Kayınvalidem ve görümcem emrivaki yapıyor

Çok şükür eşim beni kırmamak in uğraşıyor ama yine de hayır anne siz aramayın biz Karar vereyim ararız demesini bekliyorum. Aynısını yasıyorum sizinle çoğu zaman. Kv dem hep şey der “ben gelinimle gitmek istiyorum gelinimle yapmak istiyorum herkes geliniyle gidiyor...” çoğu zamanda hevesi var diye tamam diyorum ama nereye kadar... ben yaşlıların içinde oturup da ne yapayım ne konuşayım. Eşime bi kaç kez söylemişler mavi hiç gelmiyor bize gündüzleri napıyo koca evde tek başına diye eşimde bana söyledi evde sıkılma git istersen annemlere diye bende anlattım “ ben annenle ne konuşacağım ki bi süre sonra muhabbet bitiyor sizin çevreyi tanımam etmem ablanla da muhabbetim sarmıyor” dedim. Eşimde anladı tamam canım sen bilirsin dedi sağolsun dargınlık çıkartmadı. Sonuçta bende eşim istemediği halde babamla takılsın istemem kafası uyuşmadığı halde... kızdığım şey benimde evim ve düzenim olduğunu herşeyin onlara uymak zorunda olduğunu zannetmeleri. Bişey söyleyip yüz göz olmak istemiyorum. Yakın oturuyoruz. Benim huyumda pistir konuşmam konuşmam bi anda söyleyiveririm.... Allah bize sabrın versin :KK43:

Kayinvalidenin bu tavrı oldukca itici. Kızıyla gitsin. Oyle degilmi? Ana kiz takilsinlar mesela.benimde huyum tam tersi direkt pat diye söylerim herseyi cat cat. Kaynana zaten bozuluyor ama bozulsun beni istedikleri kaliba sokamazlar. Onlarin mahallesinde adet böyle mesela. Birde sen gidiceksin orda dedikodu olcak falan cok bos ortamlar çünkü bunlar. Daha once birkac kez bulundum annem yüzünden.. bence en iyisini yapiyorsun esinde anlayisla karşılıyormuş ne de olsa.. bu sekilde devam. Senin evine sık sık geliyorlar mi peki?

Kızlar merhaba. Hemen konuya gireyim.
Kv ve görümcem iyi insanlardır severim. Görümcem biraz laf sokan cinstendir ama eşimin hatrı için çok da umursamam. Ama şu huylarına deli oluyorum: mesela kahve içecekler (ikisi altlı üstlü aynı binada oturuyor benim evse beş on bina uzakta) bir akraba daha var onu da çağırıp en son beni arıyorlar hadi sende gel diye onlar kahvelerini içmeye başlamış oluyor yani benim işim var mı yok mu önce sorun dimi... yok anne ben gelemem şimdi diyince de çoluğun yok çocuğun yok evin yeni ne işin var gel çabuk bekliyoruz diyorlar gitmek zorunda kalıyorum laf anlatana kadar... her gün böyle olsun istiyorlar. Mesela bazen akşamları çağırıyorlar eşim gelcek diyorum ben arar onu söylerim diyo kv... bende sinir oluyorum sen arama anne ben ararım diyorum.... ben hayır diyeniyim eşim zaten karışmaz hayır gitme demez bilerek böyle yapıyor direkt eşimi aramak istiyor.
Az önce de eşimin halasına gidilecekmiş eşimi aramışlar bakarız mavi’yle bi konuşayım gideriz demiş. Görümcem aradı akşama halama gidiyoruz hazırlan ben “N” ile konuştum tamam dedi, dedi. Kv’m de arkadan gelir o gelir işi gücü yok hazırlansın diye sesleniyor. Bende sinir oldum eşimi aradım neden gideceğimizi arayıp sen söylemiyorsun da ablan söylüyor bende bana neden sormadın dedim. Eşim de ben sana sormadan tamam demem (gerçekten demez) dersteyim teneffüste arayacaktım Ablam hemen seni aramış dedi. İki kat sinir oldum.

Sizce ben mi taktım çok kafaya yoksa bunlar gerçekten emrivaki mi yapıyor bana, nasıl konuşayım eşimle ne diyeyim? Yanlış anlar diye korkuyorum
Benim yaptığım yanlışı yapıyorsunuz. Benim size tavsiyem lütfen kendi sınırlarınızı başkalarını üzmemek adına çiğnetmeyin. Anladığım kadarıyla yeni evlisiniz. Şimdi sınırlarınızı ve kararlı yönünüzü gösterin. Sonra onlar tepenize biner. Eşinizin yanlış anlamasından korkuyorsunuz. Neyi yanlış anlayacak pardon? Gitmek istememeniz veya işinizin olması veya dinlenecek olmanızın neyi yanlış ki eşiniz yanlış anlasın? Şimdi eşiniz için bile olsa kimse için kendi öz saygınızı yitirmeyin. Böyle küçük şeylerden birşey olmaz demeyin. Eşiniz de sizin kararınızı sormayı ve kararınıza saygı duymaya dikkat ederse ( siz de eşinize aynı şekilde ) o zaman daha iyi olur.

Galiba içinizde en serti ben konuştum hemde oğlunun yanında
Ama artık kabak tadı vermeye başlamıştı kaynana ile takilmak. 1 yapıyorsun arkasından 2 ,3 cagirmalar geliyor. Birgün bi konu hakkinda eşim anası ile beni karşı karşıya getirdi. Kadın sikayetlenmis
(Sonic ben haklı ciktim) konunun içinde benimle gezmiyorsunda vardı. Bu arada kaynana uzakta oturuyor ama yakinimdan ev aldı arada takilmalik. Dedimki benim annem 2 km uzakta oturuyor ben onunla takılmiyorum çok sık gidip gelmiyorum
Seninle mi takilcam dedim
Hadi seninle takilsam ne yapcam
Gittiğin insanlar yasitim değil ortak bi noktam yok dedim. Eee işte yemekten sudan burdan komusursun dedi yok dedim sıkılırım. Bir şey diyemedi. Kendi kızları bile ev.gezmelerinden hoşlanmıyor takilmiyor annesi ile ben mi gezcem. Uzun süre çağırmadi geçen bi teklif etti bulasik yikiyorum yanımda idi gelemem dedi isim var
Öf biktiriyorlar. Başta önlem almazsan gerisi çok çok geliyor. Açık ol. Esinlede aran kötü olsun geri vites yapma.

Zaten en ayar olduğum o. Kızıyla altlı üstlü olduğu halde bazen yukarı çıkmıyor. Herkes bir arada olduğu halde bazen görümcem işim var diye annesine çıkmıyor. Ona kimse birşey demiyor. Bana sözü geçiyor.

Kayinvalidenin bu tavrı oldukca itici. Kızıyla gitsin. Oyle degilmi? Ana kiz takilsinlar mesela.benimde huyum tam tersi direkt pat diye söylerim herseyi cat cat. Kaynana zaten bozuluyor ama bozulsun beni istedikleri kaliba sokamazlar. Onlarin mahallesinde adet böyle mesela. Birde sen gidiceksin orda dedikodu olcak falan cok bos ortamlar çünkü bunlar. Daha once birkac kez bulundum annem yüzünden.. bence en iyisini yapiyorsun esinde anlayisla karşılıyormuş ne de olsa.. bu sekilde devam. Senin evine sık sık geliyorlar mi peki?

Mesela kv Pazar günü saat 9 da kahveye gelir. Bazen kayınpeder olmadığı zamanlarda sabah erkenden uyandınız mı kahvaltıya gelcem diye arar. Evlendiğimiz günden beri böyle... bazen uyandınız mı diye arayınca eşim imalı bi şekilde “aradın uyandık anne” der... ama anlamıyorlar

Bende şunu anlamıyorum çocuğu olmayan insanın evinde işi gücü olmaz mı allah aşkına . Benim çocuğum yok ama evimde dolu işim gücüm planım oluyor hayat çocuk etrafında dönmüyor her zaman . Ben olsam direk bunu söylerim ne bu canım gelmek zorunda değilsin ya net şekilde söyle .

Zaten en ayar olduğum o. Kızıyla altlı üstlü olduğu halde bazen yukarı çıkmıyor. Herkes bir arada olduğu halde bazen görümcem işim var diye annesine çıkmıyor. Ona kimse birşey demiyor. Bana sözü geçiyor.
Reddet Onunla takilmayi kesinlikle yoksa ilerde başın çok ağrır. Eşinede gidecektir bu durum açıklama yap duruma göre gerekirse dozunu artir
Kuserse küssün kendi işine bak. Bu ne ya bir kere geldik hayata bunlarlami uğraşcaz. Açık ve dik ol

Bana dediki birgün kizlarimi aramiyorsun. seni arıyorlar. Bende sus dedim. Senin içlerinde bir kızın bir kere beni aradı abartmada dedim. Gık yok :)

En net sekilde disari cikacagim isim var diceksin. Benim kv aynısı

bence de bıçak gibi kesmek yerine yavaş yavaş mesafe koyun. bir gün birlikteydiniz, ertesi gün çağırınca 'daha dün birlikteydil, çok muhabbet tez ayrılık getirirmiş Allah muhafaza, bugün birbirimize izin verelim' diyin. veya 'canım evde olmak istiyor bugün' diyin. madem pazarları arıyor, laf arasında 'ay anne biz cuma cumartesilere geç vakte kadar kalıyoruz, insan sabah uykusunda telefon çalınca Allah korusun kötü haber geliyor gibi oluyor.' diyin.

Bana istediği emri vakiyi yapsın, kapında yatsın hayırım hayırdır.
Siz kendinize bı duruş belirleyin.
Mesela baktınız emri vaki yapıyor. Hayır deyin hemen telefonu kapatın. Baktınız tekrar arıyor evde işin mi var diyorlar. Evet çok isim var deyip kapatın.
Analı kızlı bumerang gibiler anladığım kadarıyla...

Evet öyle yapiorlar sizde fırsat veriyorsunuz vermeyin gitmeyin ben olsam mesela öyle diyen gorumce ye esim gidiyosa gitsin ben gelmiyorum derim işin yok diyen kv benim evimi sizmi temizliyosunuzda isim yok derim ve her çağırmaya da gitmem

İşe girin .
Hayir deyip deyip gidiyormussunuz onlarda haliyle nasilsa gelir diye ısrar ediyorlar .

Bende böyle inadımdan normalde :) ama evlendiğimizden beri aynı laf anlatmaya yoruldum.
Hiç canınızı sıkmayın, kendinizi yormayın. Kimseye uzun uzun açıklama yapmak zorunda değilsiniz ki. Gelmek istemiyorum ya da gelmiyorum bu kadar bitti. Tek tek ne iş yaptığınızdan ya serilip oturacağınızdan kime ne. Boş da otursam fıldır fıldır gezmek istemem. Canım isterse çıkarım bi yerlere.

Kv ve görümcem iyi insanlardır severim. Görümcem biraz laf sokan cinstendir ama eşimin hatrı için çok da umursamam. Ama şu huylarına deli oluyorum: mesela kahve içecekler (ikisi altlı üstlü aynı binada oturuyor benim evse beş on bina uzakta) bir akraba daha var onu da çağırıp en son beni arıyorlar hadi sende gel diye onlar kahvelerini içmeye başlamış oluyor yani benim işim var mı yok mu önce sorun dimi... yok anne ben gelemem şimdi diyince de çoluğun yok çocuğun yok evin yeni ne işin var gel çabuk bekliyoruz diyorlar gitmek zorunda kalıyorum laf anlatana kadar... her gün böyle olsun istiyorlar. Mesela bazen akşamları çağırıyorlar eşim gelcek diyorum ben arar onu söylerim diyo kv... bende sinir oluyorum sen arama anne ben ararım diyorum.... ben hayır diyeniyim eşim zaten karışmaz hayır gitme demez bilerek böyle yapıyor direkt eşimi aramak istiyor.
Az önce de eşimin halasına gidilecekmiş eşimi aramışlar bakarız mavi’yle bi konuşayım gideriz demiş. Görümcem aradı akşama halama gidiyoruz hazırlan ben “N” ile konuştum tamam dedi, dedi. Kv’m de arkadan gelir o gelir işi gücü yok hazırlansın diye sesleniyor. Bende sinir oldum eşimi aradım neden gideceğimizi arayıp sen söylemiyorsun da ablan söylüyor bende bana neden sormadın dedim. Eşim de ben sana sormadan tamam demem (gerçekten demez) dersteyim teneffüste arayacaktım Ablam hemen seni aramış dedi. İki kat sinir oldum.

Sizce ben mi taktım çok kafaya yoksa bunlar gerçekten emrivaki mi yapıyor bana, nasıl konuşayım eşimle ne diyeyim? Yanlış anlar diye korkuyorum
Ayy yeniyken bende çok yaşadım aynıları çocuk muamelesi yapıyolardı biyere gidileceği zaman fikşr alan yoktu istiyonmu diye soran yoktu eşimi bigün aldm karşıma konştum senin ailen bana bunu yapıyo çünkü eşimede yapıyolardı aynısını oda kızıyodu oda bana sormadan bişey yapmazdı ama emrivaki olunca bmde mecbr gibi dediklerine giderdim sonra patladm işte eşime biz çocuk değilz insan gibi arayıp sorsunlar şu gün gitmeyi düşündük ama sanada uyarmı yada lu gün gidelm dediğin gün varmı yada istermisin yada evdemydin işin varmıydı gidermiydk falan artık yeter ben bunaldm dedm snra eşim konuştu ablası ve annesi ile ben yoktm yanlarnda ogün bugün arayıp sorarlar hem onların dediği oluyo hemde benm gönlüm anlamıyolar gideceğimiz varsada öle yaptıkları için gitmeyeceğimizi ama eşinin konşması şart sen sakın konşma

Hep evde misiniz? Bi kursa yazilin hobi kursuna bi mesgaleniz olur hem de yeni biseyler ogrenirsiniz cocuk olunca gidemezsiniz zaten zirt pirt da cagiramazlar

Hep evde misiniz? Bi kursa yazilin hobi kursuna bi mesgaleniz olur hem de yeni biseyler ogrenirsiniz cocuk olunca gidemezsiniz zaten zirt pirt da cagiramazlar
Biz git falan diyoruz da benim hep burda gordugum esim izin vermiyor. Belki oyledir. Bu erkekler ise hep 20-30 yas arasinda. Bana tuhaf geliyor. Ben gece gec saate kadar arkadasimda ya da disarida takilsam esim bir sey demezdi. Hala demez de ben cocugun uyku duzeni etkilenmesin diye cikmiyorum. Cevremdeki arkadaslarim da oyle cikar gezer il disina gider. Yasamadigim icin sanirim garip geliyor. Ailede de gormedim oyle. Bir kv carsiya yalniz gondermezdi ki nisanliyken 28 yasinda ve calisan biriydim:)) otobuse binene kadar durakta bekler sofore surda indir derdi:)

Biz git falan diyoruz da benim hep burda gordugum esim izin vermiyor. Belki oyledir. Bu erkekler ise hep 20-30 yas arasinda. Bana tuhaf geliyor. Ben gece gec saate kadar arkadasimda ya da disarida takilsam esim bir sey demezdi. Hala demez de ben cocugun uyku duzeni etkilenmesin diye cikmiyorum. Cevremdeki arkadaslarim da oyle cikar gezer il disina gider. Yasamadigim icin sanirim garip geliyor. Ailede de gormedim oyle. Bir kv carsiya yalniz gondermezdi ki nisanliyken 28 yasinda ve calisan biriydim:)) otobuse binene kadar durakta bekler sofore surda indir derdi:)

Yok çok şükür eşim karışmaz, ama oturduğum yer küçük bi köy. Merkezde halk eğitim kursları var onlarda kişi yetersizliğinden açılmıyor. Biliyorsunuzdur 12 kişi isteniyor. Onun dışında buraya geleli beş ay oldu ve çevremde yaşıtım olacak kimse yok. İstanbuldan Samsun’a geldim. Buraya alışamadım daha.

seni adam yerine koyuyorlar en azından
benım kc gorumce gelecekleri zaman beni değil eşimi ararlar

ama bir yardım olacaksa ev tasınacaksa vs benı ararlar gelelım mı dıye
ben de usulen sağolun derım tamam canım derler gelmezler :)
o zaman da sormadan gelsınler madem ama yok

çözüm sizde

eşinizde kv de görümcede değil ki

gitmeyeceksiniz

çağırdıkları yere gitmek için can atsanız da gitmeyeceksiniz

gelmeyeceğim deyip kapatacaksınız

ha bunu yapamıyorsanız bakarız düşünürüz söz vermeyeyim ama gelebilirsem gibi gibi şeyler söyleyin

kv işi yok deyince var diyeceksin

kitap okuyorum çok heyecanlı bırakamam de mesela

ne bilecek

film izliyorum de

iş dediğin ille de ev işi sil süpür mü olmalı

kursa git mesela zamanın dolsun

ders çalışıyorum de

gitme yapma tavır koy gittikçe daha çok şey görürsün tecrübe konuşuyor. onların seni parmağında gel git die oynatmasına izin vermee bi şekilde eşinle konuş kaynanana söyle mecbur değilsin ve bu takıntı değil aynılarını yaşadım bu farklı bişi anlatılmaz yaşanır derecede sinir bozucu .. :işsiz:

X