimizde "bu saate kadar ne yaptınız" diye şakayla karışık hesap sordu! Ben de en son dayanamayıp "30 40 yaşına gelmiş oğlun. 10 yaşında değiliz ya!" diye tepki gösterdim.
4-Ve en önemlisi bizim gecenin köründe yattığımızı bile bile her sabah en geç 10 da bizi uyandırdı. Uykusuzluktan asabi, sinir hastası bişey oldum artık!
En son gün gitcez artık nasıl mutluyum evime döncem sonunda diye. Neyse arabayı ilk ben kullancaktım kontağı falan açmaya gittim. Ben giderken arkamdan kayınvalidemin sesi. Şakayla karışık! "KIZZZ BÜTÜN BAVULLARI OĞLUMA MI TAŞITCAKSIN" !!!! Sabır dileye dileye döndüm bütün bavul dediği 1 tane küçücük sırt çantası bi tane küçük el bavulu bir de büyük ama boş bir bavul! Hepsini aldım ve GÖREN DE KRALİYET AİLESİ SANIR YEMİN EDERİM diye sesli bir şekilde laf söyledim. Herkes duydu ve sustu hiç bir şey diyemediler. Ve komik olan da bunların hepsini benim eşimin şaka olarak algılaması!!!!

Canım anneciğimin içine doğdu herhalde eve döndükten sonra konuştuğumuzda "iyi davrandılar mı sana" diye sordu. Bu arada kayınvalidemin cadılıklarından hiçbirini bilmiyor. Ben de tabiki de üzülmesin diye yine iyi davrandılar dedim!
Ben en ustteki olayı anlamadim. Siz işteyken eve gelmiş. Anahtarı mi var ?. Varsa alın. Veya anahtari kaybettim yemi cikaramam simdilik deyip yedegini ondan alin. Eşiniz bence anliyorda şaka yapılmış gibi gösteriyor kendine de ailesinede ki yırtmaya çalışıyor.

Çok sevindim yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun🤗 tamgaz aynen böyle yola devam. En fazla kacga çıkarır ama sonucu senin istediğin gibi olur. Kavga falan olursa sakın altta kalma gerekirse resti çek eşine.kimsenin anasıyla bir kışı geçirmek zorunda değilsin kendi annene evlendin ve bir mesafe koydun onun anneside aynı mesafede durmak zorunda. Kavga olursa biraz çizginden çık ki gerçekten canının sıkıldığını anlasın kayınvalide. Bu şekilde yaşamak istemediğini anlasın ve gelmesin. Hasta değil aç değil açıkta değil kimsenin evinde koca bir kış yüzsüz yüzsüz durulmaz ayıp günah herkesin hayatı özeli var kul hakkına girmek bu. Saygısızsın felan derse asıl saygısız sizsiniz de bana evime sınırlarıma saygınız yok de. Herşey karşılıklı de.
Canım çok teşekkür ederim öncelikle...

Yeni evime asla ve asla karıştırmamak istiyorum. Bu sebeple tuttum zaten orayı sırf kayınvalidemden kurtulmak için. Gerekirse kenara çekip açık ve net bir şekilde her şeyi söyleyeceğim.

Dün eşimle gayet güzel bir konuşma da yaptım. Eşim yokken bana söylediği bazı şeyleri de söyledim. İlk annesini savunuyordu yok nasihat veriyor falan diye. Ben de en son sinirlenip "-Evine gelip toz var mı diye kontrol edeceğim- cümlesi nasihat cümlesi mi" dedim. Bu sefer seni samimi görüyor ve şaka yapıyor dedi. Ben de "işten yorgun argın geldiğimde üstümü bile değiştirmeme izin vermeden elime toz bezini verip bana bütün evi sildirmesi şaka mı sence" dedim. Sonra anladı. Ayrıca bana söylediği cümlelerin bazılarını söyledim. "Annene iftira atacak halim yok gidip sorabilirsin söyledin mi diye" dedim. Ben sırf tatsızlık çıkmasın diye bunları seninle paylaşmadım, daha söylemediğim milyon tane daha böyle cümleler var dedim (temizlik konusunda bana soktuğu lafları söylüyorum). Benim ne kadar titiz olduğumu biliyorsun dedim. Sonunda anladı ne demek istediğimi kalın kafalı kocacım. Annemle konuşacağım bir daha bu şekilde konuşmalar falan yapmasın dedi. Ben de mesafe iyidir mesafeyi korumak lazım dedim. Bakalım konuştu mu bugün hiç bilmiyorum... Haftasonu memlekette eşimin kuzeninin düğünü var. Mecbur gideceğiz. Orada da yine aynı şeyler olacak diye strese girdiğimi de söyledim. Yok artık kimse sana bir şey söylemez dedi. Eğer konuşmadıysa bile yarın falan güzel bir dille hatırlatacağım telefonda.

İnşallah sinir hastası olmadan bu işi halledeceğim...

Ben en ustteki olayı anlamadim. Siz işteyken eve gelmiş. Anahtarı mi var ?. Varsa alın. Veya anahtari kaybettim yemi cikaramam simdilik deyip yedegini ondan alin. Eşiniz bence anliyorda şaka yapılmış gibi gösteriyor kendine de ailesinede ki yırtmaya çalışıyor.
Benim canım(!) kocam onlara da anahtar vermişti. Haber bile vermeden kayınpeder karısından kaçmak için bize damlıyordu. Şimdi yeni evimin 3 tane anahtarı var 2 si bende 1i kendisinde. Siteye girmek için de yine aptal kocam 5 tane kart çıkarmış. O yüzden kavga etmiştim ve almıştım elindeki bütün kartları. Diğer kartları kaybettim falan diyeceğim ve sadece yedek 1 tane kart var diyeceğimi. Bakalım. Hoş söylediğim gibi sırf kayınvalidem bu eve çok alıştı ve benimsedi diye evimi değiştirdim. Bu evde böyle bir durum olmasına asla ve asla izin vermeyeceğim.

Bu arada yukarıda da yazdım. Dün akşam eşimle açık ve net bir şekilde konuşmaya çalıştım. İlk başta bana "senin derdini seveyim. Nasıl kayınvalideler var bu dünyada. Senin taktığın şeylere bak" falan diye savunuyordu annesini. Ben de en son yine sinirlenip "onlar eskilerde kaldı şimdi de filmlerde var. Bak yeni gelinlere. Kayınvalidelerini evlerine bile sokmuyorlar" dedim. Daha önceden eşim yokken soktuğu lafların bazılarını söyledim. Bunları sana hiç bir zaman söylemedim sırf tatsızlık çıkmasın diye ama artık yeter dedim. Daha söylemediğim bir çok böyle konu var dedim. İlk bi annesini savunur gibi oldu ama sonra bazı cümleleri duyunca o da sinirlendi. Bakalım annesiyle konuşacakmış. Bir daha olmayacakmış. Öyle dedi ama göreceğiz...

Hoş o konuşmazsa artık ben kenara çekip ben konuşacağım. Kararlıyım. Artık sinirlerim yıprandı. Sinir hastası olmadan bu işi halletmem lazım.

Benim canım(!) kocam onlara da anahtar vermişti. Haber bile vermeden kayınpeder karısından kaçmak için bize damlıyordu. Şimdi yeni evimin 3 tane anahtarı var 2 si bende 1i kendisinde. Siteye girmek için de yine aptal kocam 5 tane kart çıkarmış. O yüzden kavga etmiştim ve almıştım elindeki bütün kartları. Diğer kartları kaybettim falan diyeceğim ve sadece yedek 1 tane kart var diyeceğimi. Bakalım. Hoş söylediğim gibi sırf kayınvalidem bu eve çok alıştı ve benimsedi diye evimi değiştirdim. Bu evde böyle bir durum olmasına asla ve asla izin vermeyeceğim.

Bu arada yukarıda da yazdım. Dün akşam eşimle açık ve net bir şekilde konuşmaya çalıştım. İlk başta bana "senin derdini seveyim. Nasıl kayınvalideler var bu dünyada. Senin taktığın şeylere bak" falan diye savunuyordu annesini. Ben de en son yine sinirlenip "onlar eskilerde kaldı şimdi de filmlerde var. Bak yeni gelinlere. Kayınvalidelerini evlerine bile sokmuyorlar" dedim. Daha önceden eşim yokken soktuğu lafların bazılarını söyledim. Bunları sana hiç bir zaman söylemedim sırf tatsızlık çıkmasın diye ama artık yeter dedim. Daha söylemediğim bir çok böyle konu var dedim. İlk bi annesini savunur gibi oldu ama sonra bazı cümleleri duyunca o da sinirlendi. Bakalım annesiyle konuşacakmış. Bir daha olmayacakmış. Öyle dedi ama göreceğiz...

Hoş o konuşmazsa artık ben kenara çekip ben konuşacağım. Kararlıyım. Artık sinirlerim yıprandı. Sinir hastası olmadan bu işi halletmem lazım.
Harikasın. Kışın sende kalma konusunu da konuştun mu canım. Ama zaten artık sana gelemez o işte mesafe diye buna derim. Güçlüsünüz ve hep mutlu olun inş🤗

X