KAYINVALİDEMİN LAF SOKMALARINDAN BIKTIM ARTIK!

iipekooo

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2019
331
399
29 Mayıs 2019'DA KARDEŞİMİN HESABINDAN BİR PAYLAŞIMDA BULUNMUŞTUM. MEĞER YASAKMIŞ BAŞKASININ HESABINDAN YAZMAK. BU SEBEPLE BURAYA KOPYALIYORUM. AYRICA YENİ SKANDALLAR VAR EKLEYECEĞİM
"Kızlar merhaba. Derdimi nasıl anlatsam bilemedim ya... Kızlar benim kayınvalidemi ben ilk gördüğümde çok sevmiştim hem de çok. Kendisi normalde İzmirde oturuyor. Bu kış İstanbula yanımıza geldi. İnanır mısınız en az 3 ay bizde kaldı! Bu bile başlı başına bir sorun bence fakat bununla da kalmadı. Ben çalışan bir kadınım. İlk geldiğinde gayet iyiydi aramız 1 hafta falan mutlu mesuttuk ama 1 haftanın sonunda evde eşyaların yerlerini değiştirmeler, laf sokmalar saçma sapan hareketler falan bi dumur olmuştum. Evimden soğudum resmen... Neyse sonunda gittik derken aile içi meselelerinden dolayı bir daha geldi. Bu sefer bende hiç kalmamıştı. Başka akrabasında kalıyordu. Sadece kayınpederim kaçıp kaçıp haber bile vermeden (!) gelip durdu. Biz de açıkcası hiç adam akıllı eve gitmedik. Yani ne biçim bir dengesizlik anlayamıyorum ya! Ben işteyim sen haber bile vermeyip yola çıkıyorsun bana geliyorsun bize söylemeye tenezzül etmiyorsun! Belki benim iç çamaşırım salonun ortasında duruyor! İşten izin alıp evi mi toplamaya gideyim ki böyle bir lüksüm de yok! Neyse artık dua etmeye başladım kayınvalidem gelsin diye düşünün artık. Neyse bugün geldi ben işteyken. Aradım gayet böyle mutlu mesut konuşuyorum yok bu ev çok ağır pis kokuyor. Yok benim oğlum pisliği hiç sevmez. Lanet olsun dedim keşke aramasaydım! Ayrıca benim evim asla pis mis kokamaz en fazla apartmandan geliyordur. Bunu söylüyorum dışardan mı gelio koku diyorum yok diyo. Yine bana pismişim lafları sokma çabaları! Ve kızlar ister inanın ister inanmayın tamam ev dağınık olabilir tam zamanlı çalıştığım için fakat asla ve asla pis olamaz. Kendisinin evinde kapıların altlarında toz yumağından saçtan geçilmiyor resmen bir de utanmadan gelmiş benim evime pis diyor. Ağır kokuyormuş. Şuan mesaim bitti ama eve gidesim yok yemin ederim bıktım usandım artık!

Bana bir akıl verin nolur. Eşimin yanında bana laf söylediğinde eşim beni koruyor fakat ben annesine bir laf edersem aramız fena bozulur eminim bu konuda. Ne yapayım sizce? Benim gibi sorunlar yaşayanlar var mı aranızda?
"

Yazmıştım çok da güzel herkes yanımda olmuştu bana moral vermişti. Bu sebeple öncelikle buradaki herkese çok teşekkür ediyorum ve ramazan bayramında başıma gelen olayları sizlere anlatıyorum...

Şimdi eşimin ailesinin (4 KARDEŞİN ORTAK OLARAK) ege taraflarında bir yazlığı var. Bayramda oraya gittik. Şimdiki aklım olsa adım bile atmazdım o ayrı... 9 günlük tatilimi mahvetmiş oldum oraya giderek. Kısa ve net bir şekilde anlatıyorum...

1-Öncelikle her dışarı çıktığımızda annesi eşimi beni ve kaynımı yaklaşık 3 er kez aradı "neredesiniz ne yapıyorsunuz!" bir rahat bırakmadı.
2-Akşam 11 gibi evdeki herkes uyuduğu için ben de eşime her dışarı çıkalım sahile gidelim dediğimde kayınvalidem "saat çok geç oldu. Bu saatte çıkmayın" cart curt etti!
3-Saat akşam 10 da eve geldiğimizde "bu saate kadar ne yaptınız" diye şakayla karışık hesap sordu! Ben de en son dayanamayıp "30 40 yaşına gelmiş oğlun. 10 yaşında değiliz ya!" diye tepki gösterdim.
4-Ve en önemlisi bizim gecenin köründe yattığımızı bile bile her sabah en geç 10 da bizi uyandırdı. Uykusuzluktan asabi, sinir hastası bişey oldum artık!
En son gün gitcez artık nasıl mutluyum evime döncem sonunda diye. Neyse arabayı ilk ben kullancaktım kontağı falan açmaya gittim. Ben giderken arkamdan kayınvalidemin sesi. Şakayla karışık! "KIZZZ BÜTÜN BAVULLARI OĞLUMA MI TAŞITCAKSIN" !!!! Sabır dileye dileye döndüm bütün bavul dediği 1 tane küçücük sırt çantası bi tane küçük el bavulu bir de büyük ama boş bir bavul! Hepsini aldım ve GÖREN DE KRALİYET AİLESİ SANIR YEMİN EDERİM diye sesli bir şekilde laf söyledim. Herkes duydu ve sustu hiç bir şey diyemediler. Ve komik olan da bunların hepsini benim eşimin şaka olarak algılaması!!!!

Canım anneciğimin içine doğdu herhalde eve döndükten sonra konuştuğumuzda "iyi davrandılar mı sana" diye sordu. Bu arada kayınvalidemin cadılıklarından hiçbirini bilmiyor. Ben de tabiki de üzülmesin diye yine iyi davrandılar dedim!

Son düzenleme:
Aslına bakarsanız kızlar asıl sorunum bu kayın validemin ve pederin bana gelip aylarca kalmasını nasıl engelleyebilirim? Ben sadece 1 hafta kalıp gitsinler istiyorum. Bunlar aylarca kalıyor! Kayın validem çalışmış önceleri ve çocuklarıyla çok fazla ilgilenememiş. Bu sebeple hazır emekli olmuşken çocuklarımla vakit geçireceğim düşüncesindeler. Ama ne eşim istiyor gelmelerini ne de ben. Tabiki eşim bunu dile getirmiyor fakat her geldiklerinde kendisini dışarı atıp eve adım atmamasından net bir şekilde anlaşılıyor bu. Ayrıca size bir şey diyim mi? Benim fesatlığım mı bilmiyorum fakat ama bunların her kış bize gelip aylarca kalmalarının sebebi bence doğalgaz faturası ödememek gibi geliyor. Nerden çıkarıyorum bunu... Çünkü benim eşim zaten vardiyalı çalışıyor geldiğinde çok fazla göremiyor zaten ayrıca az önce de söylediğim gibi eşim ilk geldikleri gün bile eve gelip üstünü değiştirip 5 dk muhabbet edip direk beni alıp dışarı arkadaşlara çıkarıyor ve anası uyumadan eve gelmiyoruz. Yani oğlunu gömüyor bile hiç. Ben bu sene geldiklerinde deniycem zaten bi o doğalgazı kapatıyım bişey yapayım yalandan bir bozayım. Bakalım kaç gün kalacaklar...

o da bir çözüm değil ki. bence açık açık konuşmak gerekir

olabilir valla öyle yap ama yaptırana kadar bekler.Allah sabır versin düşüncesiz insanlar işte.Anlamıyolarsa eşin bir şekilde konusucak isterse darılsınlar

Görüşmeyi azaltmaktqn başka çare yok. Anlaşamadığıniz insanın evine gidip 9 gün kalıyorsunuz, sonra sorun yaşayıp konu açıyorsunuz. Çıplak ayakla sokağa çıkıp ayağım kirlendi ((( demek gibi bişey.

Eşinizle konuşun. Habersiz gelme ve gelince yerleşme olayını unuttursun annesine.

siz işteyken kv evinize nasıl giriyo ? Anahtar mı var ? Yada neden Anahtar var kendiisnde.. aynı apartmanda otursanz anlarım (ki bu bile bana ters).. yengemler bir ustte oturuyo tatile fln giderken bize veriyo diğer turlu yok.. annem istediğinde oğlunda yok anneciğim anahtarı ona vereceğim diyo :) .. Ya da anahtar var ise sizde salonn ortasına iç çamasırınızı bırakın :) ya da eşinizin.. mesela çamaşır toplarken düşmüş olsun belki ayıp ama en azndan dersn ki ya evim burası çamasır topluyodum demek ki düşmüş hay allah sizinde geleceğinzden hbrim yoktu anneciğim yada oğlunda söylemedi bana hay allah kusura bakmayın fln desen :) yani ben yapardım
eşinizi en iyi siz tanıyorsunuz mesela gidip guzelce şikayet olarak değilde durumdan rahatsz oldugunuzu belirtseniz mesela anlar mı ? hitap şekli önemli biliyorsunuz.. yani zıtlaşmayın asla kv fln eşinzle ama durumdan da bi şekilde rahatsz oldgunuzu belirtin hal ve hareketlernzle , tavırlarnzla bakın mesela laf söylemişsinz eşinz gülmüş kimse de bşy dememiş olsun gene dewam edin bnce böyle şaka ile karısık söyleyın yani. .

Aylarca kalmaları berbat, çok benciller.
Hareketleri ve sürekli karışması ayrı berbat.
Kısacası bunca berbatlığı ancak dibi kökünden söyleyerek çözebilirsiniz.
Eğer söylerseniz de kocanız ve onlar ağız burun edecek buna da hazır olun.
Allah yardım etsın

Anlaşamadığınız birinin evine gidiyorsunuz demenizi anlayışla karşılayıp önceki kapanan konunun linkini bizzat sizlere göndermek isterim. Bakarsanız oraya zaten kayınvalidem bendeydi gideceği de YİNE yoktu en sonunda yazlığa gidelim de oda ordan evine geçsin diye düşünerek gittik. Kaldı ki anlaşamadığınız biri dediğiniz kayınvalidem. Yani bir ömür boyu kayınvalidemin evine gitmememi mi söylüyorsunuz? anlamadım? Öyle bir ihtimal olabildiğini düşündüğünüze göre evli olmamalısınız? Gitmeme gibi bi ihtimalim yok ve gittiğim için hak mı ettim bunları?

Hakettiniz demedim. Sadece bile bile lades demissiniz.
Burada kaynanasinin evine gitmeyen bir sürü üye var. Anlasamiyorsaniz gitmezsiniz. Ya da gider en fazla bir iki gün kalırsınız. Ayrıca yazlık kısmını göremedim konuda.

Ve nisanliyim. Evli değilim. Melek gibi kaynanam var. Hatta isten erken cıkıp yanına gideceğim birazdan nişanlımi beklemek için. Ama eğer anlaşamıyor olsaydım evinde beklemez başka yere giderdim. Düz mantık.

Sizin söylediklerinizi de şaka olarak algılıyorsa eşiniz, bırakın kv laf soktukça siz de laf sokun.
Açık açık konuşsanız eşiniz sizden yana olur mu?
Açık açık konuşsam başta eşim çok alıngan olduğumu söyler çünkü kayın validem öyle çakal ki ilk eşimin yanında laf söylüyordu eşim de gayet güzel ona kızıyordu içimin yağları eriyordu fakat artık o olmadığı zamanlarda laf sokuşturuyor genellikle. O varken de çok iyiymiş gibi davranıyor. Yani ben eşimle açık açık konuşsam durumu büyüten, geçimsiz olan taraf ben olurum.

Bir keresinde annenler her kış bizde 6 ay kalacaklar mı gerçekten diye sormuştum düzgünce bana direk senin ailen kaç ay kalcak demişti. Sonra ben tepkisine tepki, gösterdiğimde de 6 ay kalmazlar 1 2 ay kalırlar demişti. Ben de 2 ay çok demiştim tip tip bakmıştı.

böle durumlar köprüden geçene kdrdır :)

Evet erkekler öyle maalesef.
Siz de laf sokup geçin.
Eşim en sonunda dayanamayıp “annem laf çarpıyorsa sen de saygını bozmadan ona laf sok.” demişti. Artık öyle yapıyorum kv daha sakinledi:))

yolunuda bulmuşlar yani.. eee tamam siz ne yapıyorsunuz o an laf sokuyorsa sizde laf sokun hazır eşinzde yokken.. şikayette edemez çünkü kendi laf sokuyo bastan.. yada bişiy söylediğinde aşkolsun annecim ben ne yaptım ne dedim gibi laflar söyle. .

Evet erkekler öyle maalesef.
Siz de laf sokup geçin.
Eşim en sonunda dayanamayıp “annem laf çarpıyorsa sen de saygını bozmadan ona laf sok.” demişti. Artık öyle yapıyorum kv daha sakinledi:))
aynen öyle.. tabi saygıyı bozmamak gerek ama lafı da söylemek gerek .. sessiz atın tekmesi ağır olsun biraz

Kayın validemde ve kayın pederimde eşim sağolsun anahtarlar vardı. Fakat gittilerinde elinden aldım. Benim zeki eşim annesine ve babasına anahtar yaptırıyor. Ben de zaten bu durumu çok güzel açıkladım ona bu mevzudan sonra. Bak dedim burası senin öğrenci veya bekar evin değil. Öyle herkese anahtar dağıtamazsın. Misafirliğe geldiklerinde sen ya da ben anahtarımızı veririz yada 3. bir yedek anahtar olur evde duran onu veririz ama özel anahtar veremezsin dedim. Anladığını düşünüyorum. Şuan çantamda 3 tane evin anahtarı var...

Laf sokma meselesine gelince ben mi çok takıyorum bilmiyorum ama çok sinirlerim geriliyor. Bütün günüm hatta sinirli olarak geçiyor. Laf söylerken de ben hiç de şakayla karışık söylemiyorum aslında sinirli bir şekilde söylüyorum.

O zamanlar biz de çok iyi anlaşıyorduk Neyse peki bayramlarda kocan ailemin elini öpmeye gidelim dediğinde ne diyeceksiniz? sen git ben gelmiyorum mu? veya gitmeyelim istemiyorum mu? peki bunları kaç bayram söyleyeceksiniz de eşiniz de tamam hayatım olur diyip susacak?

Neyse Allah başınıza vermez inşallah ama verirse o zaman anlarsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…