Kayınvalidemin bilmişliği :))

Genelde durumu çok iyi olan aileler başkasından kıyafet almaya gocunmazken maddi durumu çok iyi olmayanlar hep aşırı tepkili olur. İlginç gelmiştir hep bana bu.
Hıı hııı durumum çok kötü gurur yapıyorum çocuğu da kıyafetsiz büyüyeceğim... Yaaa alah aşkına yani bu genellemeye nereden vardınız? Maddi durumum gayet iyi o yüzden de biz iyi kötü alıyoruz ihtiyaç sahiplerine versinler dedim. Kaldı ki farz edelim ki durumum kötü de kabul etmiyorum. Yani illa gururdan mı kabul etmemezlik yapmış oluyorum. Her insanın karakter kişiliği düşüncesi farklıdır bunu biliyor musunuz? Bana doğal gelen size garip gelebilir veya tam tersi... Bunu illa genellemeye mi vurmanız gerekiyor?

Size özel dememiştim, siz zaten konularinizla ne kadar özel olduğunuzu belli ediyorsunuz. Öyle genel bir çıkarım yaptım, aşağılık kompleksi gibi gelmiştir hep bana.

Size özel dememiştim, siz zaten konularinizla ne kadar özel olduğunuzu belli ediyorsunuz. Öyle genel bir çıkarım yaptım, aşağılık kompleksi gibi gelmiştir hep bana.
'' Genelde '' kelimesinin amacı herkesi dahil etmektir. Ayrıca özel olduğumu iddia etmiyorum. Açtığım konularsa herkesin yaşadığı sıkıntıların farklı versiyonları. Eminim sizinde özel olduğunuzu gösterdiğiniz bir sürü konularınız vardır...

Karınca yağı dışında saçma bir şey görmedim dediklerinizde.
Siz biraz kendi kendinizi dolduruyorsunuz gibi geldi bana.
Kıyafet konusunada gelirsek. Bizimde gayet durumumuz var ama başkasından kıyafet gelse alıp giydiriyorum. O kadar çabuk büyüyorlarki eskimiyor bile kıyafetler. Dolaptan alıp dolaptan sattığım bir çok şey var. Hiçte gocunmadım şimdiye kadar.
Bilmişliği kv değilde siz yapmışsınız.

Gocunmak değil ki bu. Sadece kendim alışık değilim ve başkasının giydiği şeyi 50 kerede yıkansa giymek istemem. Kaldı ki bebeğime hiç giydirmek istemem. Ben size saygı duyuyorken siz neden bu anlaşıyışı göstermek yerine Gocunmak olarak görüyorsunuz. Sizin gibi düşünen bir arkadaş daha vardı benzer fikirdesiniz ama farklı üsluptasınız. Çok garip. Ayrıca çok bilmişliği ben yapmak istemedim ama bazı şeylerin önüne geçmek için de şimdiden kendi bebeğimi nasıl büyütmem gerektiğinin önlemimi aldım. Zannetmiyorum siz kv nizin her istediğini her dediğini yaptınız. Haaa eğer yaptırsanız da tebrik ederim sizi...

Hepsi aynı boşver canım bebeğine odaklan :))

Hikayede bir karınca yağı tuhaf, onu da kimse diretmemiş. Sadece sormuşlar.
İnsanların konuşmaları bana gayet normal geldi. Sorun sizde olabilir mi? Konu şey mi olsa acaba gelinin bilmişliği:)) jdjdsksksk
Peki kendi bebeğimi nasıl büyütmem gerektiğini söylemek, lohusalığımda bu tür şeyleri tartışmak için şimdiden fikrimi söyleyip önlemimi almak sizce çok bilmişlik mi cidden? Yani ben koyun değilim her denileni kabul edeyim ki zannetmiyorum siz de size karışılsın istemezsiniz. Yani taş devrinde değiliz doktora sorarız intrnetten bakarız ve öğreniriz. Öğrendiklerimizi uygulamak çok bilmişlik ki sizce?

Giydirmek istemiyorsa istemiyor . Herkes kendi çocuğuna giydirecegi şeyi alma hakkina sahip değil mi ? Zorunda mı kadın . Ne değişik bu kk ? Sen nasıl kendin almak istersin heee
Ayyy beni anlayan bir yorum... Teşekkür ederim yaaa hele şükür biri de doğal karşıladı.

Yıllardır belki bıkmıştır diye bende hep cevap verdim. Ama ne bitmesi, kadın her yeni gün küllerinden doğuyor .

Bir akrabanin bebegine de fare yavrusu sürmüsler killanmasin diye bundan 25 sene kadar önce o geldi aklima farenin yavrusuni nereden buldun aldin da sürdün acaba müthis bir zeka

Fikirlerinde diretmiyorsa sorun edecek bir şey yok yazdıklarında. Şimdiden kendi kendini doldurma kayinvalideye karşı :) :)

Doğrudur.Sizin yetişme tarzınız.Bizde elden ele çok giysi dolaştığı için bana dünyanın en normal şeyi geliyor.Ama böyle diyorsanız böyledir.Saglicakla büyütun bebeğinizi
Aynen valla ben de öyle muhakkak etrafa dağıtırım kıyafetleri,oyuncakları hatta artık büyüdüler kitaplarını.
Kalan kitap defterleri güzelce paketlerim komşulara yazarım şu,şu var elimde kim ister diye.
Seviyorum böyle paylaşımlı işleri. Bisikletler,scooterler bile komşu,akraba arasında dolanır bizim.
Hatta beşikler,oto koltukları
Çocuklarım o kadar alışık ki her sezon otururuz dolap başına beraber ayıklama yaparız onlar çok mutlu olurlar

Bir akrabanin bebegine de fare yavrusu sürmüsler killanmasin diye bundan 25 sene kadar önce o geldi aklima farenin yavrusuni nereden buldun aldin da sürdün acaba müthis bir zeka
O değil de bizim annemler hatta ananemler sürermiş karınca yumurtası. Kendileri toplarmış. Annemde ve ananemde bir tane kıl yok vücutta annem çocuk gelişimi okumuş kendi bildiğini yapmış bize sürememiş. Yıllardır o ağda senin bu lazer benim uğraşıp duruyoruz

Valla bizim ailede kuzenlerin hepsinin aynı elbise ile resmi var parçalanana kadar el değiştirdi elbise . Şimdide çocuklarımızın kıyafetlerini paylaşıyoruz. Resmen WhatsApp grubu kurduk kim elinde ne varsa yazıyor. Iki cocugumdada hem yeni aldım hem 2.el kullandım. Valla 2.el benim hayat felsefem . Hem olanın değerlendirilmesi hemde ekonomik sebeplerle seviyorum 2.el almayı. hatta oğlumun bebekliginden hatıra diye ayırdıklarımı bile kullandım kızıma. Korona, darbe ,ekonomik kriz, ister istemez gelecek kaygısı ve olanın değerlendirilmesi konusunda bilinçlenmemiz lazım . Tabi sizin ilk bebeğiniz gönlünüzce almak istersiniz güle güle büyütün

Bilmişlik nerde?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…