Kayınvalidemin bilmişliği :))

Karınca yağı dışında bir sorun yok ki onu da söyleyen görümce. Kayınvalide nerede bilmişlik yapmış?
Kadın giydirmeyeceğinizi bildiği için kıyafetleri kendi alsın demiş. Cevap dediğinizde kimse ısrar edip farklı bir şey dememiş. Bu konular olmasa hamileyim hiç muhabbetini yapmıyor, yokmuş gibi davranıyorlar diyeceksiniz. Kayınvalide dedikodusu aşermişsiniz.

Son düzenleme:
Benim babaannem de karınca yumurtası sürmüş onda da bir tane kıl yoktu. Çok ilginç ya nerden öğreniyorlar kim nasıl keşfediyor acaba bunları

Ya bu arada karınca yağı muhabbeti ilk nerden çıkmış ben de çok merak ediyorum bir arkadaşım vardı annesi ablasına sürmüş sonra o zaman cahillik etmişim diyim arkadaşıma sürmemiş ve gerçekten arkadaşım yıllarca lazerde süründü böyle örnekler çok olunca insanlar tavsiye ediyor ama bilinmeyen bir ürün sonuçta çok tehlikeli, yapamazdım.
Benim babaannem de karınca yumurtası sürmüş onda da bir tane kıl yoktu. Çok ilginç ya nerden öğreniyorlar kim nasıl keşfediyor acaba bunları

Ben de yapamazdım ama yapanlar ilk nasıl keşfetmişler çok merak uyandırıcı

Ne bileyim bende anlamıyorum böyle keşifleri ilk hangi manyağın aklına gelmiş Keşke annem cahil kadın olaydı da her yerime süreydi şu yumurtaları

Artık doktorlar hemşireler o kadar güzel anlatıyor ki her şeyi ben ses kayıt almıştım izin alıp. Eve gelimce de hep dediklerini yaptım kimseyi de dinlemedim. Sizin kayınvalideniz aslında hiç bir şey dememiş. Görümcenizin önünü almanız iyi olmuş nedense görümcelerden böyle değişik fikirler çok çıkıyor. Kıyafet konusunda bende sizin gibi düşünüyorum. Ne kendime ne çocuğuma giydirmem az olsun öz olsun isterim. Bana da teklif edilmişti kabul etmemiştim

Son düzenleme:
Bilmişlik nerde?
Karınca yağını neden bebeğime süreyim? Daha yeni doğan bebeği neden yıkayayım? Kendi bildiklerini kendi bebeklerinde uygulamış bu benim bebeğim bende kendi bildiklerimi yapmak istiyorum. Kaldı ki doktorum ne derse onu yaparım. Eski zamanla şimdi ki zaman bir değil. Allah bebeğe zaten koruması için bir kremsi tabaka veriyor. O varken eden karınca yağı ya da neden bebeği direkt yıkamak. Bilmişlik bunlarda. Bilgilerini kendi bebeklerine kullanmış büyütmüş şimdi benim doğuracağıma karışmasını istemiyorum

Görümcem daha 17 yakında bir de... Aynen öyle ucuz olsun ama benim olsun.

Hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla dogsun.Kış bebegi olmasaydı yikamaya karşı değilim -tabi sen istemezsen sen bilirsin- diğer şeyler de bana saçma geliyor. Cevap vermeniz iyi olmuş en güzel cevabı karınca yağına vermişsiniz. Ben çok samimi olduğum kişilerle bebek-cocuk kıyafet paylaşımına da okeyim. Elti ve görümcemlerle birbirimize hep ayırdık verdik. Biz de aldık öyle öyle büyüdü.

Yıkama konusu çok büyütülecek bir şey değil herkes farklı büyütüyor çocuğunu mesela benim hemşire arkadaşım var bebekler hergün banyo yaptırılır diyor yanı aşırı her kafadan farklı ses çıkıyor enteresan bir şekilde şaşırıyorum siz elbette istediğiniz gibi yapın doktor ne önerirse ona uyun. Ama kaynananızın zamanında kadın doğumdur , korunmadır , bebek yıkama yöntemleridir kremdir yağdır yok kolik bebek masajıdır bunların hiç birini bilmeyen insan karşına alıp çocuk gelişim videoları gösterseniz tatlı tatlı açıklasanız sohbet amaçlı yani belki bakış acısı değişir ben bi insanın değişeceğini düşünmüyorum ama şu açıdan diyorum hiç duymadığı şey belki mantıklı gelir belki ilginç gelir dinler bakar araştırır bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Görümceniz de ayrı bi alem zaten karınca yağı küçücük bebeğe niye sürülsün tüylü doğsun ne var bizim ailenin bütün kızları kıllı babanın genleri ağır basmış ne yapalım biri bıyıklı birinin omuzlarından tut totosuna kadar tüy vardı doğduğunda hemde yeşil doğum lekeli şimdi hepsi lazere gidiyor 18 -20 yaşına geldi yeğenler maşallah boyumu aştı kuzucuklar ..

Lütfen basit şeylere takılmayın gülün geçin komedi gibi düşün insanın siniri bozulsa da bunlar çok basit şeyler karınca yağımış al kendine sür deseydin..

Haaa şöyyyleeee

Bilmiş olmalarına fırsat vermemişsiniz gibi:)

İyi yapmışsınız.

Ben de aynı fikirdeyim . Kızıma bir tulum almıştım mesela 2 bin civarında sadece 1 hafta giydi.Arkadaşımın bebeğine teklif ettim kullanırım dedi aldı.o da 1-2 ay giydirecek kışın sonra başka bebeğe verir çevresinden.Ben de kuzenimin bebeğinin ayakkabısını giydirdim mesela. Durumum da yerinde alabilirdim ama gerek yok. Buna takılmak bana da çok tuhaf geliyor. Daha doğrusu kimsenin eskisini giydirmem demek biraz zalimce geliyor. Hiç sıfır kıyafet alınamayan bebekler var... Onların anneleri de okuyacak sonuçta .

Göbek bağı düşene kadar yıkanmamasıyla sonrasında sık yıkanması farklı şeyler. Hiç bir doktor göbek bağı düşmemiş bebeği yıkayın demez. Bu konuda farklı fikirler yok. Bebeğin cildindeki o beyaz ince tabaka onu koruyor zaten. Kafa karışıklığı olmasın

Haklısınız istememekle bende istemiyorum ama çok kaliteli ve çok şık bulduğumu belki alırım ablam çok zevklidir. 3 yıla gireceğiz deneme yaptığımız tedavi gördüğümüzden bu yana bebek için. Herkes şimdiden bana sakın kıyafet alma çabuk büyüyor diyor. Kızmıyorum onlara 6 yeğenim var gerçekten öyle. Ben onlara kibarca belki çok beğendiğim bişey olursa alırım ama haricinde başka şeyler almam ilk çocuğum ve çok bekledim kendim herseyini almak istiyorum hevesim var diyorum anlayışla karşılıyorlar. Dik konuşmayın bence şimdiden ilerde çok ihtiyaç duyacaksınız onlara. Kötü bişey dememişler. Sağlıkla dünyaya gelsin inşallah bebeğiniz.

Kadin alttarafi kv muhabbeti yapmiş
İki aşağı beş yukarı hepsi bu tarz şeyler söyler
Sanki bebek doğmuşta kadın zorla yıkamaya çalışıp, karınca yağı sürmüş gibi.
Ayrıca bebeklerin özel tabakası olması onların yıkanmasına engel değil, göbek bağıda değil.
10 Dr yada 10 Ebeye sorun, 10 farklı bilgi verirler.
İki doğum yaptım, öyle fi tarihindede değil, ikisindede bebekler doğar doğmaz yıkandılar. Öylede olmalı, çocuklar kanlı kanlı doğuyorlar malum, yıkanıp mis gibi tertemiz yıkanıp ütülenmiş kıyafetleri giyinip pamuk gibi oluyorlar.

O kadar haklisiniz ki! Son cumleniz özellikle...
Sacma bir sekilde gurur meselesine ceviriyor bazilari bu durumu.
Ben almanyada yasiyorum, her ay okullarda ikinci el bebek ve cocuk kiyafetleri 1-2 euro gibi bir fiyata satisa sunulur, son model arabasiyla buraya alisverise gelenler var, kimsenin ihtiyacı yok, kimse cimri degil, sadece tuketim cilginliginin onune gecmek isteyen yetiskinlerden olusuyor, bu kimsenin zoruna gitmiyor, yikanmis/utulenmis tertemiz kiyafetleri aliyoruz, burada herkes öyle. Turkiyede ise konu sahibi gibi binlercesi bundan utaniyor, bu sisteme cok uzaklar.

Benim oğlan Ağustos dogumluydu hastaneden çıktığımız gün yıkadık sonra da gün aşırı yıkadık,çocuk doktoru da yikayabilirsin sorun yok dedi.gobek bağı 6-7gunde düştü. Duş aldıkça gaz sancısı çok yaşamadı uykuya çok güzel daliyordu. (Ama bu benim deneyimim.)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…