KAYINVALİDEMİN LAF SOKMALARINDAN BIKTIM ARTIK!

Bence genel olarak hoşlanmadığınız kişilere bu kadar uzun gidip kalmayın.yada ilk aradığında açmayın sonra arayın.. Bu gibi şeyler arada mesafe olduğunu hissettirir zaten.
Birde misafir de gittiği evin düzenine göre hareket edecek biraz. Sizin evinize karışmaları kötü ama siz de sabah 10 gibi hala uyanmamış oluyorsunuz..10 cok erken degil ve sizin bu yaptiginiz da doğru değil hatta ayıp bence

Bu arada çok daha değişik bir şey yazcam. Öbür kardeşimin forumundan yazmıştım fakat kapattılar ordan yazmam yasakmış diye. Bir de burada anlatayım kısaca.

Şimdi bunlar bize ilk geliyorlar tamam mı işte ben böyle aramışım anne özledik gelin falan diye kadına ısrar ediyorum (bilbiyorum ikiyüzlü olduğunu o zamanlar. Aramız çok iyi sanıyorum) neyse bunlar sonunda bilet aldılar. Ben de eşimi aldım zaten dolap doluydu ama yine de büssürü yiyecek aldırdım. Evde olcaklar gelince yesinler falan diye dolabı ağzına kadar doldurduk. İşte bu geldi 3 4 ay kaldı neredeyse. Tabi ilk haftadan sonra bizim aramız kötü olmuştu. Neyse konu o değil. Bunların gitceği günü iple çekiyorum falan tabi ben gıcık olduğum için evde hiiiiçç yemek falan da yapmıyorum. İşte o yaptığım yemeklere bahane bulmalarına gıcık olmuşum dolabı açmıyorum bile. Bunlar bi gitti dolabı bir açtım. Hani böyle uzun tatile giderken yiyecekler bozulmasın diye herşeyi boşaltırsın hiç bir şey almayıp olanı yersin falan ya. Yemin ederim aynen öyle! 1 yumurta bile yok!

O gün bu gündür gelecekleri zaman dolabı ben boşaltıyorum. Cimri insanlara hi,ç tahammülüm yok. Tabi bu cimrilik de değil aslında başka bir şey de... Ben tanımadığım bir misafirim gelse bile asla hiçbir şeyimi sakınmam insanları tıka basa doyururum ve bundan mutluluk duyarım. Bu param gitcek diye ödü kopuyor.

Bu arada tabikisi benim o doldurduğum dolap en fazla 1 ay sonra boşalmaya yüz tutmuştu zaten. O zamanlar da ucuzluk marketlerden bi kutu HAZIR KÖFTE alıp, küçücük serçe parmağım kalınlığında köftelerden 3 er tane önümüze koyuyordu. Akşam yemeği yapması da bu... İnsan o koca tabağa 3 tane köfte koymaya utanır. Yanına bir de makarna haşla bari! Bi keresinde ben işteyken aradı kesin geliyorsun dmi yemek yapcam dedi evet anne dedim bi gittim eve (bu arada sanki kendi eviymiş gibi!) yemek ne biliyor musunuz? ÇORBA! Sadece ÇORBA! Sen benim saatlerce açtığım gözlemeyi beğenme sonra önüme tarhana çorbası koy! Yada ucuzluk marketlerinden 3 tane köfte!

Kızlar ben çok sinirlenmişim sanırım bu kadına. Psikolağa falan mı gitsem ki :KK53::KK70:
Bu yaptiginiz da ayip..onlardan aşağı kalır gibi davranmamışsınız kusura bakmayın.

Dün farkettim ki eşime bu konu yüzünden gıcık olmuşum. Oysa hiç bir suçu yok hatta çoğu gıcık olduğum şeyden de haberi yok fakat nedense ona bilenmişim... Evliliğimizi de yoracak bu konu onu da farkettim artık. Evliliğimi kurtarmak için kayınvalideme net bir şekilde tavrımı koymam lazım.

Çok enteresan bir aileleri var işte bayramda oradaydık ve şöyle uzaktan izledim de herkes birbirine şaka yollu laf sokuyor ama herkes. Bizim ailede böyle bir durum söz konusu değil herkes birbirini sever ve saygı gösterir. Hatta sevmediklerimize bile saygı gösteririz. Ama bunlar birinin bir açığını göreyim yada gıcık olduğu bi konuyu bulayım da herkesin önünde ona laf söyleyim kafasındalar. Ben hiç anlamadım. Ailede resmen soğuk savaş var. Bu arada şunu da farkettim; benim kayınvalideyi de baya baya dalga konusu yapıyorlar ve gıkını bile çıkaramıyor. Fakat ben saygı gösterip hiç bir şey söylemiyorum diye oda beni sessiz görüp bana sallıyor sanırım.
ne kadar uzak dursan o kadar iyi. eşine bilenme, ama içinde biriktirmeden rahatsızlıklarını eşinle de paylaş. illa kırıcı olmana gerek yok. benim gibi, bak biraz birbirimize batmaya başladık gel yüz göz olmayalım, yine özleyelim yine görüşelim tadında ol. böyle bir ortamdaysa zaten senin efendi duruşunu da 'ahaaa bu benim dişime göre, dur ben de bunun tepesine bineyim' şeklinde algılayabilir. sen sakın ola duruşunu bozma. ortamda denk gelince - sana olmasa bile 'annecim bu tarz laf sokmalar didişmeler şaka altında kalp kırmalar benim ailemde hiç görmediğim şeyler, bana tuhaf geliyor ve hoşlanmıyorum. ben bunun parçası olmak istemiyorum' da diyebilirsin.

Bu arada çok daha değişik bir şey yazcam. Öbür kardeşimin forumundan yazmıştım fakat kapattılar ordan yazmam yasakmış diye. Bir de burada anlatayım kısaca.

Şimdi bunlar bize ilk geliyorlar tamam mı işte ben böyle aramışım anne özledik gelin falan diye kadına ısrar ediyorum (bilbiyorum ikiyüzlü olduğunu o zamanlar. Aramız çok iyi sanıyorum) neyse bunlar sonunda bilet aldılar. Ben de eşimi aldım zaten dolap doluydu ama yine de büssürü yiyecek aldırdım. Evde olcaklar gelince yesinler falan diye dolabı ağzına kadar doldurduk. İşte bu geldi 3 4 ay kaldı neredeyse. Tabi ilk haftadan sonra bizim aramız kötü olmuştu. Neyse konu o değil. Bunların gitceği günü iple çekiyorum falan tabi ben gıcık olduğum için evde hiiiiçç yemek falan da yapmıyorum. İşte o yaptığım yemeklere bahane bulmalarına gıcık olmuşum dolabı açmıyorum bile. Bunlar bi gitti dolabı bir açtım. Hani böyle uzun tatile giderken yiyecekler bozulmasın diye herşeyi boşaltırsın hiç bir şey almayıp olanı yersin falan ya. Yemin ederim aynen öyle! 1 yumurta bile yok!

O gün bu gündür gelecekleri zaman dolabı ben boşaltıyorum. Cimri insanlara hi,ç tahammülüm yok. Tabi bu cimrilik de değil aslında başka bir şey de... Ben tanımadığım bir misafirim gelse bile asla hiçbir şeyimi sakınmam insanları tıka basa doyururum ve bundan mutluluk duyarım. Bu param gitcek diye ödü kopuyor.

Bu arada tabikisi benim o doldurduğum dolap en fazla 1 ay sonra boşalmaya yüz tutmuştu zaten. O zamanlar da ucuzluk marketlerden bi kutu HAZIR KÖFTE alıp, küçücük serçe parmağım kalınlığında köftelerden 3 er tane önümüze koyuyordu. Akşam yemeği yapması da bu... İnsan o koca tabağa 3 tane köfte koymaya utanır. Yanına bir de makarna haşla bari! Bi keresinde ben işteyken aradı kesin geliyorsun dmi yemek yapcam dedi evet anne dedim bi gittim eve (bu arada sanki kendi eviymiş gibi!) yemek ne biliyor musunuz? ÇORBA! Sadece ÇORBA! Sen benim saatlerce açtığım gözlemeyi beğenme sonra önüme tarhana çorbası koy! Yada ucuzluk marketlerinden 3 tane köfte!

Kızlar ben çok sinirlenmişim sanırım bu kadına. Psikolağa falan mı gitsem ki :KK53::KK70:
beni neden alıntıladınız anlamadım
yazdığım hiçbirşeye cevap vermemişsiniz ki

Bence genel olarak hoşlanmadığınız kişilere bu kadar uzun gidip kalmayın.yada ilk aradığında açmayın sonra arayın.. Bu gibi şeyler arada mesafe olduğunu hissettirir zaten.
Birde misafir de gittiği evin düzenine göre hareket edecek biraz. Sizin evinize karışmaları kötü ama siz de sabah 10 gibi hala uyanmamış oluyorsunuz..10 cok erken degil ve sizin bu yaptiginiz da doğru değil hatta ayıp bence
Tatil evinde (çeşme tarafları) akşam 11 de yatıp sabah 7 de kalkmayı saçma bulup, zaten bütün yıl boyunca sabahın köründe kalkıp işe gittiğimi de göz önüne alırsam 10 da 11 de kalkmayı da terbiyesizlik olarak görmüyorum açıkcası. Demek ki göreceli. Kaldı ki orda tek uyuyan eşimle ben de değiliz. Bütün ev uyanır bir tek biz uyuyoruzdur o zaman tamam da kayınvalide kalktı diye kalkmak kadar saçma bişey yok bence. Mesela benim anneme gittiğimizde annem asla bizi uyandırmaz. Erken kalksak da "tatilde iyice dinlenin diye uyandırmadım uykunuzu almadıysanız gidip yatın geri" der.

beni neden alıntıladınız anlamadım
yazdığım hiçbirşeye cevap vermemişsiniz ki

Canım yazdım. Görmedin herhlde.
2278455

Bu yaptiginiz da ayip..onlardan aşağı kalır gibi davranmamışsınız kusura bakmayın.
Çok haklısınız dolabı tıka basa doldurmam ayıp ve kayınvalidemin bomboş dolap bırakıp evine dönmesi çok güzel bir davranış :KK70:

Yazıklar olsun benim gibi geline :KK70:

Tatil evinde (çeşme tarafları) akşam 11 de yatıp sabah 7 de kalkmayı saçma bulup, zaten bütün yıl boyunca sabahın köründe kalkıp işe gittiğimi de göz önüne alırsam 10 da 11 de kalkmayı da terbiyesizlik olarak görmüyorum açıkcası. Demek ki göreceli. Kaldı ki orda tek uyuyan eşimle ben de değiliz. Bütün ev uyanır bir tek biz uyuyoruzdur o zaman tamam da kayınvalide kalktı diye kalkmak kadar saçma bişey yok bence. Mesela benim anneme gittiğimizde annem asla bizi uyandırmaz. Erken kalksak da "tatilde iyice dinlenin diye uyandırmadım uykunuzu almadıysanız gidip yatın geri" der.
Herkesin anneniz kadar anlayışlı olmasını bekleyemezsiniz.evet 7 erken ama 11 de demekki çoğu kişi kalkıyor ki sizi de kaldırıyorlar..zaten yaptıkları doğru değil ama bahsettiginiz kombi yemek vs konularinda da siz de geri kalmıyorsunuz zaten onu diyorum.

Aslına bakarsanız kızlar asıl sorunum bu kayın validemin ve pederin bana gelip aylarca kalmasını nasıl engelleyebilirim? Ben sadece 1 hafta kalıp gitsinler istiyorum. Bunlar aylarca kalıyor! Kayın validem çalışmış önceleri ve çocuklarıyla çok fazla ilgilenememiş. Bu sebeple hazır emekli olmuşken çocuklarımla vakit geçireceğim düşüncesindeler. Ama ne eşim istiyor gelmelerini ne de ben. Tabiki eşim bunu dile getirmiyor fakat her geldiklerinde kendisini dışarı atıp eve adım atmamasından net bir şekilde anlaşılıyor bu. Ayrıca size bir şey diyim mi? Benim fesatlığım mı bilmiyorum fakat ama bunların her kış bize gelip aylarca kalmalarının sebebi bence doğalgaz faturası ödememek gibi geliyor. Nerden çıkarıyorum bunu... Çünkü benim eşim zaten vardiyalı çalışıyor geldiğinde çok fazla göremiyor zaten ayrıca az önce de söylediğim gibi eşim ilk geldikleri gün bile eve gelip üstünü değiştirip 5 dk muhabbet edip direk beni alıp dışarı arkadaşlara çıkarıyor ve anası uyumadan eve gelmiyoruz. Yani oğlunu gömüyor bile hiç. Ben bu sene geldiklerinde deniycem zaten bi o doğalgazı kapatıyım bişey yapayım yalandan bir bozayım. Bakalım kaç gün kalacaklar...
Ayyy içim şişti okurken. Samiki olduğunuz eşinzle kalmaya gidebileceğiniz bi arkadaşınız yok mu gidip bi iki gün kalsanız belki o zaman anlarlar rahatsiz olduğunuzu. Otel bile olur aslında falanca arkadaşımızda kalacağız deyip otelde kalsanız.

Çok haklısınız dolabı tıka basa doldurmam ayıp ve kayınvalidemin bomboş dolap bırakıp evine dönmesi çok güzel bir davranış :KK70:

Bunu demiyorum.zaten onlar ters davranıyor. Siz de buna ragmen dolabı yine doldursanız vs sizi daha haklı bulurdum.niyetinizi düzgün düşündüğünüzü göstermiş olurdunuz. Bu olay uzerine rahatsiz olmussunuz ve arada tartisma cikmasina ragmen de oraya daha tatile gidiyorsunuz. Ne denir ki

Bence haklisin. Hayir onun iki kurusluk aldigi yiyecege muhtac oldugundan degil ince dusuncedir bu da biseyler alip sevdiginiz bi yemegi yapmasi bile yeterli bi jest. Onlarin gelip evli ciftin yaninda aylarca kalmasi ayip asil sizin bi ozel hayatiniz var en once bunu dusunmeleri lazim.

ne kadar uzak dursan o kadar iyi. eşine bilenme, ama içinde biriktirmeden rahatsızlıklarını eşinle de paylaş. illa kırıcı olmana gerek yok. benim gibi, bak biraz birbirimize batmaya başladık gel yüz göz olmayalım, yine özleyelim yine görüşelim tadında ol. böyle bir ortamdaysa zaten senin efendi duruşunu da 'ahaaa bu benim dişime göre, dur ben de bunun tepesine bineyim' şeklinde algılayabilir. sen sakın ola duruşunu bozma. ortamda denk gelince - sana olmasa bile 'annecim bu tarz laf sokmalar didişmeler şaka altında kalp kırmalar benim ailemde hiç görmediğim şeyler, bana tuhaf geliyor ve hoşlanmıyorum. ben bunun parçası olmak istemiyorum' da diyebilirsin.
Konuşurum aslında ama işte eşim annesine bunları söyleyemez. Boşu boşuna konuşmuş olurum. Öyle yetiştirmiş kadın. Kocası da dahil kimse hiç bir şey demiyor kendisine. Hatta istediği olmadığı zamanlarda da mahkeme duvarı gibi bi suratla dolanıyor evin içinde. Yani ben kocamla konuşsam bile net eminim kocam gidip annesine "anne bu kadar gelmeyin" falan demiycek. Kaldı ki kendisi de rahatsız zaten. Ama yine de söyleyemiyor. Ben de onu anlamıyorum zaten ben anneme herşeyi söylerim herşeyi anlatırım bunlar hiç bir şey söyleyemiyor. :mad:

Bunu demiyorum.zaten onlar ters davranıyor. Siz de buna ragmen dolabı yine doldursanız vs sizi daha haklı bulurdum.niyetinizi düzgün düşündüğünüzü göstermiş olurdunuz. Bu olay uzerine rahatsiz olmussunuz ve arada tartisma cikmasina ragmen de oraya daha tatile gidiyorsunuz. Ne denir ki
Siz bütün yazılanları okuyor musunuz? Tartışma ne zaman çıkmış? Onca şey olmasına rağmen ben 1 kelime bile etmediğim için tartişma hiç bir zaman çıkmadı zaten. Hangi tartışma bu bahsettiğiniz tartışma??? Ayrıca bir daha açıklayım okumuyorsunuz sanırım. Orası 4 kardeşin evi. Bayramlarda herkes gider orada bayram kutlanır. Kayınvalidemin evi değil. Hissede kocamın adı yazcak ama ben kayınvalidem var diye mi gitmiycem? Yada orası kayınvalidemin evi mi olmuş oluyor?

Bence haklisin. Hayir onun iki kurusluk aldigi yiyecege muhtac oldugundan degil ince dusuncedir bu da biseyler alip sevdiginiz bi yemegi yapmasi bile yeterli bi jest. Onlarin gelip evli ciftin yaninda aylarca kalmasi ayip asil sizin bi ozel hayatiniz var en once bunu dusunmeleri lazim.
Ohhh be herhalde dedim kendimi anlatamıyorum insanlara :KK70:

Bu arada benim canım annem her geldiğinde 1 emekli maaşıyla alışveriş yapma dememe rağmen bize yük oluyormuş gibi hisseder (saçma sapan bir tribe girer) ve illaki alışveriş yapar. Kızmama rağmen hem de. Kocamı oğlu gibi görür ama yine de yük olmak istemez...

Bir keresinde hiç unutmuyorum börek yapmış kayınvalidem. 5 parça kalmış. O zaman da kaynımda bizde kalıyordu annesi bizde diye. Kendisi bekar. Neyse sabah işe aç gitmeyelim diye akşamdan işe giden herkese ekmek arası bişeyler hazırlarım ben kahvaltılık niyetine. O 5 parça börek kalan akşam dedi ki kayınvalidem "bugün hazırlama börek var" ve ekledi; 2 dilim kocama, 2 dilim kaynıma, 1 dilim banaymış. Kocam direk "neden karıma 1 tane" dedi. Kayınvalidem de "çünkü o kadar var. İstersen kendininkini ver" dedi. Kocam da sinirli bir şekilde "ben yemem karım yesin" diye tepki gösterdi. İşte önceden eşimin yanında saçmalıyordu. Eşim tepki gösterdikçe şimdi o yokken ne yapıyorsa yapıyor. Böyle bir terbiyesizlik olur mu??? Sen bana 5 dilim börek kaldı desen ben zaten 1 tane isterim! Gerçekten hayatımda hiç görmedim böyle şeyler. Kadın beni besliycek, bana bi yararı dokuncak diye ödü kopuyor ya!

Siz bütün yazılanları okuyor musunuz? Tartışma ne zaman çıkmış? Onca şey olmasına rağmen ben 1 kelime bile etmediğim için tartişma hiç bir zaman çıkmadı zaten. Hangi tartışma bu bahsettiğiniz tartışma??? Ayrıca bir daha açıklayım okumuyorsunuz sanırım. Orası 4 kardeşin evi. Bayramlarda herkes gider orada bayram kutlanır. Kayınvalidemin evi değil. Hissede kocamın adı yazcak ama ben kayınvalidem var diye mi gitmiycem? Yada orası kayınvalidemin evi mi olmuş oluyor?
Evet tüm yazılanları okuyorum. Kayinvalidenizin yanına genel olarak niye gidiyorsunuz diyorum evine anlamında degil.siz de ısrarla cevap veremiyorsunuz sorduğum şeye ve aslında anlamak istemiyorsunuz.net olarak diyorum ki sizin tabirinizle evinizde yiyip icip oturmuşlar. Bu kötü bir durum iken sizi rahatsiz etmis iken mesafe koymak var iken 9Gunluk tatilde ne işiniz var. Sirf kocanizin hakki var diye gidip bile bile niye kendinizi tatli caninizi üzesiniz. Ama açıkçası ben bu tavrnızdan anlıyorum niye gittiğinizi
Evet o ev onun değil ama begenseniz de begenmeseniz de büyük sizden. Gittiginiz yerde ev sizin olsa da olmasa da hic mi kendimizden buyuklerin duzenine az da olsa ayak uydurmuyoruz.
Evet cok kotu davraniyor bunu tartismiyoruz. Dusuncesizler evet. Ama siz de zaten karsilik vermissiniz..ama tamamen hakli degilsiniz cunku rahatsizliginizi dogru sekilde paylasmamissiniz..buzdolabi vs konularindan kim olsa anlar tavirli olusunuzu. Bunun icin tavirli oldugunuzu daha da gostermek icin tartismaniza da gerek yok.Ustune de rahatsiz olacaginizi bile bile tatile gitmisdiniz ki bu da niyetinizi gösteriyor. Demek istediklerimi de gayet iyi anlıyorsunuz işinize gelmiyor.

Son düzenleme:
29 Mayıs 2019'DA KARDEŞİMİN HESABINDAN BİR PAYLAŞIMDA BULUNMUŞTUM. MEĞER YASAKMIŞ BAŞKASININ HESABINDAN YAZMAK. BU SEBEPLE BURAYA KOPYALIYORUM. AYRICA YENİ SKANDALLAR VAR EKLEYECEĞİM :KK43:
"Kızlar merhaba. Derdimi nasıl anlatsam bilemedim ya... Kızlar benim kayınvalidemi ben ilk gördüğümde çok sevmiştim hem de çok. Kendisi normalde İzmirde oturuyor. Bu kış İstanbula yanımıza geldi. İnanır mısınız en az 3 ay bizde kaldı! Bu bile başlı başına bir sorun bence fakat bununla da kalmadı. Ben çalışan bir kadınım. İlk geldiğinde gayet iyiydi aramız 1 hafta falan mutlu mesuttuk ama 1 haftanın sonunda evde eşyaların yerlerini değiştirmeler, laf sokmalar saçma sapan hareketler falan bi dumur olmuştum. Evimden soğudum resmen... Neyse sonunda gittik derken aile içi meselelerinden dolayı bir daha geldi. Bu sefer bende hiç kalmamıştı. Başka akrabasında kalıyordu. Sadece kayınpederim kaçıp kaçıp haber bile vermeden (!) gelip durdu. Biz de açıkcası hiç adam akıllı eve gitmedik. Yani ne biçim bir dengesizlik anlayamıyorum ya! Ben işteyim sen haber bile vermeyip yola çıkıyorsun bana geliyorsun bize söylemeye tenezzül etmiyorsun! Belki benim iç çamaşırım salonun ortasında duruyor! İşten izin alıp evi mi toplamaya gideyim ki böyle bir lüksüm de yok! Neyse artık dua etmeye başladım kayınvalidem gelsin diye düşünün artık. Neyse bugün geldi ben işteyken. Aradım gayet böyle mutlu mesut konuşuyorum yok bu ev çok ağır pis kokuyor. Yok benim oğlum pisliği hiç sevmez. Lanet olsun dedim keşke aramasaydım! Ayrıca benim evim asla pis mis kokamaz en fazla apartmandan geliyordur. Bunu söylüyorum dışardan mı gelio koku diyorum yok diyo. Yine bana pismişim lafları sokma çabaları! Ve kızlar ister inanın ister inanmayın tamam ev dağınık olabilir tam zamanlı çalıştığım için fakat asla ve asla pis olamaz. Kendisinin evinde kapıların altlarında toz yumağından saçtan geçilmiyor resmen bir de utanmadan gelmiş benim evime pis diyor. Ağır kokuyormuş. Şuan mesaim bitti ama eve gidesim yok yemin ederim bıktım usandım artık!

Bana bir akıl verin nolur. Eşimin yanında bana laf söylediğinde eşim beni koruyor fakat ben annesine bir laf edersem aramız fena bozulur eminim bu konuda. Ne yapayım sizce? Benim gibi sorunlar yaşayanlar var mı aranızda?
"

Yazmıştım çok da güzel herkes yanımda olmuştu bana moral vermişti. Bu sebeple öncelikle buradaki herkese çok teşekkür ediyorum ve ramazan bayramında başıma gelen olayları sizlere anlatıyorum...

Şimdi eşimin ailesinin (4 KARDEŞİN ORTAK OLARAK) ege taraflarında bir yazlığı var. Bayramda oraya gittik. Şimdiki aklım olsa adım bile atmazdım o ayrı... 9 günlük tatilimi mahvetmiş oldum oraya giderek. Kısa ve net bir şekilde anlatıyorum...

1-Öncelikle her dışarı çıktığımızda annesi eşimi beni ve kaynımı yaklaşık 3 er kez aradı "neredesiniz ne yapıyorsunuz!" bir rahat bırakmadı.
2-Akşam 11 gibi evdeki herkes uyuduğu için ben de eşime her dışarı çıkalım sahile gidelim dediğimde kayınvalidem "saat çok geç oldu. Bu saatte çıkmayın" cart curt etti!
3-Saat akşam 10 da eve geldiğimizde "bu saate kadar ne yaptınız" diye şakayla karışık hesap sordu! Ben de en son dayanamayıp "30 40 yaşına gelmiş oğlun. 10 yaşında değiliz ya!" diye tepki gösterdim.
4-Ve en önemlisi bizim gecenin köründe yattığımızı bile bile her sabah en geç 10 da bizi uyandırdı. Uykusuzluktan asabi, sinir hastası bişey oldum artık!
En son gün gitcez artık nasıl mutluyum evime döncem sonunda diye. Neyse arabayı ilk ben kullancaktım kontağı falan açmaya gittim. Ben giderken arkamdan kayınvalidemin sesi. Şakayla karışık! "KIZZZ BÜTÜN BAVULLARI OĞLUMA MI TAŞITCAKSIN" !!!! Sabır dileye dileye döndüm bütün bavul dediği 1 tane küçücük sırt çantası bi tane küçük el bavulu bir de büyük ama boş bir bavul! Hepsini aldım ve GÖREN DE KRALİYET AİLESİ SANIR YEMİN EDERİM diye sesli bir şekilde laf söyledim. Herkes duydu ve sustu hiç bir şey diyemediler. Ve komik olan da bunların hepsini benim eşimin şaka olarak algılaması!!!!

Canım anneciğimin içine doğdu herhalde eve döndükten sonra konuştuğumuzda "iyi davrandılar mı sana" diye sordu. Bu arada kayınvalidemin cadılıklarından hiçbirini bilmiyor. Ben de tabiki de üzülmesin diye yine iyi davrandılar dedim!
Hala cocuk görüyor maalesef..sizlik durum yok ki, esiniz konusmali..

Ohhh be herhalde dedim kendimi anlatamıyorum insanlara :KK70:

Bu arada benim canım annem her geldiğinde 1 emekli maaşıyla alışveriş yapma dememe rağmen bize yük oluyormuş gibi hisseder (saçma sapan bir tribe girer) ve illaki alışveriş yapar. Kızmama rağmen hem de. Kocamı oğlu gibi görür ama yine de yük olmak istemez...

Bir keresinde hiç unutmuyorum börek yapmış kayınvalidem. 5 parça kalmış. O zaman da kaynımda bizde kalıyordu annesi bizde diye. Kendisi bekar. Neyse sabah işe aç gitmeyelim diye akşamdan işe giden herkese ekmek arası bişeyler hazırlarım ben kahvaltılık niyetine. O 5 parça börek kalan akşam dedi ki kayınvalidem "bugün hazırlama börek var" ve ekledi; 2 dilim kocama, 2 dilim kaynıma, 1 dilim banaymış. Kocam direk "neden karıma 1 tane" dedi. Kayınvalidem de "çünkü o kadar var. İstersen kendininkini ver" dedi. Kocam da sinirli bir şekilde "ben yemem karım yesin" diye tepki gösterdi. İşte önceden eşimin yanında saçmalıyordu. Eşim tepki gösterdikçe şimdi o yokken ne yapıyorsa yapıyor. Böyle bir terbiyesizlik olur mu??? Sen bana 5 dilim börek kaldı desen ben zaten 1 tane isterim! Gerçekten hayatımda hiç görmedim böyle şeyler. Kadın beni besliycek, bana bi yararı dokuncak diye ödü kopuyor ya!
Iste tam olarak dedigim bu. Daha önceki tavırlarından bu kadar dolmuş iken sizi böyle saymazlarken ne işiniz var yanlarında..

Hakettiniz demedim. Sadece bile bile lades demissiniz.
Burada kaynanasinin evine gitmeyen bir sürü üye var. Anlasamiyorsaniz gitmezsiniz. Ya da gider en fazla bir iki gün kalırsınız. Ayrıca yazlık kısmını göremedim konuda.

Ve nisanliyim. Evli değilim. Melek gibi kaynanam var. Hatta isten erken cıkıp yanına gideceğim birazdan nişanlımi beklemek için. Ama eğer anlaşamıyor olsaydım evinde beklemez başka yere giderdim. Düz mantık.

Ah be kuzum inşallah evlilik sonrası da böyle devam eder. Ben de nişanlıyken senin gibi konusurdum. Evlendikten sonra hayatımı şeetti resmen. Kocamla aramın bozulmaması icin gidiyorum. Mecburiyetten katlanıyorum ve inan bana bu yasa kadar hiç kimseye böyle yapmamıştım. Bir insanı sildiysem biterdi evlilik öyle olmuyor işte. Ya bu deveyi güdüyorsun ya da avukat buluyorsun

Ne demek yaa aylarca kalmak! E niye evlendiniz siz?? Annenleri de çağır ayrımcılık yapmayın madem, sülalece yaşayın. Kusura bakma kardeşim de sen fena alıştırmışsın. ..Senin açından düşünürsem, o kombiyi paramparça yaparım, suratımı asar, şortumu giyer 2.80 uzanırım koltuğa. Çalışıyorum yoruldum, evimde yatmayım otele mi gideyim derim. Sinir oldum ya!

X